Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto (DROPPED)

Naruto με ελληνικούς υπότιτλους από την Anubis Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2012 1:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Evian Teos έγραψε:
Τότε δεν θα ήταν ποιο σωστό η Anubis να μην τα τόνιζε στην μετάφραση και με έναν αστερίσκο{στο μανγκα} και με ανάλογα σχόλια στους υπότιτλους του Ανιμέ να εξηγούσε το λόγο?!Εκτός και αν για άλλη μια φορά οι Έλληνες "επαγγελματίες" ασχολούνται με μη-Γιαπωνέζικες εκδόσεις π.χ. Αμερικάνικες{κάτι που αν συμβαίνει κατ'εμε ρίχνει αμέσως το επίπεδο της δουλείας},οπότε δεν θα έχουν ιδέα της Ιαπωνικής γλώσσας!


Ίσως το κάνουν για να φαίνεται πιο κομψό το κείμενο... Αν και έπρεπε να γράφουν τα ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες για αποφυγή τέτοιων προβλημάτων...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2012 1:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rasraziel έγραψε:
Ίσως το κάνουν για να φαίνεται πιο κομψό το κείμενο... Αν και έπρεπε να γράφουν τα ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες για αποφυγή τέτοιων προβλημάτων...


+1
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2012 2:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mr. Brightside έγραψε:
Λυπάμαι που στο χαλάω αλλά στην Anubis as far as i am told δουλευουν και ιάπωνες μεταφραστες...

Οσο για το DVD εχει δει κανεις αν συνεχίζεται; Γενικά τι γίνεται; Δεν υπάρχει κάτι στο σάιτ...


Το ξέρω ότι δουλεύουν και Ιάπωνες μεταφραστές. Στο Bleach συγκεκριμένα είναι η Kasahara Akemi. Στους πρώτους 3 τόμους μόνο!!! Στους υπόλοιπους είναι μόνο η Μαριεύη Βογιατζάκη.

Όσο για τους τόνους rasraziel οφείλω να ομολογήσω πως δεν το γνώριζα. Αλλά και πάλι προτιμώ να διαβάζω Ίτσιγκο Κουροσάκι, που το έχω συνηθίσει 355 επεισόδια τώρα Razz, παρά ό,τι άλλο διαφορετικό τους έρθει σε κάθε τόμο. (Τονίζω το σε κάθε τόμο)

Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Στον τρίτο τόμο γράφουν στο οπισθόφυλλο, Ίτσιγκο Κουροσάκι. Μέσα στον τόμο, το γράφουν Ιτσίγκο Κουροσάκι. (Μόλις ευκαιρήσω θα τα βγάλω μια φωτογραφία και θα τα ανεβάσω για να δεις.)

Τέλος πάντων, ο σκοπός μου δεν είναι να δημιουργήσω flame. Θέλω απλώς να πω πως είμαι απογοητευμένος και δυσαρεστημένος από τη δουλειά τους. Τόσο σε ποιοτικό επίπεδο όσο και σε ποσοτικό.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2012 3:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, ειδικά αν γίνεται και αυτό που λες, δηλαδή να αλλάζει 3 φορές ο τονισμός μέσα στον ίδιο τόμο.

Για αυτό φίλε μου πάρε από e-bay τα manga στα αγγλικά!!!!
Οι ελληνικές εταιρείες μια ζωή προχειροδουλειές κάνουν!

Όσον αφορά τον ποσοτικό τομέα που λες, αν αναφέρεσαι στον αριθμό chapters, να σου πω ότι και οι Ιαπωνικοί τόμοι έχουν 10 chapters σε κάθε τόμο.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2012 3:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν αναφέρομαι στον ποσοτικό τομέα, εννοώ τους τόμους που βγάζουν ανά κάποια χρονική περίοδο. Δηλαδή στη συγκεκριμένη περίπτωση, 2 τόμους ανά 1 έτος. (για το πόσα κεφάλαια έχει μέσα ένα manga το γνωρίζω, μιας και έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή! Razz)

Όσο για τα manga του Bleach, έχω αγοράσει σχεδόν όλους τους τόμους από το Public (οι οποίοι φέρανε και τον 37(!), που είναι ο πιο πρόσφατος που έχουν μεταφράσει οι Αμερικάνοι)

Τέλος πάντων για να μην είμαι τελείως off-topic, θέλω να ρωτήσω και τι γίνεται με τα DVD του Naruto. Σε ποιο έχουν φτάσει; Τα αγοράζει κάνεις σας;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 07, 2012 12:26 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα συνεχιζουν να κυκλοφορουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 20 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 50


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 07, 2012 2:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σταμάτησαν νομίζω γιατί δεν αγόραζε κανείς.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 07, 2012 7:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λολ, κριμα που η animeclipse το εκανε drop, νομιζω πρεπει να το ξανα-αναλαβει.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 07, 2012 8:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρουμε αν όντως σταμάτησε γι' αυτό το λόγο να βγάζει επεισόδια η Anubis ή αν θα συνεχίσει κάποια στιγμή στο μέλλον.

Όπως και να ΄χει όμως, βγάλει δε βγάλει, δεν παύει να έχει τα δικαιώματα, οπότε...
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 30 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 10
Τοποθεσία: tokyo

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 14, 2012 2:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



αυτό μου ειπανε στο anime-greek
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 14, 2012 2:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Thanx Αν και τα πνευματικά δικαιώματα δεν τα έχει άλλο η Anubis. ^^ Έχουν πάρει κάτι παιδιά τηλέφωνο και ρωτήσαμε.


Το οποίο πιθανόν να αναφέρεται στον molismeno σε αυτό το thread, και είναι εν μέρει ανακριβές:

http://www.animeclipse.com/phpbb2/viewtopic.php?t=5516

Το γεγονός ότι σταμάτησε την έκδοση των επεισοδίων, δεν συνεπάγεται την αποποίηση των δικαιωμάτων που έχει αγοράσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Αύγ 2012
Δημοσιεύσεις: 30


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2012 2:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αφου ANUBIS σταματησε το ναρουτο εσεις θα το ξανασυνεχισετε...?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 235
Τοποθεσία: Ν.Φάληρο


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2012 3:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το συνεχίζει άλλη ομάδα στην Anime-Greek, στις 18-20 του Σεπτέμβρη θα ανεβάσουν μέχρι το επεισόδιο 82. Αν θες να τα βρείς πήγαινε εδώ, http://anime-greek.com/forums/viewtopic.php?f=7&t=5028
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2012 4:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ομάδα αυτή ονομάζεται Animeteach και απλά έχουν topic στην Anime-Greek (όπως και στο δικό μας forum). Link για το site τους μπορείς να βρεις αριστερά.

Μάλλον το κάνουν κι άλλες ελληνικές ομάδες το Naruto, αλλά δεν το έχω ψάξει.

Όσο για την Animeclipse, λίγο δύσκολο να το συνεχίσουμε στο κοντινό μέλλον, μιας και έχουμε άλλα projects και το Naruto είναι σε κατάσταση stalled εδώ και αρκετά χρόνια...
Επιπλέον, το γεγονός ότι το παράτησε η Anubis δεν σημαίνει ότι έπαψε να είναι licensed. Είναι λίγο ριψοκίνδυνο...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 235
Τοποθεσία: Ν.Φάληρο


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2012 6:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι Animeteach έχουν μιλήσει με το γραφείο στην Anubis και τους είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τα δικαιώματα και ότι δεν θα το συνεχίσουν επειδή δεν υπήρχε ανταπόκριση. Επίσης και της Animeclipse τα επεισόδια και άλλης μιας ομάδας έχουν γίνει reupload από τους Animeteach έχοντας πάρει άδεια, έχουν ανεβάσει ένα δικό τους επεισόδιο και τώρα τον Σεπτέμβρη που θα έρθει θα κάνουν UPLOAD από το επεισόδιο 66-82. Από την στιγμή που τόσο καιρό υπάρχουν τα επεισόδια ξανά και δεν έχει υπάρξει κίνηση της Anubis εναντίον αυτών, δεν νομίζω να είναι τόσο ριψοκίνδυνο όσο λες. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto (DROPPED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01479 seconds with 5 queries