Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Αυγερινός Μπρουσάλης: Τα Ανέκδοτα anime Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 03 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 44
Τοποθεσία: C:\System Volume Information

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 9:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
Ρε παιδιά εντάξει, τον κάναμε ξεφτίλα και καλά του κάναμε του τενεκέ!



Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP

Σωστος ο gpanos .
Το παλικαρι μαλλον "πινει μπαφο και παιζει Pro " big smile big smile big smile big smile
_________________
Ποτέ μην πατήσετε στο google να κάνει search την λέξη: google. Θα διαλυθεί το internet!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 13 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 45
Τοποθεσία: Αθήνα-Μεσολόγγι

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 9:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
Ρε παιδιά εντάξει, τον κάναμε ξεφτίλα και καλά του κάναμε του τενεκέ!
Αλλά αυτό με την Ιαπωνική Πρεσβεία μήπως είναι too much;;
Ας μην το τραβήξουμε τόσο πολύ.
Ας βγει το παλικάρι να ζητήσει δημόσια συγγνώμη και να λήξει εκεί το θέμα.


Αν ζήταγε συγνώμη όχι το παλικάρι, αλλά έστω μία από τις 2 εφημερίδες, το θέμα θα θεωρούνταν λήξαν.


Τράβα μια βόλτα όμως από το φορουμ του ποντικιού...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 9:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάλι είμαι υπέρμαχος της άποψης του να ειδοποιηθεί η Πρεσβεία.

1ον Δεν δέχομαι την άποψη οτι κάποιος μπορεί να λέει τέτοιες χοντράδες και με ένα συγγνώμη να καθαρίζει και θα διαφωνήσω με τον gpanos σε αυτό το σημείο. Από τότε που βγήκε η συγνώμη.....
2ον Ένα άλλο παιδί που έφαγε τα νιάτα του, το σπούδασε και αυτή την στιγμή μπορεί να θέλει να προβάλει την δουλειά του μπορεί να μην του αφιερώνουν ούτε το περιθώριο της τελευταίας σελίδας.....
3ον Βαρέθηκα να ακούω για "μπαμπάδες" και "μπαρμπάδες" σε αυτή τη χώρα
4ον Ευχομαι αν όντως φταίει να εκδιωχθεί ποινικά....έστω και για παραδειγματισμό άλλων καλοθελητών...
5ον Αν λέει αλήθεια θα νιώσω πολύ περήφανος...(αλλά που τέτοια τύχη)
6ον Αν δεν θέλει κανένας να αναλάβει την ευθυνη να το κάνει, μπορώ να το κάνω εγώ.
7ον Μου φαίνεται οτι οι άρχαίοι πρόκοψαν επειδή υπήρχε ο Καιάδας....γλύτωναν απο νωρίς.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 34


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 10:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστηχως παρολες τις χαζομαρες που ειπε,του κόβει λιγακι .Οταν μιλησε για καναλι της Ιαπωνιας αναφερε ενα φανταστικο ονομα και οχι καποιο υπαρκτο,ετσι ωστε να αποφυγει τυχον μηνυσεις απο το οποιοδηποτε ιαπωνικο καναλι σε περιπτωση που με καποιον τροπο τον επαιρναν χαμπαρι.Βεβαια ειμαι υπερ του να ενημερωθει και η Ιαπωνικη πρεσβεια για να σταματησει τα ψεμματα και να μην χρησιμοποιει τα δημοσιευμένα αρθρα στο βιογραφικο του.Επισης θα πρεπει να μας δειξει τα βραβεια που ο ιδιος λεει οτι κερδισε γιατι αν δεν το κανει μαλλον αντιμετωπίζει αδικήματα εξαπατησης της κοινης γνώμης.Γιατι αν περαστει στα ψιλα τωρα, (κατι που ευτυχως χαριν στα καλα αντανακλαστικα της ελληνικης anime κοινοτητας δεν εγινε) θα μεγαλωσει το θρασος του και θα προχωρήσει ακομα παραπερα.(Αυτος ειναι ικανος να μας πει οτι το παρον site του ανήκει).Και το χειροτερο ειναι οτι λόγω της ελλειπής ενημέρωσης του ελληνικου κοινου σε σχεση με την συγκεκριμενη μορφη τεχνης,θα βρεθουν επιτηδιοι που θα τον σπρωξουν ξανα.Και στο κατω κατω δεν θελω να βλεπω τετοιου ειδους και ηθους ανθρωπους να εμφανιζονται πρωτοπόροι και μπροσταρηδες σε ενα ειδος οπως το anime που ολοι εδω αγαπαμε και υποστηρίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 11 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 99


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 10:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις τώρα είδα ότι αν μπείτε στο άρθρο του "Έθνους" δεν θα σας βγάλει την "συνέντευξη" του Α.Μ.Μάλλον την έβγαλαν από την σελίδα τους γιατί ενώ έψαξα και στο "search" βάζοντας το όνομα του μεγάλου "δημιουργού Αυγερινού Μπρούσαλη δεν μου εμφάνισε αποτελέσματα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 10:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ulver έγραψε:

7ον Μου φαίνεται οτι οι άρχαίοι πρόκοψαν επειδή υπήρχε ο Καιάδας....γλύτωναν απο νωρίς.


Οπα όπα παιδιά νομίζω ότι πράγματι ξεφεύγουμε και πέφτουν χοντράδες...δε το λέω προσωπικά για σενα Ulver, αλλά διακρίνω από τα δύο φόρουμ που παρακολουθώ, αυτό και το anime.gr
ότι άρχισαν να ξεφεύγουν χοντράδες στην επίθεση κατά του ατόμου αυτού.

Η δική μου άποψη είναι ότι τέτοια άτομα είναι ψυχιατρικώς ενδιαφέροντα για μένα και σίγουρα ψυχιατρικά ασθενείς κατά κάποιο τρόπο.
Καταφεύγουν σε τόσο τραβηγμένες μυθοπλασίες για να καλύψουν κάποια κενά, όποια και να είναι αυτά.
Ηδη ο διασυρμός του και η συνειδητοποίηση και μόνο από μέρους του της κατάστασης, πιστεύω του είναι επώδυνη.
Τέλος
Θεωρώ πολύ τραβηγμένη και εγώ την δίωξη του όπως αναφέρεται.
Οσον αφορά μια αναφορά στην πρεσβεία και τα μμε, δε θα την απέκλεια σαν λύση έστω ξεσπάσματος από μέρους μας και αποκατάστασης της αλήθειας που και καλά προσμένουμε από τα μέσα που μας ενημερώνουν, να πρεσβέυουν.
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 11:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Narita-L-Saru θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου για ένα και μόνο λόγο. Ποιός μου λέει οτι "Καταφεύγει σε τόσο τραβηγμένες μυθοπλασίες για να καλύψει κάποια κενά, όποια και να είναι αυτά" και οτι δεν είναι όλα απλά ενα προκατασκευασμένο δημιούργημα για να μπει στο βιογραφικό κάποιου ή πολύ απλά για την διαφήμιση πριν απο μια επαγγελματική κίνηση του προσώπου που κρύβεται απο πίσω? Γιατι αν ισχύει αυτό πρόκειται για κοινούς
απατεώνες οπότε η ποινική δίωξη κρίνεται απαραίτητη. Στο φινάλε κάποιου άλλου άξιου παιδιού την θέση θα φάει αργότερα (έστω και προσωρινά, μέχρι να αποδειχθεί η "αξία" του).
Ο λόγος της υπερβολής απο μένα ή απο άλλα άτομα εγκειται στο οτι καλώς ή κακώς (ίσως κακώς) στο προσωπό του βλέπουμε την σωρευμένη αναξιοκρατία και διαπλοκή που επικρατεί σε αυτή την χώρα οπότε ίσως και να καθίσταται εξιλαστήριο θύμα. Ίσως....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 11:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισως να ειναι τραβηγμενη η εποικοινωνια με την πρεσβεια αλλα τραβηγμενο ηταν και το ψεμα που ειπωθηκε. Οσον αφορα το Tokyo TV το γραφει μεν αναποδα αλλα στα "Βραβεια" του αν προσεξετε κατω κατω το εχει σαν TV Tokyo...
Και στο κατω κατω γιατι ο καθε λακαμας να λεει : μπαμπα φετος θελω ενα αρθρο που να λεει οτι ειμαι ο υπερτατος καλλιτεχνης και πουφ να γινετε αυτο που θελει και να μην μπορει να γινει αυτο για ατομα που πραγματικα αξιζουν? Πρωτο και καλυτερο παραδειγμα η Animeclipse γιατι να μην ηταν τιτλος: προβολη της ιαπωνικης κουλτουρας απο μια ομαδα ανθρωπων που την αγαπανε ?? εδω μεσα υπαρχουν ατομα που εχουν φτυσει αιμα για να φτασει η animeclipse εδω που ειναι τωρα και σκαει μυτη ενας ξεμπαρκος και θεωρειτε ο ελληνικος θεος των ανιμε??? γνωστος και ως ανιμ-αδης? και οχι μονο η ac αλλα και ολα τα ελληνικα σαιτ που διαδιδουν την εν λογο τεχνη ^^
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 26 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 127
Τοποθεσία: Ima, Sokoni Iru Boku.

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 11:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παίδες, φυσικά και δεν θέλουμε το κακό του παιδιού. Προσωπικά ούτε τον γνωρίζω και ούτε θέλω να του κάνω κάτι. Το ζήτημα είναι περισσότερο ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗΣ δεοντολογίας και νομίζω πως αφορά όλους μας, όχι μόνο την anime κοινότητα.

Εμείς θα το κυνηγήσουμε το θέμα όπως μπορούμε για να αναστραφούν τα "δεδομένα" που έδωσαν οι 2 εφημερίδες. Αυτό μας απασχολεί, και για αυτό παλεύουμε το θέμα.

Στο παιδί αυτό προσωπικά εύχομαι καλά μυαλά, και μακάρι να ευτυχήσει σε ότι καταπιαστεί στην ζωή του. Αλλού ματώνω εγώ και μου ανεβαίνει η πίεση...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 11:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ulver έγραψε:
Narita-L-Saru θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου για ένα και μόνο λόγο. Ποιός μου λέει οτι "Καταφεύγει σε τόσο τραβηγμένες μυθοπλασίες για να καλύψει κάποια κενά, όποια και να είναι αυτά" και οτι δεν είναι όλα απλά ενα προκατασκευασμένο δημιούργημα για να μπει στο βιογραφικό κάποιου ή πολύ απλά για την διαφήμιση πριν απο μια επαγγελματική κίνηση του προσώπου που κρύβεται απο πίσω?


Γιατί από αυτά που είδα να γράφονται για το παρελθόν του από παιδιά που τον γνωρίσανε έκανε τα ίδια, σε ηλίθιες εκφάνσεις της καθημερινής ζωής που δεν κέρδιζε κάτι επαγγελματικά. Το πρώτο παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι τα ψέμματα που έλεγε στον θωμά για γνώση ιαπωνικών και μετά τα ψέμματα που έλεγε για ασθένειες και συμβάντα στην οικογένεια του.
Όσον αφορά αυτό που λέτε για ευνοική μεταχείριση τον εχόντων το ιερόν μέσον..συμφωνώ με τα χίλια... Συνήθως αυτοί που δεν αξίζουν πιάνουν θέσεις...όχι όμως και καταξίωση
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 24 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2007 11:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Narita-L-Saru έγραψε:

...Γιατί από αυτά που είδα να γράφονται για το παρελθόν του από παιδιά που τον γνωρίσανε έκανε τα ίδια, σε ηλίθιες εκφάνσεις της καθημερινής ζωής που δεν κέρδιζε κάτι επαγγελματικά....


Τι ακριβώς εννοείς, λέγοντας "ηλίθιες εκφάνσεις της καθημερινής ζωής" που δεν κέρδιζε κάτι επαγγελματικό?
Θα σου ζητούσα να μου εξηγήσεις τι ακριβως εννοείς, για να μη το "μεταφράσω" λάθως στο δικό μου μυαλό και βγω τελειως έξω από αυτό που εσύ εννοούσες και ήθελες να πεις...

Εγώ τον γνώρισα το 2002. Ημασταν μια μεγάλη παρέα 30 και βάλε άτομα που παίζαμε rpg. Αφιερώναμε κακοιο από τον ελευθερο χρόνο μας για να ασχοληθούμε μ' αυτό. Οπως κανουν αναλλογα όσοι παρακολουθούν anime και τις εξελίξεις τους

ή όπως κανουν καποιοι άλλοι-που δινουν παραπάνω χρόνο και κόπο-πχ. εσείς που μεταφράζετε anime και μαλιστα στα ελληνικά και δε βρίσκω λόγια να σας συγχαρώ που το κάνετε. Και μακάρι να ερθει ο καιρός που θα φτάσω τα δικά μου ιαπωνικά στο σημείο που χρειάζεται, για να βοηθούσα κι εγώ.

Τω καιρώ εκείνω λοιπόν, δε χρειαζόταν να γίνεις και κολλητάρι του, για να αντιληφθείς ότι ο χαρακτήρ του ήταν αναξιος λογου. Αυτό κατάλαβαν καποια στιγμή όλοι και του δωσανε πόδι.

Οσοι γνωρισαν τον Αυγερινό, δεν αντιδρούν ετσι στις εξελίξεις του θέματος, επειδή θέλουν να τον εκδηκηθούν για προσωπικούς λόγους! Πιστέψτε με, αν υπάρχουν ατομα που καποτε τα πληγωσε τρομερά και γυρευαν εκδίκηση, θα την επαιρναν από πιο νωρίς. Θα βρισκανε τρόπο να παρουν το αίμα τους πισω. Δε θα περίμεναν να περάσουν 5 χρόνια και να σκασει άρθρο-παπαρολογία.

Εμένα δε μου χει κανει καποιο προσωπικό κακό την εποχή εκείνη. Δε με είχε πειράξει, σαν άνθρωπο. Αν και δεν ξέρω όλα όσα μπορεί να σουρνε πισω απ την πλάτη μου, αλλά ποιός νοιάζεται πλέον! Και γω μπορεί να του ΄σουρνα!

ΑΛΛΑ να μου μοστραρεται, λόγω βυσμάτων, για δημιουργός (ακόμα κια να πιανει αυτή τη λέξη στο στόμα του) χωρίς απόδειξη....δε το σηκώνω ρε παιδιά!

Εδώ και τώσα χρόνια, ουτε-που-ηξερα-αν-υπήρχε-που?-και-τι εκανε!! Τον είχα πιο ξεχασμένο κι απο ις υποσχέσης οποιουδήποτε βουλευτή. Αλλά τώρα που σκασε μύτη ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ....εκνευρίζομαι!!

Μακάρι ο πατέρας του, ο οποιος είναι οντως δημοσιογραφος πολλά χρόνια με μεγάλη αρθρογραφία, να ειχε διαλέξει άλλον τρόπο να βοηθήσει το γιο του. Δεν είναι τόπος αυτός που διάλεξε. Δεν είμαι γονέας, δεν έχω τα επιχειρήματα και το βιωμα κανενός γονέα-και ειδικά ενός πατέρα, για να πω μεγαλες κουβεντες για το πως ακριβως θα ήταν σωστότερο να βοηθήσει το γιο του ενας πατέρας σε μια παρομοια περίπτωση, αλλα...Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 27, 2007 12:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Repairer of Reputation έγραψε:
Narita-L-Saru έγραψε:

...Γιατί από αυτά που είδα να γράφονται για το παρελθόν του από παιδιά που τον γνωρίσανε έκανε τα ίδια, σε ηλίθιες εκφάνσεις της καθημερινής ζωής που δεν κέρδιζε κάτι επαγγελματικά....


Τι ακριβώς εννοείς, λέγοντας "ηλίθιες εκφάνσεις της καθημερινής ζωής" που δεν κέρδιζε κάτι επαγγελματικό?
Θα σου ζητούσα να μου εξηγήσεις τι ακριβως εννοείς, για να μη το "μεταφράσω" λάθως στο δικό μου μυαλό και βγω τελειως έξω από αυτό που εσύ εννοούσες και ήθελες να πεις...


Όπα όπα ζητώ συγγνώμη για την έκφραση που χρησιμοποίησα, ειλικρινά ηταν μια λάθος επιλογή.. Το ηλίθιες το βαλα με την καλή έννοια της αφέλειας, της μη καιροσκοπικής δλδ, που δεν ενέχει άλλους σκοπούς και επιδιώξεις..Ειλικρινά λυπάμαι αν έστω και λίγο σε πεόραξε..δεν έιχα πρόθεση...

ΌΣΟ για αυτο:
Repairer of Reputation έγραψε:

ή όπως κανουν καποιοι άλλοι-που δινουν παραπάνω χρόνο και κόπο-πχ. εσείς που μεταφράζετε anime και μαλιστα στα ελληνικά και δε βρίσκω λόγια να σας συγχαρώ που το κάνετε. Και μακάρι να ερθει ο καιρός που θα φτάσω τα δικά μου ιαπωνικά στο σημείο που χρειάζεται, για να βοηθούσα κι εγώ.

απλά να σου πω, ότι μεφράζουμε από τα αγγλικά, μέσω των ξένων groups, δεν το κάνουμε κατευθειαν απο τα Ιαπωνικα (βεβαια καποιος ποου ξερει ιαπωνικα, δε θα μας χαλαγε) Οπότε αν θες και εσύ και έχεις ορεξη και μεράκι μπορεις να μας βοηθήσεις από τώρα....
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 16 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 82




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 27, 2007 12:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις σήμερα πήρα χαμπάρι το όλο σκηνικό και σοβαρά δε πιστεύω αυτά που διάβασα.

Πρώτα απ'όλα, ο τύπος θεωρώ ότι κάτι έχει στο μυαλό του και αποσκοπεί κάπου με όλη αυτή την ιστορία. Μπορει αυτός να ικανοποιείται απλά και μόνο πιστεύοντας το παραμύθι που έπλασε, αλλά ο πατέρας του δεν είναι λογικό να επέτρεπε να εκδωθεί τέτοιο άρθρο, και μάλιστα στην εφημερίδα που δουλεύει ο ίδιος, απλά και μόνο για να ικανοποιήσει τη φαντασίωση του γιου του. Για μένα προσπαθεί να βοηθήσει το γιο του. Φυσικά όλα αυτά στέκουν αν μιλάμε για σοβαρούς ανθρώπους (τουλάχιστον για τον πατέρα).

Στη συνέχεια έχουμε τα ΜΜΕ. Δε γίνεται να πλασάρουν με αυτό το τρόπο τέτοιες ειδήσεις. Για μένα πρέπει να αμαυρωθούν οι 2 εφημερίδες, οι δημοσιογράφοι που υπογράψανε τα άρθρα και τέλος ο πατέρας/δημοσιογράφος , εφόσον υπάρχει εμπλοκή του.

Για να γίνουν τα παραπάνω πιστεύω ότι απαιτείται η έκθεση του συμβάντος στα τηλεοπτικά μέσα. Κάποια άτομα που θέλουν να αντιδράσουν (και από ότι φαίνεται υπάρχουν αρκετά), θα πρέπει να οργανωθούνε και να μαζέψουν υλικό (αντιτυπα των εφημερίδων, πηγές που αποδεικνύουν την αναλήθεια των γραφόμενων σε αυτά τα άρθρα) και να το στείλουν σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό ή και σε όλους τους τηλεοπτικούς σταθμούς, έχοντας ως κύριο μήνυμα τη στρατευμένη δημοσιογραφία.

Η άλλη λύση είναι φυσικά οι μηνύσεις, οι οποίες μπορούν να γίνουν, αλλά δε πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα που είναι διατεθιμένοι να το τραβήξουν τόσο πολύ.

Για μένα δε θεωρώ ότι με μια αναδημοσίευση και διόρθωση του λάθους από τις εφημερίδες κλείνει το θέμα. Το θέμα πρέπει να προβληθεί για να μάθει ο κόσμος τι γίνεται πίσω από τις πόρτες και πως ο Τύπος προωθεί προσωπικά συμφέροντα. Επίσης οι εφημερίδες και οι δημοσιογράφοι πρέπει να κατανομαστούν, για να προσέχουν περισσότερο άλλη φορά τις πηγές τους. Τέλος να γίνει και λίγο ρόμπα ο τυπάς, όχι γιατι με πειράζει που λέει τα παραμύθια του, αλλά γιατί θεωρώ ότι για να μπει σε όλο αυτό το κόπο (πλαστά βραβεία κτλ) αποσκοπούσε σε προσωπικό ώφελος, και βρήκε τη λύση με τις πλάτες του μπαμπά.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 01 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 4
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 27, 2007 1:21 am
Τίτλος: ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να μαθετε την αληθεια ολοι εσεις που στησατε στον τοιχο τον Αυγερινο ρωτηστε εμενα που χτες το βραδυ μιλουσα με τοκυο και συγκεκριμενα με τον καλο μου φιλο LEIJI MATSUMOTO Thumb 2 Up , μου ειπε οτι συναντησε τον επισης καλο μου φιλο KISHIMOTO MASASHI μαζι με τον Αυγερινο σε ενα φεστιβαλ anime και προτειναν στον LEIJI να σχεδιασει τον CAPTAIN HARLOCK σαν ενα απο τους κατοικους της KONOHA και μαλιστα σαν συζυγο της TSUNADE . Ο LEIJI αρχικα αρνηθηκε αλλα με την συμβολη του AKIRA TORIYAMA και μολις εμαθε οτι την παραγωγη την αναλαμβανει εξ ολοκληρου ο Αυγερινος τοτε πειστηκε . Ασχετοι ολοι σας ο Αυγερινος μας προσφερει ενα νεο ANIME με τιτλο "KONOHA OF MY YOUTH Z " . Βεβαια ο Αυγερινος σαν γνησιος Νιντζα ζητησε απο τον soke του ninjutsu MASSAKI HATSUMI Thumb 2 Up να βοηθησει στην αληθοφανια των τεχνικων ninpo taijutsu . Φημες λενε οτι θα εμφανιστει και ο RICK HUNTER (HIKARU ICHIKO) να παλευει με τον Panthro υπο το βλεμα του OPTIMUS PRIME . Τωρα που μαθατε την αληθεια σκεφτητε ποιον κραζετε. (ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΕΙΧΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟ.) ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
_________________
Τα Anime Ειναι Τεχνη , Καλα η Κακα Καποιος Κουραστηκε Να Τα Φτιαξει Για Την Δικια Μας Ψυχαγωγια.....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 27, 2007 2:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα παιδάκια στο forum της εφημερίδας "Ποντίκι" ή πάσχουν από νοητική καθυστέρηση ή κατάλαβαν την γκάφα τους και προσπαθούν να μην καρφωθούν ή είναι κι αυτοί μέσα στο κόλπο. Δεν εξηγείται αλλιώς...

Στο τέλος θα μας πουν ότι τα επεισόδια/release της animeclipse ο Αυγερινός τα μεταφράζει. Έλεος!

Καλά ρε παλικάρια του forum του "Ποντικιού" εδώ ένας ειδικευόμενος της Ιατρικής γίνεται δεκτός σε κάποιο νοσοκομείο και αναγράφεται στο site του εν λόγω νοσοκομείου το όνομα του, ακόμα και στην Ελλάδα υπάρχουν οι λίστες με τους γιατρούς που βρίσκονται στην αναμονή στα site των νομαρχιών.
Ακόμα και όταν κάποιος διορίζεται στο δημόσιο υπάρχει site με δημοσιευμένο το όνομα του, δεν θα υπήρχε ένα site να αναφέρει τον "κορυφαίο" αυτή τη στιγμή anime δημιουργό, ο οποίος μάλιστα "βραβεύτηκε" τετράκις φέτος από τους επίσημους φορείς της Ιαπωνικής anime κοινότητας (TV Tokyo, κτλ κτλ) ;;;;
Καλά για πόσο Μ@Λ@ΚΕΣ μας περνάτε;;;;;
Δεν καταλαβαίνετε ότι έτσι υποτιμάτε τη νοημοσύνη μας κι ότι αυτό είναι το εκνευριστικότερο όλων;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 4 από 8

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01634 seconds with 5 queries