Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Web Radio

Anime Cast: Η πρώτη εβδομαδιαία εκπομπή podcast Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 28 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 12, 2011 4:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Zetto έγραψε:
Αν προσέξεις τα σχόλια λένε όλα το ίδιο. Θα διορθωθεί από την επόμενη big smile


Δεν τα διαβασα Ζηση. απλα πατησα subscribe και το ακουσα
Whistling Whistling Whistling
_________________



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 14, 2011 2:30 pm
Τίτλος: Anime Cast: Εκπομπή 2η - One Piece Κριτική Επεισοδίου 501
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


Η δεύτερη εκπομπή είναι εδώ. Σε αυτή την εκπομπή, σας δίνουμε γενικές πληροφορίες για το One Piece και την πορεία του στην Ελλάδα και στη συνέχεια κάνουμε μια κριτική για το επεισόδιο 501. Θα ακολουθήσουν κριτικές και για τα επόμενα επεισόδια -σε λίγες μέρες για το επεισόδιο 502- αλλά και αφιερώματα πάνω στην αγαπημένη μας σειρά -σε λίγες μέρες πολιτική ανάλυση στο One Piece-. Όσο αναφορά το μικρόφωνο, υπάρχουν κάποια τεχνικά προβλήματα αλλά ελπίζουμε από την επόμενη φορά να έχει φτάσει το μικρόφωνο που μόλις παρήγγειλα. Αυτά για σήμερα, μην ξεχνάτε να πατάτε το κουμπί εγγραφή αν σας άρεσε και μείνετε συντονισμένοι για την επόμενη εκπομπή. Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξη Respekt

Υ.Γ Την εκπομπή μπορείτε να την ακούσετε εδώ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Zetto στις Τετ Ιούν 15, 2011 5:55 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 14, 2011 3:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή η προσπάθεια Zetto! Και εις ανώτερα. Κάποιες παρατηρήσεις από εμένα:

1)Μην εστιάζεις πολύ σε συγκεκριμένα topics. Π.χ για ένα anime με 500 επεισόδια εστιάστηκες σε 1 επ για σχεδόν 1 εκπομπή...

2)Αύξησε τη διάρκεια της εκπομπής ώστε να μπορείς να πεις και κάτι παραπάνω. Η φωνή σου μοιάζει αρκετά με του Left ή μου φαίνεται;;; Razz Razz Razz

3)Τα ελληνικά ονόματα τα είχαμε έτσι γιατί έτσι τα είχε και το Ισπανικό Dub το οποίο και αντιγράψαμε πλήρως... Αν αυτό που είχα διαβάσει ίσχυε πάντως οι Ισπανοί είχαν αλλάξει τα ονόματα λόγω του Zoro και τη συνωνυμια με τον γνωστό παραδοσιακό Ισπανό ξιφομάχο!!! Razz Razz Razz


_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 14, 2011 3:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Καλή η προσπάθεια Zetto! Και εις ανώτερα. Κάποιες παρατηρήσεις από εμένα:

1)Μην εστιάζεις πολύ σε συγκεκριμένα topics. Π.χ για ένα anime με 500 επεισόδια εστιάστηκες σε 1 επ για σχεδόν 1 εκπομπή...

2)Αύξησε τη διάρκεια της εκπομπής ώστε να μπορείς να πεις και κάτι παραπάνω. Η φωνή σου μοιάζει αρκετά με του Left ή μου φαίνεται;;; Razz Razz Razz

3)Τα ελληνικά ονόματα τα είχαμε έτσι γιατί έτσι τα είχε και το Ισπανικό Dub το οποίο και αντιγράψαμε πλήρως... Αν αυτό που είχα διαβάσει ίσχυε πάντως οι Ισπανοί είχαν αλλάξει τα ονόματα λόγω του Zoro και τη συνωνυμια με τον γνωστό παραδοσιακό Ισπανό ξιφομάχο!!! Razz Razz Razz



Το One Piece επειδή είναι από τα shonen που παρακολουθεί ο περισσότερος κόσμος οπότε για την ώρα θα κάνω μικρές εκπομπές ή όσο μου βγαίνει για το εβδομαδιαίο επεισόδιο και αφιερώματα που θα διαρκούν περισσότερο όπως λέω και στην περιγραφή του βίντεο. Όσο για τη φωνή, δεν ξέρω δεν μπορώ να κρίνω Razz. Όσο αναφορά το τελευταίο τώρα, δεν έχω ιδέα πραγματικά αλλά το τσέκαρα και στην wikipedia του One Piece και δεν λέει κάτι τέτοιο για το ισπανικό dub. Δες εδώ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 15, 2011 4:01 pm
Τίτλος: Anime Cast: Εκπομπή 3η
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


Έφτασε και η τρίτη μας εκπομπή. Σήμερα, στη μεγαλύτερη μας ως τώρα εκπομπή από άποψη διάρκειας και θεματολογίας, θα ακούσετε κριτικές για τη σειρά Deadman Wonderland και για το επεισόδιο 502 του One Piece. Επίσης σας δίνουμε προτάσεις για τα δέκα καλύτερα τραγούδια αυτού του καλοκαιριού. Ελπίζουμε να σας αρέσει η νέα δομή της εκπομπής με περισσότερο υλικό από πριν. Περιμένουμε τα σχόλια σας στο βίντεο και μην ξεχνάτε να πατάτε το κουμπί "Εγγραφή" για περισσότερα. Μείνετε συντονισμένοι~!

Υ.Γ: Μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή σε αυτό το σύνδεσμο

Υ.Γ 2: Πλέον μπορείτε να κατεβάζετε την εκπομπή μας από το site της AnimeClipse, κάτω δεξιά στον τομέα του Web Radio!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Zetto στις Τετ Ιούν 15, 2011 5:55 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 15, 2011 4:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραίος ρε Zetto αν και έχω κάποιες ενστάσεις...
Νομίζω πως ιδιαίτερα ξεχωριστό opening ήταν και του Naruto...
Αναφέρομαι φυσικά στο Lovers...
http://www.youtube.com/watch?v=seu63a--XdA
(Sorry αλλά δεν βρήκα καλύτερη έκδοση...)
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 15, 2011 4:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι ωραίο τραγούδι, αλλά κανείς από όσους δουλεύουν μαζί μου στο podcast δεν βλέπει Naruto, οπότε δεν το παρατηρήσαμε. Όπως έχω πει και πριν, καλύτερα να γράφετε τα σχόλια σας στο κανάλι μας στο Youtube για να απαντάμε από εκεί. Επίσης, οτιδήποτε ιδέα μπορεί να έχετε είναι καλοδεχούμενη, γιατί τρία άτομα δεν μπορούν να καλύψουν τα γούστα όλης της κοινότητας.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 15, 2011 5:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο youtube θα το πόσταρα αλλά τα έχει παίξει και δεν έκανε post με τίποτα,pff...
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 21, 2011 1:42 pm
Τίτλος: Anime Cast: Εκπομπή 4η
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



AnimeCast Εκπομπή 4η. Σήμερα σας παρουσιάζουμε την νέα μας εκπομπή με πολύ περισσότερο υλικό από την προηγούμενη ξεκινώντας με δύο μουσικές επιλογές από τον The Truth και στη συνέχεια κριτικές 3 σειρών. Το Ao No Exorcist από τον ZettoSaiyan, το Toriko από τον ChaosMagc και το Tengen Toppa Gurren Lagann του The Truth. Τέλος, ένα αφιέρωμα - πολιτική ανάλυση του Manga και Anime One Piece! Στο βίντεο αυτό μπορείτε να ακούσετε τις τρεις κριτικές μόνο(Link για το youtube εδώ), λόγω των περιορισμών του Youtube, όμως μπορείτε να την ακούσετε ολόκληρη στον τομέα Web Radio του www.animeclipse.com. Link για να ακούσετε την εκπομπή μπορείτε να βρείτε εδώ:

Για Windows Media Player: http://radio.animeclipse.com/Animecast_20110621.wpl
Για Winamp: http://radio.animeclipse.com/Animecast_20110621.pls
Για κατέβασμα στον υπολογιστή σας: http://radio.animeclipse.com/Animecast_20110621.mp3


Ελπίζουμε να σας αρέσει και σας ευχόμαστε καλή ακρόαση! Μείνετε συντονισμένοι και μην ξεχνάτε να πατάτε το κουμπί "Εγγραφή" για περισσότερα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Zetto στις Τρι Ιούν 21, 2011 2:05 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 21, 2011 1:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά πάει.
I likessssssssss it, Precioussss
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: Αραχτός...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 21, 2011 2:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο για τον κόπο σας!!! Thumbs UP
Ως (αρκετά ως πολύ) <καμένος> με το one piece μου άρεσε ιδιαίτερα η πολιτική ανάλυση καθώς από όσα manga-anime έχω ασχοληθεί, είναι αυτό με τα περισσότερα μηνύματα...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 21, 2011 2:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο παιδιά. Thumbs UP

Συνεχίστε έτσι. Thumbs UP
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 21, 2011 3:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα τα σχόλια σας είναι πολύ θετικά και σας ευχαριστούμε! Από τις επόμενες εκπομπές θα μπορείτε να προτείνετε κομμάτια μουσικής για να βάλουμε και φυσικά θα σας αναφέρουμε!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 22, 2011 10:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ μου αρεσε μπραβο !!!

οσον αφορα τα υπερ και τα κατα θεωρω οτι θα ηταν καλο προς το τελος της εκπομπης
να ενα 2 λεπτο

που να λεει ανακεφαλαιονωντας

και να αρχιζεις με την καθε σειρα
υπερ και κατα μιλοντας για τα ανιμε οι περισσοτεροι τους ενδιαφερουν τοσο η πλοκη οσο τα υπερ και τα κατα μην τα μπερδευεις λεγοντας το στουντιο ειναι αυτο η πλοκη ειναι αυτη το σχεδιο ειναι ετσι το opening ειναι ετσι και παει λεγοντας γιατι δεν θυματε ο κοσμος τις πληροφοριες

απλη λυση

εισαγωγη --- ανιμε, στουντιο, παραγωγη μανκγα κλπ
κυριως θεμα ---- το στορυ του ανιμε, επεισοδια κλπ κλπ
επιλογος ---- υπερ και κατα

πιο απλος πιο κατανοητος και πιο ευχαριστος στην ακροαση ο λογος σου Thumbs UP

χωρις να προσβαλω χωρις να κανω τον ξερολα (γιατι δεν ειμαι ) τη γνωμη μου λεω δινοντας καποιες υποδειξεις που ισως αμεσσα η εμεσα βοηθησου ορμομενος απο την πρωτη εκπομπη που ακουσα και παλι μπραβο!
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 22, 2011 11:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την άκουσα κι εγώ σήμερα την εκπομπή Ζήση. Πολύ ωραία δουλειά. Βελτιώνεστε φορά με τη φορά. Πρέπει βέβαια να περάσει καιρός για να χαλαρώσετε. Γιατί κάποιες στιγμές δεν ακούγεστε και άλλες φωνάζετε (από το τρακ που έχετε προφανώς) και ανεβοκατεβάζω την ένταση συνέχεια Razz Razz Σ'ότι αφορά το περιεχόμενο, πολύ ωραία τα είπατε και οργανωμένα μου φάνηκαν. Απλά αυτά που είπα και τις προάλλες. Με τον καιρό θα μπορέσετε να εμπλουτίσετε κιάλλο τη θεματολογία σας. Και βάλτε και λίγη μουσικούλα παραπάνω να γουστάρουμε!!! Wink

Άντε καλή συνέχεια και περιμένουμε την επόμενη εκπομπή!! big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Web Radio Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 2 από 7

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01778 seconds with 5 queries