Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Διαβάστε το ίσως να συμβεί και σε εσάς!
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 19, 2008 11:44 pm
Τίτλος: Διαβάστε το ίσως να συμβεί και σε εσάς!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ήθελα να αφιερώσετε λίγο χρόνο για να διαβάσετε αυτά που πρόκειται να παραθέσω παρακάτω γιατί ίσως να συμβεί και σε εσάς!
Πριν αρκετό καιρό ζήτησα να γίνω μέλος σε μια κλειστή κοινωνία ενός ελληνικού tracker Επειδή όπως προανέφερα είναι κλειστή κοινωνία μπορείς να εισέρθεις μονό με invite έτσι λοιπόν ζήτησα από μια φίλη μου να μου κάνει ένα invite και έτσι και έγινε.
Συμφώνα με τους κανόνες του εν λόγο site πρέπει να έχει πάνω από 1ratio και σε περίπτωση που χρησιμοποιήσεις κάποιο κόλπο για να κλέψεις αποβάλλετε και εσύ αλλά και το άτομο που σου έκανε invite
Έτσι λοιπόν ξεκίνησα να κατεβάζω κάποια torrents και να άφηνα να ανεβαίνουν για μεγάλο χρονικό διάστημα . με αυτό κατάφερα να έχω ένα Download 40γιγα και upload 140 με ratio
5 και κάτι.. (για το ratio ειμαι σιγουρος για τα ποσοστα πανω κατω)
Πάντα κρατούσα το ratio μου πάνω από 5 ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα ούτε σε έμενα αλλά ούτε και στο άτομο που μου έκανε invite. Από την αρχή υπήρχαν κάποια προβλήματα
(κοκκίνιζαν τα βελάκια στο uTorrent με αποτέλεσμα όπως μου είπαν να μην ανανεώνονται τα στατιστικά μου στο upload )
Μετά από αρκετό καιρό και πλήρη τήρηση των κανονισμών του site διεγράφη ο λογαριασμός μου στα καλά καθούμενα χωρίς καμιά προειδοποίηση!
Όταν έστειλα ε μαιλ μέσω του λογαριασμού που μου δόθηκε το invite βρέθηκα να με κατηγορούν για Ratio Cheater χωρίς καν να το ξέρω ! (μου είπαν ότι με έπιασε το script )
Ενημέρωσα ότι καμιά σχέση δεν έχω με κάτι τέτοιο και τους παρακάλεσα να δουν τον λογαριασμό μου τι ανέβασα τι κατέβασα και γενικά την όλη συμπεριφορά μου
Τους ενημέρωσα επίσης ότι το προηγούμενο βραδύ που ανέβαζα κάποια αρχεία παρατήρησα ότι είχαν γίνει κόκκινα τα βελάκια των αρχείων και είχε βγάλει ένα μήνυμα HASH CHECK ERROR FAILED PASS ( η κάτι τέτοιο περίπου)
Δεν έδωσαν ούτε καν σημασία ούτε καν να το ελέγξουν (γιατί αν το κανανε θα διαπίστωναν ότι έγινε λάθος , αλλά άμα δεν πληρώνεις για να είσαι VIP φαντάζομαι έτσι είναι)
Επίσης μαζί με έμενα υπήρχαν και επιπτώσεις στο λογαριασμό που με έκανε invite
Συγχαρητήρια λοιπόν στα παιδιά γιατί παρόλη την καλή δουλεία που έχουν κάνει με το σίτε τόσο ανεύθυνοι είναι οι μερικοί που το απαρτίζουν και έχουν και βαρυσήμαντες θέσης
Αν θέλετε το σίτε μπορώ να σας το παραθέσω αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από τους ΜΟD και τους παρακαλώ αν νομίζουν ότι για κάποιο λόγο δεν πρέπει να εκδοθεί αυτό που έχω γράψει ας το διαγράψουν και ας μου πουν το λόγο
Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά έπρεπε κάπου να το πω ευχαριστώ που το διαβάσατε
Thumbs UP
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 20, 2008 12:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάπου είχα διαβάσει (νομίζω στο adsl.gr ?) για κάποιον μεγάλο ελληνικό private tracker που είναι μόνο με invitations, και για τον οποίο υπήρχαν μαζεμένα παράπονα από πολλούς χρήστες. Δε θυμάμαι ποιός ήταν βέβαια.

Τώρα, από τη στιγμή που πρόκειται για ενημέρωση με τεκμηριωμένα γεγονότα και καταστάσεις, και όχι για δυσφήμιση, πιστεύω πως μπορείς να δημοσιοποιήσεις και όνομα του tracker, για να έχει νόημα η ενημέρωση.

Βλέπεις, πολλοί από μας μπορεί να έχουμε πέσει ή ακόμα και τώρα να πέφτουμε θύματα εκμετάλλευσης και άδικης μεταχείρησης από διάφορους συντελεστές διαφόρων sites. Θα ήταν εκτός των άλλων αδικία να καλύπτουμε τις δικές τους αδικίες... Η σωστή, έγκυρη και τεκμηριωμένη ενημέρωση είναι η δύναμη του κοινού απέναντι σε τυχόν καιροσκόπους και κερδοσκόπους.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 13 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 20


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 20, 2008 6:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικά τέτοια προβλήματα παρουσιάζουν οι περισσότεροι p2l or p2i trackers. Καλό θα ήταν πάντως να αναφερθεί και τ' όνομα του tracker και να μην αναφερόμαστε ''γενικά και αόριστα''.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 20, 2008 10:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αναφέρομαι στο πρωην Greek Tracker και πλεον TheGT.net
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 20, 2008 11:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α, καλά κλασσικός...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 20, 2008 7:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν κάμποσους μήνες ο Greek-tracker είχε πάθει γενικό blackout εκ των έσω(και των έξω) με αποτέλεσμα στην ανασυγκρότηση να χαθούν πολλά torrents και να διαγραφούν πολλοί λογαριασμοί έτσι στα καλά καθούμενα.
Εκεί την πάτησα κι εγώ Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 925
Τοποθεσία: Inside a frozen thunderfield




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 21, 2008 12:07 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Greek-tracker είναι αυτός...213425678567463 αλλαγές!
_________________
After all we are stardust...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 21, 2008 12:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αλλα πρεπει να δειχνουμε και την αναλογη προσοχη σε τετοια ευαισθητα θεματα.. και οσο αφορα λογαριασμους που τηρουν τους κανονες και δεν εχουν δωσει δικαιωμα
Το οτι εχουμε καποια θεση υποδηλωνει και καποιες ευθηνες απεναντι στα μελη..αλλα και παλι υπαρχει και ο στ@ρχιδισμ0ς (παμπαλαιο κινημα και πολυ διαδεδομενο ανα το κοσμο..!) απο οσο καταλαβαινω μαλλον... εχουν αγκαλιασει τις ιδεες και τις θεσεις του. Laughing
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 21, 2008 3:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι άντε να βρεις το δίκιο σου με τον κάθε βλάκα που δήθεν διαχειρίζεται τον κάθε ****tracker Thumb Down

ήμουν μέλος σε έναν που άνοιξε πέρσι, και έτυχε να κατεβάσω μια ταινία freeleech. έμεινε στον client 5 μέρες με ένδειξη ratio σχεδόν 2, και την επόμενη φορά που ξαναμπήκα με περίμενε warn και το όνομά μου στην τσατσολίστα! διότι φυσικά ο ****tracker τους και ολόκληρη η ****σελίδα τους είχε πέσει τις 4 από τις 5 μέρες και κατέγραψε άλλα αντί άλλων στατιστικά. ο "αρμόδιος" moderator μου απάντησε μια μ@λακία copy-paste από τον ορισμό του freeleech και μετά μ' έγραψε, ο δε διαχειριστής αγνόησε τα pm μου.

ΠΦ.. ΓΕΛΟΙΟΙ!
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 26 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 127
Τοποθεσία: Ima, Sokoni Iru Boku.

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 21, 2008 7:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νταξ, παίδες και παιδούλες αυτός είναι ο κόσμος των private trackers. Βάλε και λίγο αθάνατο ελληνικό drama μέσα και καταλαβαίνετε τι γίνεται...XD

SaDoW, ο tracker που αναφέρεις είναι γνωστός τελευταία για τέτοιου είδους προβλήματα. Δεν γνωρίζω κατά πόσον είναι αλήθεια αυτά που λέγονται και ακούγονται, αλλά σίγουρα δεν είσαι ο πρώτος που έρχεσαι με ένα τέτοιο παράπονο.

Oh well, υπάρχουν και αλλού μανταρινιές...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 21, 2008 10:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rezeero
Οχι δεν βγαζεις ακρη αλλα πανω απο ολα πρεπει οι απαντησεις τους να σε καλυπτουν...!! wall bang οσο ηλιθιες και να ειναι !

Dante80
δεν ειμαι ουτε ο πρωτος και σιγουρα δεν θα ειμαι ουτε ο τελευταιος..
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 925
Τοποθεσία: Inside a frozen thunderfield




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 21, 2008 12:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου φαίνεται κάνω την καλύτερη δουλειά που το ratio μου στον εν λόγω tracker είναι πάντα μέχρι 0.5 Razz Razz
_________________
After all we are stardust...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 21, 2008 2:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ω ναι !!!
αλλα προσεχε γιατι και εσυ μπορει να την παθεις! που ξερεις μπορει να σου πουν και εσενα οτι κλεβεις ratio!!! HaHa
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0139 seconds with 5 queries