Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Αν θες, κάν' το κι εσύ... Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 14 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 194
Τοποθεσία: Στους δρόμους


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 1:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μη τα παραλέμε κιόλλας...
1. ανοίγει για αγώνες (θα έχει και ολυμπιακούς φέτος Thumb 2 Up )
2. για κανένα καλό ντοκυμαντέρ (συνήθως στο σκαι και καμιά ετ3 ή νετ)
3. για κάνα ηλίθιο τηλεπαιχνίδι τύπου sasuki για να περάσει η ώρα
4. και σπάνια (πολύ σπάνια θα έλεγα) για καμιά ταινία....

οπότε μη γινόμαστε και άδικοι... αν δεν έχεις τηλεόραση πως θα βλέπεις ποδόσφαιρο κάθε Κυριακή και όταν έχεις Champions leage τις Τεταρτες; Τώρα οι δημοσιογράφοι και οι παρουσιαστές μπορούν να πάνε να ..... (λογοκρισία)....
_________________

Ωωωω... με φωνάζουνε τρελό,
γιατί πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Γαμώ το διδακτορικό
Πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 1:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενα καλο ειχε αυτη η ΤV και φροντισαν να το χαντακωσουν..


_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω αν το λες ειρωνικα η οχι το"Μπομπ Γκευ Σφουγκαρακη" αλλα εχω βαρεθει να βλεπω να κατακρινουν μονομερως καποιους "ηρωες" των cartoon.
Ψαξανε στο βαθος και βρηκαν οτι ο Μπομπ αποτελει γκεϋ προτυπο!
Αν δεις την Barbie Fairytopia secret of the rainbow (Ναι το ξερω οτι δεν υπαρχει ουτε ενας λογος για να το κανεις, αλλα εγω εχω δυο κορες 2,5 και 5,5 χρονων οποτε αναγκαζομαι!) θα εχεις την ευκαιρια να δεις εναν απο τους δευτερευοντες ηρωες, ο οποιος ειναι γκεϋ νεραϊδος!!! και δεν υπερβαλλω καθολου. Θα μπορουσα να σου αναφερω και αλλα παραδειγματα, αλλα ειμαι ηδη καπως off topic και δεν θελω να το παρακανω.
Δεν εχω τιποτα με τους γκεϋ, απλως εκνευριζομαι με το τι βρισκουν για να στιγματισουν με "ομφυλοφυλικη ρετσινια".

Παντως μου κανει εντυπωση με το ποσοι λενε οτι δεν βλεπουν τηλεοραση.
Δεν εννοω οτι δεν το πιστευω, απλως δεν το περιμενα, και βεβαια αυτο το γεγονος μου δινει ελπιδες οτι υπαρχουν αρκετοι που δεν τρωνε κουτοχορτο.
Αν και τιποτα δεν ειναι καλο η κακο απο μονο του.Ειναι πως και ποσο αποφασιζεις να το χρησιμοποιησεις.Ναι, τωρα υπαρχει το διαδικτυο και μπορεις ευκολα να απαλλαγεις απο την TV.Δεν ηταν παντα ετσι ομως τα πραγματα.
Αυτο που με απασχολει εμενα τωρα παντως, ειναι πως θα κανω τις κορες μου να ξεκοψουν λιγο απο την τηλεοραση(DVD, barbie, και διαφορα παρομοια).Μετα απο γενναιες αποφασεις και συντονισμενες(συζυγος) ενεργειες, θα ελεγα οτι ειμαστε σε καλο δρομο.
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 194
Τοποθεσία: Στους δρόμους


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 3:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nadir έγραψε:
Μετα απο γενναιες αποφασεις και συντονισμενες(συζυγος) ενεργειες, θα ελεγα οτι ειμαστε σε καλο δρομο.

Χαχα... Worthy ... βγάζω καπέλο!!!! anyway... κοίτα μη τις κάνεις να κολλήσουν από τα 6-7 με το internet... στην ηλικία τους δε θα ξέρουν να ξεχωρίσουν αν είναι καλό κάτι που βλέπουν στον παγκόσμιο ιστό ή όχι...

Sorry για το off-topic....
_________________

Ωωωω... με φωνάζουνε τρελό,
γιατί πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Γαμώ το διδακτορικό
Πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 13 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 45
Τοποθεσία: Αθήνα-Μεσολόγγι

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 4:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες συγνώμη αλλά όλες αυτές είναι κινήσεις του αέρα. Θυμάμαι τι έγινε το καλοκαίρι, με τις συγκεντρώσεις, τις διαμαρτυρίες και όλα όσα έγιναν μετά τις πυρκαγιές, που αποτέλεσμα είχαν σε λιγότερο από 1 μήνα να ξαναβγούν οι ίδιοι και οι ίδιοι και να κάνουν όλα όσα τους κατηγορούσαν οι "αγανακτησμένοι" πολίτες αυτού του κράτους. Για να μην αναφερθώ στην κατάληξη των συγκεντρώσεων αυτών καθαυτών, όπου οι περισσότεροι απλά έπαιρναν τηλέφωνο λέγοντας είμαι εκεί δες με στην τηλεόραση και το μπάχαλο με τα σκουπίδια που άφησαν πίσω τους.
Τα θέματα αυτά είναι πολύ σοβαρά για να αναλώνονται σε 1-2 συγκεντρώσεις. Θέλει ριζική αλλαγή στον τρόπο σκέψης του Έλληνα. Έτσι όπως γίνονται μου φέρνουν περισσότερο προς αποδοχή ενοχής, παρά ως κάτι το ουσιαστικότερο. Στο εξωτερικό σπανίως γίνονται συγκεντρώσεις, αλλά ο κόσμος ξέρει και τιμωρεί τους υπευθύνους, οπότε και είναι πιο οργανωμένοι δίχως πολλές πολλές φανφάρες.

Τώρα η τηλεόραση δεν είναι τίποτε άλλο παρά από ένα εργαλείο πληροφόρησης, που ο καθένας το διυλίζει και αντλεί αυτά που θέλει. Ή μήπως στο "ανεξέρτητο" internet δεν πέφτουν οι μπαρούφες του αιώνα; Wink
Η δικιά μου πάντως είναι στην πρίζα, καθώς πρέπει κάπως να δουλέψει το Ps και το wii! big smile big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 5:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τον μπομπ το ειπα ειρωνικα αν και πιστευω οτι δεν ειναι για παιδια..
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01367 seconds with 5 queries