Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Witch Hunter Manhwa!!! Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 12, 2011 5:43 pm
Τίτλος: Witch Hunter Manhwa!!!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



επειδη τον τελευταιο καιρο η βασικη πηγη των ανιμε(μιλωντας παντα για τα big 4(πλεον)) παει κατα διαολου σε γενικες γραμμες(λογου φιλλερ στα ανιμε(και στα μανγκα φυσικα)) περα απο το hunter x hunter που προστεθηκε στη συλλογη λογου της animeclipse(you rlzz guys) ειπα να βγω εκει εξω να κανω ενα search...και επεσα κατα τυχη στο witch hunter το οποιο ειναι Manhwa(κορεατικο ανιμε με λιγα λογια) το οποιο εχει να κανει με κυνηγι μαγισσων(οχι δεν φαινεται απο το ονομα καθολου)...με λιγα λογια μαμαει απλα και πολυ κριμα που τα Manhwa δεν γινονται ανιμε(καποια σιγουρα γινονται αλλα οχι τοσα πολλα σαν τα μανγκα) και σιγουρα το συγκεκριμενο θα μπορουσε να ανταγωνιστει καποια μανγκα εκει εξω....

Η ιστορια εχει ως εξης..Εχεις τις μαγισσες(οι οποιες εχουν στην διαθεση τους και τερατα(supporters) που τα καλουν στην μαχη για ενισχυση) που ξαφνικα αποφασιζουν να κανουν πολεμο εναντιον των ανθρωπων και εχεις και τους WH(witch hunters) που προσπαθουν να τις σταματησουν...σαν πρωτη σκεψη λες οκ κλασικο shounen καλοι εναντιον κακοι...αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι...εδω δεν νικανε παντα οι καλοι και αυτο ειναι απο τα δυνατα του σημεια...η ισσοροπια μεταξυ καλων και κακων ειναι πολυ καλη....
Αλλα θετικα στοιχεια ειναι το σχεδιο του,πολυ λεπτομερεια παιζει.....εχει και γελιο...εχει και συγκινηση..γενικα τα προσφερει ολα..Razz


το μονο αρνητικο στοιχειο του ειναι η αναπτυξη των χαρακτηρων...δηλαδη 64 τευχη ως τωρα και ακομα δεν εχουμε μαθει το παρελθον του κεντρικου χαρακτηρα....το μονο που ξερουμε ειναι οτι εχει μια αδερφη που εγινε μαγισσα και βρισκονται σε κοντρα...


all in all ειναι πολυ ωραιο και σας το συνιστω ανεπιφυλακτα....ειναι και το πρωτο του ειδους για μενα...και σιγουρα οχι το τελευταιο.... Thumb 2 Up

Υ.Γ. ανοιξα παρενθεσεις μεσα σε παρενθεσεις...τα παντα ολα εκανα..σοζ... Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 2:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chapter 65 is οξω...

http://www.mangafox.com/manga/witch_hunter/v12/c065/1.html
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 05, 2011 11:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε κάθομαι και διαβάζω σχεδόν 2 και ώρες, τα μάτια μου με πονάνε. Φοβερή σειρά. Επιτέλους κάτι για να αντικαταστήσει τα φθηνά και επιφανειακά storylines του Fairy Tail.

Και ντύνονται όλοι σε στυλ matrix. Πόσο γαμάτο. Μέχρι τώρα έχω και μια απορία. Μπορεί να φταίει γιατί διάβασα τόσα chapters μονοκοπανιά και δεν έχουν προλάβει να βρουν πρόσφορο έδαφος στο εγγκέφαλο μου.

Οκ ο Tasha είναι άνθρωπος και επομένως το σώμα του δεν αντέχει το mana. Το dimensional gallery απλά κλέβει το amount of mana από το καπέλο μίας μάγισας και απλά το δίνει στον Tasha? Με αυτή τη λογική ο Tasha κουβάλαει πάντα μαζί του ένα πεπερασμένο amount mana? Αν ισχύει αυτό, πως κάνουν νύξεις ότι ο Tasha έγινε δυνατότερος και έχει περισσότερο mana? Εκτός και αν εννοούν ότι το σώμα του έγινε δυνατότερο και μπορεί να χρησιμοποιεί περισσότερη ποσότητα mana από το dimension gallery pouch.

Κρίμα που η halloween έκανε transform τόσο γρήγορα. Μου άρεσε πάρα πολύ σαν κολοκύθα. Θυμίζει ολίγον Ichigo - Kon ή όλη φάση αλλά τουλάχιστον Tasha και Halloween έχουν πολύ περισσότερο ενδιαφέρον σαν χαρακτήρες. Και είμαι πολύ περίεργος πως η αδερφή του Tasha ήταν τόσο τούμπανο. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κατάφερε να νικήσει την δασκάλα του ενώ ήταν τόσο νέα. Βέβαια ακόμα δεν είμαι στα τελευταία chapter επόμενως θα κάνω υπομονή να δω μήπως λυθεί το όλο μυστήριο του θανάτου της..
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 07, 2011 4:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου φαινεται πρεπει να το κανω μια επαναληψη γιατι εχει πολυ καιρο καιρο να βγει νεο τσαπτερ...κατι πεζεται με το γκρουπ νομιζω και αργει υπερβολικα πολυ...

οσο για την αδερφη τπυ τασα δυσκολα το βλεπουμε να μαθαινουμε κατι...δυστηχως δενε εχουμε μαθει πολλα για πολλους..ασε που στα τελευταια τσαπτερ ειχαν να κανουν με τα 3 αδερφια...φτανει πια...την ανελυσε την ιστορια αυτη οσο δεν παει..
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 09, 2011 1:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ιστορία με τα τρία αδέρφια είναι εκπληκτική. Πιστεύω η καλύτερη ως τώρα στο manga. Χώρια του ότι είμαι φαν του close contact ξύλου, πιστεύω πως ο τρόπος που παρουσίασε τα τρία αδέρφια ήταν εκπληκτικός. Ειδικά το twist που η αυτοκρατορία μίσει τον "Yue" (aka Xing) και προσπαθούν να τον σκοτώσουν προκειμένου να έρθει ο Xing στην εξουσία, με αποτέλεσμα ο Xing με την βοήθεια του μπαμπά να τρελαθεί και να γίνει "evil" ήταν φοβερό.

Πραγματικά είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα λήξει? Θα προσφερθεί ο yue να "θυσιαστεί" για τον Xing επειδή τον αγαπά τόσο πολυ? Δε θέλω να πεθάνει ο Yue αλλά κάποιο από τα 3 αδέρφια μάλλον θα kick the bucket.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 10, 2011 9:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.::Rey::. έγραψε:
Η ιστορία με τα τρία αδέρφια είναι εκπληκτική. Πιστεύω η καλύτερη ως τώρα στο manga. Χώρια του ότι είμαι φαν του close contact ξύλου, πιστεύω πως ο τρόπος που παρουσίασε τα τρία αδέρφια ήταν εκπληκτικός. Ειδικά το twist που η αυτοκρατορία μίσει τον "Yue" (aka Xing) και προσπαθούν να τον σκοτώσουν προκειμένου να έρθει ο Xing στην εξουσία, με αποτέλεσμα ο Xing με την βοήθεια του μπαμπά να τρελαθεί και να γίνει "evil" ήταν φοβερό.

Πραγματικά είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα λήξει? Θα προσφερθεί ο yue να "θυσιαστεί" για τον Xing επειδή τον αγαπά τόσο πολυ? Δε θέλω να πεθάνει ο Yue αλλά κάποιο από τα 3 αδέρφια μάλλον θα kick the bucket.


ναι αλλα επιμενω οτι εχουν δειξει παρα πολλα τσαπτερ....τεσπα...απο οτι φαινεται φτανει στο τελος σιγα σιγα....το θεμα ειναι ποτε θα εχουμε καινουργιο τασπτερ.... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2011 8:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρχισα την αναζήτηση στα official sites των scan groups αλλά δε βρήκα καμιά χρήσιμη info. Πέραν ότι οι mangacurse συνήθως αγοράζουν ολόκληρο το volume και μετά το κάνουν scanalate. Αν όντως ακολουθούν τέτοια τακτική θα αργήσουμε αρκετά να ξαναδιαβάσουμε WH.

Και το τεράστιο bummer που έφαγα ήταν ότι επειδή είναι manhwa και δεν εκδίδεται στην Ιαπωνία οι πιθανότητες να το δούμε ποτέ σε anime are close to 0.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 28 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2011 12:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καθησα και το διαβασα ολο σε 5 μερες! Εκπληκτικο!

Ελπιζω οτι θα συνεχισει καποιος να το βγαζει! Ειναι πραγματικα κριμα να μην το συνεχισουν.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2011 2:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ελα να γινομαστε ολο και περισσοτεροι!!!!

Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 13, 2012 10:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσο ακόμα?!?!?! Τις προάλες ξαναέπιασα τα αγαπημένα μου κομμάτια αλλά θέλω φρέσκο πράγμα! Και το έχει κόψει και στο καλύτερο σημείο γαμώωω!
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 14, 2012 12:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλο θα ηταν οταν ποτε βγει το καινουργιο τευχος τοτε να το ξαναπιασεις απο την αρχη...και καθε φορα αυτο να κανεις... Razz

μπαινω και εγω που και που ψαχνω για κανα νεο αλλα τζιφος...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 18, 2012 12:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.chapters.indigo.ca/books/Witch-Hunter-Vol-1-2-Cho-Jung-Man/9781935934738-item.html?ikwid=witch+hunter&ikwsec=Books&cookieCheck=1

απο οτι φαινεται ξεκιναει να κυκλοφορει και στα αγγλικα....ακομα νεα δεν υπαρχουν για το νεο τσαπτερ αλλα τουλαχιστον κατι ειναι και αυτο... big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 21, 2012 12:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ομως ειναι αληθεια......

http://www.mangareader.net/witch-hunter/70
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 21, 2012 3:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα κλαψω απο τη συγκινηση.... Crying or Very sad Crying or Very sad

πρεπει να το κανω επαναληψη, ο καλος ποιος ειναι? ο Lee? Ο Xing? Ο Yue? Μπερδευτηκα πολυ ασχημα μετα απο τοσο καιρο..

Whistling Whistling
_________________



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2012 10:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kagestrife έγραψε:
θα κλαψω απο τη συγκινηση.... Crying or Very sad Crying or Very sad

πρεπει να το κανω επαναληψη, ο καλος ποιος ειναι? ο Lee? Ο Xing? Ο Yue? Μπερδευτηκα πολυ ασχημα μετα απο τοσο καιρο..

Whistling Whistling


+1




71

http://www.mangareader.net/witch-hunter/71


72

http://www.mangareader.net/witch-hunter/72


73


http://www.mangareader.net/witch-hunter/73


tasha is backkk...... big smile

απλα πανικος...και εγω δεν θυμαμαι τιποτα....επαναληψη ΤΩΡΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01103 seconds with 5 queries