Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Web Radio

AC PodCast #5 (Remote) Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 2:39 am
Τίτλος: AC PodCast #5 (Remote)
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδώ σχολιάζουμε για το AC Podcast #5.

Θέλω να κάνω 2 διορθώσεις σε 2 πράγματα που είπα απλά για να μη δημιουργηθούν παρεξηγήσεις:

(Πατήστε το spoiler όσοι ακούσατε το podcast)


_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gpanos στις Δευ Ιούν 09, 2008 3:41 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 12:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ήθελα κι εγώ να κάνω μία παρατήρηση... "βαθιά θρησκευόμενοι σε βαθμό παράνοιας" παρακαλούνται να ακούσουν την εκπομπή μετά από γονική συναίνεση!!

Προειδοποιήσαμε... Razz
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 1:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Θα ήθελα κι εγώ να κάνω μία παρατήρηση... "βαθιά θρησκευόμενοι σε βαθμό παράνοιας" παρακαλούνται να ακούσουν την εκπομπή μετά από γονική συναίνεση!!


Έλα μωρέ. Σιγά. Αφού η εκπομπή έχει και την ευλογία του Άνθιμου δεν υπάρχει πρόφβλημα. Η συναίνεση του Άνθιμου και της εκκλησίας, υπερβαίνει την γονική συναίνεση. HaHa HaHa HaHa HaHa

Λοιπόν όσο για την εκπομπή δεν έχω να πω πολλά. Μόλις τώρα την άκουσα όλη... Λοιπόν έλιωσα στο γέλιο για άλλη μια φορά. Αυτή η ιδέα για remote podcast απέδωσε στο μέγιστο! Οι επιλογές για άλλη μια φορά φοβερές και αυτή φορά πολύ πιο κοντά στο δικό μου στυλ και γούστο(τουλάχιστον σ'ότι αφορά τις 70's - 80's επιλογές), οπότε και το απόλαυσα ίσως και λίγο παραπάνω από τα προηγούμενα Razz Razz Razz Κατά την γνώμη μου, αφού πλέον έχετε ξεπεράσει το τρακ των πρώτων εκπομπών, δεν έχετε να ζηλέψετε τίποτα από καμία ραδιοφωνική εκπομπή. Θα σας άκουγα ανετότατα και live στο ραδιόφωνο, χωρίς να σας ξέρω από το forum. Έχετε μια εκπομπή ενημερωτική (φοβερή η αναφορά στα αθλητικά στην αρχή κι εγώ με την Ivanovic ήμουν, σαφώς καλύτερη "τεννίστρια" Wink ), χαλαρή με χαβαλέ κλπ και πάνω απ'όλα με ωραία μουσική!!! Δεν θέλω κάτι άλλο για να πειστώ και να μείνω συντονισμένος στην AC όπως λέει και ο αγαπητός gpanos! Thumb 2 Up

Πολλά συγχαρητήρια παιδιά! Συνεχίστε να μας πορώνετε!!! Thumb 2 Up Respekt Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 4:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου ρε Dykaliona17! Thumbs UP
Όλα καλά με τις πανελλήνιες;

Να ενημερώσω τους φίλους ακροατές ότι σαν ομάδα είμαστε έτοιμοι για live.
Και για να είμαι ειλικρινής έχει γίνει ήδη μια live demo εκπομπή με εμένα και τον Left64Vegeta. Δεν την ανακοινώσαμε γιατί δεν ήμασταν σίγουροι για το τεχνικό κομμάτι (streaming). Είχαμε έναν ακροατή (μέλος της ομάδας), ο οποίος έπαιξε τον ρόλο του beta listener.
Όλα πήγαν καλά, απλά μας έχει πιάσει λίγο η τελειομανία (μιλάω πάντα για το τεχνικό μέρος, κι όχι το ραδιοφωνικό), και δεν θέλουμε στο πρώτο Live όταν φτάσει κάποια στιγμή η ακροαματικότητα στους 20 listeners να καταρρεύσει ο server και να μην ακούτε τίποτα.
Κάνετε λίγο υπομονή, δουλεύουμε με τον Λευτέρη πάνω σε αυτό το θέμα, απλά λίγο η εξεταστική που έχει εκείνος, η δουλειά που έχω εγώ, τα release που έχει πάνω στην πλάτη του και δεν είναι καθόλου λίγα, και κάτι που ίσως ετοιμάσουμε αργότερα (αμάν θα αρχίσω να αποκαλύπτω μου φαίνεται μυστικά, οπότε σταματάω Razz) μας κάνουν να το πηγαίνουμε λίγο πίσω.
Βέβαια μην εκπλαγείτε αν μέσα σε αυτόν ή τον άλλο μήνα δείτε καμιά ανακοίνωση "Live εκπομπή σε τόσες μέρες"!! Από την άλλη η φύση των τεχνικών προβλημάτων που θέλουμε να λύσουμε, ή καλύτερα να προλάβουμε, είναι τέτοια που δεν εγγυόμαστε κάτι σε ό,τι αφορά τον χρόνο. Μπορεί το live να αργήσει τελικά, αλλά να ξέρετε ότι ήταν ο αρχικός και παραμένει ο βασικός στόχος μας. To Podcast (live recording) είναι μια ενδιάμεση κατάσταση μέχρι να έρθει το live.


ΥΓ: Κάποια στιγμή θα βγάλουμε στη φόρα μικρά αποσπάσματα της demo live εκπομπής (ίσως τα πιο αστεία) για να πάρετε μια γεύση. Wink
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 5:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
Γεια σου ρε Dykaliona17! Thumbs UP
Όλα καλά με τις πανελλήνιες;


Μια χαρά δόξα τω Θεώ! Μάλλον ξεμπέρδεψα (e.g έπιασα τη σχολή που ήθελα και δεν πρόκειται να ξαναδώσω...) Είμαι ακόμα συγκρατημένος μιας και περιμένω τα αποτελέσματα για να είμαι σίγουρος, αλλά μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά αισιόδοξος! Ώρα λοιπόν να λιώσω στα release της ΑC. Αύριο έρχεται το νέο μου pc και θα κατεβάσω ότι έχει και δεν έχει ο tracker και θα αρχίσω να βλέπω!!! (άσχετο με το podcast αλλά μου βγήκε αυθόρμητα Wink Wink )

Υ.Γ: Περιμένω με τρελή ανυπομονισία την μετατροπή - εξέλιξη των AC podcasts σε live εκπομπές!!! (αλλά κυρίως περιμένω αυτά τα κομμάτια που "θα δώσουν μία γεύση". Γιατί είμαι σίγουρος ότι θα λιώσουμε στο γέλιο όταν τα ακούσουμε;;; big smile big smile )
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 276
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 6:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπράβο παίδες φοβερό το podcast το έβαλα 4 το πρωί να ακούσω λίγο την αρχή και τελικά το άκουσα όλο Embarassed big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 09 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 8:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
Όλα πήγαν καλά, απλά μας έχει πιάσει λίγο η τελειομανία (μιλάω πάντα για το τεχνικό μέρος, κι όχι το ραδιοφωνικό), και δεν θέλουμε στο πρώτο Live όταν φτάσει κάποια στιγμή η ακροαματικότητα στους 20 listeners να καταρρεύσει ο server και να μην ακούτε τίποτα.


Αυτο που προσπαθει να πει ο gpanos ειναι οτι δεν θελουν να βγαλουν τα ματια τους... (pun στην υπογραφη του, lol)


Στο θεμα μας, φοβερο το podcast, ανυπομονω το live, keep up the good work Thumbs UP
_________________

Και ναι, μ' αρέσουν τα Pokemon...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 8:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ οκ οκ οκ....καλο....πολυ καλο....περιμενω πιο σκληρα πραματα...υπαρχει και ροκ οχι μονο μεταλ.... Laughing Laughing Laughing Razz ...

βαλτε μια λιστα με τα ιαπωνικα κομματια παρακαλω...

καλη δουλεια παιδια....συνεχιστε ετσι...ντισκομπαλες....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 8:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
βαλτε μια λιστα με τα ιαπωνικα κομματια παρακαλω...


Δηλαδή να έβγαινε και μία λίστα με κάθε pod με τα ιαπωνικά τραγούδια που παίζονται; Δεν είναι κακή ιδέα, αν αναλογιστείς ότι και τα ονόματα των τραγουδιών είναι δύσκολα σε αρκετές περιπτώσεις. Αν υπάρχει γενικά ενδιαφέρον για αυτό το θέμα θα ανεβάζω μία λίστα με κάθε podcast που θα βγαίνει, αρκεί όντως να έχει ανταπόκριση αυτό.
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 9:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:

Δηλαδή να έβγαινε και μία λίστα με κάθε pod με τα ιαπωνικά τραγούδια που παίζονται; Δεν είναι κακή ιδέα, αν αναλογιστείς ότι και τα ονόματα των τραγουδιών είναι δύσκολα σε αρκετές περιπτώσεις. Αν υπάρχει γενικά ενδιαφέρον για αυτό το θέμα θα ανεβάζω μία λίστα με κάθε podcast που θα βγαίνει, αρκεί όντως να έχει ανταπόκριση αυτό.



ωραια...βαλε ομως τα σημερινα... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing HaHa
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 09 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 9:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω, πολυ καλη ιδεα, ετσι θα ειναι πιο ευκολο να ψαξει καποιος που θελει να κατεβασει τα τραγουδια και εμπασι περιπτοση, δεν πρεπει να ξερουμε τα ονοματα των τραγουδιων που ακουμε?
_________________

Και ναι, μ' αρέσουν τα Pokemon...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 9:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακόμα δεν προλάβαμε να ακούσουμε το ενα και ήρθε το άλλο, μπράβο Γιώργο σε εσένα και στους ιπόλοιπους όσους δουλεύουν στο project αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 10:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arnes Jr έγραψε:
Συμφωνω, πολυ καλη ιδεα, ετσι θα ειναι πιο ευκολο να ψαξει καποιος που θελει να κατεβασει τα τραγουδια και εμπασι περιπτοση, δεν πρεπει να ξερουμε τα ονοματα των τραγουδιων που ακουμε?


Όλα τα τραγούδια αναφέρονται πάντα κι από μένα κι από τον Γιώργο.

serestrum έγραψε:
ωραια...βαλε ομως τα σημερινα... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing HaHa


Ok! Θα κάνω update σε λίγο...


Υ.Γ. Done!
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 11:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αριγκατο Κουγκαρ...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 10, 2008 9:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Υ.Γ. Done!


O.o thx a lot!! Κι εγώ ήθελα κάποια από αυτά τα κομμάτια.

@Cougar

Thumb 2 Up Respekt Worthy
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Web Radio Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01802 seconds with 5 queries