Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Άδεια για τα Project σας Elfen Lied, Death Note & Claymo Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 23, 2008 11:31 pm
Τίτλος: Άδεια για τα Project σας Elfen Lied, Death Note & Claymo
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά μήπως μπορώ να ανεβάσω τα επεισόδεια αυτων το σγυκεριμενων Anime στην Anime-Greek???(Το πρόσφατο μικρό αλλα επιτυχημένο Forum)ENNOEITAI OTI ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩΣΩ LINK ΓΙΑ ΤΟ SITE ΣΑΣ!!Πάντως αν πείτε ναι τότε η σελίδα ειναι αυτή εδώ Anime-Greek.forumotion.com Wink Ελπίζω να μου δώσετε 'αδεια για τα ακόλουθα Anime big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 12:17 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν λες να τα ανεβάσεις τι εννοείς; Έχετε κάποιο δικό σας tracker;

EDIT: Είδα ότι ήδη υπάρχει Dragonball GT εκεί από την AnimeClipse και δεν ξέρω αν έχει ενημερωθεί ο Left64Vegeta γι'αυτό... Όσο για τα rapidshare links (δεν είδα κάποιον tracker) γενικά είμαστε αντίθετοι, ειδικά μόλις επιστρέψει ο Left από τον Βόλο...
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 10:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raziel666 έγραψε:
Όταν λες να τα ανεβάσεις τι εννοείς; Έχετε κάποιο δικό σας tracker;

EDIT: Είδα ότι ήδη υπάρχει Dragonball GT εκεί από την AnimeClipse και δεν ξέρω αν έχει ενημερωθεί ο Left64Vegeta γι'αυτό... Όσο για τα rapidshare links (δεν είδα κάποιον tracker) γενικά είμαστε αντίθετοι, ειδικά μόλις επιστρέψει ο Left από τον Βόλο...

οχι σε Tracker αλλα σε Rapidshare Links,επίσηε sorry για το GT αλλα ενα μέλος μας τα ανέβασε και επίσης δεν βλέπω κάπου το πρόβλημα επειδη εχει ανέβει και στο Greek-fun το GT....Εντάξει δεν είπαμε οτι δεν θα σας αναφέρουμε,τα θέλουμε έτσι για να γεμίσει η ενότητα Doenload με αυτά τα πολύ δισημα και επιτυχημένα Anime Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 11:34 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι....
Από τη μία βλέπω ποστ σου να κυριαρχούνται από "Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad " για άλλες σελίδες που ανεβάζουν σε rapidshare και να το παίρνεις πατριωτικά.
Από την άλλη έρχεσαι τώρα και μας λες ότι να ξέρετε, τώρα είναι δικό μας το φόρουμ οπότε τα θέλουμε για να προσελκύσουμε κόσμο.
Η απάντηση η δική μου, άσχετα από AC και ευθύνες, είναι ότι αυτό λέγεται τουλάχιστον υποκρισία.
Όποτε μας βολεύει κράζουμε, όποτε μας βολεύει ανεβάζουμε.

Get your head straight.
Από μένα έχεις ένα άκυρο για upload.
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 2:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

29 κατασκευαστές πλυντηρίων.... εεεεε... σόρυ, λάθος θέμα....
Πάμε πάλι: 29 κατασκευαστές fansubs προτιμούν torrent.
Τι σκατά τσ' έχει πιάσει όλους με το rapidshare?
Ρωτώ γιατί δεν είμαι προνομιούχος (= premium) αλλά τζαμπατζιιιιζ, οπότε έχω περιορισμό στο κατέβασμα από εκιονέ το σάιτ. Και όχι, δεν το προτιμώ: α) γιατί δεν υπάρχει λόγος να πληρώσω, και β) αφού δεν πληρώνω θεωρώ ηλίθια τη σκέψη να κάνω reset τη σύνδεση, ώστε να αλλάξω ip, με σκοπό να κατεβάσω αμέσως το επόμενο κομμάτι ενός αρχείου. Γιατί αυτό; Γιατί δε γίνεται να κάτσω πάνω από το pc για να κατεβάσω 5,86GB (Claymore) + 6,67Gb (Death Note) + 2,38GB (Elfen Lied) = 14,91GB...
Jesus Christ superstar, πάω για ψάρεμα.
Edit: τα παραπάνω δε σημαίνουν ότι διαφωνώ με το να τα ανεβάσεις. Άμα παρς την άδεια, κάμε ό,τι θες. Αν και θα μπορούσα, γιατί εδιάβασον ότι διπροσωπήθηκες (πλάθουμε λεξούλες) και είσαι άλλη το πρωί, άλλη το βράδυ. (σόρυ για το θηλυκό του γένους, ακούγεται πιο ωραίο έτσι)
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 3:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειμαι καθετος στο να δινεται αδεια να κατεβαινουν τα ανιμε του δικου μας σιτε απο αλλους τρακερ.
Οτι κανουμε το κανουμε αφιλοκερδος κ το κανουμε για εμας ολους τους φαν τον ανιμε απο τι στιγμη που μας χορηγειται ενα σιτε(η animeclipse)μας χορηγειται ενας τρακερ διχως περιορισμους(πανω απο ολα γιατι ειναι σημαντικο προνομιο)κ για την εξυπηρετησης γινεται το παν,συγγνωμη αλλα το θεωρω και ως αχαριστια απο μελη απο δω μεσα να γινεται αυτο το πραγμα!
+1 για σενα αν οντως ισχυει και ησουν αντιθετος με αυτην την αποψη κ τωρα θελεις να το κανεις για διαφημιση του φορουμ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 3:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Itachi έγραψε:
επίσης δεν βλέπω κάπου το πρόβλημα επειδη εχει ανέβει και στο Greek-fun το GT....


...δεν εχω κανενα δικαιωμα να σχολιασω αλλα θα πω μονο οτι αυτο δεν ακουγεται και τοσο ωραια....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 3:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είμαι υπέρ του να ανεβαίνει δουλειά της AnimeClipse όπου γίνεται, εφ' όσον δίνονται τα credits. Περισσότερος κόσμος γνωρίζει την AnimeClipse, κακό δεν κάνει. Και σε κάποια περίοδο αν δεν κάνω λάθος άρχισαν να ανεβαίνουν anime της AC με πρωτοβουλία της AnimeClipse σε άλλους trackers (BWGT)

Βέβαια δεν είμαι υπεύθυνος για κανένα Project, απλά λέω τι πιστεύω πως είναι καλύτερο.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 3:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
Εγώ είμαι υπέρ του να ανεβαίνει δουλειά της AnimeClipse όπου γίνεται, εφ' όσον δίνονται τα credits. Περισσότερος κόσμος γνωρίζει την AnimeClipse, κακό δεν κάνει. Και σε κάποια περίοδο αν δεν κάνω λάθος άρχισαν να ανεβαίνουν anime της AC με πρωτοβουλία της AnimeClipse σε άλλους trackers (BWGT)

Βέβαια δεν είμαι υπεύθυνος για κανένα Project, απλά λέω τι πιστεύω πως είναι καλύτερο.


Συμφωνώ μαζί σου.
Εφόσον δίδονται Credits είναι νομίζω διαφήμιση για την AC.
Εννοείται ότι θα αποφασίσει στην τελική ο υπεύθυνος του κάθε project.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 3:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tracker (έστω και private) = Δωρεάν

rapidshare κλπ. file sharing servers = Ελεγχόμενο download ή επί πληρωμή
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 3:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει υπάρχουν και τα δωρεάν π.χ. το megaupload, με ένα add-on στον mozilla είσαι ΟΚ. Δεν είναι μόνο το rapidshare.
Βέβαια αν αρχίσουμε να αναλύουμε τους file sharing servers θα βγούμε τελείως Off Topic.
Όπως είπε και ο Phantom δεν είμαι υπεύθυνος σε κάποιο project και γι' αυτό απλά λέω την προσωπική μου γνώμη. Από εκεί και πέρα θα αποφασίσει ο εκάστοτε υπεύθυνος.

Τώρα που το σκέφτομαι γιατί δεν στήνουν τα παιδιά στο Forum τους έναν tracker;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 369
Τοποθεσία: Karlshamn






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 4:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω και γω κάτι. Στην περίπτωση που τελικά τα αρχεία μας ανεβαίνουν οπουδήποτε είτε rapidshare ειτε trackers, εκτός της αναφοράς στην ομάδα και κάποιο link, να απαιτήσουμε να μην αλλάξουν τις πλήρεις ονομασίες των αρχείων.
_________________

Ōkami-Fansubs
Ōkami IRC channel
_________
'Cause Wolves don't bite... They Fansub.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 48



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 5:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω και γω με την σειρα μου κατι (γιατι να μην πω, στο πηγαδι κατ*ύρησα; Laughing ).

Αν σου δωσουν την αδεια οι υπευθυνοι των projects για να τα ανεβασεις στο site που αναφερεις, εκτος του οτι θα κανεις αναφορα στην Animeclipse, εκτος του οτι θα εχεις active link για την AC, εκτος του οτι δεν θα αλλαξεις τα ονοματα των αρχειων,
σημαντικο ειναι να αναφερεις οτι στην AC υπαρχει ratio free tracker που προσφερει τα ιδια αρχεια που θα εχεις ανεβασει στο rs υπο την μορφη torrents.

Γιατι αυτο ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης...
Δηλαδη, εστω οτι μπαινει καποιος στο site σου. Θα δει που χου λεμε τωρα το Death Note ανεβασμενo σε rs και θα δει και το link για την AC στην ακρη.

Αμα ψηθει και τα κατεβασει απο rs (ειτε γιατι τα εχει σκασει ειτε γιατι εχει κανει διαφορες λαμογιες που δεν επι του παροντος να αναλυθουν), παω στοιχημα οτι δεν θα ενδιαφερθει να πατησει το link.
Δλδ πιστευω οτι στους 10 που θα μπουν σε μια σελιδα με το DN, ενας ή αντε δυο θα πατησουν το link.

Ενω αν εχεις την πληροφορια οτι στην συγκεκριμενη σελιδα που πηρες το DN και το ανεβασες μετεπειτα σε rs υπαρχει tracker, τοτε στους 10 πεντε ή εξι ατομα θα ψηθουν και θα πατησουν το link (γιατι προτιμουν για τους δικους τους λογους να κατεβασουν απο torrents, ποιοι να ειναι αραγες αυτοι Laughing ; ).

Δλδ αμα δεν αναφερεις τον tracker που εχουν στησει τα παιδια στην AC, τοτε ειναι δωρο αδωρο η αναφορα στην AC Sad .

Τελος, για την αδεια, πιστευω οτι ειναι υπευθυνα τα bosses του εκαστοτε project για να στην δωσουν.

Υ.Γ. Συγγνωμη αν ο τονος μου ηταν επιθετικος, δεν ηταν προθεση μου να σε προσβαλλω.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kixemta στις Δευ Μάρ 24, 2008 5:48 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 147
Τοποθεσία: πέρα από τα πέρατα, πέρα από τα πέρα μέρη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 5:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Itachi έγραψε:
επίσηε sorry για το GT αλλα ενα μέλος μας τα ανέβασε και επίσης δεν βλέπω κάπου το πρόβλημα επειδη εχει ανέβει και στο Greek-fun το GT....


... η γνώμη μου είναι εκείνη ενός απλού μέλους, αλλά συγγνώμη έτσι όπως το διάβασα αυτό που έγραψες δεν μπορώ να μην σου επισημάνω τα εξής:

1ον Το γεγονός ότι έχετε ανεβάσει την δουλειά κάποιου άλλου χωρίς πρώτα να έχετε ζητήσει και να έχετε λάβει την άδειά του είναι απαράδεκτο Thumb Down

2ον Το γεγονός ότι η δουλειά της AC έχει ανέβει κάπου αλλού δεν είναι δικαιολογία γιατι που ξέρετε εσείς αν ο υπεύθυνος στο Greek-fun έχει ζητήσει και έχει λάβει την άδεια των εδώ υπευθύνων; μπορεί και αυτός να κάνει κάνει του κεφαλιού του Sad

3ον Το γεγονός ότι κάποιου αλλού ανεβαίνει η δουλειά της AC, έστω και με την άδεια της,δεν σημαίνει ότι σε εσάς ή στον οποιονδήποτε τρίτο (μην το πάρεις προσωπικά) θα δοθεί η ίδια άδεια. Που ξέρεις εσύ ή εγώ ή ο οποιοσδήποτε τρίτος ότι ο υπεύθυνος στο Greek-fun δεν είναι ο μικρός αδελφός (ξάδελφος κ.λπ) του υπευθύνου της AC έτσι έχει λάβει ειδική άδεια για να ανεβάσει την δουλειά τους; Wink
και
4ον Αν πάντως δεν σας επιτραπεί να χρησιμοποιήσετε την δουλειά των παιδιών πρέπει κατά την δική μου άποψη να κατεβάσετε το GT αμέσως.

Το ότι εκτιμούμε και σεβόμαστε τον κόπο των παιδιών της AC και αυτό που απλόχερα μας προσφέρουν νομίζω ότι πρέπει να φαίνεται με πράξεις και όχι μόνο με λόγια. Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 5:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σορρυ αλλα επιεδη και εγω ειμαι τις anime-greek. το παιδι που ανεβασε τα GT μας ειπε προσωπικα οτι πηρε αδεια.....τωρα απο εκει και περα εμεις μια ερωτηση καναμε...δεν πειραζει για τα επεισοδια... Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01426 seconds with 5 queries