Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto (DROPPED)

Naruto με ελληνικούς υπότιτλους από την Anubis Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τοποθεσία: Underworld

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 6:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

arislp έγραψε:
δυστηχως το εχουν γυρισει στα αμερικανικα.....απο εκει ψωνιζουμε....τι να πεις...


αυτό ξαναπες το. έλεος πια πόσο άδικα κρίνουν κάποια anime και δεν τα προβάλλουν για παρόμοιους λόγους (βία, συμβολισμούς κλπ)
και κρίνονται κατάλληλα κάποια που μπορεί να θεωρούνται πιο "ακίνδυνα" επειδή ακριβώς δεν έχουν τίποτα να πουν...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 6:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλά οι άνθρωποι στο Ελλαντα ΤV δεν ξέρουν τι τους γίνεται γτ δεν υπάρχουν μόνο ανιμε με βία,αλλά που να το ψάξουν όταν θέλουν brainless παιδιά και μετέπειτα ενήλικες να τους πουλάνε ότι θέλουν!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 6:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xamergt έγραψε:
Kagestrife ποτε δεν κοπηξε το dbz απο το ΕΣΡ.Το one piece κοπηκε(και συμφωνο με την κινηση αυτη).


αα λαθος μου. Μαλλον το μπερδεψα.

Αλλα γενικοτερα, το μονο που παιζεται ειναι αμερικανιες οπως ειπε και ο arislp γιατι? Γιατι ολα τα καναλια θελουν να κανουν οτι γινοταν στις ΗΠΑ 10-20 χρονια πριν. Δηλαδη την καθηλωση ολου του κοσμου μπροστα στο "κουτι".. Δεν καταλαβαινουν οτι αυτο δεν προκειται να γινει ποτέ αφου τοτε το ιντερνετ δεν ηταν εκεινη την εποχη τοσο ευκολα προσβασιμο.
Γι αυτο και ολα τα καναλια αντιμετωπιζουν προβληματα και ζουν μονο απο κακα σιριαλ και κακιστες ξενες εκπομπες.
Αλλα γενικα το ΕΣΡ δεν παιζεται... Κανουν κριτικη στο Ραδιο Αρβυλα και στον Λαζοπουλο (δε λεω οτι μαρεσουν αυτες οι εκπομπες) ενω οι ιδιοι πριν απο 7-8 χρονια αφηναν σκηνες σαν αυτην, να παιζεται μερα μεσημερι.

http://www.youtube.com/watch?v=7eISOpz-oHA&feature=related
_________________



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 8:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο λόγος που παλιά προβάλλανε στην τηλεόραση περισσότερα anime και γενικότερα παιδικά, είναι ότι τους έβγαινε πολύ πιο φθηνά και είχαν και περισσότερη πέραση.

Πλέον τα δικαιώματα να φέρουν κάτι από Ιαπωνία είναι πολύ ακριβό και η τηλεθέαση που θα έχει δε θα είναι η ανάλογη. Παλιά μάλιστα, φέρνανε anime από άλλες χώρες, όπως Γαλλία και Ιταλία, επειδή τους έβγαινε πιο φθηνά και στα δικαιώματα αλλά και στη μετάφραση (άλλο να μεταφράζεις γαλλικά και ιταλικά και άλλο ιαπωνικά).

Επίσης, δεν μπορεί να κατηγορήσει κανείς τους καναλάρχες, όταν στα "μηχανάκια" της AGB, χτυπάνε κόκκινο σειρές τύπου Dancing In The Stars, ή οι εκπομπές τύπου Τατιάννα, Λαμπίρη και δε συμμαζεύεται.

Και αν βγάλουμε τα anime από τη μέση, παρατηρείστε τις παιδικές ζώνες των καναλιών, που είναι ουσιαστικά ανύπαρκτες. Τι να σημαίνει αυτό; Ότι οι προτιμήσεις του ελληνικού κοινού αλλάξανε.

Θα μου πείτε, "ρε μάστορα, έχουν βγει εδώ ένα σωρό άτομα και κράζουν, τυχαίο είναι αυτο;". Καθόλου τυχαίο θα ανταπαντήσω, μιας και στο forum εδώ, είμαστε μέλη αυτοί που μας αρέσουν τα anime. Είτε γιατί μεγαλώσαμε με αυτά, είτε γιατί τα μάθαμε ως "μεγάλοι" και μας άρεσαν. Λογικό λοιπόν, τα μέλη εδώ να απαιτούν και να θέλουν να δουν anime στην τηλεόραση.

Κοινώς, θέλω να καταλήξω ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά και κατευθυνόμενα όσο τα παρουσιάζετε. Ο κόσμος και οι εποχές αλλάζουν. Αυτό δεν είναι κακό, ίσα ίσα που είναι και καλό. Γιατί παλιά βλέπαμε το Kabamaru και το Jumaru 10 φορές ξανά και ξανά, ενώ τώρα μπαίνουμε στο internet και βρίσκουμε όποιο ανιme θέλουμε, είτε στα αγγλικά, είτε πλέον με την ίδρυση πολλών ελληνικών fansub group, και στα ελληνικά.

Τέλος, για την εξέλιξη με το Naruto και την Anubis, δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάνανε χειρότερη δουλειά απ' ότι είχαν κάνει παλιότερα για το dragonball, το kabamaru, το jumaru και δεν ξέρω εγώ πόσα άλλα. Ίσα ίσα, πο τώρα ένας γονιός θα το δει και θα το σκεφτεί να το αγοράσει για το παιδάκι του, χωρίς να ξέρει αν είναι anime ή cartoon. Απλά θα το δει και θα το πάρει. Και δεν εννοώ αποκλειστικά από το περίπτερο, μιας και όλα αυτά καταλήγουν στα videoclub προς ενοικίαση με τελικά πολύ μικρότερο κόστος.

Εμείς εδώ στην AnimeClipse επικροτούμε τέτοιες ενέργειες, γιατί κακά τα ψέματα, αν κάτι δεν προωθηθεί στην αγορά, δε θα γίνει ποτέ και ευρέως γνωστό και αποδεκτό. Και φυσικά δεν μπαίνουμε καν στη διαδικασία σύγκρισης, άλλο στόχο/σκοπό έχει ένα fansub group και άλλο μια εταιρεία παραγωγής/προώθησης. Πραγματικά, μακάρι το παράδειγμα της Anubis να το ακολουθήσουν και άλλες εταιρείες διανομής και να δούμε κι άλλα anime στα περίπτερα και στα videoclub. Μακροπρόθεσμα καλό θα μας κάνει, παρά κακό.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 8:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
Και αν βγάλουμε τα anime από τη μέση, παρατηρείστε τις παιδικές ζώνες των καναλιών, που είναι ουσιαστικά ανύπαρκτες. Τι να σημαίνει αυτό; Ότι οι προτιμήσεις του ελληνικού κοινού αλλάξανε.

Δε είμαι τόσο σίγουρος για αυτό. Εγώ σαν παιδάκι πριν πολλά χρόνια το Σαββάτο να σηκωνόμουν από τις 8 το πρωί για να στηθώ και να δω όλα τα cartoons μέχρι να ξεκινήσει το DragonBall στον Ant1, αλλά πλέον τι έχει ένα μικρό να ελπίζει από το ελληνικό cartoonistiko πρόγραμμα?

Ντόρα την Εξερευνήτρια?Στρουμφάκια?Κάτι άλλες πίπες τύπου Monster High που προωθούν κατινιά και καταναλωτισμό? Αντί το ΕΣΡ να κόψει τέτοια σκουπίδια πάει και κόβει το Ντρέικ. Btw επειδή θυμάμαι το είχα ψάξει παλιά να και ο λόγος γιατί κόπηκε ο Ντρέηκ http://onepiece.wikia.com/wiki/One_Piece_in_Greece

Αλλά η αλήθεια είναι ότι πραγματικά πλέον δε παίζονται όχι anime αλλά γενικώς cartoons αξιόλογα που να μην απευθύνονται σε βρέφη. Για τις ηλικίες 7 και πάνω τα πρωινά το σαββατοκύριακο είναι λογικά σκέτη απογοήτευση.

Τέλος πάντων η ελληνική τηλεόραση πιστεύω πλέον έχει αγγίξει απίστευτα όρια αθλιότητας τα τελευταία χρόνια. Εγώ προσωπικά εδώ και 2 χρόνια δε βλέπω το λόγο να δω οτιδήποτε μια και δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο που να παίζεται.

Πίσω στο θέμα του Ναρούτο η μόνη υποστήριξη που θα δουν από μένα είναι αν χρειαστεί ποτέ να κάνω κανά δωράκι σε κανά ανήψι, γενικώς μπόμπιρα, δεν θα ήταν καθόλου άσχημη ιδέα να πάω να του αγοράσω ένα dvd με Ναρούτο ή ένα volume του manga από Anubis. Αν οι σημερινοί μπόμπιρες μοιάζουν έστω και στο ελάχιστο σε εμάς είναι αδύνατον να μην το λατρέψουν και θα συνεχίσουν από μόνοι τους να το βλέπουν/διαβάζουν.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 9:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό πάλι που βάζουν πράγματα όταν έχουν γίνει ήδη διάσημα σε όλο τον κόσμο και έχει περάσει η μπογιά τους! Δεν θα ασχολούνταν περισσότεροι που θα το έπαιρναν αν έβγαινε σε περίοδο που το Ναρούτο άρχιζε να γινόταν διάσημο στην Ελλάδα? Τώρα ποιος χρειάζεται τα dvd και ειδικά του παλιού?
Gpower συμφωνώ ότι πρέπει να σαπορτάρουμε κινήσεις εταιριών που φέρνουν ανιμε στην Ελλάδα αλλά αυτές που έχουν σκοπό και να προωθήσουν τα άνιμε. Το να φέρνει η όποια εταιρία τώρα το παλιό Ναρούτο στην Ελλάδα δεν μου λέει και πολλά μιας και το καθυστέρησαν γτ το ενδιαφέρον έχει πάει στα Shippudenκαι όσο ήταν να μαθευτεί το Ναρούτο μαθεύτηκε μιας και ανάλογα προϊόντα αγοράζονται κατα κύριο λόγο από αυτούς που ξέρουν το είδος. Ας προωθήσουν ένα ανιμε που τώρα γίνεται γνωστό.Θα μου πεις και ποιος θα ξέρει το τάδε ανιμε και θα σου απαντήσω ότι άμα θέλουν μπορούν να το προωθήσουν σωστά και να γίνει και διάσημο.Γιατί όταν ήρθε π.χ. ο Μπεν Τεν στην Ελλάδα πόσα παιδιά το ξέραν πριν?Έπαιξε εκατό φορές στο Σταρ σαν κεντρικό προϊόν,έπαιξαν και εκατό διαφημίσεις διαφόρων προωθητικών σκοπών και να που ο Μπεν Τεν έγινε φαινόμενο. Με ανάλογο τρόπο δεν μπορούν να προωθήσουν στους μπόμπιρες κάτι ποιο αξιόλογο?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 235
Τοποθεσία: Ν.Φάληρο


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 9:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1! Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 9:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kagestrife έγραψε:
http://www.youtube.com/watch?v=7eISOpz-oHA&feature=related


ααααααχαχαχαχαχαχαχ και γαμωωωωωωωωωωωωωωω...........μολις ειδα τον θεοχαρη μου ηρθε ο σεφερλης στο μυαλο στα λαμογια(επιθεωρηση)χαχαχα

να'σαι καλα κagestrife.... big smile


παντως η αληθεια να λεγεται το ΕΣΡ απλα υπαρχει για τα ματια του κοσμου......
το θεμα ειναι οτι τα καναλια ξερουν τι γινεται με το ολο θεμα του ιντερνετ...γιατι δεν βλεπουνε τι ''πουλαει'' ας πουμε?

οσο αφορα αυτο που ειπες Gpower2 περι προτιμησεων και λοιπα δεν ειναι οτι ειχαν και επιλογη...δηλαδη δεν ειχαν να διαλεξουν αναμεσα σε ανιμε και καρτουν και διαλεξαν καρτουν..οτι τους πλασαρουν βλεπουν...ειδικα τωρα με την τοση ανεργια που υπαρχει και τη κριση ο κοσμος καθεται σπιτι...και ειδικα οι γεροι ας πουμε που δεν ξερουν τιποτα απο ιντερνετ και λοιπα αυτοι θελουν δεν θελουν κολλημενοι στο ''κουτι'' θα ειναι και κατι πρεπει να βλεπουν...και αφου παιζουν ολη μερα βλακειες αναγκαστικα αυτα θα βλεπουν..οσοι φιλοι συγγενεις και γνωστοι εχουν ιντερνετ κανεις δεν τα βλεπει αυτα....ομως κανεις...


και επισης +1 στον evian.. big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 55




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή η προσπαθεια τους αλλά από εμένα προσωπικά δεν θα δουν ούτε 1 ευρώ. Αν θέλουν να προωθήσουν ένα anime στην Eλλάδα μπορούν να το βάλουν σε ένα κανάλι όπως για παράδειγμα έκαναν με YuGiOh, Pokemon, Ben10, Digimon και ίσως και αλλά anime που δεν γνωρίζω. Από εκεί και πέρα κατά την γνώμη μου ετερίες όπως οι Anubis - DeAgostini το μόνο που θέλουν είναι να κερδίσουν χρήματα και όχι να προωθήσουν τα συγκεκριμένα Anime. Δεν είπα κάνουν ότι κάνουν αφιλοκερδώς, αλλά θα μπορούσαν να έχουν λίγο ποιο μειωμένες τιμές. Πιστεύω πως εάν οι τιμές ήταν ποιο προσιτές περισότερος κόσμος θα τα αγοράζε και παρόλο που θα ήταν ποιο φθηνά τα κερδοι στις ετερίες θα ήταν μεγαλητερα. Εγώ για παράδειγμα εάν κόστιζαν 5 ευρώ τα 5 επεισόδια αντί για 10 θα τα αγόραζα ΌΛΑ. Τώρα όμως δεν θα αγοράσω ΟΥΤΕ ENA ! Και πιστεύω πως δεν είμαι μόνο εγώ. Επίσεις δεν είναι δυνατόν να βγάζουν μετά από τόσα χρόνια το Naruto και να περιμένουν να δώσουμε τόσα λεφτά για να το αγοράσουμε. Πλέον το naruto μπορεί να βρεθεί σχεδόν παντού στα Αγγλικά και ίσως να υπάρχει και στα ελληνικά από κάποιο γκρουπ. Αν ήταν ένα καινούριο Anime να πω "εντάξει δεν μπορώ να το βρω άλλου αξίζει να το αγοράσω και να το έχω στην συλογή μου".

Επίσης πιστευω πως παρόλο που τα anime δεν είναι διαδεμένα στην Ελλάδα και για αυτό τον λόγο δεν θα κάνουν τρομερές τηλεθεάσεις, αλλά θα έπρεπε να υπάρχει τουλάχιστον μια αξιόλογη σειρά anime και για τους φαν.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 10:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο οσα διαβαζω ολοι εχουμε καποιο point στα post μας...

Θα συμφωνησω οτι πρεπει να προωθουνται τετοιες κινησεις που γινονται απο εταιριες στην Ελλαδα!

Σιγουρα ομως τα 10 ευρω για 5 επεισοδια,αν αναλογιστεις το βαθος της σειρας,ειναι πολυ ακριβα καθως πανω κατω θες 1300 ευρω στο νερο για να την αποκτησεις ολοι.

Οταν θες να προωθησεις κατι τοσο παλιο και διαδεδομενο και με τοσα πολλα επεισοδια θα πρεπε να χαν σκεφτει εναν πιο εξυπνο τροπο ωστε να ριξουν την τιμη του προιντος,πχ διαθεση μεσα απο το site τους σε αντιτιμο του 1 η 0.50 λεπτων το επεισοδιο σε οπτικοακουστικη μορφη.Γιατι κακα τα ψεματα σιγουρα το 30% τις τιμης που του αναλογει θα συμπεριλαμβανει και ολοι αυτην την παρουσιαση που εχει στα περιπτερα...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 10:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα πλέον οι προτιμήσεις των Ελλήνων είναι πολύ διαφοροποιήμενες σε σχέση με το παρελθόν. {για να εκτιμήσουν ένα καλό anime} Οι περισσότεροι θα πουν:
Έχω την N ηλικία και θα κάτσω να δω "παιδικά"; Οκ ωραίο επιχείρημα. Τεκμηριωμένο.

Η δουλειά της anubis θα κριθεί παρακάτω. Razz Προς το παρόν, θα μιλήσω για την ενέργεια της. Φέρνει το Naruto και πολύ καλά κάνει γιατί κάπως πρέπει να ξεκινήσει η προώθηση των προϊόντων σε μία χώρα. Και έρχομαι και λέω. Εν έτη 2011 θα κάτσει κάποιος να δει anime του 2002; Πατώντας naruto στον γούγλη βγάζω αυτό:
380.000.000 αποτελέσματα.
Τουλάχιστον ένα από αυτά θα έχει download link σίγουρα. Γιατί να πληρώσω εν μέσω οικονομικής κρίσης; (εντάξει, δεν κρίνω αυτούς που θα το κάνουν, και εγώ αγοράζω, στα αγγλικά όλους τους τόμους του Bleach.)

Ειπώθηκε παραπάνω πως
Παράθεση:
δυστηχως το εχουν γυρισει στα αμερικανικα.....απο εκει ψωνιζουμε....τι να πεις...

Είναι αλήθεια δυστυχώς, και πιστεύω πως το Naruto, το φέρνουν γιατί έκανε επιτυχία, guess where... Ναι στο Αμέρικα.

Να πω και για τη δουλειά της Anubis(αν μου έρθει κάτι κάλο θα ξαναποστάρω!)
Αγοράζω από την Anubis το Bleach. Η αλήθεια είναι πως η δουλειά τους είναι κάτω του μέτριου. Ονόματα ΟΛΑ λάθος τονισμένα (Ιτσίγκο Κουροσακί, Ρουκιά Κουτσικί, Ουραχάρα Κισουκέ), ένας τόμος κάθε χρόνο, και ορισμένες "φούσκες" μένουν αμετάφραστες. Και πόσο πλήρωσα για αυτό 9.90... (Οκ μόνο το πρώτο, όλα τα άλλα από το e-shop στα 7.11), αλλά και δεν έχει σημασία, μαλάκας πιάστηκα, δεν την ξαναπατάω. Τώρα θα μου πείτε, έρχεσαι εσύ και βγάζεις τα ψυχολογικά και τα νεύρα σου σχετικά με την Anubis; Ε, λοιπόν ναι αυτό κάνω. Adieu big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 235
Τοποθεσία: Ν.Φάληρο


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 11:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάθε πότε θα βγαίνει;;; δεν το διευκρίνισαν πουθενά Evil or Very Mad !!μήπως ξέρει κανείς και άμα ήταν στα 5 ευρώ το dvd τότε θα είχαν μεγαλύτερο ποσοδτό αγοραστών και είναι η τιμή που του αξίζει!!Αλλά σιγά μην δεί η Anubis πουθενά τα παράπονα τον αγοραστών!!Καλό θα ήταν να έστελναν διάφοροι η όσοι ενδιαφέρονταν mail στην Anubis εκφράζοντας παράπονο για την τιμή μήπως και μειωθεί πράγμα που ούτε στα όνειρα μου δεν θα συμβεί αφού δεν τους συμφέρει ρε γ@μWτ0!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 05 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 16, 2012 11:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

The Truth έγραψε:


Να πω και για τη δουλειά της Anubis(αν μου έρθει κάτι κάλο θα ξαναποστάρω!)
Αγοράζω από την Anubis το Bleach. Η αλήθεια είναι πως η δουλειά τους είναι κάτω του μέτριου. Ονόματα ΟΛΑ λάθος τονισμένα (Ιτσίγκο Κουροσακί, Ρουκιά Κουτσικί, Ουραχάρα Κισουκέ), ένας τόμος κάθε χρόνο, και ορισμένες "φούσκες" μένουν αμετάφραστες. Και πόσο πλήρωσα για αυτό 9.90... (Οκ μόνο το πρώτο, όλα τα άλλα από το e-shop στα 7.11), αλλά και δεν έχει σημασία, μαλάκας πιάστηκα, δεν την ξαναπατάω. Τώρα θα μου πείτε, έρχεσαι εσύ και βγάζεις τα ψυχολογικά και τα νεύρα σου σχετικά με την Anubis; Ε, λοιπόν ναι αυτό κάνω. Adieu big smile


Λυπάμαι που στο χαλάω αλλά στην Anubis as far as i am told δουλευουν και ιάπωνες μεταφραστες...

Οσο για το DVD εχει δει κανεις αν συνεχίζεται; Γενικά τι γίνεται; Δεν υπάρχει κάτι στο σάιτ...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2012 12:24 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

The Truth έγραψε:


Να πω και για τη δουλειά της Anubis(αν μου έρθει κάτι κάλο θα ξαναποστάρω!)
Αγοράζω από την Anubis το Bleach. Η αλήθεια είναι πως η δουλειά τους είναι κάτω του μέτριου. Ονόματα ΟΛΑ λάθος τονισμένα (Ιτσίγκο Κουροσακί, Ρουκιά Κουτσικί, Ουραχάρα Κισουκέ), ένας τόμος κάθε χρόνο, και ορισμένες "φούσκες" μένουν αμετάφραστες.


Δεν υπάρχουν τόνοι στην Ιαπωνική γλώσσα. Δηλαδή, σε όποια συλλαβή και να βάλεις τον τόνο είναι σωστό. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα, αλλά είτε πεις Νάρουτο, είτε Ναρουτό είναι το ίδιο. Μάλιστα αν ακούσεις προσεκτικά θα δεις ότι όλες οι συλλαβές μιας Ιαπωνικής λέξης προφέρονται με την ίδια ένταση σαν να μην υπάρχει τόνος. Αν "ακούς" κάπου τονισμό, είναι μια ψευδαίσθηση...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2012 1:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τότε δεν θα ήταν ποιο σωστό η Anubis να μην τα τόνιζε στην μετάφραση και με έναν αστερίσκο να εξηγούσε το λόγο?Εκτός και αν για άλλη μια φορά οι Έλληνες "επαγγελματίες" ασχολούνται με μη-Γιαπωνέζικες εκδόσεις π.χ. Αμερικάνικες{κάτι που αν συμβαίνει κατ'εμε ρίχνει αμέσως το επίπεδο της δουλείας},οπότε δεν θα έχουν ιδέα της Ιαπωνικής γλώσσας!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto (DROPPED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0111 seconds with 5 queries