Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games

Dragonball Z Ultimate Tenkaichi
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 4:49 pm
Τίτλος: Dragonball Z Ultimate Tenkaichi
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


Νεα χρονια διανυουμε,νεο dragonball videogame κυκλοφορησε.
Ο λογος για το Dragonball Z Ultimate Tenkaichi.Ειναι δημιουργια της ιαπωνικης εταιριας spike η οποια εχει δημιουργησει πολλα dragonball παιχνιδια.Πχ τα αριστουργηματικα dbz budokai tenkaichi 1-3, Dbz tenkaichi tag team(psp),DB raging blast 1-2(ps3/xbox 360).
Τα raging blast κυκλοφορησαν για τα ps3/xbox 360 με πολυ χαμηλες κριτικες.Μπορει φαινομενικα να μοιαζουν βελτιωμενες εκδοσεις των budokai tenkaichi series αλλα ο χειρισμος των raging blast ειναι ανακριβης,δυσλειτουργικος και γενικα απαραδεκτος.Ο υποτιτλος του νεου παιχνιδου επιλεχθηκε μετα απο ψηφοφορια(στην οποια ψηφησα
το ultimate tenkaichi Twisted Evil ).To κακο ειναι οτι η namco bandai θελησε να διαχωρησει το νεο τιτλο απο τη μετρια σειρα raging blast και δινοντας τον τιτλο ultimate tenkaichi να μας κοροιδεψει , ωστε να νομιζουμε πως ο νεος τιτλος θα ειναι ο απολυτος τιτλος της σειρας dbz budokai tenkaichi.Μεγα ΨΕΜΑ.Ο τιτλος ειναι μετριοτατος.Δεν εχω παιξει το παιχνιδι αλλα η πολυετη ενασχολησει μου με τα videogames της σειρας, τα gameplay video που εχω δει και τα review που εχω διαβασει μου δινουν το δικαιωμα να γινω οσο επικριτικος θελω!
Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.Αρχικα trailers αφηναν υπονοουμενα οτι ο τιτλος θα μας αφηνει να ελεγξουμε giant χαρακτηρες(great apes,Slug,Hirudegarn) ,χαρακτηριστικο μονο της σειρας budokai tenkaichi 1-3.Μετα μαθαινουμε οτι θα ειναι boss battles μονο και δεν θα τους ελεγχουμε καν.Μεσα απο quick time events θα τους αντιμετωπιζουμε.Αλλο νεο μετα ηταν η προσθηκη gt χαρακτηρων(απων απο τη σειρα raging blast).Τελικα οι μονες προσθηκες ειναι ο Οmega Shenron,SS4 Gogeta,Great Ape baby.Αλλη προσθηκη ειναι η επιλογη δημιουργιας μαχητη, που ομως περιοριζεται φοβερα μιας και μπορεις να φτιαξεις μαχητη μονο τυπου saiyan.Το story mode απο την αλλη μοιαζει με των budokai tenkaichi 2 και budokai 3 και νομιζω ειναι πολυ καλο.Εχει πολλες ανιμε σκηνες απο το dbz σε HD remaster αναλυση.Η απογοητευση μου ειναι οτι ο χειρισμος παραμενει σαν των raging blast με λιγες βελτιωσεις, χωρις να προσπαθει να ξαναγινει σαν των αρτιότατων budokai teenkaichi(s).Οι χαρακτηρες στο συνολο τους, 43 νομιζω ειναι ,απο τους λιγοτερους για τα δεδομενα της σειρας(tenkaichi,raging blast).Θα το αγορασω μονο για συλλεκτικους λογους.
Θετικα για εμενα
*Boxart
*Anime remaster cut scenes:p Razz
Σας παραθετω ενα review απο το οχι τοσο αξιοπιστο ign που του δινει και καλο βαθμο Thumb Down
[you_tube:89967948a6]http://www.youtube.com/watch?v=Iyd7X6bLInM [/you_tube:89967948a6]
Oποιος το εχει παρει ευχαριστως να πει την αποψη του ή και τα παραπονα του.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.017 seconds with 5 queries