Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Dragonball Kai

Μεταγλωττίσεις DB GT & Movies απο Deagostini Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 16, 2011 10:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
Αυτό που όλοι ξεχνάτε, είναι ότι οι περισσότεροι ακόμα, δεν έχουν τα τεχνικά μέσα ή τις γνώσεις για να κατεβάζουν βίντεο και να τα βλέπουν στον υπολογιστή.

Πιο εύκολο τους έρχεται να πάρουν ένα DVD και να το βάλουν στη φέτα του σαλονιού, παρά να το κατεβάσουν και να το μετατρέψουν ή να έχουν κάποιον media player για να το δουν εκεί...


Τραγικό αλλά πέρα για πέρα αληθινό...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 17, 2011 12:16 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν πολύς κόσμος αγοράζει τα DVD, όμως όσο και να θέλουμε δεν θα έρθουν άλλα anime στην Ελλάδα αν δεν δείξουμε υποστήριξη στις επίσημες κυκλοφορίες. Αν το κοινό αποδειχθεί ευρύτερο, τότε θα υπάρξει και καλύτερη διάθεση για ποιοτικότερο αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 17, 2011 12:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Ζήση κάνεις λάθος... Δεν θα πηγαίνω εγώ να αγοράζω 10 εθρώ 2 επεισόδια για να πείσω την κάθε Deagostini ότι είμαι ζώον, για να μου φέρει κιάλλες σειρές για να κονομίσει παρά την άθλια δουλειά που κάνει... Η σειρά είναι αντίρροπη... Θα βελτιώσουν οι εταιρίες το προιόν για να με πείσουν να σκάσω τα πολλά ομολογουμένως λεφτά που αξιώνουν το προιόν τους...

Btw κάτι άσχετο για την ελληνική πραγματικότητα... Έγινε ολόκληρος χαμός και απειλούσαν τα site με κλείσιμο που διακινούσαν παράνομα υπότιτλους... Ωραία ώς εδώ. Και εν έτει 2011 πλέον πας στα μεγαλύτερα πολυκαταστήματα που πουλάνε σειρές και το 80% εξ αυτών (των σειρών) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ... Δεν υπερβάλλω για το ποσοστό... Εμ μου ζητάς να σου δώσω 60-80 ευρώ για να δω μία σεζόν 24 επεισοδίων, εμ δεν μου βάζεις και υπότιτλους... Για ποιον λόγο να στα δώσω;;;; Ποτέ μα ποτέ!!!

Μόλις συνειδητοποίησα ότι όλο μου το post είναι off-topic... Κρίμα να το σβήσω όμως εεεε;;;... Razz Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 82
Τοποθεσία: Σαλόνικα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 3:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν υπάρχουν αυτές οι πέντε Dragonball movies που υποτίτλισε η AC,κάπου στο διαδύκτυο.Δεν λέω βλέπονται και με την χάλια μετάφραση αλλά θα προτιμούσα την δουλειά των παιδιών.Επειδή ξέρω ότι τα παιδία δεν θέλουν να δίνουν σε ποστ τις διευθύνσεις (και καλά κάνουν) αν κάποιος ξέρει που υπάρχουν να μου στείλει ΠΜ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
_________________


http://animestate.forumgreek.com
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 3:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορούμε να ξέρουμε αν τις ανέβασε κάποιος κάπου και πού.

Οπότε, οι πιθανές λύσεις είναι:
1. Google. Και ο Θεός βοηθός.
2. Αν τις έχει κανένα μέλος και είναι πρόθυμο να σου τις δώσει, να σου στείλει pm.
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 82
Τοποθεσία: Σαλόνικα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 4:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έψαξα στο Google ,αλλά δεν βρήκα τίποτα.Έτσι θα περιμένω αν κάποιος τα έχει ανεβάσει κάπου να μου στείλει ΠΜ,άλλωστε αυτό περίμενα και από την αρχή.
_________________


http://animestate.forumgreek.com
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 26 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 49
Τοποθεσία: βυρωνας(καρεας)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 09, 2011 8:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά σας παρακαλώ εάν κάποιος έχει τις dbz movies από την animeclipse ας μου στείλει pm και αν μπορεί να μου τις δώσει.Επίσης και τα επεισόδια του gt αλλά τις ταινίες τις θέλω οπωσδήποτε.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 09, 2011 7:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oι ταινιες και τα επεισοδια gt στα ελληνικα υπαρχουν παντου σχεδον πλεον.Ψαξε ενα ελληνικο blogspot για dragonball εκει εχει τα παντα Wink
Οσο για τις ταινιες της AC ηταν πολυ αρτια παραγωγη αλλα ηταν και μεγαλες σε μεγεθος εγω δεν μπορω να τις ανεβασω,αν προσφερθει καποιος αλλος εχει καλος...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Dragonball Kai Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01411 seconds with 5 queries