Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Μουσική

Album Protaseis-Kritikes Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 22, 2006 9:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τους φιλους της σκληρης μουσικης:Ακουστε/κατεβαστε ολοκληρο το album Undoing Ruin απο Darkest Hour.Θα παθαιτε την πλακα σας.Γρηγορο μελωδικο metalcore(οχι τοσο death οπως εχω ακουσει καποιους να τους χαρακτηριζουν)στην καλυτερη του Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up .

Να ενα link: http://isohunt.com/torrents/?ihq=darkest+hour επιλεξτε εκει που λεει Music Darkest Hour.To torrent μαζι με το Undoing Ruin εχει και ενα παλιοτερο τους,δεν το εχω ακουσει ακομα ομως Razz

Καλο χτυπημα! Thumbs UP


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nestor στις Πεμ Οκτ 26, 2006 11:38 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 54


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2006 3:52 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akou Cannibal Corpse. arxise me decency defied. to live kata protimhsh. ama 8es 1o album arxise apo to Vile.

Torn from your body,removed while you scream
Dissect to collet my blade now reams
Pieces of flesh lie by the side
Worn on my body or put on display

You mark your skin it gives you pleasure
I take your precious art, it becomes my leather

Taking your hide before you have died

Decency defied

Crudely I cut away
All are my prey
Tell me how it feels when your flesh is peeled
You are vain with your art
I desire it torn appart
With my insane hunting the removal of flesh now starts

You mark your skin, it gives you pleasure
I take your precious art, it becomes my leather

Taking your hide before you have died

Decency defied

To you a design
Now a trophy made mine
To you a design
Now a trophy made mine

I seek to find
To satisfy my fucked mind
I seek to find
To satisfy my fucked mind

[Solo Jack Owen]

Ignoring your cries
Exposing your insides
Violence defined

Torn from your body, removed while you scream
Dissect to collect, my blade now reams
Pieces of flesh lie side by side
Worn on my body or put on display

You mark your skin, it gives you pleasure
I take your precious art, it becomes my leather
Taking your hide before you have died

Decency defied


sou eggywmai oti den exeis akousei tipota san afto. ta atoma ta spane sthn kyriolexia.

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2006 10:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε οπως σου ειχα πει παλιοτερα εχω ακουσει Cannibal αλλα δεν ειναι και τοσο του στυλ μου.Ενταξει δεν εχουν κατι ιδιαιτερο ουτε σε μουσικη ουτε σε στιχους.Υπαρχουν παμπολλα συγκροτηματα με χαοδη μουσικη,τα τελευταια χρονια μαλιστα ξεπηδαν σαν τα μανιταρια Razz Μονο για χτυπημα ειναι,εμενα δεν μου δινουν τιποτα παραπανω.Παντως ακουσε λιγο το Undoing Ruin
να παρεις μια γευση βρε αδερφε. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 44
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 26, 2006 2:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και καποια που δεν εχουν αναφερθει μεχρι στιγμης

Our Lady Peace-Clumsy(δυστυχως δεν κυκλοφορει στο ελαντα...) Crying or Very sad
LIVE-Throwing Cooper
Train-For Me,It's You
Bush-Sixteen Stone
The Gathering-Mandylion/Nightime Birds
Make Believe-Wide(ελληνικο groupακιπου δεν υπαρχει πια)
chevelle-wonder what's next
Kyuus-welcome to Sky Valley
Free-Heartbreaker
The Cranberries-Burry The Hatchet
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 54


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 28, 2006 3:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nestor έγραψε:
Φιλε οπως σου ειχα πει παλιοτερα εχω ακουσει Cannibal αλλα δεν ειναι και τοσο του στυλ μου.Ενταξει δεν εχουν κατι ιδιαιτερο ουτε σε μουσικη ουτε σε στιχους.Υπαρχουν παμπολλα συγκροτηματα με χαοδη μουσικη,τα τελευταια χρονια μαλιστα ξεπηδαν σαν τα μανιταρια Razz Μονο για χτυπημα ειναι,εμενα δεν μου δινουν τιποτα παραπανω.


ρε c..
1on:Σύμφωνοι, ακούς ότι σου αρέσει, ανάλογα με τις προτιμήσεις του ο καθένας, γι αυτό άλλωστε υπάρχει ποικιλία στην μουσική. Worthy
2on:Το ότι δεν έχουν τίποτα σε μουσική και σε στίχο, αυτό πίστεψε με δεν μπορείς να το πεις άμα δεν έχεις ψαχτεί λίγο με Death γενικά. Mad
3on:Από τα πολλά τα μανιτάρια όμως, εσύ επιλεγεις τα λίγα. Δεν πας με την νοοτροπία ακούω ότι νάναϊ. Κανεις τις επιλογές σου.lol Razz Worthy

Man δεν σε κατηγορώ σε τίποτα. έλεος. λογικό είναι κάποια πράγματα να μην σου κάθονται στο αυτi όσο σου κάθονται κάποια αλλα. lol. Όμως μην λες για κάτι ότι δεν είναι καλο τη στιγμή που δεν έχεις ασχοληθεί. Παράδειγμα: Εγώ όταν ακούω Progressive μου έρχεται να κοιμηθώ η να κοπανήσω αυτόν που μου έβαλε να την ακούσω, αλλα παρ όλα αυτά όταν με ρωτάει κάποιος τι γνώμη έχω, λέω ότι σαν μουσική τα σπάει. Σαν μουσικοί πάλι τα σπάνε. Δεν είναι φυσικά για όλους, αλλα τα άτομα ξέρουν να παίζουν και με το παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 28, 2006 5:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου Hannibal Razz

||CannibalCorpse|| έγραψε:

2on:Το ότι δεν έχουν τίποτα σε μουσική και σε στίχο, αυτό πίστεψε με δεν μπορείς να το πεις άμα δεν έχεις ψαχτεί λίγο με Death γενικά. Mad


Ρε c........δεν ειπα δεν ειναι καλοι η οτι δεν εχουν τιποτα σε στιχο/μουσικη, αλλα οτι δεν εχουν κατι ιδιαιτερο,τουλαχιστον για μενα!Με το να το λεω αυτο φυσικα δεν τους υποτιμω και δεν το θελω κιολας.Συμφωνω απολυτα οτι ξερουν να παιζουν μουσικη και ξερω οτι ειναι καλη στο ειδος τους.Δεν υποτιμω κανενα μουσικο,αλλωστε και εγω μουσικος ειμαι.Τωρα αλλο αν ακουσω κατι και εχει ολη την ωρα τα ιδια riffακια,ο τραγουδιστης κραζει χωρις κανενα νοημα στιχων και ο αλλος βαραει οποιο τουμπανο βρεθει μπροστα του.Και υπαρχουν πολλοι τετοιοι.5(και πολλα λεω)εναλλασομενα riff και συνεχεια ο ιδιος ρυθμος στα drums και βγαινουν και στη δισκογραφια.Πιστευω εχεις ακουσει πολλους τετοιους και μονος σου και συμφωνεις.Αυτο μπορουν να το κανουν και μωρα που λεει ο λογος.Δεν το αποκαλεις μουσικη ομως.Ελεος ετσι?Ο καθενας τη βρισκει με αυτο που τον εκφραζει οπως ειπες.Η καθε μουσικη εξυπηρετει τον δικο της σκοπο ετσι? Wink


||CannibalCorpse|| έγραψε:
Εγώ όταν ακούω Progressive μου έρχεται να κοιμηθώ η να κοπανήσω αυτόν που μου έβαλε να την ακούσω, αλλα παρ όλα αυτά όταν με ρωτάει κάποιος τι γνώμη έχω, λέω ότι σαν μουσική τα σπάει. Σαν μουσικοί πάλι τα σπάνε. Δεν είναι φυσικά για όλους, αλλα τα άτομα ξέρουν να παίζουν και με το παραπάνω.


Εδω σε βρισκω σωστο.Και εμενα δεν μ'αρεσει η prog αλλα δεν την υποτιμω σαν μουσικη.Πχ δεν μπορει να πεις οτι οι Dream Theater ειναι μαλακες γιατι παιζουν prog ενω τα ατομα γραφουν μουσικη.Ελπιζω να συμφωνεις και να καταλαβαινεις τι εννοω!Sorry αν σε επρηξα
Τα λεμεWink

EDIT:Χτες ακουσα το Incorporated απο Grip Inc.Καθολου ασχημο.Δεν ειναι και αρκετα βαρυ(τουλαχιστον για μενα)αλλα αρκετα καλο.Ακουστε τα (Built to)Resist,Prophecy,Enemy Mind για να παρετε μια γευση. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 17


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 31, 2007 6:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Loipon,sas proteinw ta parakatw...

Isis - Panopticon (apla Worthy)
Zao - Where Blood And Fire Bring Rest (Etsi gia na goustaroun ta Hardcore-ia)
Red Sparowes - Every Red Heart Shines Toward the Red Sun [To kalutero post-rock album.. (leme twra)]
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 31, 2007 8:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν έχετε υποψην σας τους machinae supremacy...έχουν αυτόν τον χαρακτηριστικό σουηδικό ήχο (βλ. dark tranquility) άλλα λίγο πιο light και χωρίς τα brutal φωνητικά. Δίνουν τα τραγούδια τους δωρεάν στο site τους γι αυτο το επισημαίνω. check it out.

http://www.machinaesupremacy.com/ (releases--->webography) Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 03, 2007 1:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Ενταξει,οσοι ειναι μεταλλα εδω μεσα,θα γνωριζουν τα παλικαρια...Τις προαλλες ακουσα το Eclipse(οχι AnimeClipse Razz )και επαθα την πλακιτσα μου.Πολυ καλες,μελωδικες συνθεσεις.Εχουν αλλαξει αρκετα τον παλιοτερα Death ηχο τους,αλλα εχουν διατηρησει τα brutal φωνητικα.Και η φωνη του νεου frontman μου αρεσε περισσοτερο απο αυτη του παλιου!Του δινω ενα 8/10.Παρα πολυ ποιοτικο album,και σε παραγωγη,και σε συνθεσεις.Ακουστε κομματαρες οπως τα House of Sleep,Brother Moon,Under a Soil and Black Stone,Born From Fire.ΟΛΑ τα κομματια μου αρεσαν,το πρωτο οχι ιδιαιτερα Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 10, 2007 10:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
nestor
Ενταξει,οσοι ειναι μεταλλα εδω μεσα,θα γνωριζουν τα παλικαρια...Τις προαλλες ακουσα το Eclipse(οχι AnimeClipse )και επαθα την πλακιτσα μου.Πολυ καλες,μελωδικες συνθεσεις.Εχουν αλλαξει αρκετα τον παλιοτερα Death ηχο τους,αλλα εχουν διατηρησει τα brutal φωνητικα.Και η φωνη του νεου frontman μου αρεσε περισσοτερο απο αυτη του παλιου!Του δινω ενα 8/10.Παρα πολυ ποιοτικο album,και σε παραγωγη,και σε συνθεσεις.Ακουστε κομματαρες οπως τα House of Sleep,Brother Moon,Under a Soil and Black Stone,Born From Fire.ΟΛΑ τα κομματια μου αρεσαν,το πρωτο οχι ιδιαιτερα



Ο καινουργιος frontman ΤΑ ΣΠΑΕΙ....το Born from Fire είναι κομματάρα, αλλά όπως και να το κάνουμε Elegy δεν είναι....πάντως είναι ένα πολυ προσεγμένο album....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 10, 2007 4:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ulver έγραψε:
Παράθεση:
nestor
Ενταξει,οσοι ειναι μεταλλα εδω μεσα,θα γνωριζουν τα παλικαρια...Τις προαλλες ακουσα το Eclipse(οχι AnimeClipse )και επαθα την πλακιτσα μου.Πολυ καλες,μελωδικες συνθεσεις.Εχουν αλλαξει αρκετα τον παλιοτερα Death ηχο τους,αλλα εχουν διατηρησει τα brutal φωνητικα.Και η φωνη του νεου frontman μου αρεσε περισσοτερο απο αυτη του παλιου!Του δινω ενα 8/10.Παρα πολυ ποιοτικο album,και σε παραγωγη,και σε συνθεσεις.Ακουστε κομματαρες οπως τα House of Sleep,Brother Moon,Under a Soil and Black Stone,Born From Fire.ΟΛΑ τα κομματια μου αρεσαν,το πρωτο οχι ιδιαιτερα



Ο καινουργιος frontman ΤΑ ΣΠΑΕΙ....το Born from Fire είναι κομματάρα, αλλά όπως και να το κάνουμε Elegy δεν είναι....πάντως είναι ένα πολυ προσεγμένο album....


το tuonela,imo,ηταν καλυτερο...the way,summer's end,divinity,tuonela...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 10, 2007 6:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nestor έγραψε:
το tuonela,imo,ηταν καλυτερο...the way,summer's end,divinity,tuonela...


Βασικά τεχνικά και όσο γίνεται αντικειμενικα ίσως είναι το καλύτερο, αλλα είναι το album που αρχίζουν να πειραματίζονται και να αλλάζουν τον ήχο τους. Δεν έχω τίποτα με τα μετέπειτα albums τους άλλα είμαι πιο συνδεδεμένος με τα Tales from the thousand lakes και Elegy...Αυτά τουλάχιστον μου έρχονται στο μυαλό ακούγωντας την λέξη Amorphis. Ίσως επειδή αυτά άκουσα πρώτα και σε μικρή ηλικία, δεν ξέρω.....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 8:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ulver έγραψε:
nestor έγραψε:
το tuonela,imo,ηταν καλυτερο...the way,summer's end,divinity,tuonela...


Βασικά τεχνικά και όσο γίνεται αντικειμενικα ίσως είναι το καλύτερο, αλλα είναι το album που αρχίζουν να πειραματίζονται και να αλλάζουν τον ήχο τους. Δεν έχω τίποτα με τα μετέπειτα albums τους άλλα είμαι πιο συνδεδεμένος με τα Tales from the thousand lakes και Elegy...Αυτά τουλάχιστον μου έρχονται στο μυαλό ακούγωντας την λέξη Amorphis. Ίσως επειδή αυτά άκουσα πρώτα και σε μικρή ηλικία, δεν ξέρω.....


Σιγουρα...εγω οταν ημουν μικροτερος ειχα ακουσει το Tuonela πρωτα.Και η διαφορα στον ηχο φανηκε και απο το Elegy.Οι προκατοχοι ηταν ποιο ''καφρικοι''.Αλλα ενταξει,οποιος ακουσει Amorphis γενικα δεν θα χασει.Ας δωσουμε κανα τιτλο ακομα Razz Απο Elegy:My kantele,On Rich And Poor,Against Widows,The Orphan Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 268
Τοποθεσία: in limbo



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 26, 2007 10:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και την εβδομάδα που μας πέρασε, μετά απο πολλά χρόνια άκουσα ξανά και εκτίμησα την τέταρτη απόπειρα των R.E.M. στη δισκογραφία.

Πέρα απο τα -περισσότερο ή λιγότερο- άχρωμα δείγματα των τελευταίων 10 ετων, όπου το status μιας μεγάλης rock μπάντας έχει ποτίσει τα πονήματά τους με μια πνοή αγοριτσίστικης μεγαλοστομίας, η επανακρόαση ενός δίσκου (που ήταν ο τελευταίος -σχεδόν- ειλικρινής τους πριν το megastardom) πολιτικά επιθετικού και προσωπικά συναισθηματικού μου θύμισε μέρες γεμάτες ενέργεια και πίστη.

REM - Lifes Rich Pageant (1986)

1. Begin the Begin
2. These Days
3. Fall On Me
4. Cuyahoga
5. Hyena
6. Underneath the Bunker
7. The Flowers of Guatemala
8. I Believe
9. What if We Give it Away
10. Just a Touch
11. Swan Swan H
12. Superman
_________________

Pleace Donate for a PC for Arvendui
Κατανταω κουραστικος μονο οταν καταντατε γραφικοι~ Azalin
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Μουσική Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01581 seconds with 5 queries