Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto (DROPPED)

Τι πιστεύετε για τον Sasuke; (bonus poll included) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  

Τελικά, ποιος είναι πιο πόστης;
Sasuke
47%
 47%  [ 10 ]
Naruto
4%
 4%  [ 1 ]
Ισοπαλία
0%
 0%  [ 0 ]
Not a single f...k was given...
47%
 47%  [ 10 ]
Σύνολο Ψήφων : 21

Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 1:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος




lll
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 1:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Evian Teos έγραψε:
kelborn3 το πράγμα είναι απλό αμα δεν γουστάρεις το θέμα δεν γράφεις και συζητάς σε άλλα θέματα ή άλλα ανιμε που σε ενδιαφέρουν! Εδώ προφανώς για να γράφουν κάτι συγκεκριμένο κάποιοι ασχολούνται και μεταξύ μας δεν θα ταν στα big 3 αν δεν ενδιέφερε κανέναν.
Από την άλλη Sugata ποιες ιστορίες εννοείς? Δεν μου έρχονται στο μυαλό και είναι φυσικό να μην τα θυμάμαι όλα μπορεί εξάλλου να μην έδωσα και τόση προσοχή για αυτό και θέλω να μου πεις ποιες θυμάσαι επειδή μου κάνει απορία γιατι πάντα έλεγα ότι το καλό του Ναρουτο ήταν πως δεν τράβαγε ότι να νε ιστορίες στην κανονική υπόθεση!
Ρε ο Ιτατσι μη λέμε βλακείες ήταν τούμπανο{αν εξαιρέσεις ότι σκότωσε την οικογένειά του και άφησε τον Σάσκε να τριγυρνά ελεύθερος-όλοι κάνουμε λάθη} Για τον Σασκε συμφωνώ!




Οταν ο αλλος με το συμπαθειο ειναι newfag στα ανιμε δεν κρυβεται.Το big 3 δεν αναφερεται στο γεγονος οτι ειναι μαματα αλλα στο γεγονος οτι εχουν πολλα επεισοδια.Αλλα ναι οπως το βλεπει κανεις δεν αντιλεγω.Εδω υπαρχουν ατομα που πιστεουν οτι το αππορυπαντικο εχει σεναριο στο γεγονος οτι ο σασουκε ειναι βαθυς χαρακτηρας θα κολλησουμε.
Forced dorama much?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 1:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν ο άλλος πιστεύει ότι είναι ειδικός στα ανιμε κάνει μπαμ. Απο που ρε μεγάλε έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι newfag?Και δεν είπα ότι είναι τούμπανο επειδή είναι στα big 3 αλλά είπα ότι είναι ενδιαφέρονται πολλόι { παγκοσμίως τουλάχιστον} για το Ναρουτο. Αλώστε το θέμα Big 3 δεν πάει μόνο στα επεισόδια αλλά και στο πόσοι το βλέπουν!Το τελευταίο το διάβασα κιόλας στην Animeclispe! Μάλλον εσύ που θεωρείς τον εαυτό σου Oldfag πέρασες το χρόνο σου βλέποντας ένα μέρος του κόσμου των ανιμε! Α και κάτι τελευταίο επειδή γουστάρω τα Big 3 δεν σημαίνει ότι δεν έχω δει και άλλα ανιμε κατά καιρούς διάφορων θεμάτων! Υπάρχουν τρία ήδη ανιμε φαν 1 αυτοί που ξεκίνησαν κάποτε και βλέπανε και έχουν βλέπουν εδώ και καιρό 2 οι νέοι που δεν γνωρίζουν και πολλά και 3 η δική μου φάρα που μεγάλωσε από παιδί{κατά τύχη το δέχομαι} βλέποντας από μικρός ανιμε και πολλά από αυτά που αρέσουν στη 1η κατηγορία δεν με συγκινούν επειδή τα χω δει μικρός παρόμοια αν όχι τα ίδια και θέλω κάτι διαφορετικό! να γιατί δεν κολλάω σε λεπτομέρειες κατα τη γνώμη μου όπως πχ τα φιλερ και βλέπω το κεντρικό θέμα. Εσύ λοιπόν που όπως πιστεύεις ανήκεις στην 1η κατηγορία μπορέι να ξέρεις καλύτερα τους ορισμούς αλλά τα παιδιά στην 3η κατηγορία ξέρουμε το ανιμε κόσμο!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 1:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο οποίος για να μην ξεχνιόμαστε έχει κυρίως επηρρεαστεί από την Αμερική, εξού και τα χάλια του.

Evian Teos έγραψε:
Υπάρχουν τρία ήδη ανιμε φαν 1 αυτοί που ξεκίνησαν κάποτε και βλέπανε και έχουν βλέπουν εδώ και καιρό 2 οι νέοι που δεν γνωρίζουν και πολλά και 3 η δική μου φάρα που μεγάλωσε από παιδί{κατά τύχη το δέχομαι} βλέποντας από μικρός ανιμε και θα κληρονομήσει την Βασιλεία των Ουρανών.

fix'd
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 1:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιος έχει επηρεαστεί από την Αμερική?
κοιτάξτε στο θέμα με την 4η ταινια του bleach ένα σχολειό που έκανα και γιατί ποια πρέπει να σταματήσουμε να λόγοκρήνουμε τα ανιμε που βλέπει ο άλλος ή οτί τα βλέπει!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 2:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Evian Teos έγραψε:
Ποιος έχει επηρεαστεί από την Αμερική?
κοιτάξτε στο θέμα με την 4η ταινια του bleach ένα σχολειό που έκανα και γιατί ποια πρέπει να σταματήσουμε να λόγοκρήνουμε τα ανιμε που βλέπει ο άλλος ή οτί τα βλέπει!


l
l
l
l
l
V

Evian Teos έγραψε:
Από που συμπεράνατε ότι έχω δει μόνο αυτά τα 3?΄Έχω δει κατά καιρούς ανιμε και ανιμε αλλά μου γεννήθηκε η απορία βάσει αυτών των 3!Λάθος μου που δεν το κάνα ποιο συγκεντρωμένο και δημιουργήθηκε ένα χάος!Από κει και πέρα ναι τα άλλα μπορεί να έχουν καλές ταινίες αλλά μόνο στο επίπεδο το συγκεκριμένο που μπορούν να πάνε λόγο της σειράς!Προσωπικά όσα ανέφερες δεν με ενθουσιάζουν επειδή σαν θέματα είναι και ξεπερασμένα {π.χ. μηχανές κτλ} και επηρεασμένα φανερά από Αμερική! Τα ποιο πετυχημένα παγκοσμίως ανιμε αν προσέξεις έχουν να κάνουν ποιο πολύ με καταστάσεις της Ιαπωνίας π.χ. InuYasha,Rurouni Kenshin, Dragonball{εντάξει αυτό ξεκίνησε ως έμπνευση από κινέζικο μύθο αλλά με τη Γιαπωνέζικη ματιά},Bleach,Naruto και όσα είναι από Ευρώπη εμπνευσμένα π.χ Fairy Tail και One Piece και Full metal alchemist παρουσιάζονται με μια άλλη οπτική γωνία των Γιαπωνέζων για αυτό και ξεχωρίζουν!To yu yu hakusho τα σπάει αλλά δεν φτάνει τα άλλα 3!Και πάλι απλά αυτή είναι η δικιά μου γνώμη όλοι βλέπουμε ότι γουστάρουμε απλά τα προηγούμενα που ανέφερες ενώ αναγνωρίζω ότι είναι σπουδαία ανιμε προσωπικά δεν μου αρέσουν γιατί δεν ξεχωρίζουν όσο θα θελα από αμερικάνικα ή παλιότερα ανιμε! Respekt


δεν νιώθεις και τι λες
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 2:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:
ο οποίος για να μην ξεχνιόμαστε έχει κυρίως επηρρεαστεί από την Αμερική, εξού και τα χάλια του.

Evian Teos έγραψε:
Υπάρχουν τρία ήδη ανιμε φαν 1 αυτοί που ξεκίνησαν κάποτε και βλέπανε και έχουν βλέπουν εδώ και καιρό 2 οι νέοι που δεν γνωρίζουν και πολλά και 3 η δική μου φάρα που μεγάλωσε από παιδί{κατά τύχη το δέχομαι} βλέποντας από μικρός ανιμε και θα κληρονομήσει την Βασιλεία των Ουρανών.

fix'd

Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 4:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απορώ ρε παιδιά μιας και που δεν σας αρέσει το Ναρουτο γιατί μπαίνετε και γράφετε σε συζήτηση για αυτο?
και δεν ξέρω για την βασιλεία των ουρανών αλλά όσοι βλέπανε ανιμε από μικροί κατάλαβαν ότι λίγο πολύ όλα αξίζουν μας αρέσουν ή όχι! Και μάθαμε στα φόρουμ να γράφουμε τη γνώμη μας για το αν μας αρέσει ή όχι κάτι και όχι να κοιτάξουμε να θάψουμε αυτό που βλέπει ο άλλος ή τον άλλον επειδή μας ξινίζει! Όπως είπα δεν ξέρω για την Βασιλεία των Ουρανών αλλά αυτή η στάση μου φαίνεται καλή αρχή!
Έπειτα είπες για "χαλια" δεν το νομίζω γτ και πόσα downloads συμφωνούν ότι αξίζει τουλάχιστον να τα δεις τα άνιμε που βλέπω!
Όσον αφορά το σχόλιο για την Αμερικάνικη επηρροή το βρίσκω λίγο άκυρο λόγο του ότι Αμερικάνικη επηρροή χαρακτηρίζωντε άλλα θέματα και όχι πράγματα που είναι καθαρά Ιαππωνική παράδωση και αν μη τι άλλο την προβάλουν παγκοσμίως,όπως Σαμουραι, Σινομπι, Σινιγκαμι.
Και για τέλος απλά να πω ότι πρέπει να θυμηθούμε ότι είναι ένα σιτε για ανιμε{όποια και αν είναι αυτα} και έχουμε μπει για να πούμε ποια μας αρέσουν και γιατί και να σχολιάσουμε θέματα και όχι να ειρωνευόμαστε ή να σχολιάζουμε αρνητικά κάποιον επειδή έχει άλλες προτιμήσεις ή αν πιστευουμε οτι δεν γνωρίζει αρκετα χρεος μας είναι να τον ενημερώνουμε. Αν κάποιος θέλει να σχολιάσει κάτι που δεν γουστάρει σχετικά με μένα ας μου στήλει ένα πμ να το ξεκαθαρισουμε μην κάνουμε οτι να νε τη συζήτηση. Τόσο δύσκολο είναι ποια? Και αν δεν γουστάρετε που κάποιος βλέπει ένα ανιμε μπορείτε να ψάξετε αν τυχαίνει να βλέπει κάτι που να γουστάρετε και σεις και να πορωθήτε! και ρωτώ φιλικά προς όλους δεν είναι η πώρωση καλύτερη από τον τσαμπουκά?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 4:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι γεγονος πως υπαρχει ενα κομπλεξ γυρο απο αυτο το θεμα. Οσοι ειναι καιρο στο χωρο, εχω παρατηρησει να εχουν περιγελουν αυτους που δεν ξερουν πολλα και ειναι νεοι. Αργοτερα, οταν ο <<νεος>> γινει <<παλιος> και αυτος και ερθει ενα νεο αιμα θα αρχησει να <<χτυπαει>> και αυτος. Οι λογοι ειναι γνωστοι απ' ολους πιστευω, αλλα το ολο θεμα μου ειναι σαν το ρασισμο με τους ελληνες-αλβανους μεταναστες ή αν θελετε αυτα που γινονται με του πολιτικους, τις μιζες, κτλ. Αξιολυπιτο, αλλα ετσι ειναι. Δεν προκειτε να αλλαξει καμια νοοτροπια απο τα παραπανω. Προσωπικη αποψη παντα.

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 4:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Evian Teos έγραψε:
απορώ ρε παιδιά μιας και που δεν σας αρέσει το Ναρουτο γιατί μπαίνετε και γράφετε σε συζήτηση για αυτο?
και δεν ξέρω για την βασιλεία των ουρανών αλλά όσοι βλέπανε ανιμε από μικροί κατάλαβαν ότι λίγο πολύ όλα αξίζουν μας αρέσουν ή όχι! Και μάθαμε στα φόρουμ να γράφουμε τη γνώμη μας για το αν μας αρέσει ή όχι κάτι και όχι να κοιτάξουμε να θάψουμε αυτό που βλέπει ο άλλος ή τον άλλον επειδή μας ξινίζει! Όπως είπα δεν ξέρω για την Βασιλεία των Ουρανών αλλά αυτή η στάση μου φαίνεται καλή αρχή!
Έπειτα είπες για "χαλια" δεν το νομίζω γτ και πόσα downloads συμφωνούν ότι αξίζει τουλάχιστον να τα δεις τα άνιμε που βλέπω!
Όσον αφορά το σχόλιο για την Αμερικάνικη επηρροή το βρίσκω λίγο άκυρο λόγο του ότι Αμερικάνικη επηρροή χαρακτηρίζωντε άλλα θέματα και όχι πράγματα που είναι καθαρά Ιαππωνική παράδωση και αν μη τι άλλο την προβάλουν παγκοσμίως,όπως Σαμουραι, Σινομπι, Σινιγκαμι.
Και για τέλος απλά να πω ότι πρέπει να θυμηθούμε ότι είναι ένα σιτε για ανιμε{όποια και αν είναι αυτα} και έχουμε μπει για να πούμε ποια μας αρέσουν και γιατί και να σχολιάσουμε θέματα και όχι να ειρωνευόμαστε ή να σχολιάζουμε αρνητικά κάποιον επειδή έχει άλλες προτιμήσεις ή αν πιστευουμε οτι δεν γνωρίζει αρκετα χρεος μας είναι να τον ενημερώνουμε. Αν κάποιος θέλει να σχολιάσει κάτι που δεν γουστάρει σχετικά με μένα ας μου στήλει ένα πμ να το ξεκαθαρισουμε μην κάνουμε οτι να νε τη συζήτηση. Τόσο δύσκολο είναι ποια? Και αν δεν γουστάρετε που κάποιος βλέπει ένα ανιμε μπορείτε να ψάξετε αν τυχαίνει να βλέπει κάτι που να γουστάρετε και σεις και να πορωθήτε! και ρωτώ φιλικά προς όλους δεν είναι η πώρωση καλύτερη από τον τσαμπουκά?
Το θέμα είναι ότι αυτό πρέπει να αλλάξει!Γιατι εντάξει μπορώ να δεχτώ να με θεωρούν καινούργιο αλλά δεν είναι νοοτροπία αυτή! Αν δουν οτι δεν ξέρω μην με βρίσουν ας μου πουν "κοίτα ρε μεγάλε δες αυτό το ανιμε και αυτό και ίσως να αλλάξεις γνώμη! Για αυτό μπήκα στο σιτε για να μάθω και άλλα ανιμε και αν μη τι άλλο το θέμα του ρατσισμου είναι εντελώς ανόητο μιας και που όλοι ανοίκουμε στην ίδια κατηγορία αυτων δλδ που γουστάρουν ανιμε!Δηλαδή τρώμε ένα υφάκι από αυτούς που δεν βλέπουν αλλά να αντιμετοπίζουμε και το ίδιο θέμα μέσα στην ανιμε παρεα? Διαφωνεί κανένας από το Φορουμ σε αυτο???
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 4:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μάλλον όμως ξεχνάw ότι σου προτείναμε άλλα άνιμε που αξίζει να τα δεις και εσύ τα απέρριψες ως παλιά και επηρεασμένα από την αμερικάνικη κουλτούρα.


γιατί και εμείς βλέποντας άνιμε μεγαλώσαμε αλλά βλέπεις δεν ήταν τα ντιτζιμανς και τα ποκεμανς και τα wann piss-plits-faputo.

ήταν space operas & sci-fi dramas.
αλλά αυτά, δεν είναι πραγματικά γιαπωνέζικα άνιμε γιατί δνε περιέχουν στοιχεία της ιαπωνικής κουλτούρας όπως είναι οι shinobi, oi shinigami και τα power-ups.
_________________
My MAL List


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melkor1431 στις Τετ Μάρ 09, 2011 5:01 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 4:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Evian Teos έγραψε:
Και για τέλος απλά να πω ότι πρέπει να θυμηθούμε ότι είναι ένα σιτε για ανιμε{όποια και αν είναι αυτα} και (1) έχουμε μπει για να πούμε ποια μας αρέσουν και γιατί και να σχολιάσουμε θέματα και (2) όχι να ειρωνευόμαστε ή να σχολιάζουμε αρνητικά κάποιον επειδή έχει άλλες προτιμήσεις.


Διαφωνώ με το πρώτο μέρος, συμφωνώ με το δεύτερο.
Σε ένα forum δεν μπαίνεις για να ακούσεις μόνο τα καλά ή μόνο τα κακά από κάτι. (ότι και αν είναι αυτό). Το να έχεις διάλογο και αντιπαράθεση πάνω σε ένα θέμα είναι το πιο υγιές κατ'εμέ.
Σίγουρα βέβαια από την άλλη το να ειρωνεύεσαι κάποιον δεν είναι σωστή συμπεριφορά και συμφωνώ μαζί σου αλλά έπεσες και στα άτομα βρε παιδί μου... Twisted Evil
Οι 3 παραπάνω (Melkor1431, kelborn3 και bezdim) ψοφάνε για καψώνι! Razz
Ειδικά όταν βρουν κάποιον τόσο ενθουσιώδη σαν εσένα οπότε δεν είναι κάτι personal. Wink

Πάντως να σου πω την αλήθεια, είσαι από τους λίγους που έχουν μείνει ΑΚΟΜΑ τόσο πωρωμένοι κυρίως με το Bleach από τα 3.
Επίσης μία ερώτηση που βαριέμαι τώρα να ψάξω πιο πίσω για να δω αν απάντησες:
manga διαβάζεις; Γιατί όσο δεν διάβαζα manga, ούτε τα filler τι ήταν ήξερα, ούτε σημασία τους έδινα και έβλεπα χαρούμενος και ξέγνοιαστος το κάθε επεισόδιο και από τα 3 και είχα την χαρά της άγνοιας.
Τώρα πολύ πολύ δεν τα βλέπω, έτσι και αλλιώς, αφού τα διαβάζω οπότε πιστεύω είναι σίγουρα διαφορετική η αντιμετώπιση κάποιου που διαβάζει και τα manga και κάποιου που δεν.

EDIT:
Μέχρι να απαντήσω ήρθαν άλλες 10 απαντήσεις αλλά πιστεύω καταφέρνω και δεν είμαι ετεροχρονισμένος. Cool
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 5:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ψοφάω για καψώνι αδερφέ μόνο όταν ο αλλος επιμένει να μου λέει ότι άνιμε που συνεχίζονται εδώ και 10 χρόνιαι και θα συνεχίζονται για άλλα τόσα τουλάχιστον είναι το απόλυτο οπτικοακουστικό αριστούργημα, μόνο και μόνο γιατί έχουν τις μεγαλύτερες πωλήσεις παγκοσμίως.

άλλο βλέπω κάτι γιατί διασκεδάζω, και άλλο αναγνωρίζω ποια αξία έχει ή δεν έχει.

επίσης ψοφάω για καψώνι όταν ο συνομιλητής μου επιμένει να μην καταλαβαίνει αυτό που του λέω, στη συγκερκιμένη περίπτωση ότι ξέρω για τι μιλάω γιατί και εγώ βλέπω/έχω δει, και συνεχίζει να πιστεύει ότι μιλάω αρνητικά λόγω άγνοιας.


ΑΝΤΙΘΕΤΑ, αν ο συνομιλητής μου γυρίσει και μου πει " κοίτα μέλκορα, γούστα είναι αυτά. καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πολλά καλά άνιμε εκεί έξω, κάποια είναι αριστουργήματα, αλλά εγώ γουστάρω μόνο τα super power-ups fighting shounen βρε αδερφέ"
θα γυρίσω και θα του πω "κρίμα μαν χάνεις πολλά καλά πράγματα, αλλά ο καθένας με τα βίτσια του".

εγώ ποτέ δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν. γιατί να προσπαθεί να με πείσει κάποιος που ξέρει λιγότερα από μένα (που ήδη ξέρω τα μισά)?
_________________
My MAL List


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melkor1431 στις Τετ Μάρ 09, 2011 5:05 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 5:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν νομίζω οτι τα απέρριψα και αν το έκανα λάθος μου!Όπως έχω πει ξανά στο φορουμ ενδιαφέρομαι πολύ για προτάσεις και ήδη έχω ακούσει και κατεβάσει κάποιες! Αν δεν σας είναι κόπος σε ένα ποστ όποιος θέλει ή σε ένα πμ να μου προτείνει κάποια!Απλώς αυτό που θέλω από το φορουμ είναι να μην κατακρίνουμε αν κάποιος βλέπει κάτι! Έχουμε το δικαίωμα και να διαφωνουμε καινα του το λέμε αλλά να λέμε το γιατί {μια πιθανή πρόταση κάποιου καλύτερου} και να μην έχουμε μια ειρωνική στάση! Φανταστείτε να κορωιδεύαμε κάποιον που δεν έβλεπε ανιμε? Θα τα περνε και δεν θα θελε ξανά να ακούσει λέξη!
Για φαντάσου το Fairy tail έχει προοπτικές να μπεί στα Big 3 ή να γινουν Big 4 τι θα γίνει τότε θα κοροϊδεύουμε τα παιδιά που το μεταφράζουν στο σιτε?{κριμα γιατί κάνουν καλή δουλειά όπως και στο Dragonball kai} και μια απο τις σειρές που μου κίνησε το ενδιαφέρον είναι το GTO που όπως βλέπω είσαι μέλος τις ομάδας! Δεν ήξερα αν είναι καλό αλλά μου το πρότειναν τα παιδιά στο σιιτε και το κατέβασα και το Σκ θα το δω να δω αν μου αρέσει ή όχι! Έτσι πιστεύω κάνουμε καλήτερη δουλεία από το να θάβουμε τα άλλα!Και ναι έμενα το Ryrouni μου αρέσει και θα το προτείνω σε κάποιον από κει και πέρα δεν θα το κράξω επειδή δεν του άρεσε! Αυτό μόνο μιας και που από ότι φαίνεται γνωρίζετε περισσότερα απλά μεταδώστε τα!
Και ναι διαβάζω εδώ και καιρό μανκα αλλά είχα την ατυχία να δω πολλά φιλέρ!
ναι Μελκορ αλλά πως θα καταλάβω ότι έχεις δίκιο αν τα πέρνω μαζί σου επειδή με ειρωνεύεσαι! Καλός ή κακος ειμαι σε τέτια φάση και οπως παρατηρώ όλοι στην ηλικία μου περίπου{Πανεπιστιμιο} Δεν είναι που επιμένω επηδή πιστεύω στην άγνοια σου αλλά με φέρνει αυτόματα σε αμυντική θέση η ειρωνεία σ! Όπως είπα παιδια του σιτε που σαν και σένα μάλλον ξέραν περισσοτερα από εμένα μου παν ότι και αυτοί θεορούν μαπα τα 3 και μου προτειναν κάποια και τους άκουσα και σεβάστηκα την αποψή τους επειδή εκείνοι δεν κοίταγαν να με ειρωνευτούν αλλά να μου πουν κατι καλύτερο!Δοκίμασε το ποιανει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 5:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και σου ξαναλέω, έπεσες στην περίπτωση! Razz

Και ξαναλέω, είσαι από τους ελάχιστους πλέον (σε αυτό το forum) οι οποίοι ακόμα ΥΠΕΡαμύνονται και ειδικά για το naruto και το bleach και τα anime τους κιόλας! Εδώ για τα manga και έχουμε αρχίσει να ξενερώνουν πολλοί, (ειδικά για το Bleach...) πόσο δε για τα anime τους!
Δίνεις τροφή... Δεδομένου του ότι και εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει ότι δεν είναι ότι ήταν παλιά αυτά τα anime, συνεχίζεις να τα υπερασπίζεσαι με υπερβάλλοντα ζήλο, μόνο και μόνο από αντίδραση πλέον! Wink
Πιστεύω ότι συγκλίνουμε στην παράγραφο "ΑΝΤΙΘΕΤΑ, αν ο ..." του Melkor1431 με την οποία μπορούν και να ηρεμήσουν τα πράγματα. Wink

Tzolis, "Peacemaker" over and out. Cool

For the record, στο poll ψήφισα το 4. Razz
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto (DROPPED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01524 seconds with 5 queries