Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games

Ποιο το καλύτερο Final Fantasy; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 2:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το καιρό παίζω αρκετά FF και θέλω να ξεκινήσω και τα υπόλοιπα. Το θέμα μου είναι το FFXIII και θα ήθελα να δω τι γνώμη έχετε σχετικά. Εγώ είμαι στο XI κεφάλαιο και έχω ανάμικτα συναισθήματα. Είναι Fail{σε σχέση με τα υπόλοιπα FF} ή όχι και γιατί?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 19, 2011 3:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Evian Teos έγραψε:
Αυτό το καιρό παίζω αρκετά FF και θέλω να ξεκινήσω και τα υπόλοιπα. Το θέμα μου είναι το FFXIII και θα ήθελα να δω τι γνώμη έχετε σχετικά. Εγώ είμαι στο XI κεφάλαιο και έχω ανάμικτα συναισθήματα. Είναι Fail{σε σχέση με τα υπόλοιπα FF} ή όχι και γιατί?



καταρχας καλα κανεις...αυτα τα παιχνιδια δεν υπαρχουν... Razz

λοιπον στο θεμα μας...εγω προσωπικα με το 13 ξενερωσα..και το παρατησα οταν εφτασα στο 11 τσαπτερ...οχι μονο λογω ξενερας αλλα και δουλειας...σε γενικες γραμμες ειναι ενα ωραιο φφ αλλα το συστημα μαχης δεν μαρεσε...γιατι πρεπει συνεχεια συνεχεια να κανεις εναλλαγη ρολων και κατανταει κουραστικο...εισαι συνεχεια σε centinel-centrinel-centilel για αμυνα και μετα τους πας ολουυς commando για φουλ επιθεση(η καπως ετσι λεγονται οι ρολοι δεν τους θυμαμαι και πολυ καλα)...ασε που ειναι πολυ γραμμικο για παιχνιδι φφ...που πηγαν οι πολεις? που πηγαν τα side-quests? οκ εχει καποια αλλα λιγο πριν το τελος...
ελπιζω με το xiii-2 να τα εχουν φτιαξει ολα αυτα.....

εχοντας παιξει τα 1-2-7-8-9-10-12 το καλυτερο για μενα ειναι το 10.....αυτο επαιξα πρωτο και αυτο με μυησε στην μαγεια... Thumb 2 Up


περιμενω πως και πως το remake σε hd για το 10...πραγματικα τα συναισθηματα που σου αφηνει ειναι μαγικα...για καποιο λογο η square-enix τα εχει χαμενα τωρα στα τελευταια...α και ας μην ξεχναμε το ff xiii versus στο οποιο εχουμε ΠΟΛΥ υψηλες προσδοκιες.....τωρα που μπηκε και σε full production του χρονου αν ολα πανε καλα θα το εχουμε... big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 19, 2011 9:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

arislp έγραψε:
ff xiii versus στο οποιο εχουμε ΠΟΛΥ υψηλες προσδοκιες.....τωρα που μπηκε και σε full production του χρονου αν ολα πανε καλα θα το εχουμε... big smile

Φίλε arislp,μακάρι να το χουμε του χρόνου επιτέλους μιας και περιμένω το versus xiii πριν καν πάρω το ps3!!!
Εμένα το μεγαλύτερο μου παράπονο στο 13 είναι οι χαρακτήρες και το ΚΑΡΑΜΕΛΟ τους με αποκορύφωμα τον Sazh με τη Vanille.
Για remake του 10 μην έχεις ελπίδες αλλά ούτε του 7 που είχαν άλλοι μιας και που το Viii είναι ένα είδος remake των παλιότερων.Κάπου μου φένεται είχα διαβάσει ότι έχει κομμάτια από όλα τα άλλα{ή από τα καλύτερα}.
Από το 10 έχουμε τα σκηνικά και την Φανγκ και νομίζω ότι και ο Σνοου είναι μια ένωση του χαρακτήρα του Τιντους με τον Τζεχτ. Από το 7 έχουμε πρώτα πρώτα την Lightning που βρίσκει αντίκρισμα στον Κλαουντ{δες τα ονόματα κεραυνός και σύννεφο}αυτοί οι δύο μύαζουν στον χαρακτήρα,δεν ξέρουν γιατί πολεμάνε και δεν έχουν διάθεση να πολεμήσουν και είναι μια κλάψα σκέτη{η έννοια του αντιήρωα} και οδηγήθηκαν από άλλους στην αρχή της ιστορίας.τον Ζακ{η απόλυτη έννοια του ήρωα} και την αδερφή της Lightning.Από το 7 πήραν και ότι οι μοίρα τους ορίζεται από άλλους π.χ η Σινρα στο Crisis Core.
Από το 10 πήραν το σύστημα ανάπτυξης επιπέδων με τα Grids και το μετατρέψανε στα Crystarium!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 19, 2011 9:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα ειμαι αντικειμενικος.Εχω παιξει ελαχιστα τα 1-6.Το 7 το εφτασα ως τη μεση και παραπανω και στο 12 εκλισα ενα 10ωρακι.Αγαπημενο μου ειναι το 7 και μετα το 4(εχει πολυ ενδιαφερων σεναριο).Το 12 δεν μου αρεσε, πολυ MMO φαση ηταν.
Πληροφοριακα φανς του 10, να ξερετε οτι ερχετε hd λιφτινγκ και θα βγει για ps3,psvita(360 δεν ξερω)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 19, 2011 10:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xamergt έγραψε:
Πληροφοριακα φανς του 10, να ξερετε οτι ερχετε hd λιφτινγκ και θα βγει για ps3,psvita(360 δεν ξερω)

Σίγουρα?Το ξέρεις από έγκυρη πηγή?Γιατί και για το 7 ακούγαμε τα ίδια,είχε βγει και ένα τρειλεράκι σε μια έκθεση και τελικά είπαν "Άκυρο"
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 11:52 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Εvian ισχυει.το διαβασα σε εγκυρο site για videogames της χωρας μας.
Ξανανεστησα το thread μιας και επαιζα το ff9 για ενα μηνα περιπου.Ειτε το παιχνιδι ειναι μικρο ειτε εχω γινει πολυ καλος gamer.Σε 25 ωρες εφτασα στον 3ο απο τους 4ς δισκους.Εχω κολλησει σε ενα πρωταθλημα καρτων(yugioh? HaHa ) που σονι και καλα ο Zidane θελει να παρει μερος αλλα και να κερδισει!Δεν εχω καταλαβει καθολου το παιχνιδι καρτων.Δεν εχει καν tutorial.Οποιος εχει ιδεα ας με βοηθησει με pm για να μην χαλαμε με ασχετα το θεμα εδω.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 12:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο συγκεκριμένο FF δυστυχώς δεν ξέρω πολλά μιας και που το είχα αρχίσει αλλά το άφησα για να τερματίσω το ff13.Από τον κολλητό ξέρω ότι είναι πράγματι μικρό παιχνίδι αναλογικά με τα άλλα ff και ξέρω και την παρακάτω λεπτομέρεια που ίσως σου φανεί τρελή σποιλεριά:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 2:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ως σποιλερ δεν το εκλαμβανω.Καλα ο τελικος αντιπαλος ξερω ποιος ειναι
.Ενας αμφισεξουαλικος τυπος.Ε τοτε θα ψαξω σε κανα youtube για guide.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0153 seconds with 5 queries