Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Hunter X Hunter (2011)

[AC] Hunter X Hunter (2011) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 02 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Magnolia

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 10:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το επεισόδιο ήταν από τα καλύτερα - (μας έχει βάλει στο τριπάκι, να περιμένουμε με πολύ αγωνία τη συνέχεια).

Μπράβο παιδιά ...
_________________
Θα ήθελα να ήμουν και εγώ ένας Anime χαρακτήρας – με υπερδυνάμεις σαν του Natsu, αναπτήρας !
Να είχα φλόγες στα μανίκια, ο κρυμμένος μου άσος. – Να ‘παιρναν φωτιά τα pads του mpc πάντα με θράσος ...

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 11:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
Είναι πολύ ενδιαφέρον το γεγονός ότι στο Hunter X Hunter, ένα shounen anime, δηλαδή ένα anime για αγόρια, οι πιο φανατικοί οπαδοί του σε εμάς είναι... κορίτσια!

Μπράβο στα κορίτσια μας λοιπόν, keep watching! big smile

Σύντομα και τα επόμενα... Wink


Τι περιεργο... Οταν ο brother bezdim γραφει οτι sto grim dark future there is only faggotry ριχνουμε warnings kai ban! Λογικο ειναι οταν τα σημερινα αγορακια μεγαλωνουν με προτυπα το fairy fail και κατι αλλες φανφαρες να μην ξερουν τι εστι manliness και shounen. Μετα φταιμε εμεις που τα κατακρινουμε...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2011
Δημοσιεύσεις: 166


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 11:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
Είναι πολύ ενδιαφέρον το γεγονός ότι στο Hunter X Hunter, ένα shounen anime, δηλαδή ένα anime για αγόρια, οι πιο φανατικοί οπαδοί του σε εμάς είναι... κορίτσια!

Μπράβο στα κορίτσια μας λοιπόν, keep watching! big smile

Σύντομα και τα επόμενα... Wink


τα κορίτσια απ ότι φαίνεται έχουν αντιστρέψει τους ρόλους και στα άνιμε!
Εμείς στο τέλος θα βλέπουμε (Candy Candy) (δεν υπονοώ κάτι αρνητικό για το άνιμε- απλά τονίζω την ρομαντική του υπόθεση)
και τα κορίτσια (wild, splatter) shounen Razz



ευχαριστώ για το new rls Respekt Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 12:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς ο Kelborn έχει δίκαιο...

trelosniper έγραψε:
(wild, splatter) shounen

Όσο για αυτό θέλω να σου πω, πως αυτή τη στιγμή μόνο το HunterXHunter είναι splatter shounen, τα άλλα είναι shounen με ξύλο και βυζιά
(και δε μιλώ μόνο για τα 3 μεγάλα). Είναι κρίμα που έχουν δώσει έναν πιο "παιδικό" αέρα στο καινούργιο HxH(που παραμένει εξαιρετικό όμως).
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2011
Δημοσιεύσεις: 166


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 2:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:

Τι περιεργο... Οταν ο brother bezdim γραφει οτι sto grim dark future there is only faggotry ριχνουμε warnings kai ban! Λογικο ειναι οταν τα σημερινα αγορακια μεγαλωνουν με προτυπα το fairy fail και κατι αλλες φανφαρες να μην ξερουν τι εστι manliness και shounen. Μετα φταιμε εμεις που τα κατακρινουμε...


Για ρίξε μία ματία στην τηλεώραση και δες ποιος οδηγεί σε έναν faggotry κόσμο!
Αν ένα άνιμε μπορεί να αλλάξει την σεξουαλική σου κατάσταση κάποιου, η ακόμα και την συνπεριφορά του τότε αυτός είναι άξιος της μοίρας του.

Έχω μία απορία όμως ρε φίλε , ανεξάρτητα άπο άνιμε και μαύρα άλογα , για πες μου εσύ τι πρότυπα υποστιρίζεις γιατί τυνχαίνει να μην έχω δει ποιο παλία άνιμε/shounen να καταλάβω τι ενοείς ακριβώς.Αν μπορείς απάντησε σοβαρά χωρίς εικόνες απο φάτσες δήθεν ειρωνίας απο υποπρογράμματα τηλεώρασης.


The Truth έγραψε:

Όσο για αυτό θέλω να σου πω, πως αυτή τη στιγμή μόνο το HunterXHunter είναι splatter shounen, τα άλλα είναι shounen με ξύλο και βυζιά

Κακά τα ψέμματα ισχύει!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 2:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Trelosniper, αν σου άρεσε το anime του Hunter X Hunter, ρίξε μια ματιά στο manga, θα σε εντυπωσιάσει. Wink Είναι πραγματική ντόπα... Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 2:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

trelosniper έγραψε:
Για ρίξε μία ματία στην τηλεώραση και δες ποιος οδηγεί σε έναν faggotry κόσμο!


Εχμ, βασικά τα anime στην τηλεόραση προβάλλονται... Ίσως όχι στην ελληνική, αλλά το σχόλιο ήταν γενικό και όχι μόνο για τους Έλληνες.

trelosniper έγραψε:
Αν ένα άνιμε μπορεί να αλλάξει την σεξουαλική σου κατάσταση κάποιου, η ακόμα και την συνπεριφορά του τότε αυτός είναι άξιος της μοίρας του.


Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα. Το μόνο που θα πω είναι ότι τίποτα δεν είναι απόλυτο. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κι έχει διαφορετικές ευαισθησίες στα εξωτερικά ερεθίσματα από τον άλλο. Μη βιάζεσαι να βγάζεις τέτοια συμπεράσματα, όταν γενιές επιστημών δεν έχουν καταλήξει σε κάτι.

trelosniper έγραψε:
Έχω μία απορία όμως ρε φίλε , ανεξάρτητα άπο άνιμε και μαύρα άλογα , για πες μου εσύ τι πρότυπα υποστιρίζεις γιατί τυνχαίνει να μην έχω δει ποιο παλία άνιμε/shounen να καταλάβω τι ενοείς ακριβώς.


Αν και κάπως προσωπική ερώτηση προς τον kelborn3, θα πεταχτώ να απαντήσω και εγώ, μιας και καταλαβαίνω πού το πάει. Καταρχήν, το Hunter X Hunter είναι παλιό anime και όχι καινούριο. Είναι ένα από αυτά στα οποία αναφέρεται. Μετά πάμε σε Hokuto No Ken, Captain Harlock, Choujin Locke, Blue Noah και δε συμμαζεύεται. Αν δεις κάποιο από αυτά, θα καταλάβεις αμέσως τη διαφορά στο ύφος και στο στυλ με τα καινούρια anime. Wink

Τώρα, το αν είναι καλύτερα τα παλιά ή όχι, γούστο και καπέλο του καθενός. Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάι 2011
Δημοσιεύσεις: 166


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 2:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
trelosniper έγραψε:
Για ρίξε μία ματία στην τηλεώραση και δες ποιος οδηγεί σε έναν faggotry κόσμο!


Εχμ, βασικά τα anime στην τηλεόραση προβάλλονται... Ίσως όχι στην ελληνική, αλλά το σχόλιο ήταν γενικό και όχι μόνο για τους Έλληνες.

trelosniper έγραψε:
Αν ένα άνιμε μπορεί να αλλάξει την σεξουαλική σου κατάσταση κάποιου, η ακόμα και την συνπεριφορά του τότε αυτός είναι άξιος της μοίρας του.


Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα. Το μόνο που θα πω είναι ότι τίποτα δεν είναι απόλυτο. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κι έχει διαφορετικές ευαισθησίες στα εξωτερικά ερεθίσματα από τον άλλο. Μη βιάζεσαι να βγάζεις τέτοια συμπεράσματα, όταν γενιές επιστημών δεν έχουν καταλήξει σε κάτι.

trelosniper έγραψε:
Έχω μία απορία όμως ρε φίλε , ανεξάρτητα άπο άνιμε και μαύρα άλογα , για πες μου εσύ τι πρότυπα υποστιρίζεις γιατί τυνχαίνει να μην έχω δει ποιο παλία άνιμε/shounen να καταλάβω τι ενοείς ακριβώς.


Αν και κάπως προσωπική ερώτηση προς τον kelborn3, θα πεταχτώ να απαντήσω και εγώ, μιας και καταλαβαίνω πού το πάει. Καταρχήν, το Hunter X Hunter είναι παλιό anime και όχι καινούριο. Είναι ένα από αυτά στα οποία αναφέρεται. Μετά πάμε σε Hokuto No Ken, Captain Harlock, Choujin Locke, Blue Noah και δε συμμαζεύεται. Αν δεις κάποιο από αυτά, θα καταλάβεις αμέσως τη διαφορά στο ύφος και στο στυλ με τα καινούρια anime. Wink

Τώρα, το αν είναι καλύτερα τα παλιά ή όχι, γούστο και καπέλο του καθενός. Wink


Για την τηλεόραση εννοούσα γενικά με την προβολή στο (gay) στοιχείο.

Είχα ακούσει κάποια πράγματα , για κάτι παιδιά που είχαν ποιο βίαιη συμπεριφορά , η για έναν που πήγε να μιμηθεί των Batman και έπεσε από την ταράτσα , άλλα τα θεώρησα σπάνιες περιπτώσεις! Whistling

Ήταν ερώτηση για τον Kelborn3
άλλα σίγουρα η απάντηση σου με κάλυψε και σε ευχαριστώ και για την αναφορά σου σε αυτά τα άνιμε , όταν τελείωσω με τις πανελλήνιες θα κάτσω να τα δω Cool

The truth έγραψε:
Trelosniper, αν σου άρεσε το anime του Hunter X Hunter, ρίξε μια ματιά στο manga, θα σε εντυπωσιάσει. Είναι πραγματική ντόπα...


Tο h x h είναι ένα από τα αγαπημένα μου άνιμε και είναι το μόνο που δεν βλέπω τα Manga για να κρατήσω την αγωνία μου! Λες να αρχίσω και το Manga?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 11:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρώτον να τα πάρουμε απο την αρχή. Με τον όρο faggot δεν εννοούμε τον πούστη με την καθαυτή σημασία στο χώρο των άνιμε. Εαν είχατε περάσει μερικές ώρες από τη ζωη σας να κοιτάτε καθόλα ιντερνετικά μέμε θα ξέρατε ότι εννοεί κάποιον που είναι καινούργιος στα άνιμε και συγκεκριμένα αναφέρομαι στον όρο newfag(aka παλιότερη αναφορά στο νεόπουστα από τον αδερφό bezdim). Γενικά είναι ένας όρος που χρησιμοποιείται αρκετά ειδικότερα για άτομα που δεν έχουν εντρυφήσει στο χώρο των άνιμε της οποίας χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι οι εξής ατάκες: Το τάδε shounen που μαμεί χαρακτηριστικό παράδειγμα fairy fail είναι ότι καλύτερο έχει περάσει ποτέ.


Δέυτερον κακά τα ψέμματα ζούμε σε μια εποχή τρυφηλότητας όπου το 90% από τα αγοράκια που βλέπει άνιμε και συγκεκριμένα shounen χαίρεται να βλέπει plot hole στο storyline, άκυρα Power ups και γενικότερα πωρωτικές σκηνές όπου νικάει ο main χωρις λογο και αιτία, οι γκόμενες έχουν υπερμεγέθη βυζιά και κομμένα βρακάκια και απλά κάθε ιστορία είναι επανάληψη της προηγούμενης με τον ήρωα να πέφτει να λεει πεντε μλκς να σηκωνεται να βγαζει μια κραυγή( κλασσικά κατάλειπα από το ttgl) και μετα να νικαει τον καθε κακό. Ασχετο που το 70% οσων βγαινει ειναι αντιγραφη παλαιοτερων manga οπως το naruto που ειναι κοπια του hunter x hunter, το bleach δεν αναφερω καν το yu yu hakusho Που το εμπνευστηκε πατικουρα με λίγα άνιμε να κάνουν διαφορά ή και να προσπαθούν να προτωτυπούν πάντε σε shounen.

Και ναι παλιοτερα που τα πραγματα μπορει να μην ηταν τοσο απαιτητικα στο θεμα ανταγωνισμου λογω ελλειψης πολλων στουντιο, παρολα αυτα οτι εβγαινε ηταν αρκετα προσεγμενο και απιστευτο. Θα αρχισω με τον βασιλια των shounen που ακομα να εκθρονιστει εδω και πολλα χρονια Hokuto no Ken (οσοι δεν το εχετε δει πραγματικα δεν ξερετε τι εστι ξυλο σε shounen, αντρισμός και manly tears), συνεχιζω με hunter x hunter, yu yu hakusho( το οποιο δεν ειναι τυχαιο οπου προβληθηκε ξεσκισε τα νουμερα παραπανω και απο το dragonball), περναω σε berserk το οποιο ακομα καλα κρατει αναλογα με τα κεφια του mangaka, trigun maximum, ghost in the shell, kenshin, hellsing ultimate, harlock, legend of the galactic heroes, area 88, saint seiya, macross, gundam, votoms κ.ο.κ. Ανιμε και μανγκα πο αφησαν εποχή στα οποία έβλεπες τρομερές ιστορίες, σχεδιασμό και ανάπτυξη χαρακτήρων, γαμάτες μάχες με μπόλικο αίμα όχι όπως σήμερα που ο άλλος τρώει το ξύλο της ζωής του και υπάρχει μόνο μια γρατσουνιά πάνω του, Θανάτους όπου ακόμα και οι κεντρικοί ήρωες έμεναν νεκροί και κουκλάρες γυναίκες που δεν χρειαζόντουσαν υπερμεγέθη στήθη και κώλους για να προσελκύσουν τα πλήθη.


Οσο για το μανγκα του hunter x hunter καλο μεν αλλα με απαίσιο σχέδιο ειδικά σε πολλά σημεία. Το έχω αφήσει είναι αλήθεια μετά απο κάποιο αρκ οπότε σου προτείνω να συνεχισεις με το ανιμε και μετα να το πιασεις εαν βαρεθεις η οποτε τελειώσει το ανιμε.
Ελπίζω να σε κάλυψα στις απορίες σου.


ΥΓ

_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 11:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπα το TTGL και καλά σατίριζε αυτές τις άναρθρες κραυγές-powerups οπότε δυστυχώς αυτά τα σκηνικά είναι ακόμα πιο παλιά.

το δικό μου συμπέρασμα από το από πάνω ποστ του αδερφού/συναγωνιστή/συνάδελφου Kelborn3:
τελικά είμαι πολύ γαμάτος που τη βρίσκω με άνιμου στυλ Hidamari Sketch & Ichigo Mashimaro
you wiggas all need to go wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiider


_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 11:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:
μπα το TTGL και καλά σατίριζε αυτές τις άναρθρες κραυγές-powerups οπότε δυστυχώς αυτά τα σκηνικά είναι ακόμα πιο παλιά.

το δικό μου συμπέρασμα από το από πάνω ποστ του αδερφού/συναγωνιστή/συνάδελφου Kelborn3:
τελικά είμαι πολύ γαμάτος που τη βρίσκω με άνιμου στυλ Hidamari Sketch & Ichigo Mashimaro
you wiggas all need to go wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiider



Yoshinoya sensei approves !!!




MOAR WIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIDE?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 11:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sth moar liek dis

_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2012 11:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:
sth moar liek dis


Yes i see your point!!!


_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2011
Δημοσιεύσεις: 166


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2012 7:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:

Ελπίζω να σε κάλυψα στις απορίες σου.


πλήρως happy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 38


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 26, 2012 5:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και δεν μου αρεσει το σχεδιο του μανγκα επιασα να το διαβασω. Μετα το τελος του πρωτου κεφαλαιου ηρθε η ΟΡΓΗ!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad γιατι το νεο ανιμε δεν ακολουθει το μανγκα ;;; Αφησε πολλες πληροφοριες εκτος
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Hunter X Hunter (2011) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 15 από 16

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01898 seconds with 5 queries