Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games

The Elder Scrolls V: Skyrim Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 1:04 am
Τίτλος: The Elder Scrolls V: Skyrim
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαταρχάς, δηλώνω ότι δεν έχω παίξει τα προηγούμενα. Αν μου έλεγε κάποιος πριν κανένα δίμηνο για "Elder Scrolls", μάλλον θα σκεφτόμουν κάτι τέτοιο:


Έπειτα από παραίνεση, το κατέβασα την ημέρα που βγήκε (cracked ofc) και μπορώ να πω ότι είναι πάρα, πάρα πολύ καλό. Στα συν του είναι ότι ο κόσμος είναι απέραντος, μπορείς να κάνεις ό,τι γουστάρεις, να παίξεις ό,τι θέλεις και γενικά υπάρχει ελευθερία κινήσεων. Το story δεν είναι κακό, μιας και έχω ακούσει ότι στα προηγούμενα παιχνίδια δεν ήταν από τα δυνατά σημεία. Στα μείον, είναι ότι η Bethesda δεν φημίζεται ιδιαίτερα για αυτό που στο fansubbing λέμε "Quality Checking", δηλαδή τα bugs είναι αρκετούτσικα και σπαστικά, αλλά ήδη έχουν βγει patches. Tα "instances" μπορεί να γίνουν λίγο επαναλαμβανόμενα, αλλά γενικά το παιχνίδι σε κρατάει.
Στα Spike Video Game Awards, βγήκε Game of the Year και Best RPG και άξια μπορώ να πω!

Και για να δώσω και μια trolling απόχρωση όπως πάντα, ήδη έχουν βγει και memes από το παιχνίδι Razz
1) I tοοk an arrow in the knee (όλοι οι guards την ίδια ιστορία λένε!!!)
http://www.youtube.com/watch?v=vncIBREXCwU&feature=player_embedded



2) FUS RO DAH (Kομμάτι από το trailer του παιχνιδιού σε πετυχημένο context)
http://www.youtube.com/watch?v=Ip7QZPw04Ks
http://www.youtube.com/watch?v=zG6OA_CIq9A

Λοιπόν, παίζει κανείς άλλος;
Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 2:08 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το είχα παίξει στο pc ενός φίλου μου γιατί το δικό μου είναι σκέτο μπρίκι(πότε θα το βάψω μπλε και θα το πετάξω στη θάλασσα δεν ξέρω... Evil or Very Mad ),σίγουρα από τα καλύτερα παιχνίδια πάντως για φέτος...
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 11


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 2:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2 πραγματα εχω να πω:

1 επιτελους λυκανθρωποι και
2 ζω για την στιγμη που θα μπορω να καβαλησω δρακο.δεν ξερω αν ηδη γινεται γιατι δεν εχω προχωρισει το main quest αλλα θα ηταν γαματο.
και θα βαλω και αυτα:
http://www.youtube.com/watch?v=nu6f2GMSd_s&feature=share
http://www.youtube.com/watch?v=tlC6Z0iRoOA&feature=share
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 3:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος




@psofia

»»---(knee)--->?



και βεβαια το παιζουμε...και μαμω τα παιχνιδια....μεχιρ και τα bugs ειναι κορυφη...Razz

νταξει το βθγ που δεν σε αφηνει να τελειωσεις τα quest ειναι game breaking αλλα δεν μαμιεται..μεχρι να φτασεις εκει εχεις να κανεις απειρα πραγματα... Respekt στην bethesda..
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 4:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα περιμενω να το βγαλεις σαν Game of the Year Edition που θα εχουν διορθωσει και τα bugs.

Αλλα το περιμενω επικο και απ οτι ειδα, δε με απογοητευσε. Μετα το 4, το 5 ειναι πολυ καλο επισης.
Whistling Whistling
_________________



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 4:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ειχα παιξει ποτε καποιο απο τα προηγουμενα, αλλα ειχα ακουσει πολυ καλα λογια και ετσι αρχισα να το παιζω(......το Skyrim). Η αληθεια ειναι πως εχω κολλησει. Πολυ καλο το στορυ, τεραστια ελευθερια κινησεων, οι οποιες εχουν τις επιπτωσεις τους. Βεβαια το σπαστικο ειναι τα αρκετα bugs που υπαρχουν. Το χειροτερο για μενα ομως ειναι οι ιδιες "πιστες", που το μονο διαφορετικο ειναι η δυσκολια. Αυτο για μενα ειναι το μονο βαρετο στο παιχνιδι. Οτι για να βρεις κατι πρεπει να περνας συνεχεια απο την ιδια διαδικασια. Αλλα νομιζω πως μπροστα στο ολο παιχνιδι δεν ειναι τιποτα. Το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οσους ειχαν παιξει τα προηγουμενα και σε όσους δεν εχουν ξανασχοληθει με τα elder scrolls. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 29, 2012 10:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το είχα βάλει στην αρχή και το παράτησα μετά από καμιά ώρα. Ο χειρισμός,το interface,τα μενού είναι εμετικά. Τελικά το ξανάρχισα πριν λίγες μέρες για να του δώσω άλλη μια ευκαιρία και μιλάμε έχω κατακολήσει. Ο κόσμος του παιχνιδιού σε ρουφάει κυριολεκτικά. Κάθε μέρα ανυπομονώ να φύγω από τη δουλειά για να πάω σπίτι να "χαθώ" στο Skyrim. Είχα πολύ καιρό να το πάθω με κάποιο παιχνίδι. Οι σκληροπυρηνικοί των RPGs το θάβουν γιατί οι επιλογές σου δεν έχουν ουσιαστικό αντίκτυπο στον κόσμο του παιχνιδιού. OK έχετε δίκιο. SO WHAT? Για το χειρισμό ναι πείτε ότι θέλετε,μαζί σας. Είναι σιχαμερός. Και εγώ δεν ξέρω πόσο θα αντέξω τόσες ώρες. Τα νεύρα μου αρχίζουν και γίνονται κουρέλια. Όταν προβλέπεται να παίξεις καμιά 200 ώρες , ακόμα και 1 παραπάνω κλικ που χρειάζεται να κάνεις λόγω βλακώδους χειρισμού, σε προκαλεί να αρχίσεις να βρίζεις.

Είμαι ακόμα στην αρχή πάντως. Θα πω την τελική μου γνώμη αν καταφέρω να το τελειώσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 29, 2012 10:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε 2 μερες μπορει να εχεις τελειωσει το main story.Δεν ειναι καθολου δυσκολο,απαιτητικο η χρονοβορο. Απο εκει και περα το ποσο θες να ασχοληθεις με το game ειναι μια αλλη ιστορια. Υπαρχουν απειρα quest να κανεις και πολλα σχετικα με την ιστορια του game αλλα εαν σκεφτεσαι μονο να τελειωσεις την κυρια ιστορια μην περιμενεις πολλα. Εγω βρηκα το 90% απο φωνες, εγινα archmage, guild master στο thieves guild πριν τελειωσω το main story, γτ πολυ απλα εφευγε αερας. Με σιγουρια μπορω να σου πω οτι εαν δεν ειχα κανει τπ απο τα παραπανω και παλι θα το ειχα τερματισει πανευκολα γτ το main story ειναι μεν ενδιαφερον αλλα gtp. Απο εκει και περα το game ενδεικνυται εαν δεν εχεις κατι να ασχοληθεις στη ζωη σου και κατανταει και κουραστικο. All and all too fucking mainstream overhyped.

Κανε ενα καλο στον εαυτο σου τερματισε το main story και παρατα το. Υπαρχουν καλυτερα και πιο χαβαλετζιδικα rpg να ασχοληθεις οπως το amalur.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 29, 2012 11:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν παίζει κανείς άλλος...
Ξεκίνησα που λες ο πολλά υποσχόμενος θα σώσω τον κόζμο, θα φάω δράκους, θα φωνάζω σαν πόστης από δω κι από κει, θα σπέρνω τον όλεθρο και λοιπά αγαθά.
Πώς διάολο κατέληξα, μετά από κάνα τρίωρο, να σπάω πέτρες σε κάτι ορυχεία και να φτιάχνω πανοπλίες, έχοντας γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων μου τα quests, που αν είχαν deadline θα μ' είχαν απολύσει ως μη παραγωγικό, μόνο ο Talos το ξέρει.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 29, 2012 11:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
Αν παίζει κανείς άλλος...
Ξεκίνησα που λες ο πολλά υποσχόμενος θα σώσω τον κόζμο, θα φάω δράκους, θα φωνάζω σαν πόστης από δω κι από κει, θα σπέρνω τον όλεθρο και λοιπά αγαθά.
Πώς διάολο κατέληξα, μετά από κάνα τρίωρο, να σπάω πέτρες σε κάτι ορυχεία και να φτιάχνω πανοπλίες, έχοντας γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων μου τα quests, που αν είχαν deadline θα μ' είχαν απολύσει ως μη παραγωγικό, μόνο ο Talos το ξέρει.


Yπαρχει patch με Δ.Ν.Τ μηπως και το εγκατεστησες και αυτο!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2012 12:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ COOKED BEEF ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΣ.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 4
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2012 1:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ COOKED BEEF ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΣ.


χαχαχα καλο.Παντρεψου να σου φτιαχνει η γυναικα φαι οποτε της το ζητησεις..Θα σου σκαει και 100 gc τη μερα Rolling Eyes

Εμενα μου αρεσε πολυ,ειχα κολλησει ασχημα με το παιχνιδι.Το inventory σε χαλαει οπως και καποια bug και επαναλαμβανομενα dungeons οπως ειπαν τα παιδια παραπανω αλλα μπορεις να τα μετριασεις λιγο αυτα κατεβαζοντας mods.Μερικα απο αυτα ειναι πολυ διασκεδαστικα και αλλα κανουν το παιχνιδι πιο ατμοσφαιρικο.Δεν ειχα παιξει τα προηγουμενα Elder Scrolls αλλα δεν εχει σημασια.

Σου προτεινω επισης το Kingdoms of amalur:reckoning.Ειδικα αν σου αρεσει να παιζεις κυριως ως μαγος θα το απολαυσεις πολυ.Δεν περιμενα να ναι τοσο καλο αλλα ειναι φανταστικο! Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2012 1:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Yπάρχουν άπειρα mods για το παιχνίδι και μπορείτε να αλλάξετε πραγματικά τα ΠΑΝΤΑ: από το interface μέχρι να βλέπεις ένα trollface αντί για φεγγάρι, από mod που σου δίνει άπειρο χώρο στο inventory μέχρι να αλλάζει τα πρόσωπα των NPCs.
Eπίσης, μην ξεχνάτε να κατεβάζετε τα patches που βγαίνουν και διορθώνουν αρκετά bugs στο παιχνίδι.
Mην βιαστείς με το main quest, κάνε όλα τα υπόλοιπα πρώτα, ανέβασε Blacksmithing και Enchanting (ειδικά το πρώτο ανεβαίνει πολύ εύκολα), μάζεψε όλα τα Shouts και απόλαυσε το παιχνίδι! Τα λεφτά βγαίνουν πολύ εύκολα σε αυτό το παιχνίδι, επίσης. Thumb 2 Up

Εγώ τώρα είμαι προς το τέλος του Main quest και έπειτα πρέπει να πάρω μέρος στον εμφύλιο, που ακόμα δεν έχω αποφασίσει! Ούτως ή άλλως, πάντως, θα το παίξω και δεύτερη φορά... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2012 7:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

psofia έγραψε:
Yπάρχουν άπειρα mods για το παιχνίδι και μπορείτε να αλλάξετε πραγματικά τα ΠΑΝΤΑ: από το interface μέχρι να βλέπεις ένα trollface αντί για φεγγάρι, από mod που σου δίνει άπειρο χώρο στο inventory μέχρι να αλλάζει τα πρόσωπα των NPCs.
Eπίσης, μην ξεχνάτε να κατεβάζετε τα patches που βγαίνουν και διορθώνουν αρκετά bugs στο παιχνίδι.
Mην βιαστείς με το main quest, κάνε όλα τα υπόλοιπα πρώτα, ανέβασε Blacksmithing και Enchanting (ειδικά το πρώτο ανεβαίνει πολύ εύκολα), μάζεψε όλα τα Shouts και απόλαυσε το παιχνίδι! Τα λεφτά βγαίνουν πολύ εύκολα σε αυτό το παιχνίδι, επίσης. Thumb 2 Up

Εγώ τώρα είμαι προς το τέλος του Main quest και έπειτα πρέπει να πάρω μέρος στον εμφύλιο, που ακόμα δεν έχω αποφασίσει! Ούτως ή άλλως, πάντως, θα το παίξω και δεύτερη φορά... Razz


Ενταξει καλο χρυσο αλλα δευτερη φορα δεν θα το επαιζα ειναι η αληθεια. Οταν τιγκαρισα το enchantment επειδη επαιζα ως μαγος και η στολη που δημιουργησα μου εδινε 100% mana reduction destrcution δεν ειχε πλεον νοημα. Οταν σκας τα παντα στην επιθεση χωρις να χανεις μανα (και πατερα) το πραγμα κατανταει πανευκολο και βαρετο. Ασε που τα dungeon μετα απο καποιο διαστημα γινονται πολυ επαναλαμβανομενα.

ΥΓ Οποιος το καψει να κανει οπωσδηποτε το thieves guild quest και να τιγκαρει το blacksmith. Το πρωτο σου δινει κατα την γνωμη μου την πιο ομορφη στολη μεσα στο game με το ονομα nightingale και το δευτερο σας φτιαχνει την daedra η οποια και αυτη τα σπαει εμφανισιακα.




ΥΓ 2 Μην κανετε το blacksmith 100% σας τρολλαρει . To dragon armor εχει χειροτερα στατιστικα απο την daedra...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2012 11:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kawaii έγραψε:
Σου προτεινω επισης το Kingdoms of amalur:reckoning.Ειδικα αν σου αρεσει να παιζεις κυριως ως μαγος θα το απολαυσεις πολυ.Δεν περιμενα να ναι τοσο καλο αλλα ειναι φανταστικο! Thumb 2 Up



Respekt

τρελο κολλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01572 seconds with 5 queries