Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Bleach (STALLED)

Ποιος πιστεύετε ότι έχει το δυνατότερο Bankai στο Bleach; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 17, 2008 2:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

neo^ έγραψε:
Τι κολπακια δλδ να κανει?


Στην αρχή θα μπορεί να πετάει 2 πορτοκάλια στον αέρα ταυτόχρονα.
Μετά θα βελτιωθεί και θα πετάει 3.Μετά 4,μετά 5 κτλ.
Όταν θα φτάσει στο ανώτερο επίπεδο θα ...ξεκινήσει να κάνει κόλπα με την τράπουλα... big smile Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 17, 2008 3:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Zaraki.-
είναι αρχηγός χωρίς bankai και έχει αρχίσει να αποκτάει επαφή με τον "σύντροφό" του
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 17, 2008 3:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ZERO_SEQUENCE έγραψε:
Zaraki.-
είναι αρχηγός χωρίς bankai και έχει αρχίσει να αποκτάει επαφή με τον "σύντροφό" του


Θεωρω οτι αυτο που κανει τουμπανο τον Zaraki ειναι οτι ειναι τοοοσο δυνατος και χωρις Bankai....Αμα θελουν να το κανουν σουπα το bleach θα του το δωσουν ....Δεν θα λεει παντως....Ειναι ο πιο δυνατος και οι δυναμεις του πολυ δυσκολα μπορουν να ειναι sealed...Θα αλλαξει και το μοναδικο στοιχειο που μου αρεσει στον Zaraki;;;; Sad Sad
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: Παναταχού παρών

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 17, 2008 4:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά και εγώ νομίζω πως ο Zaraki έχει ένα από τα πιο δυνατά bankai.Εδώ ο άνθρωπος δεν έχει ονομάσει ακόμα το zanpacto του φανταστείται να το κάνει.Επίσης και ο παπούς πρεπει να έχει πολύ δυνατό bankai.Τώρα για τον Ichi δεν μπορώ να πώ κάτι αλλά με την εμφάνιση του Hollow - Ichi ελπίζω να βγάλει καινούριο bankai όπως και ο Κuchiki (αν θυμάμαι καλά είχε 3 ειδών bankai ).Αυτός που με προβληματίζει είναι ο Aizen τί είδος bankai έχει
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 18, 2008 12:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ είμαι της άποψης ότι καλά θα ήταν ο Zaraki να μην έχει Bankai. Οι λόγοι νομίζω προφανείς (τέτοια συζήτηση έχει γίνει και στο Manga section). Συνοπτικά μόνο να αναφέρω, θα χαλάσει το image του σκληρού, αδίστακτου και πωρωμένου Shinigami.
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 06, 2008 3:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Urahara... exei tis apisteytes ikanotites..

(source : manga)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 07, 2008 4:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά έχουμε πολλά bankai να δούμε ακόμα, για να αποφασίσουμε ποιο είναι το καλύτερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 07, 2008 8:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

_Sophia!!!_ έγραψε:
Βασικά έχουμε πολλά bankai να δούμε ακόμα, για να αποφασίσουμε ποιο είναι το καλύτερο.

Ακριβώς. Πες τα. Έχει ακόμα πράγμα... Neutral
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 7


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 23, 2008 11:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καλύτερο bankai το έχει ο Gin!!!!
Διάολε, γιατί να μην μπορώ να είμαι αντικειμενικός? big smile big smile

Όσον αφορά τον Kenpachi το μόνο που έχω να πω είναι ότι πρώτα απ'όλα το reiatsu του παραείναι τεράστιο αλλά...
παραμένει τόσο αυτάρεσκο και εγωιστικό που καταστρέφει το ίδιο του το katana. Ποτέ καταρχήν δεν έχει δεχθεί το katana του ως βοηθό του, άρα πως θα μπορέσει ποτέ να βγάλει bankai?
Οπότε ο Kenpachi είναι χαρακτήρας που από άποψη δυνάμεων θα χρειαζόταν πάρα πολλή ώρα για να τον αναλύσουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 24, 2008 9:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καλύτερο bankai λογικά θα το έχει ο Aizen.Εδώ τους ξεφτύλισε όλους χωρίς καν να το χρησιμοποιήσει και είχε όλη την soul society κάτω από την "ύπνωση" του.
Φαντάσου το bankai του.

Βέβαια το πιο άχρηστο bankai είναι του ichigo.Υποτίθεται ότι αποκτάει τρομακτική ταχύτητα και fighting energy αλλά πέρα από τα 2 λεπτά που είχε σε ταχύτητα τον byakuya όλοι οι υπόλοιποι αντίπαλοι του δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την ταχύτητα του..
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 24, 2008 12:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.::Rey::. έγραψε:


Βέβαια το πιο άχρηστο bankai είναι του ichigo.Υποτίθεται ότι αποκτάει τρομακτική ταχύτητα και fighting energy αλλά πέρα από τα 2 λεπτά που είχε σε ταχύτητα τον byakuya όλοι οι υπόλοιποι αντίπαλοι του δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την ταχύτητα του..


Πέστα χρυσόστομε.Τόσα χρόνια (λέμε τωρα) προσπαθώ να τους πείσω. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 674
Τοποθεσία: Μanhattan, NY

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 25, 2008 2:04 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hajate έγραψε:
.::Rey::. έγραψε:


Βέβαια το πιο άχρηστο bankai είναι του ichigo.Υποτίθεται ότι αποκτάει τρομακτική ταχύτητα και fighting energy αλλά πέρα από τα 2 λεπτά που είχε σε ταχύτητα τον byakuya όλοι οι υπόλοιποι αντίπαλοι του δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την ταχύτητα του..


Πέστα χρυσόστομε.Τόσα χρόνια (λέμε τωρα) προσπαθώ να τους πείσω. Wink


Βασικα....για μένα το ΠΛΕΟΝ κουλό, εκνευριστικό και άκυρο bankai είναι του abarai renji...
Σκέτο τσίρκο η κατάσταση με το συναρμολογούμενο-φιδο-bankai να περνάει μέσα απο στeφάνια με φωτιά, να το διαλύει σε κομμάτια μία ο Buyakya, μια ο κάθε αντίπαλος και κάθεται με τη Logo να το ξανακολλάει ο άμπαλος abarai.... Κατάλληλο για κουλούς (και ψιλο-βλάκες) vice-captains και για εκπαίδευση ryoka με δυνάμεις που αποκτήσανε στο άκυρο, λόγω καλής διαγωγής (ε, ξέρω γω? στο τέλος θα μας προκύψει κρυφό ταλέντο και ο βλάκας συμμαθητής που όλοι αποφεύγουν και κλαίει) λόγω παρέας με τον ichigo (βλέπε chad)...
Τελικά και για να γίνεις σούπερ ήρωας με ειδικές δυνάμεις...θέλεις βίσμα. Αει στο καλό.... ΔΕ θα γίνω shinigami !!!!!
_________________
Ποτέ μην διαφωνείς δημόσια με έναν ηλίθιο. Δεν είναι βέβαιο οτι οι άλλοι θα καταλάβουν την διαφορά!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SrS
Μωρό


Ένταξη: 06 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 3
Τοποθεσία: Paros

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 5:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα....για μένα το ΠΛΕΟΝ κουλό, εκνευριστικό και άκυρο bankai είναι του abarai renji...
Σκέτο τσίρκο η κατάσταση με το συναρμολογούμενο-φιδο-bankai να περνάει μέσα απο στeφάνια με φωτιά, να το διαλύει σε κομμάτια μία ο Buyakya, μια ο κάθε αντίπαλος και κάθεται με τη Logo να το ξανακολλάει ο άμπαλος abarai.... Κατάλληλο για κουλούς (και ψιλο-βλάκες) vice-captains και για εκπαίδευση ryoka με δυνάμεις που αποκτήσανε στο άκυρο, λόγω καλής διαγωγής (ε, ξέρω γω? στο τέλος θα μας προκύψει κρυφό ταλέντο και ο βλάκας συμμαθητής που όλοι αποφεύγουν και κλαίει) λόγω παρέας με τον ichigo (βλέπε chad)...
Τελικά και για να γίνεις σούπερ ήρωας με ειδικές δυνάμεις...θέλεις βίσμα. Αει στο καλό.... ΔΕ θα γίνω shinigami !!!!!

Φιλε μου, δεν πρεπει να 3εχναμε οτι ο Renji, εχει ηδη δηλωσει οτι δεν ξερει το bankai του αρκετα καλα.

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ, ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ SHINIGAMI VICE-CAPTEN, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΑ LEGO!!! lol Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
SrS
Μωρό


Ένταξη: 06 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 3
Τοποθεσία: Paros

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 5:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια όμως οπως και να εχει, το εχουν γ@.....σει το 8εμα.
Οταν ο Ιτσιγκος καταφερε και χρησημοποιησε το Shikai του και αρχισε να πεταει μπλε κοιματακια, εμεις τριβαμε τα ματια μας. Μετα, εβγαλε και Bankai και μειναμε να χασκουμε απο την εκπλικτική ταχυτητα του. Μετά ομως, μασ προεκυψε ΚΑΙ το hollow transformation!!! Αμαν πια ρε Ιτσιγκε, τι διαολο, δεν φτανει ποτε σε top-level αυτό το παλικάρι???

Το αλλο το καλο. Καθε φορα που ο Ιτσιγκος και η παλιοπαρεα νικαν ένα κακό, σκαει μπαμ μπαμ μύτη ενας εχ8ρος πιο κακος και πιο δυνατός!

Νισάφι πια! Δεν 8α βγει ποτε ενας εχ8ρος που να τον εχει στο χαλαρό???

Τεσπα, εγω δεν πιστεύω οτι υπαρχει ένα καλυτερο bankai, το κα8ενα εχει τα υπερ και τα κακά του εναντια σε διαφορους αντιπαλους
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 7:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Τεσπα, εγω δεν πιστεύω οτι υπαρχει ένα καλυτερο bankai, το κα8ενα εχει τα υπερ και τα κακά του εναντια σε διαφορους αντιπαλους


Συμφωνω και εγω με αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Bleach (STALLED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01433 seconds with 5 queries