Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

FMA Brotherhood Γενική Συζήτηση (προσοχή spoilers) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 16 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 276
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 12:26 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολύ καλά τα λες! ακόμα και σε οποιον δεν άρεσε η πρώτη σειρά αξίζει να δώσει μια ευκαιρία σε αυτή
η φωνή του Al είναι όντως λίγο διαφορετική μιας και η κοπέλα που τον έκανε ήταν πολύ νέα στο πρώτο Anime ήτανε 24 χρόνον και τώρα είναι 29 και για τους άλλους VA φυσικά έχουν περάσει 5 χρονια αλλα όταν είσαι μικρός αλλάζει πιο πολύ η φωνή σου

ξέχασα να αναφέρω για οποιον ενδιαφέρεται τα opening/ending τhς σειράς κυκλοφορούν ήδη σε full version παρόλο που η official κυκλοφορία τους είναι κάπου στις 25 απριλίου για το ending και κάπου στις 15 μαΐου για το opening κυκλοφορήσανε 3-4 μέρες πριν προβληθεί το επεισόδιο!
μπορώ να βάλω links για download αλλα δεν ξέρω άμα επιτρέπονται εάν κάποιος τα θέλει μπορεί να μου κάνει pm..

ωστόσο ήδη ανακοινώθηκε η κυκλοφορία του DVD/blue ray

Fullmetal Alchemist DVD/BD Vol. 1
Expected sale date: Aug. 26, 2009
Contains: Episode 1 & 2, plus special vid, plus special booklet for the first print sale
Price: ¥3,990 (Tax included) for DVD, and ¥4,935 (Tax included)for Blue-ray

επίσης να ενημερώσω ότι αμερική australia σχεδόν όλη η asia και πολλές ευρωπαϊκές χώρες θα έχουν τα επεισόδια διαθέσιμα την ίδια εβδομάδα προβολής με την ιαπωνία
τα fansubs όμως από ότι φαίνεται συνεχίζουν και πολλά groups μάλιστα να δούμε ποσα θα αντέξουν την πίεση τvν εταιριών

aaaa! και για να μην ξεχάσω ευχάριστα νέα για τους κατόχους wii η για αυτούς που έχουν φίλους με wii like me Twisted Evil Razz

ανακοινώθηκε παιχνίδι με τίτλο
暁の王子- The Prince of Dawn
για το καλοκαίρι του 2009
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 19 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 40


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 11:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool Συμφονώ απόλυτα Respekt Respekt Respekt .Θα προσπαθήσω να στέλνω LINKS για κάθε επισοδιο. Thumb 2 Up


Παράθεση:
το πρώτο επεισόδιο εκπληκτικό αλλα λίγο μπερδεμένο για κάποιον που δεν έχει δει τουλάχιστον το πρώτο anime πιστεύω πως άμα δεν το είχα δει και δεν είχα διαβάσει και σχεδόν όλο το manga δεν θα καταλάβαινα τίποτα
για όσους δεν κατάλαβαn η νέα σειρά θα φασίζετε όντως στο manga αλλα το πρώτο επεισόδιο ήτανε "filler" ώστε να κρατήσει σε ενδιαφέρον και αυτούς που έχουν δει την πρώτη σειρά από το επόμενο όμως αρχίζει το σενάριο του Manga

το επεισόδιο μας έβαλε πολύ νωρίς στα βαθιά δείχνοντας μας
στο opening αλλα και μέσα στο επεισόδιο "πράγματα" που θα αργήσουν πολύ να γίνουν
θετικό πολύ μπορώ να πω ότι ο filler char δεν είναι τελείως ανύπαρκτος αλλα "υπάρχει" και στο manga βασικά απλός αναφέρεται + τον σχεδίασε η Arakawa (mangaka tou fma)

οι λίγες σκηνές που έδειξε από το manga ήτανε τέλειες πραγματικά ολόιδιες η μεταφορά ήτανε τέλεια λες και πήρανε την εικόνα από το manga και την χρωματίσανε!


το opening ήτανε φοβερό ότι περίμενα από την Yui και bones ειδικά η πρώτη σκηνή είναι φοβερή...
το ending είναι επίσης τέλειο και αν κατάλαβα καλά είναι παρωδία μερικών σκηνών από το πρώτο anime κύριος από openings
μακάρι τα openings-ending να αλλάζουν κάθε 13 επεισόδια όπως στην πρώτη σειρά αν και δεν νομίζω...

το soundtrack από ότι φαίνεται θα κοντραριστεί στα ισα με το φοβερό soundtrack του προτού Anime

σχέδιο εκπληκτικό + το HD τι άλλο θέλουμε?
και επιτέλους τα χρώματα είναι πιστα στο Manga στο προηγούμενο τα κάνανε ολίγον ότι νάνε

Voice acting η Romi Paku(Edward Elric) τα έδωσε όλα ακόμα καλύτερα και από την s1!
γίνανε μερικές αλλαγές όπως αυτή του mustang και τις Riza από του mustang έμεινα ευχαριστημένος μπορώ να πω αλλα η Riza μου ακούστηκε "κάπως" αλλα δen μπορώ να κρίνω ακόμα γιατι μίλησε ελάχιστα
η νέα Voice actor τhς lust τα σπάει!
από το δεύτερο επεισόδιο αρχίζει το σενάριο του Manga ελπίζω να δούμε και λίγο από Lior στο επόμενο επεισόδιο!

@Rasraziel
το fma αλλάζει ριζικά ιστορία από το επεισόδιο 25 και μετά αλλα δεν μπορείς σε καμια περίπτωση να το θεωρήσεις filler απλός είναι μια εναλλακτική ιστορία του Manga και πολύ καλή μάλιστα οποτε σε καμια περίπτωση μην τα σβήσεις το πρώτο Anime έχτιζε την βάση για το διαφορετικό τέλος από τα πρώτα κιόλας επεισόδια με πολύ καλο τρόπο μπορώ να πω.... filler με την εννιά ότι το επεισόδιο ήτανε άκυρο και δεν είχε καθόλου εξέλιξη στην ιστορία δεν νομίζω να υπάρχει στην πρώτη σειρά..
αν εξαίρεσης μερικά side storys αλλα ακόμα και αυτά υπήρχανε στο manga σαν extra
συμπέρασμα μην τυχόν και το σβήσεις σε έφαγα έχτος εάν δεν σου άρεσε (εγώ το θεωρώ αριστούργημα αλλα το σενάριο του Manga είναι ακόμα πιο φοβερό)

και για το τέλος το επεισόδιο σας προτείνω να το κατεβάσετε από Taka www.takafansubs.com καθώς αποτελεί το πιο ολοκληρωμένο release με karaoke και τα πάντα και πολύ καλή μετάφραση κυκλοφορεί σε 3 Version 480p 720p και 1080p κατεβάστε ότι σηκώνει το pc σας και το monitor/tv σας
ehmmm fanboy mode off

περισσότερα μόλις ξανά δω το επεισόδιο για 4-5 φοra

EDIT:@Zeliga όχι δεν είναι απαραίτητο να δεις το πρώτο anime παρα όλα αυτά θα σου πρότεινα να το δεις και μετά να αρχίσεις αυτό..
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: Παναταχού παρών

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 3:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά εγώ είδα το 1ο με ελληνικούς υπότιτλους από την omega, για εμένα που δεν ξέρω τίποτα για τη σειρά το 1ο μου άρεσε πολύ Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 19 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 40


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 8:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chrisovalantis7030 έγραψε:
παιδιά εγώ είδα το 1ο με ελληνικούς υπότιτλους από την omega, για εμένα που δεν ξέρω τίποτα για τη σειρά το 1ο μου άρεσε πολύ Thumb 2 Up


Cool Αν μπορείς στείλε ένα LINK!!! Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: Παναταχού παρών

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 9:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ορίστε arisk :http://www.omega-team.eu/forum/index.php?topic=51.0
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 19 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 40


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 10:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chrisovalantis7030 έγραψε:
ορίστε arisk :http://www.omega-team.eu/forum/index.php?topic=51.0


Cool THANKS Thumb 2 Up Respekt Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 276
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 10:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aρχισαν να κυκλοφορούν στο net οι τίτλοι των επομενων επεισοδιων δεν είναι επίσημα επιβεβαιωμένοι αλλα μπορεί και να ισχύουν


2 "The Day It Began"
"Hajimari no Hi" (はじまりの日) April 12, 2009


Script: Hiroshi Ohnogi
Episode Director: Kazuo Miyake
Storyboard: Yasuhiro Irie
Animation Director: Madoka Ozawa

03 "The Heretic City"
"Jakyō no Machi" (邪教の街) April 19, 2009



Script: Hiroshi Ohnogi
Episode Director: Masao Ookubo
Storyboard: Masao Ookubo
Animation Director: Yasuyuki Noda

04 "An Alchemist's Suffering"
"Renkinjutsushi no Kunō" (錬金術師の苦悩) April 26, 2009


Script: Michihiro Tsuchiya
Episode Director: Seikou Satou
Storyboard: Nanami Sanjou
Animation Director: Hiroya Iijima

05 "Sorrowful Rain"
"Kanashimi no Ame" (哀しみの雨) May 3, 2009




Script: Michihiro Tsuchiya
Episode Director: Hiroshi Iketomi
Storyboard: Yasuhiro Irie
Animation Director: Chiyomi Tsukamoto

και ένα πολύ ευχάριστο νέο επιβεβαιώθηκε πως η σειρά δεν θα είναι episode limited όπως η πρώτη που προοριζότανε από την αρχή για 51 επεισόδια

The previous anime was a story that was carried away all through the feature film.

This time were making a new project based on the original manga. We’re trying to give it a look that is completely different from the first series. In terms of the original manga, when the first series was released, the comics were up to volume 3 or 4.

At this point there are about 21 volumes of the manga on sale, so using that material as a base, we’re trying to create an interesting new look. Put that way, when compared to the last series, the expansive world of the original manga, the detailed meanings of the original drawings, the original story and its involving storyline, the anime will bring all of that together.



When asked on the length of the second series…



We haven’t decided yet. But well this is the second time, so we want to make it impressive.

We don’t know exactly when the original manga will end, but we, the animators, hope to keep it going

http://www.animenewsnetwork.com/feature/2009-03-21/1
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 10:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΥτά είναι! Επομένως με λίγα λόγια απλά θα καλύψουν σε γενικές γραμμές αυτά που έγιναν (και είχαν όντως σχέση με το manga) από την 1η season σε καμιά 7αριά με 10αριά επεισόδια και μετά θα συνεχίσουν από'κει. Nice!!!

Υ.Γ:Όσο για το manga μου αφήνει την εντύπωση ότι σιγά σιγά πάει προς το τέλος του... Δε μπορώ να ξέρω αν αυτό θα είναι θετικό ή αρνητικό, αλλά πιστεύει ότι έχει καμιά 15αριά chapters ακόμα (δλδ 1 χρόνο και κάτι ψηλά) ακόμα... Τι λες ρε Gogetta;;;

Υ.Γ2:Έλα και βγαίνει και ο 18ος τόμος σε ένα μήνα!!! Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 276
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 11:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι με ένα πρόχειρο δικό μου υπολογισμό Razz κάπου στο 15 επεισόδιο θα αρχίσει η ιστορία που είναι αποκλειστικά στο manga..

αν δεν κάνω λάθος το manga προορίζεται για 100 chapters δηλαδή σε μισό χρόνο από τώρα τελειώνει με ένα καλο ρυθμό θα φτιάξει μια σειρά 70-80 επεισοδιων οποτε σε 1,5 max 2 χρονια από τώρα θα έχει τελειώσει και το Anime
εγώ προσωπικά έχω σταματήσει να διαβάζω το manga από το volume 15 όταν έμαθα ότι θα βγει το Anime..
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 11:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω το manga. Σίγουρα ίσως να μειώσει την αξία του anime, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να αντέξω 2,5-3 χρόνια (βάλε και ρεπά που θα κάνουν, γιορτές κλπ) για να δω το τέλος. Αν δεις που έχω φτάσει (στο τελευταίο chapter που έχει βγει και αύριο-μεθαύριο βγαίνει και το επόμενο) θα με καταλάβεις... Τέσπα... Το όλο point είναι... Hiromu Arakawa rocks!!! Razz Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 09, 2009 4:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με το post του GoGeta νομίζω ξεκαθαρίζεται τι ήταν αυτό που είδαμε στο πρώτο επεισόδιο.
Βασικά έχω ανάμεικτα συναισθήματα που αφορούν για το αν θα πρέπει να γίνει αυτό το remake.
Καταρχήν μάλλον είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε καθόλου το επεισόδιο.
Δεν αναφέρομαι στο σχέδιο, τη μουσική κτλ αλλά στο σενάριο-υπόθεση που είχε, το οποίο ήταν για τον μπέουλα.Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν από το manga και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν "καλά κρασά".Δηλαδή το remake γίνεται για να δούμε αυτές τις ιστορίες?
Ευτυχώς από ότι λέτε το epp ήταν filler(...) και σκοπό είχε να μας γνωρίσει ξανά όλους τους χαρακτήρες της σειράς.Δεκτό.Η σειρά ξεκινάει ουσιαστικά από το επόμενο οπότε μετά θα την κρίνουμε.

Βασικά θεωρώ την προηγούμενη σειρά FMA από τις 5 καλύτερες που έχω δει.Από ότι ξέρω σε κάποια στιγμή το anime έφτασε το manga και οι δημιουργοί του anime(δεν ξέρω αν πήρε μέρος και ο mangaka) αποφάσισαν να δώσουν την δική τους εκδοχή της ιστορίας.Αυτή η εκδοχή ήταν για μένα καταπληκτική
και με αφησε απολύτως ικανοποιημένο.Δεν ήθελα να διαβάσω το manga για να μάθω πως εξελίκτηκαν τα πράγματα.Η εκδοχή του anime μου αρκούσε.Αν τα επεισόδια
που δεν έχουν σχέση με το manga θεωρούνται filler, τότε μιλάμε για τα καλύτερα filler που δημιουργήθηκαν ποτέ.
Για αυτό και έχω ανάμεικτα συναισθήματα για αυτό το remake.Δηλαδή εγώ τωρα πρέπει απλά να ξεχάσω το τέλος προηγούμενης σειράς ( το οποίο θεωρώ κορυφαίο) και να θεωρήσω ότι δεν έγινε ποτέ???
Από την άλλη κάποιοι λένε ότι η εκδοχή του manga είναι καλύτερη και ίσως όντως να δούμε κάτι καλύτερο από το προηγούμενο.Ας το ελπίσουμε.

Και κάτι τελευταίο.Το manga τουλάχιστον τώρα έχει τελειώσει ή μπορεί να φτάσει το anime πάλι το manga και να έχουμε πάλι τα ίδια???

Για τους νέους που πρώτη φορά βλέπουν FMA θα τους δώσω μια συμβουλή.
Το FMA δεν είναι ούτε Naruto, ούτε Bleach, ούτε One Piece.Μην περιμένετε να βλέπετε μάχες όπου οι καλοί δέρνουν συνέχεια τους κακούς και παίρνουν συνέχεια power ups για την επόμενη μάχη.Το FMA δεν εστιάζεται στις μάχες.Αλλες είναι οι αρετές του.Το λέω γιατι το πρώτο επεισόδιο που είδαμε μπορεί να προκαλέσει λανθασμένες εντυπώσεις και να νομίζετε ότι είναι αλλο ένα κλασικο σούνεν.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 09, 2009 5:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίτα έχω ακούσει κι εγώ για την εκδοχή που λες (ότι δηλαδή το anime έφτασε το manga και για αυτό άλλαξαν το story), αλλά κατά τη γνώμη μου δεν έχει να κάνει με αυτό. Αν παρατηρήσεις ένας ΜΕΓΑΛΟΣ αριθμός anime (κάθε κατηγορίας) τελειώνει είτε στα 13 επεισόδια, είτε στα 26 είτε στα 51-52. Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν είναι τυχαίο. Απλά λόγο κόστους της animoποίσης (ότι να'ναι Razz Razz ) των manga, οι δημιουργοί έχουν αποφασίσει τα anime να περιορίζονται σε τέτοιους αριθμούς. Θα σου φέρω παραδείγματα το Claymore και το Soul Eater για τα οποία μου έρχονται τώρα. [Μπορώ αν θες σε ΠΜ να σου φέρω κι άλλα παραδείγματα] Και τα 2 σταμάτησαν πολύ νωρίς (στο 26 το Claymore και στο 51 το Soul Eater ακριβώς όπως και το Fma) αλλά δεν ήταν καν κοντά στα γεγονότα του manga. Οπότε το πόσα επεισόδια θα παιχτούν τελικά στο anime δεν είναι θέμα του κατά πόσο έφτασε το anime κοντά στο manga. Επομένως (όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον) δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για να σταματήσουν πάλι νωρίς τα επεισόδια και να παρεκλίνουν από το original story.

Έτσι κι αλλιώς όπως συζητήσαμε και με τον Gogetta πιο πάνω, το manga σιγά σιγά οδεύει προς το τέλος του. (Σε κάνα χρόνο το πολύ θα μας αποχαιρετίσει). Το anime σε ένα χρόνο δε θα έχει προλάβει να προβάλει πάνω από 45-48 επεισόδια οπότε όλα καλά. big smile

Υ.Γ:Όσο για το αν το story του manga είναι καλύτερο από του anime να σου πω πως κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει καν σύγκριση... Το manga είναι αιώνες μπροστά. Και αν αποδοθεί όπως πρέπει στο anime, το Full Metal Alchemist:Brotherhood θα γίνει πραγματικά ένα anime που θα γράψει ιστορία! Wink
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 40


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 09, 2009 7:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool Να ένα SITE για να βλέπετε τους τίτλους, τις ημερομινίες των επισοδίων στην Ιαπωνία!!! Thumb 2 Up Thumbs UP

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=10216


Έχει επεξεργασθεί από τον/την arisk στις Κυρ Απρ 12, 2009 4:31 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 09, 2009 8:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να λολα να ενα μηλο...


το ειδα το επ. στα ελληνικα απο Anime Awmn και το απολαυσα...
αν εξελιχθει η σειρα οπως τα λετε τοτε θα ειναι μια καλη σειρα...

το ευχομαι... γιατη η 1η σειρα με νυσταξε καπου στη μεση...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 16 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 276
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 09, 2009 9:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το πρώτο επεισόδιο μπορεί να φάνηκε ότι νάνε από σενάριο και λογικό είναι με τις πληροφορίες που έχει πάρει κάποιος από την πρώτη σειρά καταλαβαίνει ελάχιστα ποσο μάλλον κάποιος που δεν την έχει δει καν περιμέντε το επόμενο ep που είναι Manga based και τότε θα την κρίνουμε όλοι μαζί μαζί ανελέητα Wink
@Hajate και εμενα το fma είναι το αγαπημένο μου Anime και ποτε δεν θα καταργήσω αυτή την εναλλακτική ιστορία που σε καμια περίπτωση δεν θα θεωρήσω filler.. τώρα στο θέμα Anime vs Manga το Manga περνάει μπροστά για εμενα
όπως λέει και ο Deykalionas17 όχι δεν υπάρχει ενδεχόμενο το Anime να φτάσει το manga μιας και το manga φτάνει στο τέλος του...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 3 από 8

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01315 seconds with 5 queries