Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Web Radio

Πού πήγαν τα Pod Cast, οέο;
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 23, 2008 11:22 pm
Τίτλος: Πού πήγαν τα Pod Cast, οέο;
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα το καταιγισμο απο 6 Pod Cast που μας κρατουσαν συντροφια και μας ανεβαζαν την διαθεση -ενω τσαρκαραμε στο ιντερνετ και στην αγαπημενη μας σελιδα- με την μουσικη αλλα και τα απροοπτα των αγαπητων συντελεστων (χεχεχε) μετα το τελος του καλοκαιριου η υποσχεση του We Will Be Back ακομα δεν εχει υλοποιηθει (και κοντευει να βγει και ο Σεπτεμβριος) οποτε ηθελα να ρωτησω Που ειστε βρε παιδια? τι εγινε ? γιατι χαθηκατε? ποτε θα εχουμε καινουργιο release για να υποδεχθουμε και το φθινοπωρο? What..? και πιστευω οτι οι ολοι μας εχουμε την ιδια απορια
Respekt




Παρακαλω τους Admin ελευθερα για οποιαδηποτε αλλαγη Thumbs UP
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 23, 2008 11:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ομολογώ ότι στο θέμα των Podcasts φέρω προσωπική ευθύνη για την καθυστέρηση και την μη τήρηση της υπόσχεσης που είχα δώσει το καλοκαίρι.
Η αλήθεια είναι ότι λίγο πριν το Δεκαπενταύγουστο ετοίμαζα κάτι που είχε σχέση με μουσική, αλλά λόγω κάποιων απρόοπτων έμεινε στη μέση.

Αυτό το ημιτελές ας πούμε "subproject" του Web Radio θα ολοκληρωθεί κάποια στιγμή, αλλά δεν ξέρω πότε.

Τώρα σε ό,τι αφορά τα pod είμαστε παρόντες. Απλά δεν έχουμε οργανωθεί.
Λίγα λόγια για τα παιδιά.

Left64Vegeta: Το παιδί για όλες τις δουλειές. Το 90% της AC περνάει από αυτόν. Είναι στο πτυχίο στην σχολή στο Πολυτεχνείο και έχει και πολύ διάβασμα. Επιπροσθέτως ετοιμάζουμε μαζί κάτι καινούριο στο τομέα του fansubbing που νομίζω ότι εμάς τους παλιούς θα μας αρέσει πολύ και ευελπιστούμε να το παρουσιάσουμε στο πρώτο podcast.
Σημείωση: Όσο υπάρχει ο Λευτέρης η AC έχει πολύ μέλλον μπροστά της και μην φοβάστε τίποτα.

gpower2: Επιτέλους επιστρέφει!!!! Θα τον έχουμε από Νοέμβριο στην ομάδα μας.

Cougar: Ο άνθρωπος που ξέρει όλη την ιαπωνική μουσική απ' έξω. Φεύγει Νοέμβριο για στρατό, αν δεν κάνω λάθος, και η απουσία του για 1 χρόνο θα μας κοστίσει. Παρόλα αυτά στο πρώτο podcast θα προλάβει να είναι μαζί μας.

Morfeas: Διορίστηκε στο Ηράκλειο δάσκαλος. Να βάλει λίγο τη ζωή του σε τάξη (να βάλει και καμιά DSL) και συνεχίζει κανονικά μαζί μας.

gpanos: Δεν ξέρω τι μου ξημερώνει. Πέρα από το project που ετοιμάζω με τον Left64Vegeta, έχω το τρέξιμο με τη δουλειά. Πρέπει να δω τι θα γίνει με την ειδικότητα κι αν τελικά φύγω εξωτερικό το 2009 ή θα με πάρουν φαντάρο, και να αξιολογήσω μια πρόταση που μου έγινε για Ph.D η οποία προέκυψε πριν δέκα μέρες και δεν το είχα καθόλου στα σχέδια μου. (Α ρε Maniac πόσο σε καταλαβαίνω.... γαμώ το διδακτορικό Razz Razz Razz)

Σε κάθε περίπτωση συνεχίζουμε κανονικά τόσο το podcast όσο και τα υπόλοιπα τα οποία θα αναλάβουμε.
Thumbs UP


EDIT: Κάποιος να το μεταφέρει στο Section του Web Radio. Τι δουλειά έχει στο DG GT;;;; Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 12:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν τιθεται θεμα το οτι ολοι ασχολειστε με κατι και ποσο μαλλον περισσοτερο σοβαρα θεματα (δουλειες μεταπτυχικα γκομενες *there is no life over a keyboard* κλπ) αφου εισαστε παροντες και ηδη υπαρχει και καποιο project στα σκαρια οκ!

Σε καμμια των περιπτωσεων δεν πιεζω η κανω παραπονα (σε περιπτωση που καποιος παρεξηγησει τις προθεσεις μου) απλα επειδη δεν εγινε καποια ενημερωση γιαυτο ρωταω απλα Αφου ειστε εδω και συνεχιζετε μπραβο και καλη συνεχεια σε εσας και καλη ακροαση σε εμας! Thumbs UP

τωρα οσον αφορα:
Left64Vegeta Βοηθηστε τον γιατι τον βλεπω να κυκλοφορει με T- shirt που θα γραφει Προσοχη Υπο Κατεδαφιση (χεχεχε) Whistling

gpower2 Με το καλο να μας ερθει!! Thumbs UP

Cougar Καλος Πολιτης Φιλε και μη χολοσκας πλεον εχουν φανταρους που τους πληρωνουν για να κανουν τις δουλειες! HaHa

Morfeas Καλη σχολικη χρονια! RTFM
Gpanos Εσενα θα σου ευχηθω καλο ξημέρωμα!! Laughing ολα τα αλλα θα ερθουν!! Καλη τυχη με το Ph.D
ευχομαι σε ολους οσους ξεκινανε κατι φετος επειδη τα πραγματα δυσκολεψανε παρα πολυ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ! Worthy Respekt


ΕDIT : Παρακαλω τους Admin να μετακινησουν το thread γιατι απο μ@λ@κι@ το ανοιξα σε λαθος τομεα ευχαρισω
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 09, 2008 11:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
Left64Vegeta: Το παιδί για όλες τις δουλειές. Το 90% της AC περνάει από αυτόν. Είναι στο πτυχίο στην σχολή στο Πολυτεχνείο και έχει και πολύ διάβασμα. Επιπροσθέτως ετοιμάζουμε μαζί κάτι καινούριο στο τομέα του fansubbing που νομίζω ότι εμάς τους παλιούς θα μας αρέσει πολύ και ευελπιστούμε να το παρουσιάσουμε στο πρώτο podcast.
Σημείωση: Όσο υπάρχει ο Λευτέρης η AC έχει πολύ μέλλον μπροστά της και μην φοβάστε τίποτα.


/off-topic mode on

Ε, τα παραλές λίγο... Απλά επειδή είμαι λίγο ανακατώστρας χώνομαι όπου βρω, και φυτρώνω εκεί που δε με σπέρνουν. Ως εκ τούτου, μαζεύω homework δεξιά και αριστερά, με αποτέλεσμα να μειώνεται ο ελεύθερος διαθέσιμος χρόνος μου. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι κάνω εγώ όλες τις δουλειές... Πάνω από 5% δεν κάνω σε καμία περίπτωση xD ... Υπάρχουν πολλά άτομα στην ομάδα που αφιερώνουν περισσότερο χρόνο από μένα... Και η ομάδα έχει πολύ μέλλον ούτως ή άλλως. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα απαλλαγείτε από μένα xD

SaDoW έγραψε:
Left64Vegeta Βοηθηστε τον γιατι τον βλεπω να κυκλοφορει με T- shirt που θα γραφει Προσοχη Υπο Κατεδαφιση (χεχεχε)


Ε, είπαμε, όχι και έτσι... Laughing

Και σε κάθε περίπτωση, δεν αξίζω τόσα credits... Όλη η ομάδα αξίζει, και υπάρχουν πολλά άτομα που αξίζουν πολλά εύσημα. Εγώ δεν κάνω παρά ένα μικρό μέρος της δουλειάς.

/off-topic mode off

Πάντως τώρα που πιάσανε τα κρύα και μαζευτήκαμε μέσα, και τελείωσε και η εξεταστική, θα βγάλουμε podcast σχετικά σύντομα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 09, 2008 12:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρη δεν είναι μόνο το fansub.
Εκεί συμμετέχουν πολλοί, αλλά η συνεισφορά σου είναι στο σύνολο.
Χωρίς εσένα δεν θα υπήρχε forum, o κώδικας του site κ η συντήρηση περνάει από εσένα ιδίως μετά την αποχώρηση των άλλων coders.
Με το που σου έριξα μια ιδέα για ένα project αμέσως να βοηθήσεις, κάτι που άλλοι δεν θα το έκαναν ποτέ.
Δεν είναι μόνο η δουλειά στο encoding και στο karaoke - TS, αλλά στο σύνολο της κοινότητας.
Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Web Radio Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01149 seconds with 5 queries