Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων

Η καημενιά πάει σύννεφο!!! Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 10, 2006 2:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστος ο Basil Wink .Και ρε παιδια το ξαναλεω δεν χρειαζεται να παραπονιομαστε!(Ελπιζω αυτος που εκανε το post να μην αστειευεται κ την πατησω οπως την ειχα πατησει με τον Basil Razz !)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 10, 2006 2:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

The Unknown έγραψε:
E loipon den theloume na exouem spiti mpaxalo alla spiti zhleutw apo alla site.

Respekt Respekt Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 11 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 52
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 10, 2006 3:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με την επικοδομητική κριτική!

Όταν όμως δεν προσέχουμε πως εκφραζόμαστε και ανοίγουμε το στόμα μας (ή το πληκτρολόγιο) και ξεχύνεται ο χείμαρος και όποιον πάρει ο Χάρος, δεν υπάρχει περιπτωση να πετύχουμε τίποτα... εκτός από τα αντίθετα αποτελέσματα! Θα πει και ο άλλος "Δεν γαμιέστ*! Εγώ φταίω που ασχολούμαι!"

Γι΄αυτό φίλοι συνφορουμίτες "Οχι σκουπίδια, όχι πλαστικά σε θάλλασες και ακτές" Innocent
_________________


iPhone -
iPhone 3G - iPhone Nano
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 10, 2006 4:15 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να απαντήσω κι εγώ στον heracletus.
-Καταρχήν τί πρόβλημα υπάρχει που ο tracker είναι ημι-private και κρατάει και ratio στα accounts; Στους άλλους private trackers δηλαδή δε μπορείς να γραφτείς άμεσα και να κατεβάσεις ότι θές (έστω σε μερικούς θες invite ή πρέπει να περιμένεις να μειωθεί ο αριθμός των χρηστών); Γιατί διατηρούν ratio δηλαδή εκείνοι; Όσο για το ανώνυμο download και μετά upload από το account, αυτό είναι μια συνηθισμένη τακτική στους private trackers. Παντού συμβαίνει. Και δεν υπάρχει τρόπος να καταπολεμηθεί (λόγω dynamic ip).
-Σχετικά με την ύπαρξη fansubs σε άλλους trackers, γιατί να καταπολεμήσουμε το φαινόμενο. Εφόσον δεν τα πουλάνε γιατί να τους απαγορεύσουμε να τα έχουν; Χώρια που τα fansub group, αυτό που δεν επιτρέπουν (πολύ λίγα βέβαια, πχ οι DB) είναι να χρησιμοποιείται το announce url του tracker τους, σε torrents άλλων site, τα οποία έχουν το ίδιο αρχείο και το ανεβάζουν βάζοντας πολλούς trackers στη λίστα του torrent. Μια γρήγορη ματιά να ρίξεις στους μεγάλους trackers γενικού ενδιαφέροντος είτε public είτε private θα δεις ότι είναι γεμάτοι με anime από πάρα πολλά fansub groups. Πολλά groups δεν κρατάνε τα torrents στον tracker τους για πολύ καιρό, οπότε ο μόνος τρόπος να βρεις κάποια παλιά release είναι μέσω tracker γενικού ενδιαφέροντος.
-Τώρα, το ότι ο tracker σου έκλεψε μερικά MB upload, μπορεί να συντρέχουν πολύ λόγοι. Ειδικά αν έκλεισες το torrent client σου ή έκανες remove το torrent χωρίς προηγουμένως να κάνεις stop το torrent.
heracletus έγραψε:
Φυσικά αφού μόνο το fansubbing crew και ο διαχειριστής έχουν δικαίωμα πρωτογενούς upload, αυτοί έχουν και άπειρο ratio, αφού μόνο ανεβάζουν από την αρχή. Ζήλια, ζήλια...

Δηλαδή, ακούγεται παράλογο που oi distributors έχουν άπειρο ratio...

-Όσο για το Naruto, επειδή συμμετέχω στην ομάδα και είναι πιο προσωπικό το σχόλιο, δε θυμάμαι οι ANBU-AonE να είχαν ελληνικούς υπότιτλους. Θέλει δουλειά για να γίνει μια μετάφραση ακόμα κι αν είναι από τα αγγλικά (συγνώμη δηλαδή που δεν ξέρουμε ιαπωνικά να σας ικανοποιήσουμε). Χώρια που δεν είναι μόνο από ANBU-AonE. Υπάρχουν κι άλλα group που έχουν κάνει το Naruto και χρησιμοποιούμε ένα συνδυασμό των αγγλικών μεταφράσεων για να πετύχουμε την καλύτερη απόδοση (Να ναι καλά ο gerund Worthy που επωμίζεται το βάρος της διόρθωσης). Εκεί να δεις δυσκολία. Οπότε θεωρώ αδόκιμο να αφήσουμε το logo κάποιου group.
-----------------------------------------------------------------------------------
Για το θέμα του αριθμού των ενεργών projects, έχει ειπωθεί άπειρες φορές ότι: Διαφορετικά άτομα κάνουν κάθε project (χωρίς να σημαίνει ότι κάποιοι δε συμμετέχουν σε πολλά project). Μεταφράζουν κάποιο anime που τους αρέσει. Πχ εμένα μου άρεσε το Naruto και μπήκα στην ομάδα του Naruto. Δεν έχω καμιά όρεξη να ασχοληθώ με κάποιο project που δε μου κινεί το ενδιαφέρον (βέβαια αν χρειαστεί να προσφέρω τη βοήθειά μου σε κάποια άλλη ομάδα θα το κάνω).Οπότε πως γίνεται να συγκεντρώσουμε όλο το δυναμικό πάνω σε ένα ή δύο project; Δε λέω, τα release θα γίνονται πολύ γρήγορα με αυτόν τον τρόπο και θα ολοκληρώνονται σειρές σύντομα, αλλά αφού δε βολεύει εμάς, δε νομίζω ότι πέφτει λόγος σε κανέναν άλλο. Μόνο αν τα μέλη των διαφόρων project teams αποφασίσουν να συγκεντρωθούν όλοι γύρω από ένα δυο κοινά projects θα γίνει αυτό. Και (προσωπική μου άποψη) λίγο δύσκολο να γίνει αυτό. Εγώ τουλάχιστον θεωρώ ότι είναι καλό να υπάρχει μεγάλη ποικιλία από projects.

Τέλος, μια παράκληση προς όλους τους χρήστες. Βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει και κατανοήσει τους κανόνες του forum πριν αρχίσετε να κάνετε post.
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 10, 2006 11:04 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kakashi έγραψε:
Τέλος, μια παράκληση προς όλους τους χρήστες. Βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει και κατανοήσει τους κανόνες του forum πριν αρχίσετε να κάνετε post.


Γνώμη μου πάντα σε χαμηλούς τόνους αν έρθουν απαντήσεις παρακαλώ να είναι και αυτές το ίδιο.

To Project Naruto μια και έγινε θέμα και από τον heracletus και από εμένα θα ήθελα να πω ότι το συγκεκριμένο Project είναι αρκετά μεγάλο και δεν απευθήνετε σε εμένα που έχω γνώση τις αγγλικής γλώσσα σε κάποιο επίπεδο συνενόησεις ίσως να το κατεβάσει κάποιος πορομένος Φιλέλληνας και να πει ναι ρε γ_ _ _ _ο το έχω και στα ελληνικά αλλά δεν νομίζω αυτός ο χρήστης να θυσιάζει το upload του για να το κάνει Seeding. Όταν μπορεί να κατεβάσει και τα 200 επισόδια του Naruto και να τα δεί.

Το ίδιο πρόβλημα πιστεύω οτι υπάρχει και στο Full Metal Alchemist, που είναι το 1/4 από τον Naruto. πιστεύω ότι γίνεται μια χαρά δουλειά και κάποια στιγμή τα παιδιά τον παιδιών μας τα έχουν τα Project ελληνικά για να τα δούν και να τα απολάυσουν στην γλώσσα τους αν μιλάμε ακόμα και τότε ελληνικά και δεν μιλάμε αγγλικά Razz

Και τελευταίο θέμα, εγώ έβλεπα το Black Lagoon είναι τρομερό Anime και ο g3n3ral ήταν γρήγορος και σταθερός στα Releases, τώρα έχει πολύ καιρό που η Shin-Sen Το τελειώσαν αλλά το Project εδώ έμεινε στάσιμο! Ελπίζω το παιδί να είναι εντάξει και να μπορέσει να τελειώσει την δουλειά του γιατί ήταν ένας αξιόλογος συνομιλητής και πολύ καλός στην δουλειά του Thumbs UP Respekt

Τώρα όσο για τους κανόνες που είναι καινούργει και δεν τους ξέρουν η χρήστες δεν φταίνε αυτοί γιατί τώρα τελευταία γράφτηκαν και εκδόθηκαν στην κοινότητα και είναι κάτι θετικό.

Όπως είπε ο heracletus το έστειλε 1.5 φορές το Project πίσω πιστεύω ότι πολύ άνθρωποι δεν ξέρουν τι είναι Tracker - αρχειό Torrent - Ratio. γιατί αν ήξεραν θα έστελναν το ελάχιστο 1 φορά πίσω στον Tracker!

Και εμένα ο Tracker με έκλεψε 6 ολόκληρα kb Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 10, 2006 2:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru έγραψε:
Τώρα όσο για τους κανόνες που είναι καινούργει και δεν τους ξέρουν η χρήστες δεν φταίνε αυτοί γιατί τώρα τελευταία γράφτηκαν και εκδόθηκαν στην κοινότητα και είναι κάτι θετικό.

Όπως είπε ο heracletus το έστειλε 1.5 φορές το Project πίσω πιστεύω ότι πολύ άνθρωποι δεν ξέρουν τι είναι Tracker - αρχειό Torrent - Ratio. γιατί αν ήξεραν θα έστελναν το ελάχιστο 1 φορά πίσω στον Tracker!


Κοίτα, βέβαια η άγνοια των κανόνων δεν είναι δικαιολογία, όμως δεν κόβουμε και κεφάλια Razz . Γι΄αυτό υπενθυμίζουμε κάθε τόσο στους χρήστες να διαβάσουν τους κανόνες.

Για το θέμα των γνώσεων πάνω στο πρότυπο bittorrent και τον τρόπο λειτουργίας του έχεις δίκιο. Πολύ λίγοι γνωρίζουν πως λειτουργεί ακριβώς. Οι περισσότεροι απλά έμαθαν από κάποιο γνωστό τη διαδικασία (κατέβασε το Azureus ή το utorrent, εγκατέστησε το, κατέβασε ένα αρχείο torrent, κάνε το drag n drop στο client και... "μαγεία" ... το αρχείο ξεκίνησε να κατεβαίνει). Εναπόκειται στη διάθεση του καθενός να προσφέρει στην κοινότητα. Τουλάχιστον να ανεβάζει όσο κατεβάζει, γιατί παραγίνεται το φαινόμενο να κατεβάζουν κάποιοι και με το που ολοκληρωθεί το download να "την κάνουν" κι ας έχουν ratio 0,04.

Amidamaru έγραψε:
Και εμένα ο Tracker με έκλεψε 6 ολόκληρα kb Razz

Προτείνω το σχηματισμό ανεξάρτητης πενταμελούς επιτροπής, η οποία θα διενεργήσει ένορκη διοικητική εξέταση, για να μάθουμε που πήγαν τα παραπάνω kb. Η κατάσταση δε μπορεί να συνεχίσει έτσι... Razz Razz Razz Razz
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 10, 2006 2:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kakashi έγραψε:

Amidamaru έγραψε:
Και εμένα ο Tracker με έκλεψε 6 ολόκληρα kb Razz

Προτείνω το σχηματισμό ανεξάρτητης πενταμελούς επιτροπής, η οποία θα διενεργήσει ένορκη διοικητική εξέταση, για να μάθουμε που πήγαν τα παραπάνω kb. Η κατάσταση δε μπορεί να συνεχίσει έτσι... Razz Razz Razz Razz


Και το Ratio μου λεεί 1.00 θα μπορούσε να μου λεεί 0.99 ! Δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου αλλό είναι εμένα αλλά δεν μπορώ και να το λύσω απλός περιμένω κάνοντας την "πάπια"
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 26 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 45


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 18, 2006 3:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διάβασα και τις 2 σελίδες αλλά Embarassed big smile Mad τουκ τουκ τουκ ακατοίκητο δεν μπορώ να πω πως κατάλαβα το πρόβλημα ποιό είναι ;;;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 18, 2006 8:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gonzo έγραψε:
Διάβασα και τις 2 σελίδες αλλά Embarassed big smile Mad τουκ τουκ τουκ ακατοίκητο δεν μπορώ να πω πως κατάλαβα το πρόβλημα ποιό είναι ;;;


Αντικειμενικά πάντα! ο heracletus έκανε το αρχικό Θέμα και για κάποια προβλήματα και έθιξε κάποια θέματα που ενοχλούν λίγους ή αρκετούς χρήστες ανάλογα και κάναμε συζήτηση πάνω σε αυτό! Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 27 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 11


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 1:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδή όλοι ξέρουμε να κρίνουμε ...σκέφτηκε κανείς από ολούς εσάς ότι υπάρχει και μια ε3εταστική που είναι σε εξέλιξη!!Εσείς τι θα κάνατε δλδ θα αφήνατε το γάμο να πάτε για πουρνάρια?? Με την καλή την έννοια! Thumb 2 Up Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 1:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

FaDe-|- έγραψε:
επειδή όλοι ξέρουμε να κρίνουμε ...σκέφτηκε κανείς από ολούς εσάς ότι υπάρχει και μια εξεταστική που είναι σε εξέλιξη!

Worthy Respekt Worthy Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ειπωθεί τπτ άλλο... Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01422 seconds with 5 queries