Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Corrupted ή έχουν βαλθεί να με τρελάνουν;;;
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 25, 2012 5:36 pm
Τίτλος: Corrupted ή έχουν βαλθεί να με τρελάνουν;;;
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα κατεβάσει παλιότερα ένα torrent

αλλά ένα επεισόδιο(συγκεκριμένα το 4) δεν γινόταν να κατέβει ολόκληρο...
Έψαξα λοιπόν και βρήκα ένα άλλο torrent που seedάρεται κανονικά και προσπάθησα να το κατεβάσω ολόκληρο από εκεί.

Αφού κατέβηκε λοιπόν άλλαξα το filename του και το έβαλα να γίνεται seed,όμως μετά το recheck που κάνει όταν κάνεις reseed μου έβγαλε πως τα παλιότερα επεισόδια που είχα κατεβάσει δεν ήταν ολόκληρα παρόλο που δεν τα είχα πειράξει καν και το επεισόδιο 4 που ήταν η πέτρα του σκανδάλου δεν ήταν καν στο 100% αλλά ήθελε πολύ ακόμα για να κατέβει.
Το άφησα λοιπόν ελπίζοντας να ολοκληρωθεί αυτή τη φορά...
Το αποτέλεσμα ήταν να θέλει 4mb για να ολοκληρωθεί και αυτά έλλειπαν από το επεισόδιο 4 όπως στην αρχή,wtf??
Επειδή όμως είμαι αρκετά ύπουλος είπα να τσεκάρω και τα crc codes μπας και βγάλω άκρη όμως και στις δυο περιπτώσεις μου λέει πως έχουν ακριβώς τους ίδιους κωδικούς και πρόκειται για φαινομενικά ίδια αρχεία,έλα όμως που ο client και ο tracker έχουν διαφορετική γνώμη...
Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει αν κατάλαβε τι συμβαίνει??
Τα αρχεία τα θέλω για raw και πρέπει να είμαι σίγουρος ότι είναι ολόκληρα...
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 25, 2012 6:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εαν κατάλαβα καλά ήθελες να κατεβάσεις ένα αρχείο torrent το οποίο δεν τελείωνε. Βρήκες το ίδιο πάλι με διαφορετικό όνομα το κατέβασες, το έκανες rename και μετά πήγες να seedareis το παλιό.
Εαν είναι αυτή η περίπτωση πιστεύω, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι το δεύτερο torrent κλασσικά θα είχε κατέβει από το παλιό θα είχε γίνει rename και upload ξανά. Εαν είναι αυτή η περίπτωση ατύχησες και δεν ξέρω εαν φτιάχνεται. Προσπάθησε να βρεις το αρχείο μεμονωμένο, αλλιώς αυτή τη στιγμή δεν μου ερχεται κάτι στο μυαλό...
Καλή τύχη όπως και να έχει.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 25, 2012 6:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:
Εαν κατάλαβα καλά ήθελες να κατεβάσεις ένα αρχείο torrent το οποίο δεν τελείωνε. Βρήκες το ίδιο πάλι με διαφορετικό όνομα το κατέβασες, το έκανες rename και μετά πήγες να seedareis το παλιό.


Ακριβώς,μόνο που στο πρώτα τα πρώτα επεισόδια που ήθελα υποτίθεται πως βρίσκονταν ήδη στο 100% με εξαίρεση το 4ο

kelborn3 έγραψε:
Εαν είναι αυτή η περίπτωση πιστεύω, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι το δεύτερο torrent κλασσικά θα είχε κατέβει από το παλιό θα είχε γίνει rename και upload ξανά. Εαν είναι αυτή η περίπτωση ατύχησες και δεν ξέρω εαν φτιάχνεται. Προσπάθησε να βρεις το αρχείο μεμονωμένο, αλλιώς αυτή τη στιγμή δεν μου ερχεται κάτι στο μυαλό...
Καλή τύχη όπως και να έχει.


Αυτή είναι πράγματι μια λογική εξήγηση αλλά πως εξηγείς ότι δεν αναγνώριζε πλήρως τα υπόλοιπα αρχεία το πρώτο torrent αφού δεν τα είχα πειράξει καν??
Φαντάζομαι πως δεν μπορώ να εμπιστευτώ ούτε τα αρχεία από το πρώτο torrent που είναι υποτίθεται ολοκληρωμένα,ε??
Για καλή μου τύχη βρήκα το πρώτο dvd στο adc αλλά δεν ξέρω ακόμη δυστυχώς πόσα από τα επεισόδια θα χρειαστώ μιας και από ότι φαίνεται έχει τα πρώτα 7...
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 25, 2012 7:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ το είχα πάθει αυτό με κάτι ταινίες που είχα κατεβάσει από έναν private tracker. Είχα κάνει format και θέλησα να ξανά seedaro τις ταινίες για να ανεβεί το ratio μου. Με το που τις έβαλα έλεγαν όλες κάτι 98, 99% καμία 100%. Βέβαια δεν είχα πρόβλημα καθώς υπήρχαν αρκετοί seeders, έτσι κατέβηκαν σε κάνα λεπτό. Από ότι κατάλαβα αυτό επηρεάζει τα αρχεία και είναι κάποιο θέμα του torrent, δυστυχώς δεν ξέρω περισσότερα. Από εκείνη την φορά που έγινε αυτό, κάτι που το σβήνω από το utorrent δεν το ξαναπερνώ για seed.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 30, 2012 3:49 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα έπεσε στο 75-80% για αυτό απόρησα,ήταν σαν να μην αναγνώριζε ένα μέρος των αρχείων. :@
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01206 seconds with 5 queries