Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Torrents και tablet Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 3:59 pm
Τίτλος: Torrents και tablet
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα !!!

Σκοπεύω να αγοράσω ένα tablet μόνο και μόνο για να λύσω το θέμα με το seedαρισμα των σειρών/επεισοδίων που ανεβάζω διότι δεν γίνετε να έχω όλη την ώρα ανοιχτό το pc (ρουφάει αρκετά watt το άτιμο). Έτσι σκέφτηκα αυτή τη σχετικά οικονομική λύση. Σκοπεύω να πάρω ένα Tablet των 140 ευρώ. Αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό το θέμα, ας μου πει μερικά λόγια. Δηλαδή, είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο ; Το έχει δοκιμάσει και δουλεύουν όλα ρολόι ;

Α και κάτι ακόμα, στα tablet μπορούμε να συνδέσουμε και εξωτερικό σκληρό δίσκο ?

Ευχαριστώ πολύ!!!

ASGARD
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 66
Τοποθεσία: LA (Λεκανοπαιδιο Αττικης)










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 5:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω με android tablet μπορω να κανω ανετα seeding. (δεν το πηρα γιαυτο βεβαια).

Γενικα απλα κατεβαζεις το mtorrent και εισαι οκ. Παντως να ξερεις με σκληρο δεν νομιζω συνδεεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 5:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α ωραια. Και εγω για android tablet κοιταω. Οποτε το λυσαμε αυτο το κομματι. Σε
ευχαριστω φιλε Lelouch vii.
Τωρα πρεπει να μαθουμε αν και ποια υποστηριζουν εξωτερικους δισκους...
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 66
Τοποθεσία: LA (Λεκανοπαιδιο Αττικης)










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 6:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ASGARD-FANSUBS έγραψε:
α ωραια. Και εγω για android tablet κοιταω. Οποτε το λυσαμε αυτο το κομματι. Σε
ευχαριστω φιλε Lelouch vii.
Τωρα πρεπει να μαθουμε αν και ποια υποστηριζουν εξωτερικους δισκους...


Υπαρχουν. Ειναι λιγα αλλα πρεπει να ψαξεις. Η καλυτερη μου λυση ειναι. Φανταζομαι δεν γινεται να κανεις 500 file seed. Εχε μεσα οσα θες να seed.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 7:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχα οχι και 500. 4 τορεντακια προς το παρον. Κανα 18 gb. Εσυ ποιο ταμπλετ εχεις? Εγω κοιταω ενα jarvik xenta 7ic.
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 04 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 511
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 7:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ακομα και απο το κινητο σου μπορεις να κανεις σινταρισμα αν αυτο που σε ανησυχει ειναι η καταναλωση Whistling αν και το να παρεις ταμπλετ μονο και μονο για αυτο το θεωρω λιγο υπερβολη.... δεν σημαινει οτι πρεπει να το εχεις ανοιχτο 24/24.... μπορεις να σινταρεις οσο εχεις ανοιχτο τον υπολογιστη αλλα αυτο ειναι δικη σου επιλογη Wink
_________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 66
Τοποθεσία: LA (Λεκανοπαιδιο Αττικης)










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 7:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ASGARD-FANSUBS έγραψε:
χαχα οχι και 500. 4 τορεντακια προς το παρον. Κανα 18 gb. Εσυ ποιο ταμπλετ εχεις? Εγω κοιταω ενα jarvik xenta 7ic.


Google Nexus 7 εχω. Αν ειναι για 18 γιγα παρε 32αρι ή ενα με sd card και κανε την δουλεια σου
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 7:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι για το κινητο το ξερω. Το ειχα και εγω αλλα μετα βγηκε καινουριο update για το κινητο και απο τοτε δεν μου λειτουργει πλεον σωστα το προγραματακι. Και ηταν καλη φαση... Οσο για το pc, ασε, ρουφαει πολυ ρευμα για να το αφηνω πολλες ωρες ανοιχτο για seeding. 130watt(εχω μετρητη) με κλειστη οθονη. Γι αυτο ψαχνω εναλλακτικη.
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 7:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lelouch VII έγραψε:
ASGARD-FANSUBS έγραψε:
χαχα οχι και 500. 4 τορεντακια προς το παρον. Κανα 18 gb. Εσυ ποιο ταμπλετ εχεις? Εγω κοιταω ενα jarvik xenta 7ic.


Google Nexus 7 εχω. Αν ειναι για 18 γιγα παρε 32αρι ή ενα με sd card και κανε την δουλεια σου
κατι τετοιο θα κανω απ'οτι φαινεται... Θα παω στα public με τον σκληρο δισκο να δοκιμασω αν τον υποστιριζει χαχα :-P
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 7:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lelouch VII έγραψε:
ASGARD-FANSUBS έγραψε:
χαχα οχι και 500. 4 τορεντακια προς το παρον. Κανα 18 gb. Εσυ ποιο ταμπλετ εχεις? Εγω κοιταω ενα jarvik xenta 7ic.


Google Nexus 7 εχω. Αν ειναι για 18 γιγα παρε 32αρι ή ενα με sd card και κανε την δουλεια σου
Ααα εσυ εχεις Εργαλειο!!! κατι τετοιο θα κανω απ'οτι φαινεται... Θα παω στα public με τον σκληρο δισκο να δοκιμασω αν τον υποστιριζει χαχα :-P
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 66
Τοποθεσία: LA (Λεκανοπαιδιο Αττικης)










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 8:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ASGARD-FANSUBS έγραψε:
Lelouch VII έγραψε:
ASGARD-FANSUBS έγραψε:
χαχα οχι και 500. 4 τορεντακια προς το παρον. Κανα 18 gb. Εσυ ποιο ταμπλετ εχεις? Εγω κοιταω ενα jarvik xenta 7ic.


Google Nexus 7 εχω. Αν ειναι για 18 γιγα παρε 32αρι ή ενα με sd card και κανε την δουλεια σου
Ααα εσυ εχεις Εργαλειο!!! κατι τετοιο θα κανω απ'οτι φαινεται... Θα παω στα public με τον σκληρο δισκο να δοκιμασω αν τον υποστιριζει χαχα :-P


Ναι δοκιμασε το. Ναι ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του. Καλυτερο απτο να παω σε apple λυσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 9:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι οχι apple, μετα ξεφευγουμε αρκετα...
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 26, 2013 10:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lelouch VII έγραψε:
Ναι δοκιμασε το. Ναι ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του. Καλυτερο απτο να παω σε apple λυσεις.


Άσε ρε φτωχαδάκι τελευταίε. Δεν είναι καλύτερο από το να πας σε λύση apple. Απλά είσαι φτωχομπινές και δεν ΜΠΟΡΕΣΕΣ να πας σε λύση apple. Βρωμερέ androidάκια!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 66
Τοποθεσία: LA (Λεκανοπαιδιο Αττικης)










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 27, 2013 5:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Lelouch VII έγραψε:
Ναι δοκιμασε το. Ναι ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του. Καλυτερο απτο να παω σε apple λυσεις.


Άσε ρε φτωχαδάκι τελευταίε. Δεν είναι καλύτερο από το να πας σε λύση apple. Απλά είσαι φτωχομπινές και δεν ΜΠΟΡΕΣΕΣ να πας σε λύση apple. Βρωμερέ androidάκια!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Χαχαχαχαχαχα. Σε ταμπλετ μηλο ποτε. Ειδικα με specs nexus θες να του αλλαξεις τα φωτα. Plus free android dev. Δεν με ξερεις καλα φιλε μου! Αντε φαε καρμποναρα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 27, 2013 7:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lelouch VII έγραψε:
Χαχαχαχαχαχα. Σε ταμπλετ μηλο ποτε. Ειδικα με specs nexus θες να του αλλαξεις τα φωτα. Plus free android dev. Δεν με ξερεις καλα φιλε μου! Αντε φαε καρμποναρα

Καλά τραγούδα. Άσε τα specs στην άκρη. Βαλ'τα δίπλα δίπλα και τρέξε ότι θες. Ούτε ένα test δεν θα χάσει το ipad. Από specs έχουμε χορτάσει. Τα μισά high-end κινητά στην αγορά έχουν καλύτερα specs από το iphone. Για τσέκαρε κάνα benchmark και δες την αλήθεια. Και κάνε κάνα μηνάκι υπομονή που θα έρθει το ipad 5 με x64 λειτουργικό και επεξεργαστή. Εκεί θα κλάψουνε μανούλες (αυτωνών που έχουν android tablet.) Όσο για αυτό που είπες για το free dev το θεωρώ tragic. Το ποσό που ζητάει η Apple είναι αμελητέο μπροστά σε αυτά που θα βγάλεις αν κάτσεις πραγματικά να ασχοληθείς. Αν ήσουν ενημερωμένος dev θα ήξερες ότι παρόλο που το google play έχει περίπου το 70% της αγοράς έχει λιγότερα από τα μισά έσοδα από το appstore της apple. Θες να το ξαναπω; Λιγότερα από τα μισά!!!! Και υπάρχει και το θέμα της compatibillity των λειτουργικών. Στην apple μόλις βγει νέο iOS μέσα σε μερικές μέρες το 90%+ των χρηστών τρέχουν το νέο λειτουργικό. Και αυτό φτάνει στο 96-98% μετά από λίγο καιρό (παράδειγμα το iOS6). Και έτσι η ζωή σου είναι εύκολη σαν dev. Γράφεις για 1 λειτουργικό και ξεμπέρδεψες. Όχι όπως με το android που υπάρχει ακόμα ένα 30% των συσκευών (δεν υπερβάλλω, ψαξ'το) που τρέχουν android 2.3.2 or older.... Τα περισσότερα tablets δε έχουν μείνει στο android 3 και δεν θα πάρουν αναβάθμιση. Οπότε κλάφτα χαράλαμπε... Πρέπει να γράψεις ένα πρόγραμμα να υποστηρίζει 3-4 εκδόσεις του λειτουργικού, να βάλεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ διαφημίσεις της google μέσα και αφότου δεις ότι δεν πουλάς τίποτα, το γυρνάς σε free με in-app purchases και προσεύχεσαι κάνα πλούσιο κακομαθημένο να πάρει την κάρτα του μπαμπά του για να αγοράσει ψηφιακά νομίσματα από το παιχνιδάκι σου!

Οπότε apple all the way if you are a dev m8!

Υ.Γ:Άσε που γράφεις σε μία παραλαγή της C# την οποία αποκλείεται σαν πληροφορικάριος να μην έχεις ασχοληθεί είτε λόγω UNIX στη σχολή είτε Linux στην real life. Και δεν έχει αυτό το καρκίνωμα την Java που είσαι εκτεθειμένος από παντού σε ιούς. Αυτά τα ολίγα. Άσε το mainstream μίσος για την κακιά apple στην άκρη και σκέψου τι σε συμφέρει. Peace! Thumbs UP

Y.Γ2:Πίτσα είχαμε φάει ρε, όχι καρμπονάρα!!! Σε ξέρω αρκετά καλά μην ανησυχείς!!! Razz Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01559 seconds with 5 queries