Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » KARAS

Νέο επεισόδιο; Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 13 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ και Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 12, 2006 5:07 am
Τίτλος: Νέο επεισόδιο;
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ti egine? giati tosi katisterisi? me kanete kai enisixo.
Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 12, 2006 12:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανονικά ο συντονιστής τις ομάδας θα έπρεπε να μας ενημέρωνε με κάποια ανακοίνωση στο Forum, πχ. τους λόγους που κάνουν αυτό το Project να αργεί! Ο συντονιστής τις ομάδας είναι ο xHATEBREEDx και από αυτόν θα περιμένουμε νεότερα πάνω στο θέμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 7:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιμενω μεταφραση για το 3, απο τον Spahar, ο οποιος εχει εξεταστικη πανεπιστημιο.

Απο 4-6 θα περιμενετε πολυ καιρο, μιας και το δευτερο dvd θα βγει στις 26 Σεπτεμβριου

http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=7273
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 10 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 87
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 9:23 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vumba έγραψε:
Κανονικά ο συντονιστής τις ομάδας θα έπρεπε να μας ενημέρωνε με κάποια ανακοίνωση στο Forum, πχ. τους λόγους που κάνουν αυτό το Project να αργεί! Ο συντονιστής τις ομάδας είναι ο xHATEBREEDx και από αυτόν θα περιμένουμε νεότερα πάνω στο θέμα!


Ως αφορμή αυτό το post να πω κάτι: Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι οι υπεύθυνοι του κάθε project υποχρεούνται να σας πουν πότε θα βγει το επόμενο επεισόδιο; Δηλαδή οι μεταφράσεις είναι η μόνη τους ασχολία; Και ειδικά αυτόν τον καιρό υπάρχουν εξετάσεις/εξεταστικές και γενικά δεν υπάρχει τόσος ελεύθερος χρόνος, πόσο μάλιστα χρόνος για μεταφράσεις! Μην είστε αχάριστοι πια, κάθε πράγμα στην ώρα του. Αν το project διακόπτεται ή αν οι υπεύθυνοι ΚΡΙΝΟΥΝ ότι πρέπει να σας ενημερώσουν, θα το κάνουν.

Μη το πάρεις προσωπικά, δεν αναφέρομαι μόνο σένα, αλλά ολους που δημιουργούν topics "πότε θα βγει το επόμενο επεισόδιο;", κ.ο.κ. και υπάρχουν πολλά σ'αυτό το forum. Στα ξένα forums τα posts με τέτοιο περιεχόμενο διαγράφονται επιτόπου.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 82




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 10:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά εγώ ευθύνομαι για τη καθυστέρηση της ολοκλήρωσης του 3ου επεισοδίου (τα υπόλοιπα 3 ακόμα δεν έχουν κυκλοφορήσει οπότε έτσι και αλλιώς θα υπάρχει μεγάλη αναμονή μετά).

Έχω σχεδόν τελειώσει το ripπing/timing των αγγλικών υποτίτλων, οπότε μετά θα αρχισω τη μετάφραση, που συνήθως δεν παίρνει πολύ. Λίγη υπομονή ακόμα.

Απολαύστε εν τω μεταξύ τα καταπληκτικά επεισόδια του Black Lagoon που μας δίνει με ρυθμό καταιγίδας ο general, και σε λίγο καιρό έρχεται και το 3ο επεισόδιου του Karas.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 01 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 12:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Quajafrie έγραψε:
Vumba έγραψε:
Κανονικά ο συντονιστής τις ομάδας θα έπρεπε να μας ενημέρωνε με κάποια ανακοίνωση στο Forum, πχ. τους λόγους που κάνουν αυτό το Project να αργεί! Ο συντονιστής τις ομάδας είναι ο xHATEBREEDx και από αυτόν θα περιμένουμε νεότερα πάνω στο θέμα!


Ως αφορμή αυτό το post να πω κάτι: Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι οι υπεύθυνοι του κάθε project υποχρεούνται να σας πουν πότε θα βγει το επόμενο επεισόδιο; Δηλαδή οι μεταφράσεις είναι η μόνη τους ασχολία; Και ειδικά αυτόν τον καιρό υπάρχουν εξετάσεις/εξεταστικές και γενικά δεν υπάρχει τόσος ελεύθερος χρόνος, πόσο μάλιστα χρόνος για μεταφράσεις! Μην είστε αχάριστοι πια, κάθε πράγμα στην ώρα του. Αν το project διακόπτεται ή αν οι υπεύθυνοι ΚΡΙΝΟΥΝ ότι πρέπει να σας ενημερώσουν, θα το κάνουν.

Μη το πάρεις προσωπικά, δεν αναφέρομαι μόνο σένα, αλλά ολους που δημιουργούν topics "πότε θα βγει το επόμενο επεισόδιο;", κ.ο.κ. και υπάρχουν πολλά σ'αυτό το forum. Στα ξένα forums τα posts με τέτοιο περιεχόμενο διαγράφονται επιτόπου.


Επειδή το πήρα προσωπικά Quajafrie!
Θα σου απαντήσω αμέσως!
ΝΑΙ είμαι τις άποψης ότι αν συμβεί κάτι και υπάρχει μια καθυστέρηση σε κάποιο Project ο υπεύθυνος θα πρέπει να ενημερώση τον κόσμο που περιμένει!
ΓΙΑΤΙ Ο Μ..........Σ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!
Ξέρω και σέβομαι την όλην δουλειά αλλά θα πρέπει να υπάρχει και κάποια "Α" ενημέρωση για την μοίρα τον Projects!
Η AnimeClipse μεγάλωσε σαν κοινότητα και καλό θα ήταν αυτή η ενημέρωση να γίνεται για να αποφεύγουμε και τα σπαστικά μηνύματα του τύπου " άντε ! πότε θα βγάλετε το επόμενο"κ.ο.κ! αν πάλι μου λες εσύ ότι στα ξένα FanSub δεν ενημερώνουν τον κόσμο και τους διαγράφουν τα μηνύματα τι να σου πω! εμένα δεν μου αρέσει αυτό !και εν τέλη γίνεται για όλους άρα θα πρέπει η κοινότητα ανά πάσα στιγμή όποιος χρήστης ενδιαφέρετε να μπορεί να πάει π.χ στο Project -> Karras και να δει ένα Topic όμορφο με 3 σειρές που να εξηγεί τι έγινε και πότε θα συνεχίσει το Project αφού στο συγκεκριμένο Project υπάρχει καμπύλη λόγο του ότι δεν έχουν κυκλοφορήσει όλα τα επεισόδια! Αυτό το πράγμα εγώ δεν το ήξερα θα έπρεπε να το ξέρω αφού κατέβασα μια φόρα αυτό το Project από την AnimeClipse και είμαι νέος στον χώρο;
spahar, εντάξει δεν πηράζει είναι σεβαστώ φαντάζομαι από όλους για την καθηστέριση για προσωπικούς λόγους αλλά η ενημέρωση είναι το ΠΑΝ happy χαίρομαι για αυτά που είπες και θα περιμένω να δω όλα τα επεισόδια ξανά όταν τα τελειώσετε !
Υ.Σ
O general είναι γρήγορος και έχει κάνει τέλεια δουλειά το βλέπω αυτές της ημέρες το BL αλλά έχει κάνει και μερικά λαθάκια τουλάχιστον τα είδα στο 2 επεισόδιο και του τα είπα είναι κρίμα μετά από σκληρή δουλειά όρων που κάνετε εσύ και ή υπόλοιπες ομάδες να πρέπει να πετάξετε ξανά και να κάνετε V2 ! Για αυτό σιγά σιγά και όμορφα ! Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 10 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 87
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 1:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ξαναπω ότι δεν αναφερόμουν σε σένα, ήθελα να τα πω γενικά, γιατί δεν είναι ό,τι καλύτερο να βλέπεις στην ενότητα του Naruto π.χ. 3-4 topics αυτού του στυλ.

Περίμενε μισό λεπτό, σας έδωσε κανείς μια συγκεκριμένη ημερομηνία όπου θα γίνει release το επεισόδιο; Γιατί μόνο έτσι μπορεί να υπάρξει καθυστέρηση. Επίσης, αν είναι ο κόσμος που περιμένει Μ****Σ εμείς που σας τα μεταφράζουμε είμαστε πιο Μ****Σ, δε νομίζεις;

Δε μπορείτε να κάνετε λίγη υπομονή; Αν οι υπεύθυνοι το θεωρήσουν σωστό ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ. Αν όχι, ΥΠΟΜΟΝΗ.

Αυτή είναι η άποψη μου πάντως...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 2:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Quajafrie Σέβομαι το γεγονός ότι δεν ήταν προσωπική η απαντησή σου! αλλά δεν νομίζεις οτι καλό θα ήταν να υπάρχει κάποια ενημέρωση;
Μήπως γνωρίζεις πόσο καιρό είναι το DragonBall GT στο πρώτο επισόδιο; μετά και από πολύ καιρό μαθαμέ τι έγινε και ότι δεν συνεχίζει το συγκεκριμένο Project!
Όχι δεν πιστεύω ότι οι μεταφραστές και ή άλλοι συντελεστές είναι M******Σ! Νομίζω ότι δεν σε πίεσε κανένας να κάνεις μετάφραση αλλά το κάνεις γιατί σου αρέσει και θέλεις να συνησθαίρεις σε αυτόν τον τομέα! και προς θεού δεν νομίζω να είπα κάτι τέτοιο ?!
για να μην λέω πολλά και αυνανιζόμαστε!
Λες ότι είναι ενοχλητικό να κάνουν οι χρήστες Post με το πότε θα βγεί η σειρά που παρακολουθούν! και λέω εγώ οτι θα πρέπει να υπάρχει μια ενημέρωση για να αποφέυγουμε αυτά τα Post! κάτι να προσθέσεις στο τελευταίο; ( για να μην βγαίνουμε και εκτός θέματος)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 10 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 87
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 2:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λέγοντας "περισσότερο Μ*****Σ είμαστε εμεις" εννοούσα ότι αντί να σεβαστείτε τη δουλειά μας και να περιμένετε συνέχεια παραπονιέστε για το πότε θα βγει το νέο επεισόδιο. Εγώ πάντως δεν θα έλεγα αυτό σεβασμό.

Τέσπα, δεν λες κάτι διαφορετικό σε κάθε posts οπότε δεν έχει νόημα να συνεχιστεί η συζήτηση. Μου λες συνέχεια για το αν πρέπει να γίνει ενημέρωση ενώ σου έχω απαντήσει πιο πάνω ότι ενημέρωση πρέπει να υπάρξει ΜΟΝΟ όταν το κρίνουν απαραίτητο οι υπεύθυνοι.

ΥΓ. Το DBGT είναι άλλη περίπτωση. Άλλο να αργεί ένα project 2 χρόνια και άλλο 2 μήνες.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 2:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok. Ήμουν νέος και γέρασα! Και ο απλός χρήστης που θα ξέρει οτι θα καθηστερίση το Project 2 και 3 μήνες και όχι 2 και 3 χρόνια; είναι θέμα ΑΝ θελήση να μιλήσει ο εκπρόσωπος τις ομάδας; Εγώ είπα τι θα έπρεπε να γίνεται για να μην υπάρχουν αυτάτα Post που σε ενοχλούν! από εκεί και πέρα δεν έχω να πω τίποτα άλλο αν είναι σωστό και αυτό που λες για αυτόματη διαγραφή αυτών τον Post Τι να πω! δεν έχω λόγια!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 2:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vulba: Ο Μ..........Σ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ! ;
Αν σκεφτεσαι ετσι αγορινα, μπορεις ευχαριστως να αγνοησεις την προσπαθεια της AnimeClipse (οπως καλλιστα ειχες κανει παλιοτερα) και να κατεβασεις το επεισοδιο 3 απο τους Anime-Kraze στα Αγγλικα.

ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ

Αν κρινει ο υπευθυνος του καθε project να στηνει ενα χρονοδιαγραμμα με την προυποθεση να το τηρει, εχει καλως. Αν κρινει να μην στησει και να μην το τηρει, παλι εχει καλως.

Αν ητανε η μοναδικη μας ασχολια το fansubbing, θα ειχαμε φτασει αισιως στα 30 τελειωμενα projects. Ομως δεν ειναι.

Το fansubbing ειναι το χομπυ μας, δηλαδη το εκτελουμε κατα την διαρκεια του ελευθερου χρονου μας. Δεν μπορουμε να δεσμευτουμε σε κανεναν οτι θα εχουμε φερει εις περας καποιο εργο.

Εν κατακλειδι, αν αισθανεσαι Μ.....Σ, μπορεις να απεχεις και να μην ασχολεισαι με την AnimeClipse, δεν σε υποχρεωνει κανεις να ασχολεισαι Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 2:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:
Vulba: Ο Μ..........Σ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ! ;
Αν σκεφτεσαι ετσι αγορινα, μπορεις ευχαριστως να αγνοησεις την προσπαθεια της AnimeClipse (οπως καλλιστα ειχες κανει παλιοτερα) και να κατεβασεις το επεισοδιο 3 απο τους Anime-Kraze στα Αγγλικα.
ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ

xHATEBREEDx Ναι νιώθω μ.....ς ώρες ώρες με αυτά που βλέπω και την συμπεριφορά κάποιον αλλά δεν με πηράζει γιατί δεν είμαι μ.....ς!Σε αντίθεση με εσένα που είσαι ΚΟΠΑΝΟΣ! Κάποτε σου έκανα την χάρη αλλά όχι αυτήν την φορά δεν φεύγω από εδώ xHATEBREEDx για αυτό μπορείς να αρχήσεις να χωνέυεις την ιδέα ότι θα βρήσκομε εδώ σε αυτήν την ελληνική κοινότητα τον Anime που κάποιοι δημιούργησαν για το σύνολο τον ελλήνων που βλέπουν Anime!
Και φυσικά το κάνετε από τον ελευθερό χρόνο σας! είπα εγώ κάτι αλλό; απλός πρότεινα να υπάρχει κάποια ενημέρωση αυτό τίποτα αλλό! Για να μην γίνει ότι έγινε με το DBGT και για να μην υπάρχει σε κάθε Project 100 Post με το πότε θα βγεί νέο επισόδιο!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 3:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με αποκαλεσες κοπανο η μηπως κανω λαθος;
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 3:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Σε αντίθεση με εσένα που είσαι ΚΟΠΑΝΟΣ!


Και το Nickname ΜΟΥ είναι VUMBA και οχι :
Παράθεση:
Vulba
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 13, 2006 3:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ, απλα σαν επιβεβαιωση, ωστε να σε banαρω Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » KARAS Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01166 seconds with 5 queries