Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων

Δείξτε μας λίγο έλεος! Ήμαρτον πια! Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 07 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 28


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 10:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχεις διαλεξει τελειως ακυρα παραδειγματα αλλα βαριεμαι να σου αναλυσω το γιατι (εκτος απο το οτι θα ηταν ανωφελο).

Τα επεισοδια θα βγουν οποτε ειναι να βγουν. Τι θα κερδισεις αμα πρηξεις τα παιδια;
_________________
Θελετε και Sig; ΑΑΑΑΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 19 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 305
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 10:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι κερδίζεις; Να σου πω. Χρόνο. Υπο πίεση καμιά φορά δουλεύεις ποιο συνετά. Δεν βρίσκω κανένα μου παράδειγμα άκυρο. Οι Έλληνες τελευταία στιγμή τελείωσαν τα περισσότερα έργα των Ολυμπιακών αγώνων. Που βρίσκεις άκυρο το παράδειγμα;


Κάποιος είπε για 100 ευρό το επεισόδιο. Μέσα είμαι happy Πολύ φτηνά μας βγαίνει κι ολας.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger


Ένταξη: 07 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 28


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 10:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου φαινεται ξεχνας οτι ο χρονος που χρειαζεται για να βγει ενα επεισοδιο ειναι πολλες φορες μεγαλυτερος απο αυτον που θα χρειαστεις εσυ για να το δεις. Η μηπως νομιζεις οτι δεν εχουν και αλλα projects που τρεχουν (για να μην αναφερω την εκκαθαριση του φορουμ απο την επιθεση spambots τα χριστουγεννα);

Εσυ το θελησες (sorry mods)
H συγκριση της μεταφρασης ενος επεισοδιου με τους ολυμπιακους αγωνες (που παιχτηκε τρελο παρασκηνιο, μας φαγαν τρελα λεφτα και μερικα ηταν ΑΡΠΑ ΚΟΛΛΑ) δεν ειναι ακυρη? Εκτος αν νομιζεις οτι ηταν το χομπι της Γιαννας Αγγελοπουλου να το κανει.
Συμπαθουσες τρελλα τους καθηγητες που σε πρηζανε;
Σου αρεσε οταν οι γονεις σου σου λεγαν π.χ. να γυρισεις πριν νυχτωσει και αν δε το εκανες σε ταραζαν στο πρηξημο;
Αν ναι... τι να σου πω...
_________________
Θελετε και Sig; ΑΑΑΑΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 10:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέσα;Και εγώ είμαι έξω. Τι πάει να πει "μέσα είμαι"; 1000 ευρώ το επεισόδιο.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 305
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 10:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χάρης αυτούς όμως έγινες άνθρωπος και όχι ζώο. Αλλά συγνώμη. Μάλλον τώρα άρχισα να μην βλέπω σωστά. (Sorry mods my ass)




Μου αρέσει που προσθέτεις μηδενικά αντί να αλλάξεις το πρώτο νούμερο Razz Παζαρεύεις άγρια εσύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger


Ένταξη: 21 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Τοποθεσία: Thessaloniki


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 11:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο προχωράει αυτό το ΘΕΙΚΟ νήμα τα παραδείγματα γίνονται όλο και καλύτερα,dattebayo . Μη σταματήσετε μέχρι να κοιμηθώ πλζζζζζζζζζζζζζζ.

Laughing HaHa Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 11:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς τέρψιν του φιλοθεάμονος κοινού (gerund μάλλον λάθος το έγραψα, παρακαλώ για διόρθωση), η τιμή ανεβαίνει στα 10000 ευρώ το επεισόδιο. Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 28


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 11:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανθρωπος εγινα απο αλλα πραγματα, οχι απο τη γκρινια. Ειμαι δηλαδη ζωο που δεν πρηζω καποιος να κανουν κατι που μου κανουν τη ΧΑΡΗ και το κανουν; Το χοντραινεις το πραμα.

Blast0 γουσταρεις ε;

Anyway το ληγω εδω. Ειπα τη γνωμη μου και τελος.

Sugata Respekt
_________________
Θελετε και Sig; ΑΑΑΑΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑ!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Missing Score στις Παρ Ιαν 12, 2007 11:14 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 19 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 305
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 11:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άμα σου δαγκώσω την μύτη θα σου πω εγώ! :P Ακου εκεί 10000 :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 11:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και που να ήξερες δηλαδή ότι εννοώ 10000 για τον καθένα από το plawres team Razz Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 13, 2007 12:44 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H συγκεκριμενη κουβεντα εχει γινει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες Whistling Δεν θα σχολιασω καποια ΤΕΛΕΙΩΣ ανουσια posts,απλα το πρωτο του Amidamaru.Eλεος ρε σι,θα γινει το release,δεν εισαι ο μονος που καιγεται να δει το τελος.Αντι να σκεφτουμε ΛΟΓΙΚΑ το ολο θεμα(οτι δεν κανει κανενας αλλος release το Plawres και πρεπει να ημαστε ευγνωμον,οτι απαιτει αιμα,δακρυα κ'ιδρωτα(και χρονοRazz)η διαδικασια του fansub,οτι,οτι,οτι...

Δεν το περιμενα παλι απο εσενα Amidamaru Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 13, 2007 4:27 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru δεν μπορω να σε καταλαβω καθολου.

Ειχες φαει παλιοτερα τρεις φορες συνεχομενες ban (ως vumba), μετα μου ειπες οτι θα συμμορφωθεις, και ως amidamaru, ησουν ενεργο μελος στο φορουμ προσφερωντας βοηθεια σε καποια μελη σε μερικα θεματα και δειχνοντας γενικα θεληση για συμμετοχικοτητα.

Και τωρα... διαβαζω αυτο....
Θελω να μου πεις (μεσω pm, γιατι εννοειται πως το thread θα κλειδωθει) το πως μεταμορφωθηκες για αλλη μια φορα, σε ενα τοσο αντιπαθητικο σε ολους και πρωτιστως σε μενα ατομο οσον αφορα την συμπεριφορα σου εδω περα. Πορωνεσαι οταν θελεις να σε απεχθανεται ο κοσμος; Γουσταρεις να βριζεις και να κατηγορεις μια αφιλοκερδης προσπαθεια;

Θα ηθελα, αμα μπορεις, να παρεις λιγο φορα και να χτυπησεις το κεφαλι σου στον τοιχο, και οταν κατσεις κατω στο πατωμα οπου το μυαλο σου θα εχει ερθει λιγο στα ισα, να αναλογιστεις οτι η AnimeClipse ειναι FANSUB GROUP.
Fansub group για να στο εξηγησω περιληπτικα, ειναι μια ομαδα ατομων που εχουν μια κοινη ελξη (εξου και το fan) προς τα anime. Η ομαδα αυτη λοιπον διαλεγει οικειοθελως να μεταφρασει (εξου και το sub) στην επιθυμητη της γλωσσα, καποιο anime, χωρις να εχει καποιο κερδος υλικο. Δεν την εδνιαφερει την ομαδα αυτη η κερδοσκοπια, αλλα αυτο που πραγματικα την ενδιαφερει, ειναι να μεταδωσει την αγαπη της αυτη προς τον κοσμο που δεν γνωριζει την ιαπωνικη γλωσσα (οπως επισης και την αγγλικη, η θελει να τα δει και στα ελληνικα, εξου και η ιδρυση της AnimeClipse), και ετσι δεν ειναι σε θεση να παρακολουθησει το εν λογω anime. Επισης να σε ενημερωσω, πως ολα τα fansub groups, εχουν ως αρχικο σκοπο να ολοκληρωνουν τα projects τους, ασχετως αν στην μετεπειτα πορεια αποφασιζουν να το παρατησουν το project που ειχαν αναλαβει, για διαφορους και πολυποικιλους λογους.

Απο την μια λοιπον, τα fansub groups κοπιαζουν για να ευχαριστησουν τους θεατες μη γνωστες της Ιαπωνικης γλωσσας.
Απο την αλλη ομως, δεν εχουν υποχρεωση καμια να αναλαμβανουν το οτι ζηταει ο καθενας, ομως αναλαμβανουν καποιο project αφου πρωτα εχουν παρει ομαδικη αποφαση (εξου και το group).

Επισης, το πιο σημαντικο απ'ολα για ενα group, ειναι οτι δεν εχει καμια απολυτως υποχρεωση να καθοριζει τον χρονο περαιωσης καποιου project. Χονδρικα μεν καλο ειναι, ομως και παλι ειναι ασχημο να δινει φρουδες ελπιδες στον κοσμο για το ποτε θα τελειωσει καποιο project, μιας και κακο κανει στο ιδιο το group παρα σε κανεναν αλλον.

Εν ολιγοις, ναι μεν δεν θελουμε να στεναχωρουμε τον κοσμο για την οποια αργοπορια σε καποια project, αλλα και παλι... τα παντα ρει. Δηλαδη δεν μπορουμε να ξερουμε το μελλον του ποτε και αν τελειωσει καποιο project.

Ας μη συνεχισουμε αλλο, γιατι πλεον πειστηκε ο κοσμος το ποσο γραφικοι εχετε καταντησει εσυ και ο Unknown (καλα για σενα απαξιω πληρως να μιλησω, εκτος και αν μας δωσεις τα 20 χιλιαρικα, οποτε τοτε αλλαζει το θεμα Razz).

Μιας και εχετε πειστει και οι ιδιοι οτι ειστε πληρως ανεπιθυμητοι στο φορουμ και γενικα σε οτι περιβαλλεται απο τους εαυτους σας, θελω να πιστευω πως κατεχετε την ελαχιστα εφικτη νοημοσυνη ωστε να μην ξαναπατησετε μεστο φορουμ, αρα δεν χρειαζεται να φατε ban.

Αντιο σας λοιπον και καλη χρονια να χετε (ελπιζω με αλλα μυαλα)

Edit (επειτα απο αισχρα pm προς το προσωπο μου)
Φαινετε πως δεν πηρατε πολυ φορα μαλλον, και ετσι δεν σημειωθηκε καποια προοδος.
Οποτε δεν μενει παρα να σας κανω ban και τους 2 σας. Παντε σε κανα αλλο φορουμ να φατε Ban και κει, γιατι εδω πλεον σας πηραμε γραμμη.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01688 seconds with 5 queries