Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Robin Hood no Daibouken

[AC] Robin Hood no Daibouken [ΑΚΑ Ο Ρομπέν των Δασών] Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 18, 2012 11:33 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια! big smile

Τώρα, για το seed υπάρχει ειδικό thread... Wink Θα το βρεις αριστερά, στο Κύριο Μενού, εκεί που λέει αίτηση για seed.
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 2
Τοποθεσία: karditsa

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 11, 2012 7:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες τους υποτιτλους που τους βρισκουμε?? Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 11, 2012 7:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι υπότιτλοι, αγγλικοί και ελληνικοί είναι ενσωματωμένοι.

Το παρακάτω link σου λέει ακριβώς πώς θα τους εμφανίσεις: (6η ερώτηση)
http://www.animeclipse.com/phpbb2/viewtopic.php?t=2848
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 2
Τοποθεσία: karditsa

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 11, 2012 10:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω τους βρηκα. αλλα αμα 8ελω να γραψω τα επισοδεια σε dvd σε μορφη AVI θα τους εμφανιζει και τους 2?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 11, 2012 11:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα έχεις pm σε λίγο, μιας και δεν αφορά το thread το συγκεκριμένο θέμα.
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2012 9:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας.
Μπαίνω στο site σας εδώ και καιρό, μιας και μου αρέσουν τα παλιά anime και ειδικά το Ρόμπιν. Γράφτηκα σήμερα, γιατί μπούχτισα λίγο. Μου την έχετε την ανακοίνωση φάτσα-φόρα: Robin Αρχές Οκτωβρίου (για τα άλλα δεν με νοιάζει, δεν τα βλέπω κιόλας). Και είναι ήδη περασμένες αρχές Οκτωβρίου, κοντεύουν μέσα και Robin γιοκ.
Μήπως λοιπόν να αφήσουμε τις μλκς; Ρομπιν έχει να βγει από το Μάιο, όλο το καλοκαίρι τίποτα, τώρα το φθινόπωρο πάλι ξύσιμο. Απ΄ ό,τι βλέπω και στα υπόλοιπα projects πρόοδος μηδέν. Γιατί λοιπόν δεν τιμάτε τα παντελόνια σας και να παραδεχτείτε ότι πάει το τάδε άνιμ, άντε γεια... Να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι να το δούμε από άλλη ομάδα ή στα αγγλικά. Μου την έχετε την Ανακοίνωση για το project status πρώτη μούρη... Ωραία τα λόγια και οι ψεύτικες εκτιμήσεις, αλλά θα δούμε κάτι στην πράξη;
Λογικά θα μου την πείτε για το ύφος μου. Αναλογιστείτε όμως ότι ο κόσμος περιμένει πράγματα από εσάς και εσείς μας δουλεύτε ψιλό γαζί. Στην τελική, κλείστε το το μαγαζί.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2012 9:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kατά πρώτον +1 στον Croagunk

Κατά δεύτερον φίλε παντελόνια εμείς εδώ δε φοράμε εδώ και πολυυυυυυ καιρό μιας και τα αντικαταστήσαμε με κάτι πιο άνετο, βλέπε φουστίτσα. Κάποιοι τα λένε κιλτ, άλλοι, φουστανέλλα, άλλοι βράκα, αλλά δε παύουν να είναι φουστίτσες.

Η φουστίτσα μεταξύ άλλων εξυπηρετεί τον αερισμό των αξεσουάρ μας αλλά προσφέρει και τον απαραίτητο χώρο σε περίπτωση που ΠΡΗΣΤΟΥΝ. Επίσης προσφέρει άμεση πρόσβαση για ΞΥΣΙΜΟ αλλά και για ΧΤΕΝΙΣΜΑ.

Ο χρόνος και η ροή του δεν είναι ζήτημα, μιας και εδώ στην AC λόγω warp currents ρέει άλλοτε αργά, άλλοτε γρήγορα, ενίοτε και προς τα πίσω.

Πάντως είναι ιδιαίτερα συγκινητικό ότι σου αρέσουν τα ποιοτικά anime, συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή τρέχει ο ενθουσιασμός πάνω στην καρέκλα μιας και η φούστα μούλιασε.

Αν δε, σου αρέσει τόσο πολύ το Ρόμπιν και περιμένεις release τόσο ανυπόμονα, μπορείς να ξαναδείς τα παλιά επεισόδια, ανάποδα αυτή τη φορά. Μέχρι να τα δεις και να πιάσεις το νόημα θα έχει βγει καινούριο επεισόδιο. Από όλες τις σειρές.

Αυτά για τώρα και εύχομαι καλή διαμονή στο φτωχικό μας.
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2012 9:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bezdim έγραψε:
Kατά πρώτον +1 στον Croagunk

Κατά δεύτερον φίλε παντελόνια εμείς εδώ δε φοράμε εδώ και πολυυυυυυ καιρό μιας και τα αντικαταστήσαμε με κάτι πιο άνετο, βλέπε φουστίτσα. Κάποιοι τα λένε κιλτ, άλλοι, φουστανέλλα, άλλοι βράκα, αλλά δε παύουν να είναι φουστίτσες.

Η φουστίτσα μεταξύ άλλων εξυπηρετεί τον αερισμό των αξεσουάρ μας αλλά προσφέρει και τον απαραίτητο χώρο σε περίπτωση που ΠΡΗΣΤΟΥΝ. Επίσης προσφέρει άμεση πρόσβαση για ΞΥΣΙΜΟ αλλά και για ΧΤΕΝΙΣΜΑ.


Αρχικα, +1 στο Δημήτρη
έπειτα,
ένα και ένα για το παρκούρ που είναι και πολύ στη μόδα τώρα τελευταία και σκέφτομαι να το αρχίσω

bezdim έγραψε:

Αν δε, σου αρέσει τόσο πολύ το Ρόμπιν και περιμένεις release τόσο ανυπόμονα, μπορείς να ξαναδείς τα παλιά επεισόδια, ανάποδα αυτή τη φορά. Μέχρι να τα δεις και να πιάσεις το νόημα θα έχει βγει καινούριο επεισόδιο. Από όλες τις σειρές.

και από μπρος, και από πίσω. get it?
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 28


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2012 9:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχάς αν και καινούργια σχετικά σαν μέλος του φόρουμ, δεν μπορώ να πω ότι είμαι και τόσο ικανοποιημένη από την πορεία της ομάδας σε πολλά από τα project. Και εγώ νιώθω ότι απατούμαι περιμένοντας πράγματα από ανακοινώσεις που γίνονται και ποτέ δεν υλοποιούνται, αλλά εντάξει δεν μπορώ να πω ότι το έχω και τόσο πατριωτικά. Κακά τα ψέμματα ζούμε σε απαιτητικούς καιρούς και δεν τρέφω αυταπάτες σχετικά με το τι προέχει στη ζωή του κοσμάκι. Με τόσα προσωπικά θέματα και προβλήματα το fansubbing θα πρέπει να είναι το λιγότερο που θα έχουν στο μυαλό τους ή και καθόλου μην πω.
Αν και βέβαια έχω βαρεθεί να περιμένω και τώρα τα βλέπω από ξένα fansub δεν παύω να περιμένω γιατί τα παιδιά κάνουν καλή δουλειά όταν φιλοτιμούνται να κάνουν release!!!!
Αυτά από μένα και καλά release εαν έρθουν ποτέ...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2012 10:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Croagunk έγραψε:
Μπαίνω στο site σας εδώ και καιρό, μιας και μου αρέσουν τα παλιά anime και ειδικά το Ρόμπιν. Γράφτηκα σήμερα, γιατί μπούχτισα λίγο. Μου την έχετε την ανακοίνωση φάτσα-φόρα: Robin Αρχές Οκτωβρίου (για τα άλλα δεν με νοιάζει, δεν τα βλέπω κιόλας). Και είναι ήδη περασμένες αρχές Οκτωβρίου, κοντεύουν μέσα και Robin γιοκ.


Μάθε να διαβάζεις πιο προσεκτικά:

Ανακοίνωση έγραψε:
Μπορούμε, ωστόσο, να σας πούμε μια πρόχειρη προεκτίμηση για το πότε θα υπάρξουν νέα επεισόδια. Χωρίς ωστόσο αυτό να είναι δεσμευτικό και 100% σίγουρο για όλα τα Projects:


Croagunk έγραψε:
Μήπως λοιπόν να αφήσουμε τις μλκς; Ρομπιν έχει να βγει από το Μάιο, όλο το καλοκαίρι τίποτα, τώρα το φθινόπωρο πάλι ξύσιμο. Απ΄ ό,τι βλέπω και στα υπόλοιπα projects πρόοδος μηδέν. Γιατί λοιπόν δεν τιμάτε τα παντελόνια σας και να παραδεχτείτε ότι πάει το τάδε άνιμ, άντε γεια... Να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι να το δούμε από άλλη ομάδα ή στα αγγλικά. Μου την έχετε την Ανακοίνωση για το project status πρώτη μούρη... Ωραία τα λόγια και οι ψεύτικες εκτιμήσεις, αλλά θα δούμε κάτι στην πράξη;


Τα έχουμε πει πολλές φορές, για το fansubbing που είναι χόμπι, και δεν έχουμε καμία υποχρέωση να βγάλουμε επεισόδια, και να απολογηθούμε όταν δε βγάλουμε. Οπότε, αν δε σου αρέσει, πήγαινε αλλού.

Croagunk έγραψε:
Λογικά θα μου την πείτε για το ύφος μου. Αναλογιστείτε όμως ότι ο κόσμος περιμένει πράγματα από εσάς και εσείς μας δουλεύτε ψιλό γαζί. Στην τελική, κλείστε το το μαγαζί.


Ναι, θα σου την πούμε για το ύφος σου. Γιατί δεν έχεις κανένα δικαιώμα να έχεις τέτοιο ύφος, για κάτι που σου προσφέρεται ΔΩΡΕΑΝ.

Τα "ψιλό γαζί", "κλείστε το μαγαζί" και τα ρέστα, δεν περνάνε εδώ.

Κι επειδή το έχουμε αναλύσει το θέμα άπειρες φορές, δεν είμαι διατεθιμένος να ασχοληθώ παραπάνω.

Πορτοκαλί, και το thread κλειδώνεται μέχρι να βγει νέο release.
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2012 4:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και το thread είναι και πάλι ανοιχτό, να δώσω εδώ τις θερμές μου ευχές στον Nick7lf, the man, the myth, the legend, the man behind the man, behind the man, behind the man, behind the man, behind the other man στο robin hood. Να χαίρεσαι τη γιορτή σου τιτανομέγιστε, να είσαι πάντα καλά και με το καλό περισσότερα release στο robben και σε όσα project ασχολείσαι.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2012 9:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστώ πολύ Μάκη για τις ευχές, να σαι καλά με υγεία πάνω απ' όλα! big smile
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 10 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 10, 2012 2:27 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω για την φοβερη δουλεια ως τωρα happy Δεν φανταζεστε ποσο καιρο την γυρευα αυτη την σειρα.

Θα βγαλετε και τα 52 επεισοδια? Εαν θελετε καποια βοηθεια, εχω αρκετη εμπειρια στην επεξεργασια rips και υποτιτλισμων κλπ, και αρκετο ελευθερο χρονο αυτον τον καιρο οποταν μην διστασετε να ζητησετε happy

Παρεμιπτοντως, εαν δεν το ξερατε, υπαρχουν κατι αλλοι τυποι στους οποιους χτυπησα τυχαια, που φαινεται ενδιαφερονται για να σας δωσουν trackers για την συγκεκριμενη σειρα (link here)

Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 10, 2012 8:49 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστούμε φίλε για τα καλά σου λόγια. big smile Ναι, στόχος μας είναι να βγάλουμε και τα 52 επεισόδια. Στο συγκεκριμένο project δεν χρειαζόμαστε κάποια βοήθεια, αλλά αν θέλεις θα μπορούσες να μπεις στην ομάδα σε άλλα projects. Wink (Περισσότερα σε pm)
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 10 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2013 9:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
Τρελά Respect, τι να λέμε τώρα Worthy Με κάνετε ευτυχισμένο. Καλή δουλειά και καλό κουράγιο, και μακάρι να τα καταφέρετε μέχρι τέλους.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Robin Hood no Daibouken Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενη
Σελίδα 10 από 12

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0161 seconds with 5 queries