Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Reviews - Βαθμολογίες

[Review] Casshern Sins
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 29, 2008 9:49 pm
Τίτλος: [Review] Casshern Sins
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CASSHERN SINS



The world is now ruled by a powerful robot leader, Braiking Boss, after mankind has been conquered by robots. The people summon a mysterious girl, Luna, to help them break away from the robots and bring salvation to the humans. In retaliation, Braiking dispatches three of his most powerful cyborgs to get rid of this potential threat. Casshern, one of the cyborg warriors, manages to kill Luna, thereby resulting in the gradual annihilation of the world.

Centuries later, mankind is on the brink of extinction. Casshern returns for the first time since he killed Luna. However, he has no memories of the past or who he is. In his search for his true identity, Casshern fights the robots to defend the humans...


Το 2008 εχει(συντομα θα λεμε ειχε) κατα μεσο ορο τις καλυτερες σειρες εδω και αρκετα χρονια. Δεν λεω οτι μεσα στο 2008 υπαρχει η καλυτερη σειρα ever, αλλα οτι υπαρχουν πολλες σημαντικες σειρες, και μερικες ιδιαιτερα καλες. Για το 2008 ως ανιμε χρονια θα ανοιξω ενα αλλο τοπικ, απλα σαν εισαγωγη ηθελα να πω, οτι φετος ημουνα χαμενος στο να παρακολουθω πολλες τρεχουσες σειρες, και αναγκαστικα ειχα κανει ενα ξεσκαρταρισμα. Αυτες τις μερες, εχοντας ξεμεινει απο νεα επεισοδια, ειπα να δοκιμασω μια σειρα απο αυτες που ειχα αρχικα αποριψει (στην θεωρια, χωρις δηλαδη να εχω δει καποιο επεισοδιο). Απιστευτη εκπληξη με περιμενε οταν ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια του Casshern Sins! Post apocalyptic, sci fi, angst at its best! Δεν ειναι το ανιμεϊτιον, ουτε ο ηχος ή οτιδηποτε "τεχνικο". Ειναι η ατμοσφαιρα του που ταιριαζει απολυτα με τα γουστα μου. Αν λοιπον σας αρεσει το ανιμε σας να εχει απελπισια, μηδενισμο, ζοφερη ατμοσφαιρα, σε υπερτατο βαθμο, αλλα και αρκετη δραση(χωρις να ειναι το πρωτο ζητουμενο), δωστε μια ευκαιρια στο Casshern Sins. Εγγυημενα θα σας μαυρισει την ψυχη Twisted Evil
Ω, ειμαι τοσο ευχαριστημενος, εχω αλλα 7 επεισοδια να δω μεχρι να βγουνε αλλα. Despair, walk with me!
Δεν θελω να γραψω για την υποθεση, αν καποιος το παρακολουθει και θελει, το συζηταμε σε αυτο το τοπικ.

P.S. Οι Umai εχουν κανει πολυ καλη δουλεια, και προτεινω τα δικα τους release.
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 201
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 1:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιτελους ενα τοπικ για ανιμε (εκτος απο ναρουτο βλεατσ)....

Το βλεπω. Ειμαι στο 8. Με ενθουσιασε στην αρχη με το σχεδιο του και γενικα moy αρεσουν τα ανιμε με post apocalyptic setting.

Eνα πραγμα που με ξενερωνει απιστευτα ειναι η μαπα του Casshern (αλλα τη συνηθισα) και η παναθλια στολη του. uber gay.

Aλλα και σαν ιστορια μου αρεσει. Δηλαδη που ψαχνει να ανακλυψει ποιος πραγματικα ειναι.

Εγω το βλεπω απο shinsen... τους οποιους γενικα δεν τους πολυεμπιστευομαι αλλα στην συγκεκριμενη σειρα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο.

p.s. απο τα πιο αθλιa ΟΡ ever.... and ever
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 7:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απιστευτο! Θα μιλησουμε για ανιμε Twisted Evil
Η αληθεια φιλε ντιτζιταλ ειναι οτι εχω ανοιξει καμποσα ανιμε ποστ(οχι ναρουτο και Μπλητς), αλλα η ανταποκριση ειναι πολυ μικρη. Ενταξει, προφανως τις ανιμε συζητησεις οι περισσοτεροι τις κανουν στο ανιμε.γρ , και εδω ασχολουνται κυριως με τα ριλιζ της ΑνιμΕκλιψ. Τελος παντων, εγω θα παραμεινω στις επαλξεις Razz

Εγω στο Casshern Sins ειμαι στο 4ο επεισοδιο(μολις τελειωσω αυτο το ποστ θα δω ενα δυο επεισοδια ακομα!). Για την στολη του Casshern θα συμφωνησω απολυτα. Τωρα για την μαπα του... χωρις κουκουλα καλος ειναι, με την κουκουλα σαν την Grace Jones στο πιο λευκο της ειναι Twisted Evil
Και ναι, ξεχασα να το πω το πιο ακυρο ΟΡ που εχω δει.
Η ιστορια ομως με κανει και ξεχνω ολα τα υπολοιπα.
Παω να δω το 5!
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 77
Τοποθεσία: Miskatonic University


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 20, 2009 10:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα είναι περίεργο που κάνω ποστ σε ένα περσινό thread αλλά πιστεύω οτι το Casshern Sins το αξίζει. Πρίν ένα μήνα το τελείωσα αλλά η σκοτεινή του ατμόσφαιρα, η πολύ ενδιαφέρουσα πλοκή του και το κατακπληκτικό του σχέδιο παραμένουν ακόμα στο μυαλό μου. Θεωρώ οτι είναι μία απο τις πολύ καλές περιπτώσεις SciFi σε Post-apocalyptic σκηνικό και δεν πιστεύω οτι θα μείνει κάποιος απογοητευμένος. Ένα anime που κατα τη γνώμη μου δίνει αρκετό χώρο για προβληματισμό και περνάει αρκετά μηνύματα. Φυσικά δεν μένει πίσω ούτε στον τομέα της δράσης αφού οι μάχες είναι ουκ ολίγες και παράλληλα αρκετά εντυπωσιακές. Τέλος όσον αφορά τα releases θα συμφωνήσω με τον digitaltracker οτι οι shinsen subs έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά άν και είδα οτι το έχουν πιάσει και οι Thora(ongoing) σε ποιότητα 1080p.
_________________
''We shall dive down through black abysses....
and in that lair of the Deep Ones we shall dwell amidst wonder and glory forever''
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Reviews - Βαθμολογίες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01418 seconds with 5 queries