Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Καινούριο bersek 2010 Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Μάι 2009
Δημοσιεύσεις: 11
Τοποθεσία: ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 12:15 pm
Τίτλος: Καινούριο bersek 2010
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μολης σημερα εμαθα οτη μεσα στο 2010 θα βγουνε καινουργια επισοδια bersek!!Ειμαι φανατικος του ανιμε και του περιοδικου φυσικα...Θα ηθελα να ξερω αν ξερετε κατι παραπανο,ποτε θα κικλοφορισει κτλ...Και αν οι διαχιριστες θα ενδιαφερθιτε να κανετε της (χακεργιεσας Razz ) να το βριτε φαστ και το ενταξετε στα προτζεκτσας...

Υ.Σ. Παρακαλο τα σχολια για την ορθογραφια να τα κρατισετε σαν σκεψης και να μην τα εκδιλοσετε!! Crying or Very sad
Υ.Σ. Προτρεχω το ξερω αλλα οπος ειπα ειμαι φανατικος κυριολεκτικα και θελω να προετιμασω το εδαφος

Ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονοσας και τον πονοματο! Razz
_________________
ΠΑΟΚ ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ IRON MAIDEN ΔΙΣΚΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 12:27 pm
Τίτλος: Re: Καινουριο bersek 2010
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lineles έγραψε:
Υ.Σ. Παρακαλο τα σχολια για την ορθογραφια να τα κρατισετε σαν σκεψης και να μην τα εκδιλοσετε!! Crying or Very sad


I'm sorry son.

Crying or Very sad Whip
In other news.
Έτσι φαίνεται, έτσι φημολογείται, και, μάλλον, έτσι θα είναι.
Μέχρι στιγμής βέβαια το μόνο που έχει παίξει είναι κάποιες διαφημίσεις για την προώθηση του Manga. Τουλάχιστον έτσι λέει το ANN.
Θα δείξει.


Υ.Γ: αν δεν το έγραφες, μάλλον που δεν θα ασχολιόμουν ε. Χωρίς παρεξήγηση, χαβαλέ κάνω.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 2:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το είδα στο anidb από την πρώτη στιγμή, τουλάχιστον για τώρα δεν έχει βγεί ημερομηνία στο site.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7991
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 3:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς να θέλω να φανώ αρνητικός.....πάλι μια τρύπα στο νερό θα κάνουν...το manga δεν έχει τελειώσει ακόμα, βγαίνει ένα τεύχος ανά μήνα? δίμηνο? πάλι θα το αφήσουν στην μέση όπως έκαναν κ με τη πρώτη anime σειρά.
_________________
When there's no more room in Hell, the dead will walk the earth.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 5:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην είσαι τόσο απαισιόδοξος.
Μπορεί να βγάζουν ένα επεισόδιο ανά τρίμηνο.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Μάι 2009
Δημοσιεύσεις: 11
Τοποθεσία: ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 6:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sugata ΠΑΡΟΤΙ γραφω μια φορα τον χρονο σε εχω καθε φορα εδω!!!Οχη τη να παρεξιγηθω ριχνω πολι γελιο με τις απαντισης σου παντα!Ακου ενα επισοδιο το τριμινο ααχχααχαχαχαχαχα!!!Ελπιζω να γινει κατι καλο επιτελους για το κατα την γνωμημου καλητερω μανγκα(Γιωργο) που εχει κυκλοφορισει ποτε!Περημενω καμια πληροφορια οταν και αν εχετε..ΚΑΙ οταν βγει (που θα βγει) περνω μαστιγιο και σας κινυγαω να το ενταξετε σαν προτζεκτ! Cool
_________________
ΠΑΟΚ ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ IRON MAIDEN ΔΙΣΚΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 8:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα σου βγάλουν όλο το manga σε anime ακόμα και στο σημείο που είναι γιατί υπόψην, μιλάμε για 316 chapters.
Τουλάχιστον να μην το τελειώσουν σε άκυρο σημείο πάλι. (Και καλύτερα να είναι συνέχεια και όχι τα ίδια από την αρχη...)
Το ανα μήνα μην σε παραξενεύει. Yπάρχουν αρκετά manga που είναι μηνιαία (βλέπε Claymore, Soul Eater). Από εκεί και πάνω είναι το εκνευριστικό που η αλήθεια είναι ότι το Berzerk το έκανε αν και έχει στρώσει κάπως πάλι.
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 8:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lineles έγραψε:
μανγκα(Γιωργο)


νόμιζα ότι τέτοιο άκυρο τρόπο σκέψης μόνο εγώ είχα.
βλέπω ότι υπάρχουν κι άλλοι.

'σωραίος αδελφέ. you have my personal


όντοπικ, γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στο ANN να κατατοπιστείς πάνω στο θέμα;
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Μάι 2009
Δημοσιεύσεις: 11
Τοποθεσία: ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 9:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ξερω οτη ειχαι γινει αφτω (καθιστεριση στην κυκλοφορια) ηταν γιατι ο μιουρα ειχαι προβλιματα με την υγεια του (καπου ακουσα οτη ασχολουταν και με ενα μυστιριο ριαλιτι) και για αφτο αργουσε....Τορα με την λογικη οτη το πηγαν τομο και επισοδιο σχεδον,δεν νομιζω οτη θα ειναι τοσο μεγαλο να το κανουν ολο..Το θεμα ειναι οτη δεν υπαρχη ημερομινια τερματισμου του μανγκα και μιουρα εχει διλωση οτη θελει να κανει το μεγαλιτερο σε διαρκια μανγκα που εχει γινει ποτε..Τορα απο λαω που εβγαλε τους καμικαζη ολα τα περιμενω...ΑΑΑ!δεν ξερω τι ειναι το ανν εχει καμια σχεσι με τον Κιπλινγκ(!ΔΙΑΡΚΙΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΙΤΟΣ ΑΣΤΕΙΣΜΟΣ!) ινφορμε πλσ!Ευχαριστο για χιουμοριστικη κατανοίση! Razz
_________________
ΠΑΟΚ ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ IRON MAIDEN ΔΙΣΚΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 17 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 17, 2010 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzolis έγραψε:
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα σου βγάλουν όλο το manga σε anime ακόμα και στο σημείο που είναι γιατί υπόψην, μιλάμε για 316 chapters.
Τουλάχιστον να μην το τελειώσουν σε άκυρο σημείο πάλι. (Και καλύτερα να είναι συνέχεια και όχι τα ίδια από την αρχη...)
Το ανα μήνα μην σε παραξενεύει. Yπάρχουν αρκετά manga που είναι μηνιαία (βλέπε Claymore, Soul Eater). Από εκεί και πάνω είναι το εκνευριστικό που η αλήθεια είναι ότι το Berzerk το έκανε αν και έχει στρώσει κάπως πάλι.



Το anime πραγματικα ηταν σαν αλλο story αυτο το καταλαβα οταν διαβασα το manga δεν θα ηθελα να βγαλουν και συνεχεια στο anime εφοσον το εχουν πετσοκοψει τοσο ασχημα. (ως ανεξαρτητο Anime ειναι οκ)

http://www.theblackswordsman.com/
Στο site αυτο θα δεις ενα πινακα που διχνει πως περιπου δημοσιευονται τα tomes του Berserk ειναι αναλογα με το χρονο.Λογικα ισως κρατήσει αυτο το προγραμα ο δημιουργος του αλλα δεν το λεω με σιγουρια.Btw 15 Νοεμβριου 2010 βγηκε το 317
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2010 12:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eleantil έγραψε:
Το anime πραγματικα ηταν σαν αλλο story αυτο το καταλαβα οταν διαβασα το manga δεν θα ηθελα να βγαλουν και συνεχεια στο anime εφοσον το εχουν πετσοκοψει τοσο ασχημα. (ως ανεξαρτητο Anime ειναι οκ)

Να πω την αλήθεια έχει χρόνια που το είχα δει (καμιά 10ριά, χοντρά, χοντρά) και το manga το είχα διαβάσει πολύ αργότερα οπότε δεν θυμάμαι πολλά για να πω αν έχουν μεγάλες διαφορές όχι.
Πάντως από τα teaser δεν βλέπω να τον δείχνει μικρό οπότε ίσως νατο πάνε σαν συνέχεια (τώρα από το τέλος του προηγούμενο, από κάποιο ενδιάμεσο σημείο, δεν ξέρω.

Όσο για το ΑΝΝ (Anime News Network) μπες εδώ για να δεις και τα περί του νέου anime Wink
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2010 12:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο anime κοψανε τις σκηνες του puck εναν απο τουσ προταγωνιστικους χαρακτηρες δεν τον εχουν καν μεσα ενω επρεπε + οτι δεν βαλανε τον καβαλαρη που τους σωζει απο την αποκαλυψη ..η ιστορια εχει γινει ανω κατω πραγματικα απορω πως θα μπορεσουν να το συνεχισουν ισως το παρουν απο την αρχη (αυτα που λεω ειναι απο τα λιγα που εχουν παραλειψει στο anime και βγαζουν ματι)
_________________

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Μάι 2009
Δημοσιεύσεις: 11
Τοποθεσία: ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2010 1:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεγονος ειναι οτη αφτο το ζοιφιο που γυρναει γυροτου και λεει χαζοαστια δεν μου ελιψε και πολυ απο το ανιμε...Τορα ο skull knight i lineles(που προφανος μου αρεση περισοτερο αφτητου η ονομασια) ειναι μεγαλη απολια που δεν τον εχουν ειναι ο καλητερος σηγουρα...[spoiler]Τορα απο εκει και περα εχου φαει και 2 κεφαλεα πρην την εκλιψη...Το 2ερω prequel και και εκεινω με εκεινο τον λυκο που ηταν αποστολος(παυλος) τεληκα...[/spoiler]Εμενα προσοπηκα το ανιμε μου αρεσε πολι ασχετα αν οντος εχουν βγαλη πολυ πραγμα ειναι και παλη φοβερο...Τορα δεν ξερω τη σιμενη full-cg anime που λενε οτη θελουν να το κανουν...Εφχαριστω για την διεφκρινιση τι ειναι το ανν!
_________________
ΠΑΟΚ ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ IRON MAIDEN ΔΙΣΚΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2010 2:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lineles έγραψε:
Τορα δεν ξερω τη σιμενη full-cg anime που λενε οτη θελουν να το κανουν...Εφχαριστω για την διεφκρινιση τι ειναι το ανν!


Δες τότε και αυτό το link για να δεις τι εννοεί με το full CG
Wink
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2010 3:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lineles έγραψε:
Γεγονος ειναι οτη αφτο το ζοιφιο που γυρναει γυροτου και λεει χαζοαστια δεν μου ελιψε και πολυ απο το ανιμε...Τορα ο skull knight i lineles(που προφανος μου αρεση περισοτερο αφτητου η ονομασια) ειναι μεγαλη απολια που δεν τον εχουν ειναι ο καλητερος σηγουρα...
Εμενα προσοπηκα το ανιμε μου αρεσε πολι ασχετα αν οντος εχουν βγαλη πολυ πραγμα ειναι και παλη φοβερο...Τορα δεν ξερω τη σιμενη full-cg anime που λενε οτη θελουν να το κανουν...Εφχαριστω για την διεφκρινιση τι ειναι το ανν!


δεν ειπα οτι ειναι φοβερός χαρακτήρας απλα το ανιμε ειναι ξενο ετσι ως προς την ιστορια (ως ιστορια απλη και εμενα μου αρεσε παρα πολυ)

απο τα commercial που ειδα στο link βλεπω οτι το κανουν απο την αρχη εχει και σκηνες απο το πρωτο anime ανακατασκευασμενες αρα μαλλον θα προσθεσουν τα παντα
_________________

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01321 seconds with 5 queries