Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Candy Candy

Candy-candy episodes μεσω rapidshare
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 14 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2008 2:35 am
Τίτλος: Candy-candy episodes μεσω rapidshare
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους!

Καινούριος κι εγώ στην παρέα, θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά του project για την πολύ καλή δουλειά τους. Θα ήθελα επίσης να τους παρακαλέσω αν κι εφόσον συμφωνούν να με αφήσουν να ανεβάσω τα επεισόδια που έχω κατεβάσει από το torrent τους στην υπηρεσία της rapidshare.
Τι την έχουμε την 8αρα τη σύνδεση; Από ότι ξέρω υπάρχει και άλλο ένα site που το έκανε αυτό αλλά είχε κάποιο μικρό πρόβλημα (με τα παιδιά, με άλλους δεν είμαι σε θέση να το ξέρω).
Επίσης ήθελα να επισημάνω ένα μικρό πρόβλημα: Έχοντας κανει Log in στο account μου εδώ μέσα και φορτώνοντας το utorrent για να δουλεύει το ratio εκεί αριστερά, μετά από ένα βράδυ που αφήνω ανοιχτό τον υπολογιστή για να κατεβάζει κι άλλος αυτά που έχω, ανακαλύπτω το πρωί ότι είμαι αποσυνδεδεμένος! Sad Γιατί; Κρίμα δεν είναι να μην έχω το ratio που μου αξίζει; Έκανα restart το utorrent ήδη μια φορά έχοντας ήδη μεταφέρει όλο το 1ο torrent σε άλλους χωρίς να προσμετρηθεί... Σνιφ!
Συγχαρητήρια κ πάλι σε όλους και keep up the good work!
VGADM
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2008 3:20 am
Τίτλος: Re: Candy-candy episodes μεσω rapidshare
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όσον αφορά την Κάντυ, υπάρχουν τα επεισόδια με μορφή rapidshare links σε άλλα δύο γνωστά μέρη (και όχι δεν τα βάλαμε εμείς αλλά τα παρακολουθούμε). αν θέλεις να προσθέσεις και τρίτο είναι δικό σου θέμα.

αυτό που δεν καταλαβαίνουμε εμείς ως μέλη του CandyInGreekProject είναι τι πρόβλημα έχετε όλοι σας και δε μπορείτε να έρθετε εδώ, να τα κατεβάσετε με τη μορφή torrents, να τα δώσετε μια φορά πίσω -άμα θέλετε, κεφάλια δεν κόβουμε, την καλή σας πράξη να κάνετε μόνο και μετά να κάτσετε να τα δείτε σαν άνθρωποι!!

στο κάτω κάτω, πληρώνετε που πληρώνετε την 8άρα ή όποια άλλη γραμμή, γιατί να τα σκάτε και στο rapidshare?! για να κατεβάσεις την Κάντυ από κει θες ένα μήνα, αν δεν πληρώνεις! και μη μου πεις για το κολπάκι με το router, αν έχεις τόσο χρόνο να σκοτώσεις και τον τρως έτσι.... ... ...
με τα torrents σε ένα 12ωρο έχεις όλα τα επεισόδια!

προφανώς έχετε άλλα κίνητρα τα οποία δεν θα κάτσω να αναλύσω, αρκετά έχουμε ακούσει τόσους μήνες...

τα επεισόδια βρίσκονται στον tracker.
τελεία και παύλα.

Lips Sealed



τώρα για το θέμα σου με το ratio, υποθέτω πως είναι θέμα της γραμμής ή του router σου. ίσως δεν έχεις προωθήσει σωστά το port που χρησιμοποιεί ο client σου και έτσι καταγράφονται λανθασμένα στατιστικά.
όπως και να'χει, όσο είσαι logged in δοκίμασε να κάνεις stop τα torrents και αμέσως refresh τη σελίδα, λογικά το ratio σου θα έχει ανανεωθεί.

επίσης, δεν κάνουμε κανένα διαγωνισμό εδώ, δεν υπάρχει ratio που να "μας αξίζει". και το δικό μου άσχετο είναι, γιατί πέρσι κατέβαζα ως guest και έχει καταγράψει άλλα αντί άλλων.
απλώς υπάρχει η μπάρα για να μας θυμίζει ότι καλό θα είναι να βοηθάμε στο seeding και να μην είμαστε αιωνίως λαμόγια ως κλασικοί Έλληνες Wink


για να μη λες ότι έπεσα να σε φάω, να προλάβω λίγο καθυστερημένα να πω καλωσήρθες και ευχαριστώ πολύ εκ μέρους όλων των CiGP για τα καλά σου λόγια. happy happy

επίσης αν θέλεις να αναφερθείς πιο αναλυτικά σε αυτό το

paotsonta έγραψε:
Από ότι ξέρω υπάρχει και άλλο ένα site που το έκανε αυτό αλλά είχε κάποιο μικρό πρόβλημα (με τα παιδιά, με άλλους δεν είμαι σε θέση να το ξέρω).


για να δούμε τι παίζει και να συνεννοηθούμε (ξανάα) με τους υπεύθυνους εκεί happy
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 14 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2008 3:54 am
Τίτλος: Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ'αρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τα torrents απλά θεωρώ ότι μέσω rapidshare πολύς κόσμος θα εξυπηρετούνταν καλύτερα. Πολλοί από ότι διαβάζω έχουν πρόβλημα με τα torrents γιατί δεν υπάρχουν αρκετοί seeders. Γι' αυτό και μόνο πρότεινα να τα ανεβάσω στη rapidshare κ δεν νομίζω ότι δεν έχει ο κόσμος account εκεί. Μιλάμε για μια υπηρεσία που τη χρησιμοποιούν όλα σχεδόν τα forums που έχουν mp3, ταινίες κλπ. Εκτός αυτού όπως πολύ σωστά αναφέρεις υπάρχει και το κολπάκι με το router οπότε πιστεύω ότι υπάρχει πολύ μέλλον.
Το site που φιλοξενούσε τα αρχεία μαζί με κάποια ισπανικά κομμάτια που λείπαν από τα επεισόδια είναι το www.greekzlive.com. Αυτό ξέρω εγώ, και πλέον έχει σταματήσει με σαφή αναφορά για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε και σας έχει αποδώσει τα εύσημα.
Όσο για το ratio δεν έχω πρόβλημα ότι δεν καταγράφεται σωστά αλλά ότι αν στο site μείνω ανενεργός για πολύ ώρα (κοινώς πέσω για ύπνο όσο έχω ανοιχτό το utorrent) τότε με πετάει έξω και όσο οι άλλοι κατεβάζουν δεν προσμετράται τίποτα. Δεν με ενδιαφέρει το ratio, ξέρω ότι δεν είμαι λαμόγιο leecher αλλά υπάρχουν sites στα οποία μετράει και αν κάτι τέτοιο ίσχύει και εδώ κάποια στιγμή ίσως αντιμετωπίσω πρόβλημα.
Αυτά και μόνο, χωρίς σκωπτική, ειρωνική ή οποιαδήποτε άλλη άσχημη διάθεση. Έχετε καταφέρει να κάνετε κάτι που έμοιαζε ακατόρθωτο. Respekt
VGADM
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 08 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: xanthi

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2008 4:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλη η ιδεα σου αλλα προτημω τα torrent μιας και κατεβαζεις πολυ ποιο ευκολα!Μιας και για να κατεβασεις απο το Rapidshare γρηγορα χρειαζεσε acount η αλλος τροπος ειναι να αλλαξεις την IP σου κλεινοντας το Modem αλλα ελα που καποιοι δεν μπορουν και δεν θελουν να το κανουν οπως εγω μιας και την χρειαζομαι.
Επισης το Ration σου προσθετεται στο Site οταν σταματησεις εντελος το torrent και οχι κατα την διαρκεια του.Δηλαγη πες οτι κατεβαζεις το Claymore που ειναι πχ 6GB αυτα τα 6GB θα χρεωθουν στον λογαριασμο οταν πατησεις stop του Torrent.Επισης για να κανεις upload δεν χρειαζετε να εισαι log in απλα να κατεβασεις το Torrent ενω εισαι log In
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2008 4:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μην ανησυχείς, δεν παρεξηγεί κανείς happy ξέρουμε ότι όποιος έρχεται να πει τη γνώμη του εδώ δεν έχει σώνει και καλά σκοπό να μας τη σπάσει (εκτός κάποιων εξαιρέσεων φυσικά)

αν θέλαμε να υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι διαμοιρασμού των επεισοδίων μας, θα τους αναφέραμε ήδη εδώ. το ότι δεν βγήκαμε εμείς οι ίδιοι να τα δώσουμε στο rapidshare σημαίνει πως δεν μας ενδιαφέρει, και όχι πως δεν μας πέρασε απ' το μυαλό.

συνήθως όσοι έχουν πρόβλημα με τα torrents της Κάντυ, είναι άτομα που πρώτη φορά ασχολούνται μ' αυτά τα θέματα και με το internet. δεν διαβάζουν τους κανονισμούς, γράφουν με κεφαλαία, βάζουν τρομακτικούς τίτλους κλπ και αν προσέξεις τις απορίες τους, το μόνο που χρειάζονται είναι μερικές ρυθμίσεις.

ένας από τους λόγους που δεν υποστηρίζουμε τις προσπάθειες όπως του greekzlive είναι, όπως θα είχες δει και συ, ότι δεν προσέχουν τι βγάζουν. για μήνες έδιναν επεισόδια κατεβασμένα από το youtube που είχαν μετατραπεί ξανά και με εντελώς ασυγχρόνιστο ήχο!!
τέλοσπάντων αντικαταστάθηκαν, αλλά πόσο χρόνο και bandwidth θα είχαν γλιτώσει ολοι αυτοί αν είχαν έρθει εδώ από την αρχή..

δυστυχώς δε φτάνουν οι αναφορές αν δεν συνοδεύονται από την ανάλογη ποιότητα του παρεχόμενου υλικού.

και τα ισπανικά δεν τα δώσαμε εμείς!! Evil or Very Mad
κάτι τέτοιοι μας ξεφτιλίζουν και μας προσβάλλουν κατάμουτρα, κι ας λένε πόσο καλές προθέσεις είχαν να μοιραστούν την Κάντυ
είναι γυφτιά να κολλάς το ισπανικό επεισόδιο στο ελληνικό, έλεος! suicide
κατέβασέ το και δες το ξεχωριστά, ή στο κάτω κάτω αν θέλεις να μάθεις επεξεργασία video, κράτα τα για τον εαυτό σου


να συμπληρώσω ότι μάλλον εκτός από όλα τα άλλα ίσως να πρέπει να κλείσεις όλα τα dht και peer exchange για να μην γίνεται ανταλλαγή δεδομένων εκτός tracker


επίσης μη ανοίγεις ξεχωριστό θέμα κάθε φορά, το post reply είναι κάτω αριστερά happy

ευχαριστούμε
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2008 12:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας έρθω και γώ στη συζήτηση, να πω την άποψή μου.

Καταρχήν καλωσόρισες, paotsonta.

Από τα πρώτα χρόνια του internet μέχρι σήμερα, έχουν αναπτυχθεί πολλές μορφές "κατεβάσματος" στο Internet. Μερικές από αυτές είναι:

- Direct Download (απευθείας κατέβασμα από site)
- Peer 2 Peer (το κλασσικό)
- Torrent

Το Rapidshare, όπως πολύ σωστά έθεσες, αποτελεί "υπηρεσία", και όχι μορφή κατεβάσματος. Και παρόλο που δε γνωρίζει ιδιαίτερη απήχηση σε ανεπτυγμένες χώρες (= αυτές που έχουν ήδη αναπτυχθεί), έχει μεγάλη πέραση σε αναπτυσσόμενες χώρες (= αυτές που τώρα αναπτύσσονται). Και δυστυχώς η Ελλάδα, τουλάχιστον στον τομέα του Internet, έχει μια ιδιαίτερα βραχύχρονη πορεία, με μια ιδιαίτερα ανώμαλη ανάπτυξη, και με τεράστια έλλειψη σε υποδομές.

Παντού στον κόσμο, όταν λέμε για σύνδεση 8Mbit, 24Mbit, κλπ, αναφερόμαστε σε 8 Mbit Download ΚΑΙ 8 Mbit upload, 24Mbit download ΚΑΙ 24Mbit upload, κλπ. Οπότε σε πάρα πολλές χώρες στον κόσμο ανθίζουν τα torrents, και έχουν γίνει η πιο διαδεδομένη μορφή διαμοιρασμού.

Τί γίνεται όμως εδώ, που ο ΟΤΕ και οι άλλες εταιρείες πουλάνε αβέρτα "24άρες" υποτιθέμενες συνδέσεις, όταν η πενιχρή τους υποδομή φτάνει ίσα ίσα για να υποστηρίξουν κακήν-κακώς ένα upload 256kbps έως 1 mbps, και μάλιστα με ένα τεράστιο overhead που αλληλεπιδρά με το download;

Ερχόμαστε στην περίπτωση που αντιμετωπίζεις και εσύ και πολλοί άλλοι. Έχεις αγοράσει και πληρώνεις χρυσή μια υποτιθέμενη "8άρα", και παρόλ' αυτά δεν έχεις τις επιθυμητές ταχύτητες, καθότι και μόνο για να πιάσεις 8mbps, πρέπει να σoυ κάνουν seed 8 άτομα με 1mbps. Έτσι, αντιμετωπίζουμε την κατάσταση "8 προς 1". Ακόμα χειρότερα, έχουμε και τους 24άρηδες. Εκεί απαιτούνται 24 seeder για 1 leecher.

Είναι εν μέρει λογικό λοιπόν, τις αστοχίες των "μεγάλων υπεύθυνων" (πχ ΟΤΕ), να προσπαθεί να αποσβέσει ένας χρήστης, πληρώνοντας rapidshare account, donation σε rapidshare-link site, χρησιμοποιώντας προγράμματα "κλεψίματος" κλπ.

Όμως, το rapidshare δεν είναι παρά μια κερδοσκοπική επιχείρηση. Δεν είναι ούτε κάποιου είδους "υπηρεσία", παρά ένας εμπορικός κολοσσός που προσφέρει, επί αδρά πληρωμή, υπηρεσίες. Και πίστεψέ με, δεν είναι ότι καλύτερο για μας, να βλέπουμε αυτά για τα οποία έχουμε ξοδέψει πολύτιμο χρόνο, κόπο, και ιδρώτα, και κάνουμε τα πάντα για να φτάσουν δωρεάν στους θεατές μας, ακόμα πληρώνοντας και από την τσέπη μας για να διατηρήσουμε site με tracker, τελικά να γίνονται μέσο για να κερδοσκοπεί το rapidshare.

Αυτά.

Υ.Γ.: Αν θελήσεις οποιαδήποτε στιγμή να αλλάξεις username, στείλε μου pm.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Candy Candy Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00987 seconds with 5 queries