Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Dragonball by deagostini Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 2:57 pm
Τίτλος: Dragonball by deagostini
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


Kυκλοφορησε σημερα στα περιπτερα το απλο Dragonball με 4 επεισοδια σε καθε dvd απο την Deagostini!Δεν το πηρα!Μου την εσπασε που παροτι ειναι 1ο τευχος δεν το ειχαν σε τιμη γνωριμιας,να δουμε τη μεταγλωτιση εχει αν αξιζει να συνεχισουμε την αγορα του,τιποτα, απλα 10 ευρω και αν θες, ε δεν θελω!Για αυτο καλα κανουμε και τα κατεβαζουμε!Η τιμη γνωριμιας ηταν μια καλη κινηση της deagostini για να τσεκαρεις ενα προιόν της αν σου αρεσει για να το συνεχισεις.Απορω γιατι δεν εκαναν το ιδιο και εδω Thumb Down Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 3:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Financial crisis.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 3:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και παλι ρε Ηοrus ειναι απαραδεκτο και δειχνει μια ασεβεια προς τον πιθανο αγοραστη.
Εγω δεν θα συνεχιζα να τα αγοραζα αλλα το πρωτο σε τιμη γνωριμιας θα το τσιμπαγα.10 ευρω πια σε dvd deagostinis δεν δινω με τιποτα!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 3:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά δεν αποτελεί ξεχωριστή συλλογή, είναι μία συλλογή με τις ταινίες οπότε δεν είναι σε τιμή γνωριμίας. Η μεταγλώττιση είναι αυτή του ΑΝΤ1 που δυστυχώς είχε λίγες κομμένες σκηνές και κάποιες αλλαγές στους διαλόγους. Ετοιμάζω podcast που θα ανέβει σε λίγες μέρες όπου θα λέω με λεπτομέρειες περί τίνος πρόκειται.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 3:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To σκεφτηκα αυτο Ζετο γιατι εγραφε κατω κατω "συνεχεια των ταινιων".Podcast?Ωραιος big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 4:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως και να 'χει πάντως, το γενικό μήνυμα είναι πως για να βγάζουν και το Dragonball, βγάζουν χρήματα από τους καμένους γιατί αυτές οι συλλογές είναι μόνο για τους καμένους ας μη γελιόμαστε. Πολλούς δεν τους νοιάζει ούτε η ποιότητα ούτε η μεταγλώττιση, θέλουν μόνο να τα δουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 6:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμα εχεις το χρημα δε κολλας σε κατι τετοια μικροκομπλεξικα πραγματα. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 7:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
μικροκομπλεξικα πραγματα

Mονο περι αυτου δεν προκειται,χρηματα δεν υπαρχουν και επειδη δεν ειμαι καμμενος ηθελα να το παρω στην τιμη γνωριμιας που μας συνηθιζει η εταιρια.Το οτι δεν το εβαλε σε χαμηλη τιμη ειναι ισως επιχειρηματικο τρικ για να πουλησει.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2011 10:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Horus έγραψε:
Αμα εχεις το χρημα δε κολλας σε κατι τετοια μικροκομπλεξικα πραγματα. Razz


Δεν εχει σημασια φιλε μου αν εχεις ή δεν εχεις χρημα. Ειτε ειναι δυσκολοι οι καιροι είτε όχι, Είναι προτιμωτερο,(αμα το γουσταρεις βεβαια) να δωσεις 100 ευρω και να πάρεις όλες τις ταινιες σε μια επίσημη εκδοση(κανονικο dub, ελληνικο/αγγλικο sub, και πληροφοριες σχετικα με το dragonball, την ιστορια του γενικότερα κ πληροφοριες που πιθανόν δεν ξερουμε)παρα να δινεις καθε βδομαδα, 10 ευρω για να το δεις με μια αθλια μεταγλώττιση και να ειναι απλως ενα "ξερο" dvd.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 82
Τοποθεσία: Σαλόνικα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2011 1:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα πέρασα και εγώ και είδα το 9,99€ στην τιμή του πρώτου τεύχους,αφού υποτίθεται ότι είναι συνέχεια των Dragonball Movies,αλλά ούτως ή άλλως δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω,αφού σε κανέναν μήνα το πολύ θα υπάρχουν και στο Ιnternet(αν και είμαι πoρoμένος με το Dragonball.)Aλλά ακόμα και να μην υπήρχε στο Internet δεν θα το έπαιρνα όχι για το δεκάρικο,αλλά για την άθλια δουλειά που κάνουν στην μεταγλώτιση.
_________________


http://animestate.forumgreek.com
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2011 2:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αθλια μεταγλωτιση ο ενας, αθλια μεταγλωτιση ο αλλος. Σας χαλαει και η μεταφραση, αφου δεν γνωριζετε ιαπωνικα βρε.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2011 3:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω πως ατελείωτα post εναντίον της εταιρείας και της δουλειάς που κάνει είναι άσκοπα. Ό,τι δεν σας αρέσει πείτε το σε αυτούς. Πολύ κράξατε εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 82
Τοποθεσία: Σαλόνικα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2011 3:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δίκιο έχεις ,αλλά εγώ θα προτιμούσα να δω στα αγγλικά Dragonball,παρά με την δουλειά της Deagostini.Μπορούν κάνουν την μεταγλώττιση όπως θέλουν,όμως εγώ ως θεατής θα κρίνω το πως μου φάνηκε.Δικαίωμά μου είναι αν θα προτιμήσω την Deagostini ή θα δω την σειρά στα Αγγλικά.

Edit: Απλώς είπα για ποιον λόγο δεν θα το έπαιρνα δεν είχα σκοπό να συνεχίσω το κράξιμο στην Deagostini
_________________


http://animestate.forumgreek.com
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2011 3:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς να το δεις στα Ιαπωνικά. Ψάξε στο google. Όσο αναφορά για τα αγγλικά, ναι τα ελληνικά έχουν καλύτερη μετάφραση. Όσο για τη μεταγλώττιση περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Ανώτερο όλων είναι το ιαπωνικό dub, γιατί είναι και το αυθεντικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 10, 2011 3:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζetto έγραψε:
Όσο αναφορά για τα αγγλικά, ναι τα ελληνικά έχουν καλύτερη μετάφραση.

Δεν θα συμφωνησω το αγγλικο dub το συνηθισα απο τα videogames και το βρισκω κορυφη Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01403 seconds with 5 queries