Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Steve Jobs *R.I.P*
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 10:52 am
Τίτλος: Steve Jobs *R.I.P*
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργά χτες το βράδυ, απεβίωσε ένας από τους μεγαλύτερους (αν όχι ο μεγαλύτερος) οραματιστής της γενειάς μας. Είτε συμπαθείτε την Apple είτε όχι, πρέπει να παραδεχθείτε ότι στις αρχές τις χιλιετίας μας που μόλις είχαμε πιάσει κινητό στα χέρια μας εμείς οι Έλληνες δεν περιμέναμε με τίποτα, μετά από 7-8 χρόνια να βγουν στην παραγωγή τέτοια τεχνολογικά θαύματα. Το μεγαλύτερο ποσοστό αυτής της προόδου το χρωστάμε στον Steve Jobs. Ορίστε και 2-3 σχετικά πραγματάκια. Αποδεικνύεται για μία ακόμη φορά ότι όταν είσαι μεγάλος, το καταλαβαίνεις από τα σχόλια των αντιπάλων σου και όχι από τα σχόλια των φίλων σου!

1)http://news247.gr/kosmos/news/oi_gigantes_ths_texnologias_timoun_ton_stiv_tzomps.1399093.html
2)http://www.iphonehellas.gr/30622/steve-jobs-magical-moments-video/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+iphonehellas+%28iPhone+Hellas%29
3)http://www.iphonehellas.gr/30608/steve-jobs-1955-2011/

Rest In Peace Steve Jobs Worthy
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 10:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.apple.com/gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 4:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν έφαγε τον Wozniak και τον Raskin, καλά ήτανε. Τώρα RIP και respect? Άλλος ένας βρωμοκαπιτάλας εγωιστής πλούσιος πέθανε.

Το ότι έφερε κάποιες καινοτομίες είναι προς σεβασμό και θαυμασμό όμως.

Επίσης το ότι κατάφερε να επιβάλλει στον κόσμο να αγοράζει την πραμάτια του είναι άλλο ένα μεγάλο επίτευγμα που αποδεικνύει το ταλέντο του. Έκανε το "douchebag" μόδα. Και έβγαλε και μπόλικο χρήμα. Μάγκας, αλλά ο θάνατος του με αφήνει ψυχρά αδιάφορο.
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 34



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 4:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορω να πω οτι εχει εντελως αδικο ο bezdim... παραθετω ομως μια ομιλια που εδωσε και ισως τον ανεβασει στην εκτιμηση σου...

http://www.cosmo.gr/Epikairotita/Kosmos/Afieromata/h-profhtikh-omilia-toy-jobs-to-2005-zhste-mexri-na-pethanete.1399312.html
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 5:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανώς warlock για να λέω για τον τύπο αυτόν, σημαίνει ότι είμαι διαβασμένος.

Και το video που λες έχω δει προ πολλού, καθώς και πολλά άλλα, και έχω διαβάσει αρκετά άρθρα σε internet και περιοδικά (χρόνια πριν). Τα ονόματα που αναφέρω πιο πάνω προφανώς λίγοι τα ξέρουν μιας και ο Στηβάκος έκανε αρκετά καλή δουλειά πετώντας στους στα μπάζα και εξαπατώντας τους. Έτσι βγαίνει το χρήμα.

Από χθες τα ξημερώματα περίμενα να ανοίξει τέτοια μαλακία thread και στην Animeclipse, όπως και τελικά έγινε.

Πάρι τίποτα προσωπικό και το ξέρεις.


_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 5:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bezdimούλη μου, να είσαι πιο ευγενικός και όχι τόσο ξερόλας και μαμιάς σε όλα τα θέματα πια. Λίγη ευγένεια και σεβασμός στα πιστεύω και στις απόψεις των άλλων δεν σε κάνει κακό άνθρωπο. Το αντίθετο μάλιστα.

Καταθέτεις μία άποψη (σεβαστή όποια και να είναι, αν κατατίθεται ευγενικά και με επιχειρήματα) και ειρωνεύεσαι ένα είτε σ'αρέσει είτε όχι εξαίρετο άνθρωπο, με πολλές από τις έννοιες που μπορεί να πάρει η λέξη εξαίρετος. Και όπως μπορείς να καταλάβεις πολλοί έχουν αντίθετη άποψη με εσένα. Ο τρόπος σου λοιπόν προσβάλλει. Να τον αλλάξεις. Στο φινάλε πέθανε ένας άνθρωπος με μεγάλη παρουσία στο χώρο και αποφάσισα να ανοίξω ένα ενημερωτικό thread. Κομπλεξισμοί και μικρότητες του στυλ "Άλλος ένας πλούσιος πέθανε στα τέτοια μας" και "έφερε κάποιοες λίγες καινοτομίες", ούτε από άνθρωπο των σπηλαίων δεν τις περιμένω. Εκτός αν είσαι κομμουνιστής και σε καίει το δίκιο εναντίον του κακού "κεφαλαίου" οπότε οκ.

Υ.Γ:Όταν κάποιος εκφράζει μία άποψη διαφορετική από το ευρύ κοινό δεν σημαίνει ότι είναι και ψαγμένος αγαπητέ bezi. Ο ψαγμένος και ο μοφρωμένος άνθρωπος ξέρει ότι πάντα η λύση βρίσκεται στη μέση. Οι ακραίες αντιδράσεις και τα κόμπλεξ δεν ταιριάζουν με τη έννοια του ψαγμένου και του διαβασμένου. Αυτά τα ολίγα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 5:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητέ (και το υπογραμμίζω) Πάρι.

Δε θα διαφωνήσω σε τίποτα. Απλώς όπως είπες θέτω το ένα άκρο. Εσύ το άλλο. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 6:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bezdim έγραψε:
Αγαπητέ (και το υπογραμμίζω) Πάρι.

Ανταποδίδω. Το ότι διαφωνούμε δεν σημαίνει ότι εγώ δεν ξέρω τι άνθρωπος είσαι ή ότι δεν σε εκτιμάω. Το θέμα είναι ότι ώρες ώρες σε πιάνουν διάφορα!!!

bezdim έγραψε:
Δε θα διαφωνήσω σε τίποτα. Απλώς όπως είπες θέτω το ένα άκρο. Εσύ το άλλο. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.

Δεν νομίζω ότι εκράζω το άκρο. Ίσως να μην είμαι και πλήρως στη μέση, αλλά δεν είπα ποτέ ότι ήταν τέλειος ή ο μεγαλύτερος επιστήμονας της ανθρωπότητας. That's all!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 06, 2011 9:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν κ Όχι φαν της apple καθώς διαφωνώ σε πολλα όσον αφορά την πολιτική της κ το marketing. Έχω να πω ένα μεγάλο respect κ θαυμάζω τέτοιους ανθρώπους, ασχέτως με πια μέσα αναδείχθηκαν δεν νομίζω ότι κανείς μας αξιζει να κρίνει αυτήν την ώρα έναν άνθρωπο που έφυγε απο τη ζωη,γιΑτι έδειξε ότι αγαπούσε Αυτό που έκανε λάτρευε την δουλεια κ Επίσης πάλεψε με την αρρώστια μέχρι τα τελευταια του. Καλο ταξίδι Steve jobs!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 7:29 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:
δεν νομίζω ότι κανείς μας αξιζει να κρίνει αυτήν την ώρα έναν άνθρωπο που έφυγε απο τη ζωη


+1

Όποιος διαφωνεί με την απόδοση τιμών με έναν συμβολικό τρόπο όπως αυτό το thread, καλό είναι να μη συμμετέχει σε αυτό, γιατί το μόνο που δείχνει είναι έλλειψη ανθρωπιάς.

Γιατί ο θάνατος, αν και μια φυσιολογική και αναπόφευκτη κατάληξη του ανθρώπου, προκαλεί τη θλίψη σε όλους, πόσο μάλλον όταν αυτός έρχεται σε άτομα που έχουν διαπρέψει κατά τη διάρκεια της ζωής τους.

Οπότε θα αποδώσω κι εγώ τον φόρο τιμής μου, στον βασιλιά του marketing και των πρωτοποριακών ιδεών, μιας και δεν έχει πάντα σημασία ποιος έχει μια ιδέα, αλλά ποιος την αναγνωρίζει και την προωθεί.

Rest In Peace Steve Jobs...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 12:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Bezdimούλη μου, να είσαι πιο ευγενικός και όχι τόσο ξερόλας και μαμιάς σε όλα τα θέματα πια. Λίγη ευγένεια και σεβασμός στα πιστεύω και στις απόψεις των άλλων δεν σε κάνει κακό άνθρωπο. Το αντίθετο μάλιστα.


Lol'd... Laughing
Αν και προσωπικά δεν νομίζω να κράζει άδικα ο bezdim...

Gpower2 έγραψε:
Γιατί ο θάνατος, αν και μια φυσιολογική και αναπόφευκτη κατάληξη του ανθρώπου, προκαλεί τη θλίψη σε όλους, πόσο μάλλον όταν αυτός έρχεται σε άτομα που έχουν διαπρέψει κατά τη διάρκεια της ζωής τους.


Θα συμφωνήσω σε αυτό με μια μικρή ένσταση επειδή πολλές φορές όταν πεθαίνει κάποιος γνωστός/σημαντικός κλπ κλπ λένε τα χίλια μύρια ήταν καλός ήταν χρυσός είχε τις χάρες όλες ας μην το παρακάνουμε λίγο αν δεν ξέρουμε πως έχουν τα πράγματα...
Από εκεί και πέρα ας πούμε ένα ευχαριστώ και ένα αντίο,νομίζω είναι αρκετά...

Πριν πέσετε πάνω μου να με φάτε να διευκρινίσω πως ποτέ δεν ήμουν "fanboy" της apple...
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 12:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.cultofmac.com/2613/steve-jobs-still-parking-in-handicapped-spaces-the-pictures/

http://away.gr/2010/06/18/inside-chinese-suicide-factory-workers/

και απο κει μπορείτε να πάρετε κάποια keywords για παραπάνω googlarisma για να δείτε τι εστί Steve Jobs.

A, και το γραφικό περιβάλλον στα personal computers, δε το εφηύρε η Apple, αλλά η Xerox.

Kαι ο ασκός δεν έχει ανοίξει ακόμα.

Επίσης, στεναχωριέμαι όταν πεθαίνει κάποιος καλός άνθρωπος συνήθως, τους εκμεταλλευτές θρασσείς εγωιστές καπιτάλες τους θεωρώ μπριζόλες


_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 3:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bezdim έγραψε:
http://www.cultofmac.com/2613/steve-jobs-still-parking-in-handicapped-spaces-the-pictures/

http://away.gr/2010/06/18/inside-chinese-suicide-factory-workers/

και απο κει μπορείτε να πάρετε κάποια keywords για παραπάνω googlarisma για να δείτε τι εστί Steve Jobs.


Συνεχίζεις με τις μικρότητες, λοιπόν. Φαντάζομαι ότι ξέρεις πως ακόμα και τα ρούχα που φοράς κάθονται και τα φτιάχνουν με τις ώρες άπορα παιδιά, στην Κίνα και στην Ταιβάν που τα μαστιγώνουν και τους δίνουν μόνο ένα κομμάτι ψωμί για να φάνε. Η Foxconn θα θεωρείται παράδεισος στην Κίνα.

Θα σε πάω πιο κοντά. Στην Ελλάδα υπάρχουν χιλιάδες μαύροι και πακιστανοί στα φανάρια, όλοι μέρα μέσα στον ήλια για να μαζέψουν λεφτά να τα πάνε στα αφεντικά και να πάρουν αντάλλαγμα ένα κομμάτι ψωμί. Και αν δεν τα καταφέρουν τρώνε και ξύλο από πάνω και μένουν νηστικοί. Ζούμε σ'ένα σκληρό κόσμο. Ο Jobs που κολλάει με αυτά; Εγώ αυτές τις αντιδράσεις τις λέω ζήλια και κακία. Nothing more, nothing less.

Αν αυτά τα θεωρείς κακά, τότε κλείσε τον υπολογιστή σου και πέτα τον στα σκουπίδια (ο οποίος έχει δημιουργηθεί με τον ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ τρόπο), όπως και όλες σου τις κάμερες, τις τηλεοράσεις σου, τα ψυγεία, ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΣΟΥ ΣΥΣΚΕΥΕΣ, κάψε τα ρούχα σου. Τράβα στην εξοχή να παράγεις το δικό σου φαί, να πλέκεις ρούχα, να μην ενοχλείς κανένα και να μην σοκάρεσαι και από τα κακά του κόσμου. Δεν μπορώ αυτές τις αθωώτητες. Τρελένομαι.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 3:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνήσω, συνεχίζω να προβάλλω τις μικρότητες αυτού του ανθρώπου. Το ότι το iphone κλπ φτιάχνεται στην Κίνα, καθώς και τόσα άλλα πράγματα, δε σημαίνει κάτι. Με τον ίδιο τρόπο αντιμετωπίζω το κάθε τι. Δηλαδή αν άυριο μεθαύριο πεθάνει ο ΙΚΕΑ δε θα κάτσω να πω "ΑΑΑΑ ρε ΙΚΕΑ μακαρίτη που μου έδωσες ντουλάπα με 50 ευρά, καναπέ με 100 και καρέκλα με 30", αλλά δε θα κάθομαι άπραγος να ακούω άλλους να τον εκθειάζουν. Εκεί εστιάζονται όλα τα ποστς μου.

Τα υπόλοιπα που λες είναι off topic, και σηκώνουν συζήτηση, αλλά όχι πολλή μιας και για μένα προσωπικά έχει βγει συμπέρασμα.

Εν κατακλείδι, ο κόσμος δεν είναι σκληρός. Τον κάνουμε σκληρό. Ίσως κάποιοι άλλοι τον έκαναν για εμάς. Ίσως είμαστε συνένοχοι. Είμαι και εγώ γρανάζι της σαπίλας αυτής, όπως και οι περισσότεροι καταναλωτές. Αλλά δε θα κάτσω να πω "εεεελα μωρε έτσι είναι αυτά, άλλοι πεθαίνουν σα τα ζώα αλλά και εγώ μωρέ χωρίς κινητό με wifi δε τη πολυπαλεύω να 'ούμε. Άρα ας εστιάσουμε στα "καλά" του Jobs και του κάθε Jobs και όχι στις μικρότητες."
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00773 seconds with 5 queries