Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Naruto
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 25 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 31
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2013 5:03 pm
Τίτλος: Naruto
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω αν η Anubis έχει ακόμα τα δικαιώματα για το Naruto (το απλό, όχι το Shippuden) και αν τα έχει πότε θα τα χάσει; Αν δεν τα έχει μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω τα επεισόδια μεταφρασμένα με υπότιτλους ή αν ξανά βάλετε στο site αυτά που είχατε φτιάξει και να ολοκληρώσετε την σειρά;
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TripleKLegend στις Παρ Φεβ 15, 2013 11:34 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2013 1:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιθυμία μας και στόχος μας, ως anime fans, είναι να υπάρχουν περισσότερα anime στα Ελληνικά. Και η προσπάθεια της Anubis ήταν προς αυτήν την κατεύθυνση, φέρνοντας το Naruto στην Ελλάδα. Εμείς επικροτούμε τέτοιες κινήσεις, και δεν θα θέλαμε σε καμία περίπτωση να σαμποτάρουμε αυτήν την προσπάθεια, ούτε κάποια πιθανή μελλοντική συνέχισή της.

Ως εκ τούτου, δεν έχουμε σκοπό ούτε να συνεχίσουμε το Naruto, ούτε να το επαναφέρουμε.

Υ.Γ.: Στο site της anubis αναγράφεται ότι η ημερομηνία κυκλοφορίας του 1ου DVD (τα 5 πρώτα επεισόδια) ήταν στις 23/4/2012. Δεν έχει περάσει ούτε ένας χρόνος από τότε.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 25 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 31
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2013 6:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλιστα. Πάντως καλό θα ήταν αφού ολοκληρώσει το έργο της η Anubis και χάσει τα δικαιώματα της πάνω στο Naruto να τα ανέβαζε κάποια ομάδα κάπου έτσι ώστε να τα έχουμε και εμείς που δεν δίνουμε 10 ευρώ για 5 επεισόδια, όπως ανεβάζουν τώρα τα Dragonball/Z/GT/Movies σε διάφορα site που έχασε τα δικαιώματα της η DeAgostini.
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TripleKLegend στις Παρ Φεβ 15, 2013 11:34 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2013 7:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλέ μου φίλε triplek. Τα δικαιώματα μπορεί να διαρκέσουν ακόμα και για μία δεκαετία ή και για παραπάνω. Αν έχουμε κάποιον νομικό στο site ο οποίος με κάποιο τρόπο βρει τη σύμβαση αγοράς της Anubis από την αντίστοιχη Ιαπωνική εταιρία που έχει τα δικαιώματα θα μας πει συγκεκριμένα. Δεύτερον. Η DeAgostini ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν έχει χάσει τα δικαιώματά της σ'ότι αφορά το Dragonball Z/GT. Αν δεν κάνω λάθος ακόμη και σήμερα που μιλάμε (ίσως και να έχει τελειώσει πριν μερικές εβδομάδες) κυκλοφορεί τα επεισόδια του αρχικού Dragonball. Επομένως όλοι οι κύριοι και κυρίες που ανεβάζουν αυτά τα επεισόδια Dragonball μπορεί να βρεθούν ένα ωραίο πρωινό με κλειστά τα site τους και πρόστιμα αρκετών χιλιάδων ευρώ (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Οπότε μην περιμένεις να δεις Naruto από εδώ στον αιώνα τον άπαντα... Και δεν αναφέρομαι καν στο γεγονός ότι πρέπει να κάτσουμε να μεταφράσουμε (220-42) 178 επεισόδια και να τα ανεβάσουμε. Εύκολο ακούγεται. Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 31
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2013 8:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσον αφορά το Dragonball είχα κάνει την ερώτηση αν έχει χάσει η DeAgostini τα δικαιώματα της πάνω σε όλα τα Dragonball /Ζ/GT/Movies σε άλλο Forum (την anime-greek αν θυμάμαι καλά) και μου είπαν ότι τα έχει χάσει για όλα εκτός από τα db αλλά τα έχει τελειώσει τα επεισόδια και μου είπε το παιδί που μου απάντησε ότι μετά από ένα τηλεφώνημα έμαθε ότι ουσιαστικά αν και έχουνε δικαιόματα δεν πρόκειτε να κινηθούν νομικά σε κάποιον εφόσον το να βγάλουνε λεφτά που ήταν ο σκοπός τους το πέτυχαν (για την DeAgostini)...Οπότε ουσιαστικά τα έχουνε χάσει σε όλα. Αλλά καλού κακού σωστά το σκέφτεσε να μην ρισκάρεις το site και τα πρόστημα που ακολουθούν για να τα ανεβάσετε.
Τώρα όσον αφορά το Naruto παλιότερα (πριν την Anubis και όταν τα μεταφράζατε εσείς) είχα αρχίσει να τα κατεβάζω και τα είχα στον εξωτερικό μου δίσκο αλλά πρόσφατα χάλασε και είπα να ξανά αρχίσω την συλογή και να δω αν προχωρήσατε το έργο σας αλλά τότε έμαθα για την Anubis και για το DROPPED project και ξενέρωσα. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο να μεταφράσετε 178 επεισόδια αλλά όπως σου είπα δεν ήξερα καν ότι το είχατε σταματήσει και δεν είχα ακούσει καν για την Anubis ούτε καν στην τηλεώραση. Τέλος πάντων δεν πειράζει τώρα έχω μια άποψη περί του θέματος. Ευχαριστώ για την απάντηση. Φιλικά πάντα.
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TripleKLegend στις Πεμ Φεβ 14, 2013 9:06 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2013 8:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

btw, it's Anubis..

_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2013 9:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρχικά γιατί έχεις δύο λογαριασμούς; Razz Καρφώθηκες λίγο... Από εκεί και πέρα χωρίς να θέλω να το παίζω πολύξερος κατά 99% τα δικαιώματα της DeAgostini ισχύουν ακόμα. Ποια εταιρία θα έσκαγε του κόσμου τα λεφτά για να αγοράσει το δικαίωμα να διακινεί ένα anime τεράστιο σε έκταση και θα συμφωνούσε να τα διατηρήσει μόνο 5-6 χρόνια; Γιατί δεν νομίζω να είναι και πολλά παραπάνω από τότε που άρχισε να πουλάει τα DVD's... Το ότι δεν θέλει εκείνη σαν εταιρία να κυνηγήσει κανέναν είναι άλλο ζήτημα. Νομικά όμως μπορεί να το κάνει. Όπως και να'χει προφανώς ούτε εγώ θέλω να σου επιτεθώ. Απλά ήθελα να είμαι ξεκάθαρος για να μην περιμένεις κάτι από εμάς. Είναι πολιτική της ομάδας να είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ προσεκτική με τέτοια θέματα. Αυτά από εμένα καλό βράδυ.

Υ.Γ:Καλό θα ήταν να σβήσεις τον ένα λογαριασμό από τους δύο που έχεις Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 31
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2013 9:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχεις δίκιο φίλε μου σε αυτά που λες και δεν περίμενα να τα βάλετε εσείς γιατί ξέρω ότι είναι ρίσκο και η animeclipse είναι ανοιχτή πολλά χρόνια. Μην ανησυχείς δεν παρεξηγώ ούτε δαγκώνω ούτε κράζω. Razz
Όσο για το νέο προφίλ πήγα να αλλάξω το e-mail μου στο παλιό μου account και καταλάθος έβαλα ένα λάθος γράμμα και δεν μπορώ να συνδεθώ τώρα γι' αυτό έκανα νέο και αν δεις σήμερα έκανα την εγγραφή Razz Αν μπορεί κάποιος διαχειριστής ας σβήσει το παλιό μου (triplek) για να κρατήσω το νέο ή ας επικοινωνήσει κάποιος υπεύθυνος μαζί μου να μου πει τι να κάνω. Αυτά. Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01832 seconds with 5 queries