Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Παράξενα πράγματα Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 13, 2007 2:28 pm
Τίτλος: Παράξενα πράγματα
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά παλιά με την 56άρα όταν ξεκίναγε ένα download ξεκίναγε μερικές φορες με μια άκυρη ταχύτητα αυτό γίνετε και με DSL??? γιατί έχω 1024 και κάποια στιγμή σήμερα όταν έβαλα να κατεβάσω ένα manga κατέβαζε για 3-4 λεπτά με ταχύτητα 5000KB/sec και όταν τελειωσε το Manga είχε φτάσει στα 900KB/sec (τότε σκέφτηκα να βγάλω φωτό) Shocked
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 13, 2007 6:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί να συμβεί αλλά θα είναι για λίγα δευτερόλεπτα και συνήθως στην αρχή...
Μήπως ήταν B/s κι όχι KB/s ; Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι ήταν πλασματικός αριθμός...
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 14, 2007 3:03 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε σεις κατεβασα 46MB αρχειο σε 5 λεπτα και δουλευε κανονικα :P δε ξερω τι παιχτηκε αλλα ωραια θα ηταν να συνεχιστει :P
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 23 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 42
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 17, 2007 9:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγω θα έλεγα εκμεταλλεύσου το οσο ειναι καιρός... Laughing Laughing Laughing

Η αλήθεια ειναι αυτό που λέει ο cougar, συνήθως κάνει ενα ψιλοξέσπασμα στην αρχή με κάτι τρελλές ταχύτητες αλλά μετά επανέρχεται σε φυσιολογικά επίπεδα.
Μου έχει τύχει και μένα αρκετές φορές.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 1:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλακα πλακα, για τρεξε ενα τεστ ταχυτητας για να δεις τι ψαρια πιανεις
http://speedtest.forthnet.gr/

Επισης αυτο το θαυμα που παρουσιαστηκε (γιατι για να κραταει για πανω απο 5 λεπτα, μονο περι θαυματος προκειται) για παρεθεσε το στο www.adslgr.com για να σου πουνε που οφειλεται.

Παντως, πρεπει να εισαι πολυ τυχερος.
Εμεις εδω πανω Θεσσαλονικη με ΟΤΕ dslams, βλεπουμε 60 Kbps και ειμαστε ευχαριστημενοι (παρεπιποτοντως, η συνδεση μου ειναι 2048 Kbps-θεωρητικα μιλωντας, και το τελευταιο 2μηνο, δεν εχω δει παραπανω απο 90 kbps, ακομη και απο την ftp της otenet να κατεβασω Thumb Down )
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 2:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι γενικό φαινόμενο τον τελευταίο καιρό η χάλια ταχύτητες (εκτός από το δίκτυο της vivodi σε http). Τι να πω εγώ που είμαι φοιτητής στη Σάμο και βλέπω καλές ταχύτητες μόνο όταν λείπουν οι περισσότεροι φοιτητές (διακοπές π.χ.). Κατά τα άλλα με 1024 το test μου βγάζει συνήθως κάτω από 400. Χθές μου έβγαζε 270!!! Ranting

Το καλύτερο τεστ πάντως είναι να κάνεις download το vlc γιατι έχει κορυφαίο server.

Στο θέμα μας τώρα. Το download ξεκινά από τη στιγμή που πατήσεις το link(πριν ακόμα επιλέξεις τον προορισμό). Γι αυτό όσο καθυστερήσεις στην επιλογή προορισμού τόσο πιο μεγάλη φαίνεται η ταχύτητα.

Μάλλον η σύνδεση σου δουλεύει στα τέρματα (γύρω στο 105) γι'αυτό κατέβασες το αρχείο 46 ΜΒ σε 5 λεπτά.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 2:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεύω ότι το γεγονός πως τον τελευταίο καιρό έχουμε όλοι εμείς με dsl χάλια ταχύτητες οφείλετε στον διπλασιασμό των ταχυτήτων που έκανε ο ΟΤΕ σε συνδυασμό με την μεγάλη αύξηση των συνδρομητών. Ίσως δεν υπολόγισε σωστά και έτσι το διαθέσιμο bandwidth δεν αρκεί πλέον. Κάπου πήρε το αυτί μου ότι θα κάνει κάποια αναβάθμιση στο συνολικό του διαθέσιμο bandwidth.
Αλλά το γεγονός ότι εταιρίες με ιδιόκτητο δίκτυο αντιμετωπίζουν το ίδιο και μεγαλύτερο όπως ακούγεται πρόβλημα (βλέπε Vivondi) με προβληματίζει...
_________________
My AMV

''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.''
Το Σιλμαρίλλιον
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 2:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για ελάτε εδώ στο dslam Τουμπας Θεσσαλονίκης να δείτε χάλια!!!
Εχουμε στιγμές που πάμε όλοι με 100kbps = 10 -12 kb/sec.
Είχα μέχρι Νοέμβρη 2mbps και πήγαινε το πολύ στα 70kb/sec.
2 φορές είδα ταχύτητες πάνω απο 120 kb/sec.
Τα 2 σαββατοκύριακα των εκλογών. HaHa
Τώρα έχω 768 και στην καλυτερη πιάνω πολύ πρωί γύρω στα 70 - 75kb/sec σπάνια 80. Την υπόλοιπη μέρα γύρω στα 30 kb/sec.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 2:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δίκτυο της vivodi από όσο ξέρω (μόλις έβαλε ένας φίλος) είναι οκ. Στα μέρη όμως που έχει ιδιόκτητη γραμμή και όχι νοικιασμένη του οτέ.
Όσο για τις γραμμές του οτέ... από εκεί ξεκινάνε όλα. Μακάρι να γίνει η αναβάθμιση που λες fingolfin.

EDIT---Θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε το thread για κουβέντα γύρω από broadband Whistling ---EDIT


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sunday στις Πεμ Ιαν 18, 2007 3:06 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 2:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ έχω Forthnet 768 εδώ και 1,5 μήνα. Από 15 Ιανουαρίου μου λέει στο site της ότι η περιοχή μου καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυό της. Δεν τους ρώτησα όμως αν θα βάλουν και όσους είχαν από πριν σύνδεση (κλασικά μέσω ΟΤΕ) στο ιδιόκτητο δίκτυό της. Πάντως είδα μία μικρή βελτίωση στις ταχύτητες των torrent που κατεβάζω. Θα τους ρωτήσω και θα σας πω, γιατί θα είναι και άλλοι στην ίδια θέση με μένα ή θα είναι στο μέλλον αφού οι εταιρίες επεκτείνουν συνέχεια τα ιδιόκτητα δίκτυά τους.
_________________
My AMV

''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.''
Το Σιλμαρίλλιον
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 3:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fingolfin έγραψε:
Πιστεύω ότι το γεγονός πως τον τελευταίο καιρό έχουμε όλοι εμείς με dsl χάλια ταχύτητες οφείλετε στον διπλασιασμό των ταχυτήτων που έκανε ο ΟΤΕ σε συνδυασμό με την μεγάλη αύξηση των συνδρομητών. Ίσως δεν υπολόγισε σωστά και έτσι το διαθέσιμο bandwidth δεν αρκεί πλέον. Κάπου πήρε το αυτί μου ότι θα κάνει κάποια αναβάθμιση στο συνολικό του διαθέσιμο bandwidth.
Αλλά το γεγονός ότι εταιρίες με ιδιόκτητο δίκτυο αντιμετωπίζουν το ίδιο και μεγαλύτερο όπως ακούγεται πρόβλημα (βλέπε Vivondi) με προβληματίζει...
Φιλτατε κοίτα να δεις τι παίζει έτσι όπως το έχω καταλάβει με τις ελάχιστες γνώσεις που διαθέτω.. η μλκ του οτε είναι πως χρησιμοποιεί σε μία γραμμή 5 άτομα ενώ θα έπρεπε να χρησιμοποεί 1 σε κάθε γραμμή.. εκτός αυτού τα καλώδια που χρησιμοποεί να είναι της εποχής του Μεταξά μην σου πω από του κολοκοτρώνη με αποτέλεσμα τα δεδομένα να τρώνε τέτοια ήττα ώστε να πέφτει η ταχύτητα μας τουλάχιστον 20%.σε μερικές περιοχές που οι ταχύτητες στους μετρητές βγαίνει καμπάνα δεν κατεβάζουν με ικανοποιητικές ταχύτητες μέσω τορρεντ και ο λογος για άλλη μία φορά ο οτε με το limited γνωστά και ως "κουτιά" , κουτιά με δεδομένα,που κατεβάζουν οι χρήστες σε κάποιο χρονικό διάστημα.αλλα 5-10% απο εκεί....
έχω μιλήσει με τεχνικούς και να φανταστήτε ότι οι ίδιοι κράζουν τον οτε(τεχνικοί του οτε)....οπότε φεύγετε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα..
έχω ακούσει πολλά τον τελευταίο καιρό αλλα παιδια΄χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση forthnet και παλι forthnet.......είναι κορυφή για μένα και για αυτό θα πάω στο ιδιόκτητο δίκτυο.από ότι ξέρω έχει βάλει οπτικές ίνες σε αρκετές περιοχές αν όχι σε όλες του δικτίου της....δεν ξέρω μόνο για το ιντερνετ ποια είναι η διαδικασία ώστε να μπείς στο δίκτυό της αλλά για 2play πρέπει να συμπληρώσες μερικά χαρτιά...
Αυτά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 6:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ekana to test guys

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
18/01/2007 06:34:20
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 169.85Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 656.72kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem
Information: Other network traffic is congesting the link

click START to re-test


656.72KB/s woot


οπα ειχα ανοιχτο ventrilo

να το σωστο

click START to re-test
18/01/2007 06:35:36
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 170.12Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 724.75kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem
Information: Other network traffic is congesting the link

click START to re-test

Τωρα οσο για αυτο "Επισης αυτο το θαυμα που παρουσιαστηκε (γιατι για να κραταει για πανω απο 5 λεπτα, μονο περι θαυματος προκειται) για παρεθεσε το στο www.adslgr.com για να σου πουνε που οφειλεται." που ειπε ο hatebreed δεν θα ακουστει ψεμα να τηλεφωνισω και να πω γεια σας εχω γραμμη 1024 αλλα κατεβαζα με 5000ΚΒ/s μπορειτε να μου τη φτιαξετε ? :P
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 12 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 4:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

I grammi sou simfona me ta statistika sou leei pos katevazeis me 72kb/s pantos.To inbound einai afto pou katevazeis.Kai emena mou eixe tixei sto parelthon alla kratise gia ligo.Vasika prepei na ofeilete ston provider kai oxi toso stis grammes.Dld mporei na egine kana lathos kai gia kapoio xroniko diastima na katevases i na katevazeis me 5000kb/s.Den nomizo pantos na katevazeis sinexos etsi.
_________________
God didn't send me to earth to shine.He put me here to show you how it's done...

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 4:06 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη δε πολυασχολουμε το 724,72 πως γινεται 72 ????
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 8:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η μέτρηση γίνεται σε kbits/s ενώ όταν κατεβάζεις βλέπεις kbyte/s για να κάνεις τα kbit -> kbyte διαιρείς με 8 κι επειδή οι γραμμές δεν πιάνουν το full της ονομαστικής τους αφαιρείς περίπου 10-12% για τα overhead έτσι παίρνεις την ταχύτητα σου.

Π.χ.: Αν ήταν καθαρή 768/8=96 kbyte/s -> μείον 12% 84kbyte/s Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01568 seconds with 5 queries