Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Πώς θα θέλατε το καινούριο site του animeclipse; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 3:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dεν ξέρω δεν απαντώ. Kαντε ότι θέλετε εμένα με βολεύει και έτσι big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 5:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι σε phpbb3 αν και (νομίζω) λίγο πιο βαρύ από τις προηγούμενες εκδόσεις προσφέρει περισσότερα από τις αλλες επιλογές (drupal,joomla). Επίσης τα δύο τελευταία δεν υπάρχουν σαν καθαρά discussion boards αλλά το διαθέτουν σαν μία επιλογή. Οπότε προσωπικά ψηφίζω phpbb3....
Όχι σε flash.... μου την σπάει Laughing Laughing .... δεν λέω ωραίο στο μάτι αλλά θα γεμίσει το σιτε ένα σωρό βλακείες.....

Από την άλλη φίλτατε Ninja κάνεις πολύ γενικές ερωτήσεις.... μήπως θα ήταν καλύτερα να πείτε τι έχετε σκεφτεί και εσείς και μετά να πούμε την γνώμη μας..?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 7:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το phpbb είναι το forum, ενώ το joomla είναι το portal. Καταρχήν δεν είμαστε σίγουροι ότι το mkportal υποστηρίζει phpbb3 και για να το υποστηρίξει θα πρέπει να κάνουμε modding στον κώδικα,ενώ το joomla το υποστηρίζει ενγενώς.
Κοινώς, ενώ τώρα έχουμε το δίδυμο mkportal+phpbb v2, εγώ προτείνω να αλλάξουμε σε joomla+phpbb v3. Λιγότερο modding, περισσότερες επιλογές, πιο μοντέρνο και τεράστια γκάμα σε skins και templates. Δε φαίνεται σαν winning combination; Και μέσα σε όλα αυτά, πετάμε και κανά flash και το κάνουμε λίγο πιο ντζερτζελεδίδικο το όλο site.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 445


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 8:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς: ZERO_SEQUENCE
Οι τέσσερις πιθανές λύσεις που έχω γράψει είναι αυτές που καταλήξαμε σε μια πολύωρη συζήτηση με Gkatzo και Left64Vegeta.
Το phpbb3 δεν είναι βαρύ κατά την δική μου προσωπική γνώμη.

Προς: Ολους
Έχω αναφέρει το mkportal σαν παράδειγμα διότι είναι το μόνο portal που έχω χρησιμοποιήσει και μπορώ να κάνω δικά μου modifications. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κάτι άλλο (joomla, drupal), απλός τα υπόλοιπα εγώ προσωπικά δεν έχω δει πως είναι ο κώδικας γραμμένος για να πω με σιγουριά ότι μπορώ να φτιάξω ότι μου ζητήσει η AnimeClipse.

Προς: gpower2
Το mkportal υποστηρίζει phpbb3.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 10:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@gpower2:

επειδή έγραψες στην αρχή και τα δύο μαζί (joomla,drupal) υπέθεσα πως και τα δύο είχαν discussion boards, γιατί το drupal έχει.... τεσπα...


οπότε 4 και ξερό ψωμί....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 12:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίταξα λίγο το Joomla. Είναι όντως ένα όμορφο CMS με πολλές δυνατότητες. Ωστόσο δεν παρέχει πλήρες forum integration, και όλες οι σελίδες που περιέχει, παρουσιάζονται σαν frames, μέσα σε ένα κεντρικό μεγάλο frame.

Προσωπικά θέλω να έχω κοινό Navigation σε όποια σελίδα και αν βρίσκομαι. Και προτιμώ η σελίδα που βλέπω κάθω φορά να είναι ενιαία χωρίς frames. Με το flash και το javascript βεβαια δεν έχω κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα κάνουν καλύτερη και λειτουργικότερη την εμφάνιση.

Επίσης, το σκέτο forum, προσωπικά δε με βολεύει ιδιαίτερα. Θέλω να μπορώ να μεταβώ πχ από το forum στον Tracker απευθείας, χωρίς να περνάω ενδιάμεσα από το "Home". Ή αντίστροφα, θέλω από το Home να πάω απευθείας σε ένα καινούριο post, είτε να κάνω απευθείας Login, χωρίς να περάσω από το γενικό forum. Με βολεύει όπως είναι τώρα δηλαδή.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 4


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 1:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λίγο flash απλά για διακοσμητικούς σκοπούς (πχ στο header). Προσωπικά όμως, δεν θα προτιμούσα το μενου να είναι σε flash, αν και δεν αναφέρθηκε κατι τετοιο.

Το φόρουμ σε phpbb3 (αναβάθμηση δλδ της υπάρχουσας βέρσιον).
Όσο αφορά την κεντρική σελίδα, είτε mkportal, είτε joomla, είτε drupal, προσωπικά ως χρήστης δεν μου κάνει καμια διαφορα γιατι το μόνο που θα βλέπω είναι το template. Το τι γίνεται απο πίσω δεν με ενδιαφέρει ουτε θα διαβάσω κώδικα. Οι δυνατότητες τους είναι πάνω κατω οι ίδιες αφού αυτο που κανουν ειναι να διαχειριζονται περιεχομενο.

Αυτό που θελω να πω είναι ότι μπορείς να έχεις το ίδιο ακριβως αποτελεσμα σε εμφανιση ασχετα με το τι CMS τρεχει απο πίσω. Η αποφαση είναι σε αυτόν που έχει τις γνωσεις να το φτιάξει και να το ρυθμίσει κατάλληλα και οσο πιο ευκολα γινεται για αυτον. Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 1:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω τι θα κάνετε, αλλά θέλω το καινούριο site να ψήνει και καφέ. Razz
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 445


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 1:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-=S=- έγραψε:
Δεν ξέρω τι θα κάνετε, αλλά θέλω το καινούριο site να ψήνει και καφέ. Razz
Spam Spam Off Topic Off Topic
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 568
Τοποθεσία: The Weird




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 4:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω απολυτα σε ενα flash intro.
Για τα υπολοιπα θα συμφωνησω για το γραφιστικο κομματι να μεινουν minimal .
_________________

.:: Gungrave Released By AC ::.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 445


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 8:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας εξηγήσω σε όλα τα μέλι τις διαφορές που έχει το mkportal με το Joomla, τι είναι σημαντικό για εμάς να κατασκευαστή στο καινούργιο portal, skins/styles και ποια είναι τα πλεονεκτήματα της αναβάθμισης.

Mkportal και Joomla. Μόνο να κοιτάξεις πως εξηγάνε στις ιστοσελίδες τι κάνει το κάθε σύστημα εύκολα μπορείς να δεις την διαφορά μεταξύ τους. Το mkportal είναι ένα portal/CMS το οποίο έχει ως βασικό παράγοντα την σύνδεση ενός Forum (phpBB, VBulletin,…) με το portal. Δεν ξέρω από πλευράς modules εάν το καινούργιο mkportal προσφέρει τίποτα άλλο καλύτερο από το να δημιουργείς στατικές σελίδες HTML και να συνδέεις ένα forum (μέχρι τώρα αυτό που έχουμε το οποίο είναι και παλιά έκδοση έκανε ένα περίπου αυτά). Από την άλλη όμως το Joomla είναι ένα καθαρότατο CMS. Δηλαδή κατασκευάστηκε με σκοπό να μπορείς να προσθέσεις, να αλλάξεις και να διαγράψεις δεδομένα με μεγάλη ευκολία (γι’αυτό υπάρχει και μέσα το TinyMCE editor που κάνει την ζωή αυτών που δημιουργούν τις ιστοσελίδες πιο εύκολη). Ένα μεγάλο πλεονέκτημα του Joomla είναι ότι προσφέρει πολλά modules (media and file managers, content management, module management, style/skin management, user management) και skins που μπορούμε να τα εκμεταλλευτούμε τώρα ή στο μέλλον. Όμως όπως είπε ο Λευτέρης δεν προσφέρει την σύνδεση με ένα forum όπως το mkportal αντιθέτως αυτό φορτώνει ένα forum σε ένα iframe. Τώρα ένα iframe μπορεί να έχει τα καλά του και τα κακά του. Αυτό δεν σημαίνει ότι αποκλείουμε το Joomla από τις επιλογές μας. Εμείς ψάχνουμε για κάποιον ή κάποιους που έχουν δουλέψει πάνω στο Joomla και ξέρουν τα κατατόπια αλλά όχι μόνο στο Control Panel αλλά επίσης και στον κώδικα του Joomla. Διερωτάστε γιατί πρέπει να αλλάξουμε τον κώδικα; Υπάρχουν κάποια modules και εφαρμογές που έχει τώρα το mkportal που θέλουμε να τα κρατήσουμε ακόμη και στο νέο portal, για παράδειγμα το tracker interface της AnimeClipse είναι ένα module του mkportal το οποίο κατασκευάστηκε από ένα μέλος της AnimeClipse τον deliopoulo. Οπότε για να γίνει αυτό θα πρέπει να προσθέσουμε, να αλλάξουμε και να αφαιρέσουμε κώδικα από το Joomla για να κάνουμε το module συμβατό στο νέο portal. Εγώ προσωπικά έχω μελετήσει πάρα πολύ το mkportal και ξέρω ένα περίπου τι πρέπει να αλλάξω από τον κώδικα εάν κρατήσουμε το mkportal. Όμως για το Joomla μεν πάλι μπορώ να το κάνω αλλά πρέπει πρώτα να δω πως είναι ο κώδικας γραμμένος και μετά να αρχίσω να αλλάζω αυτά που θέλω, κάτι το οποίο δεν είναι εύκολο και χρονοβόρο. Γι’αυτό ψάχνουμε για κάποιον που έχει δουλέψει είδη πάνω στον κώδικα του Joomla.

Τώρα από θέματα εμφάνισης. Το flash όπως όλοι ξέρετε είναι κάτι το πολύ ωραίο και σχεδόν όλα τα sites χρησιμοποιούνε flash τώρα. Σε καμία περίπτωση δεν έχουμε σκοπό να γεμίσουμε το AnimeClipse με flash λόγο του ότι κάνει το επεξεργαστή ενός υπολογιστή να δουλεύει πολύ, υπάρχουν διάφορα θέματα ασφαλείας και προβλήματα ανανέωσης των δεδομένων. Όλα αυτά είναι κάποια από τα μειονεκτήματα που μας είπε ο Gkatzos ο οποίος θα είναι κατά πάσα πιθανότητα το άτομο που θα κατασκευάσει αυτά τα flash εάν τα θέλετε εσείς. Από την άλλη όμως όπως έχω αναφέρει το flash κάνει ένα site πιο όμορφο, οπότε σκεφτόμασταν να κάνουμε τα buttons του navigation menu, τα banners και την σελίδα των projects με flash. Ιδιαίτερη σημασία θα δώσουμε στη σελίδα των project την οποία έχουμε σκοπό να την κάνουμε πολύ όμορφη, εύκολη στην χρήση από τους χρήστες και εύκολη διαχείριση από εμάς. Από θέμα skins/styles του forum και εκεί έχουμε κάποιο πρόβλημα λόγο του ότι το style που έχουμε τώρα δεν υποστηρίζεται στο phpBB3 οπότε ζητήσαμε την βοήθεια κάποιων μελών της AnimeClipse (sokollatos) να μας βοηθήσουν να φτιάξουμε ένα δικό μας skin. Η άλλη επιλογή είναι να πάρουμε κάτι έτοιμο αλλά θα είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που έχουμε τώρα. Το ίδιο πρόβλημα πιθανόν να έχουμε και στο mkportal εάν δεν βρούμε το skin που χρησιμοποιούμε τώρα.

Τελευταίο θέμα. Γιατί να τα κάνουμε όλα αυτά; Επειδή έχει εδώ και χρόνια που χρησιμοποιούμε το ίδιο style και τα ίδια συστήματα οπότε αποφασίσαμε πως είναι καιρός να δοκιμάσουμε κάτι το καινούργιο που θα δώσει μια νέα πνοή και όψη στο AnimeClipse. Γι’αυτόν ακριβώς τον λόγο θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε το flash το οποίο θα δώσει μάλλον και μια πιο επαγγελματική όψη στο AnimeClipse όπως και η πιο εύκολη χρήση κάποιων σελίδων. Το phpBB3 θα χρησιμοποιηθεί λόγο του ότι είναι πιο εύκολο στην χρήση, πιο μοντέρνο και πάνω απ’όλα θα μας απαλύνει μακάρι από τα προβλήματα που έχουμε με το server λόγο του ότι το phpBB2 έχει πολλές ατέλειες σε διάφορα σημεία του κώδικα που το κάνει βαρύ για το server. Το phpBB3 από την άλλη προσφερει εντολες όπως mysql_freeresult και cache που θα βοηθήσουν πάρα πολύ στο performance του server μας. Επίσης με την μετακίνηση του tracker λόγο των προβλημάτων με το server είδαμε πως πολλά μέλι στεναχωρηθήκανε που δεν μπορούσαμε πλέον να καταγράψουμε το ratio τους. Έχουμε μια ιδέα στο μυαλό μας που πιθανόν θα φέρει το ratio πάλι πίσω ακόμα και εάν ο tracker δεν είναι μέσα στο AnimeClipse. Τώρα για τα portals τα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα τα έχω αναφέρει στην αρχή.

Αυτές είναι οι ιδέες μας σαν Designers και Developers. Εμείς τώρα θέλουμε τα μέλι να μας πουν την γνώμη τους τι τους αρέσει από τις ιδέες που έχω αναφέρει και να μας βοηθήσουν εκεί που χρειάζεται για να κάνουμε αυτό το ΠΟΛΥ μεγάλο και χρονοβόρο project.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 11:55 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλους και όλες!
Μπράβο παιδιά! Στηρίζω αυτήν την αλλαγή! Πολύ καλή ιδέα! Χρειάζεται μια ανανέωση κατά καιρούς!
Από αυτά τα phpBB, joomla κλπ δεν καταλαβαίνω, οπότε δεν θα σχολιάσω!
Αλλά να πω ότι κι εμένα μ'αρέσουν τα flash! Δίνουν μια ζωντάνια, μια κινητικότητα!
Επίσης, ό,τι χρώματα διάλεξετε για skin κλπ φροντίστε να είναι ξεκούραστα για το μάτι (όπως π.χ. αυτό που έχουμε τώρα).
Επιπλέον, συμφωνώ κι εγώ να είναι forum και tracker σε μία σελίδα και αν μπορείτε κάποια σημεία κλειδιά από το Κύριο μενού, όπως πχ τα Rules, οTracker κλπ να είναι σε πιο έντονο χρώμα για να φαίνονται με μια ματιά!
Α και βάλτε και κάτι χαζοχαρούμενο στο site!
Πέρα από αυτά, σας δείχνω πλήρη εμπιστοσύνη!!!! Ό,τι και να κάνετε είμαι σίγουρη πως θα είναι πολύ καλό! Thumbs UP
_________________
...I'm not breaking down, I'm breaking out...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 12:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε ξέρώ για το mkportal,εμένα μου φαίνεται μια χαρά η παρούσα μορφή
του site,απλά Θα ήθελα,οσον αφορά τον tracker,μια ποιό έυκολη
πρόσβαση σε σενάρια,screenshots και λοιπές πληροφορίες,για το κάθε
anime ξεχωριστά,πριν έρθει η ώρα να το κατεβάσω...

Συνεχίστε την καλή δουλειά!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ θέλω να γίνει πιο ευχρηστο γιατί ακόμη και τώρα παιδεύομαι :P:P:P:P
και να μπουν περισσότερες γυμνές φωτογραφίες του kakashi
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 568
Τοποθεσία: The Weird




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορουσε να γινει στην αρχικη κατι σαν navigation menu με flash και μετα τα υπολοιπα να ειναι οπως τα θελουμε!
Ολα γινονται θελω να πιστευω.Στο flash μπορω να βοηθησω κι εγω αν χρειαστει.
_________________

.:: Gungrave Released By AC ::.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01909 seconds with 5 queries