Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note

Το τραγούδι της Misa (Spoilers) Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 07, 2011 4:59 pm
Τίτλος: Το τραγούδι της Misa (Spoilers)
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άλλο ενα ενδιαφέρον διφορουμενο σημειο στο ντεθ νοουτ βρισκεται στο επεισοδιο 25 οπου η Μισα βγαινει στους δρομους ντυμενη σαν γκοθικ λολιτα και τραγουδα αυτο το περιεργο τραγουδι. Ειναι απο τις λιγες φορες που τη βλεπουμε πραγματικα θλιμμενη και καποιοι θεωρησαν οτι ειναι σκηνη απο το μελλον εφοσον εμαθε οτι για το θανατο του αγαπημενου της, κι επισης γιατι φοραει τα ιδια ρουχα με το τελος.

Ομως την ωρα που περπατα βλεπουμε οτι μπορει να διακρινει τα ονοματα και τις διαρκειες ζωης αυτων που βλεπει ενω στο τελος εχει ξεχασει καθε της αναμνηση. Επιπλεον, το τραγουδι περιεχει ενα ειδος μεταννοιας, αλλα δε θα ειχε λογο να μετανιωνει για κατι που δε θυμαται.
Υστερα το υποπτο ειναι πως ενω ο Λάιτ πεθανε 28 γεναρη, εκεινη επελεξε τις 14 φλεβρη του ΕΠΟΜΕΝΟΥ χρονου. Γιατι? αφου ειχε μολις 2 βδομαδες μεχρι την ημερομηνια που ηθελε.
Οποτε σα σκεψη μπορω να συμπερανω οτι κατα καποιο τροπο η σκηνη αυτη ειναι οντως απο το μελλον αλλα μπορεσε με καποιο μεσο να θυμηθει ολα αυτα που ειχε κανει για χαρη του Λάιτ ( ακομα κι αν ξεχασω θα μου τα πει ξανα και ξανα- τι θα γινει ομως οταν θα τα εχω μαθει ολα? οπως αναφερουν και οι στιχοι). Ισως να ειχε βρει κανα κομματι απο σκισμενη σελιδα ( ολο και κατι θα ειχε αφησει καπου ο Λάιτ μη γελιομαστε) και ξαναβρηκε τις αναμνησεις της, κι ολο αυτο το βαρος την εκανε να ασφυκτια, περα απο την απωλεια του Λάιτ. Εσεις τι λετε γι αυτο το θεμα? Νομιζω οτι το 25 απο καθε αποψη ηταν ενα επεισοδιο που ηθελε τρομερη προσοχη.
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NadiaBlackrose στις Πεμ Νοέ 10, 2011 9:18 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 462


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 07, 2011 6:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις με έψησες να ξαναδώ το Death Note,μετά από πολύ καιρό...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 42
Τοποθεσία: Holy Island

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 07, 2011 6:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχαχ ναί όντως! σήμερα ήρθε μαζί με την NadiaBlackrose κι ένα σύννεφο Death Note και κάλυψε το forum!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 07, 2011 6:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αχ ξερω, ειναι λιγος ο καιρος που το ειδα και ξερω οτι αργησα πολυ, αλλα μου εμειναν διαφορες σκεψεις για διαφορα περιεργα σημεια κι εχω το κακο συνηθειο να αναλυω κατι προτου περασω σε ενα επομενο ανιμε.
Ευχαριστω για την προσοχη σας κι ελπιζω να μην ειμαι τοσο καμμενη! big smile
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 07, 2011 10:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ArgirisXP έγραψε:
χαχαχ ναί όντως! σήμερα ήρθε μαζί με την NadiaBlackrose κι ένα σύννεφο Death Note και κάλυψε το forum!


Πλακα πλακα, θανασιμο...φτυαρι η φιλη μας. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 462


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 08, 2011 3:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλάκα πλάκα ξαναβλέποντας την σκηνή ανατρίχιασα... Σε φάση όπως όταν η Shiro τραγουδούσε στην κορυφή του Deadman το Woodpecker... Τρομερές σκηνές...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 08, 2011 1:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλχημιστής έγραψε:
Μόλις με έψησες να ξαναδώ το Death Note,μετά από πολύ καιρό...


Αληθεια?? Με εκπλησσεις δεν το περιμενα. Ελπιζω να μη σε εβαλα σε κοπο. Πλακα πλακα θεωρω οτι το ντεθ νοουτ ηταν μικρο σαν σειρα αλλα πολυ συμπυκνωμενο, εδω υπηρχαν φορες που πατουσαμε παυση για να καταλαβουμε τι σκεπτονταν οι βασικοι χαρακτηρες. Κι εγω την πρωτη φορα το πηρα στο ντουκου το σημειο με τη Μισα, μετα απο το τελος το ξαναβαλα στο 25.
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 08, 2011 1:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Horus έγραψε:
ArgirisXP έγραψε:
χαχαχ ναί όντως! σήμερα ήρθε μαζί με την NadiaBlackrose κι ένα σύννεφο Death Note και κάλυψε το forum!


Πλακα πλακα, θανασιμο...φτυαρι η φιλη μας. Razz


Ελπιζω οχι με την κακη εννοια εε?? Razz
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 08, 2011 1:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλχημιστής έγραψε:
Πλάκα πλάκα ξαναβλέποντας την σκηνή ανατρίχιασα... Σε φάση όπως όταν η Shiro τραγουδούσε στην κορυφή του Deadman το Woodpecker... Τρομερές σκηνές...


Ενδιαφερομαι να μαθω το ανιμε που αναφερεις και να το δω, δεχομαι προτασεις. happy
Μονο σε μια βλακεια κολλαω : δε μπορω το πολυ αιμα. ( ξερω ειμαι ηλιθια)
Τωρα, στο θεμα με τη Μισα,νομιζω οτι η σκηνη οπου δειχνει οτι γραφει με το στυλο θυμιζει περισσοτερο σαν αναμνηση απο τα θυματα που εγραφε, γιατι δε μπορω να βρω λογο που η Μισα θα ηταν θλιμμενη ενω εγραφε ονοματα, δε θυμαμαι να ''κολλουσε'' πουθενα στη χρονικη περιοδο του 25 τουλαχιστον.
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 08, 2011 2:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τότε δεν πιστεύω πως θα σου αρέσει το Deadman Wonderland. Είναι ότι πιο gore και splatter έχει βγει τα τελευταία χρόνια (που έχω διαβάσει/δει εγώ).

Τώρα αν θες κάτι με πολλή υπόθεση, όπως ας πούμε το death note, θα σου πρότεινα να τσεκάρεις τα Durarara!! και Baccano! που σε πλοκή,
υπόθεση και ανάπτυξη χαρακτήρων αφήνουν πίσω εκατοντάδες έτη φωτός το Death Note.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 08, 2011 2:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα τα κοιταξω οπωσδηποτε! το αστειο ειναι πως το ντεθ νοοουτ μου εκανε εντυπωση γιατι δεν ειμαι πολυ με τα αστυνομικα, μα κατι τετοια εχουν ενδιαφερον.happy
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 08, 2011 10:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Durarara το εχω δει, πολυ καλο. +1

Baccano added to my list.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Πάτρα





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 09, 2011 6:46 pm
Τίτλος: Re: Το τραγουδι της Μίσα
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NadiaBlackrose έγραψε:
Άλλος ενα ενδιαφέρον διφορουμενο σημειο στο ντεθ νοουτ βρισκεται στο επεισοδιο 25 οπου η Μισα βγαινει στους δρομους ντυμενη σαν γκοθικ λολιτα και τραγουδα αυτο το περιεργο τραγουδι. Ειναι απο τις λιγες φορες που τη βλεπουμε πραγματικα θλιμμενη και καποιοι θεωρησαν οτι ειναι σκηνη απο το μελλον εφοσον εμαθε οτι για το θανατο του αγαπημενου της, κι επισης γιατι φοραει τα ιδια ρουχα με το τελος.


Επειδή ως γνωστόν το anime πάντα μας αφήνει κάπου στη μέση, το manga το διάβασες; Αν όχι, υπάρχει ένα spoiler εκεί για τη Misa που πιστεύω πως συνδέεται με αυτή τη σκηνή του anime.
_________________

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 10, 2011 2:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Horus έγραψε:
Το Durarara το εχω δει, πολυ καλο. +1

Baccano added to my list.


Οπωσδηποτε τοτε!! happy
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 10, 2011 2:38 pm
Τίτλος: Re: Το τραγουδι της Μίσα
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Geutella έγραψε:
NadiaBlackrose έγραψε:
Άλλος ενα ενδιαφέρον διφορουμενο σημειο στο ντεθ νοουτ βρισκεται στο επεισοδιο 25 οπου η Μισα βγαινει στους δρομους ντυμενη σαν γκοθικ λολιτα και τραγουδα αυτο το περιεργο τραγουδι. Ειναι απο τις λιγες φορες που τη βλεπουμε πραγματικα θλιμμενη και καποιοι θεωρησαν οτι ειναι σκηνη απο το μελλον εφοσον εμαθε οτι για το θανατο του αγαπημενου της, κι επισης γιατι φοραει τα ιδια ρουχα με το τελος.


Επειδή ως γνωστόν το anime πάντα μας αφήνει κάπου στη μέση, το manga το διάβασες; Αν όχι, υπάρχει ένα spoiler εκεί για τη Misa που πιστεύω πως συνδέεται με αυτή τη σκηνή του anime.


Οχι δεν το εχω διαβασει, το εχω μεν αλλα δεν εχω την υπομονη. Οποτε αν δεν εχεις προβλημα δε θα με πειραζε να αναφερεις το σπόιλερ. happy
_________________
Ψωνια υπαρχουνε πολλα, Nadia blackrose ομως μια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01581 seconds with 5 queries