Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Πρόταση για Soul Eater
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 8:33 pm
Τίτλος: Πρόταση για Soul Eater
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σε όλους έχω μαζέψει όλα τα Soul Eater και σε english subbed (από [ΑΕΝ]Animeen Fansubs) αλλά και σε RAW σε ποιότητα 1280x720 H.264.

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει ενδιαφέρον για το project αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 369
Τοποθεσία: Karlshamn






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 8:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο ενδιαφέρον κι αν υπάρχει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αυτή τη στιγμή. Υπάρχουν πολλά ανοιχτά projects, πολλά που θα ξεκινήσουν όπου να' ναι και άρα ελάχιστα εώς μηδενικά χέρια ελεύθερα.

Βλέπω τη σειρά μου αρέσει και θα μου άρεσε να ήταν και project της ομάδας. Ωστόσο αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί, λαμβάνοντας υπόψη την κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε, η υλοποίησή του αυτή τη στιγμή, αν θέλουμε να κάνουμε μια δουλειά με υψηλά στανταρτς, είναι πολύ δύσκολη. Και επειδή πιστεύω ότι η συγκεκριμένη σειρα χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή και φροντίδα για να ανταγωνιστεί τα ήδη υπάρχοντα releases δηλώνω αρνητικός και αντίθετος σε κάποια κίνηση έναρξής της.

Επίσης τα raws που κυκλοφορούν και μπορούμε εύκολα να τα βρούμε εσύ και γω στη συντριπτική πλειοψηφία τους είναι ακατάλληλα. Έπειτα το γκρουπ που κατεβάζεις παίρνει τη χειρότερη βαθμολογία στο anidb και σύμφωνα με τα σχόλια όχι άδικα. Προτίμησε καλύτερα Rumbel...

ΥΓ. Είναι και 51 επεισόδια στο σύνολο.. πόσοι θα αντέξουν άραγε;
_________________

Ōkami-Fansubs
Ōkami IRC channel
_________
'Cause Wolves don't bite... They Fansub.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 9:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lexalkon έγραψε:
ΥΓ. Είναι και 51 επεισόδια στο σύνολο.. πόσοι θα αντέξουν άραγε;

Σίγουρα όχι πολλοί 'cause maka will eat their souls Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 9:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yoshaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!!!

soul eater ..... αι λοβ ιτ...

τωρα σχετικα με τα 51 μαλλον ειναι σχετικο καθως το manga συνεχιζεται και ειναι και πολυ μπροστα...οποτε...

τεσπα...η σειρα τα σπαει σε ανιμε & manga...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Aθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 02, 2008 10:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιτελους,καποιος που ενδιαφερθηκε και για αυτο το anime...Και εμενα μ'αρεσει και θελω να δω ολη τη σειρα.Εχω δει μερικα επεισοδια και συνεχιζω!!!Επισης μια και η αγαπη μου ειναι τοσο μεγαλη για αυτο το anime,μεσα στο site μου,στο οποιο προσπαθω να βρω μελη που μπορουν να κανουν fansubbing το συγκεκριμενο anime,εχω δημιουργησει μια ομαδα.Δυστηχως οπως ειπα και πριν,η ομαδα δεν εχει πολλα μελη και θελει βοηθεια...Οποιος θελει να μας βοηθησει να μου στειλει ενα πμ ή να ποσταρει εδω...

Υ.Γ.Δεν παιρνω τη δουλεια της animeclipse ή τα μελη της αλλα επειδη υπαρχουν πολλα projects που ειναι ''ongoing'',ειπα να δημιουργησω μια ομαδα για soul eater Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up [/u]
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 08, 2008 5:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλά νέα jimmare13 και άλλοι!
Μια ομάδα,ονομάτι N-TG, έχει βγάλει το 1ο επεισόδιο του Soul Eater στο greek-tracker με ελληνικούς υπότιτλους.Thumbs UP
Οπότε δεν είναι ανάγκη να συσταθεί καινούργιο team... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 11, 2008 1:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mago9 έγραψε:
Μια ομάδα,ονομάτι N-TG, έχει βγάλει το 1ο επεισόδιο του Soul Eater στο greek-tracker με ελληνικούς υπότιτλους.Thumbs UP


Πληροφοριακά, ο Ν-TG είναι άτομο και όχι ομάδα... Συμμετείχε το 2005 στην Animeclipse με την μετάφραση του Elfen Lied.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 09 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 30
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 12, 2008 2:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά επειδή και εγώ παλιά έκανα subs έχω βγάλει τα 2 πρώτα episode με greek subs.Αλλα τα παράτησα ήταν πολύ δύσκολη δουλειά για ένα άτομο...θα ήθελα πολύ άμα μπορούσατε να κάνετε subs τα soul eater γιατί τα σπάει σαν "ανιμε" και έχει μέχρι στιγμής 18episode mono... Crying or Very sad
_________________




Click Here to lvl up me!Plz!!!
Get your own at Pokeplushies!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Aθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 14, 2008 2:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mago9 έγραψε:
Kαλά νέα jimmare13 και άλλοι!
Μια ομάδα,ονομάτι N-TG, έχει βγάλει το 1ο επεισόδιο του Soul Eater στο greek-tracker με ελληνικούς υπότιτλους.Thumbs UP
Οπότε δεν είναι ανάγκη να συσταθεί καινούργιο team... Wink


Δεν αξιζει...Κατεβαζα ενα επεισοδιο και ειναι χαλια...Το βιντεο ειναι 400MB+,το opening-closing δεν ειναι μεταφρασμενο και επισης υπαρχουν πολλα λαθη... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 93


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 08, 2008 9:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ νομίζω πως αξίζει να το αναλάβουν στο animeclipse κάποια στιγμή. Τώρα, όσο αφορά απλή μετάφραση, δε νομίζω πως είναι και πολύ κόπος για ένα άτομο να το κάνει σιγά-σιγά. Σε κάποια φάση σκέφτηκα να το κάνω όπως και το vampire knight, αλλά είδα κάτι υπότιτλους από άλλους και τα παράτησα. Πάντως πιστεύω πως πολλοί θα ήθελαν να το δουν και με Ελληνικά από την animeclipse. Ας ελπίσουμε εν καιρό...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 08, 2008 10:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Guya παρ'όλο που δεν είμαι ο κατάλληλος για να το πω, το Soul Eater δεν μπορεί ακόμα να γίνει project της AC. Όπως έχουν πει πολλές φορές όλα τα παιδιά της AC, υπάρχει ανάγκη να τελειώσουν κάποια μισοτελειωμένα projects που έχουν μείνει στάσιμα πρώτα (βλ. Black Laggon(3 επεισόδια ακόμα), Karas(3 OVAS ακόμα), Noein(20 επεισόδια ακόμα) και μετά να ανοίξουν καινούργια. Άλλωστε υπάρχουν ήδη ΠΟΛΛΑ ανοιχτά projects με αρκετά μεγάλο αριθμό επεισοδίων (βλ. Naruto (220), Bleach(Ongoing), DBGT(64), Hajimme No Ippo(75). Οπότε μακάρι να βρεθεί προσωπικό, όρεξη και χρόνος για να τελιώσουν τα προαναφερθέντα projects και μετά με το καλό να πάμε στα καινούργια!!!

@AC Staff

Y.Γ:Sorry παιδιά, που μιλάω για εσάς, δεν εκφράσω την γνώμη της AC, απλώς την άποψή μου σύμφωνα με τις απαντήσεις που εσείς δίνετε κατά καιρούς.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 09, 2008 9:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Deykalionas17 αλλά και ο lexalkon τοποθετήθηκαν πολύ σωστά στο γιατί ΔΕΝ μπορεί να γίνει project της AnimeClipse αυτό (όπως και πολλά άλλα που ζητούνται κατά καιρούς). Επομένως...
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01147 seconds with 5 queries