Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Ghost Hound / Shinreigari (DROPPED)

[AC] Ghost Hound Releases Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 10:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raziel666 έγραψε:
TOS έγραψε:
Το ελληνικό κείμενο στις εφημερίδες φαίνεται τόσο ρεαλιστικό που στην αρχή σχεδόν νόμιζα ότι στο ανιμε ήταν έτσι εξαρχής (καλά εντάξει, υπερβάλλω λιγάκι αλλα ακόμα τρίβω τα ματια μου).


Γι'αυτό "φταίει" o φοβερός και τρομερός Photoshop typesetter που έχουμε στην ομάδα! Οπότε τα εύσημα σε αυτόν!


egomaniac mode on
Μη φοβάστε... λατρέψτε με, μη ντρέπεστε... δοξάστε με. Εύσημα δε θέλω, μόνο τη βυζαρού που λέγαμε για κανένα μασάζ (γιατί το στραβό κορμί δε σιαζ', άρρωστος άνθρωπος, τις έχω τις κομάρες μου) Tongue
egomaniac mode off

Από την κίνηση στον τράκερ καταλαβαίνω πως δεν ήμαστε (οι του team, that is) οι μόνοι που περιμέναμε την έναρξη της σειράς. Κι όσοι δεν την περίμεναν, ε, τώρα τη μάθατε πως υπάρχει. Wink Συνεπώς... βουρρρρρρρρ στον πατσά της ατμόσφαιρας που προσφέρει η σειράRazz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 11:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια οσοι εχετε και τα επομενα επεισοδια, η σειρα εχει σκηνες χεσιματος/σκατου στην καλτσα?Νομιζω οτι θα ειναι οτι καλυτερο Thumb 2 Up Thumb 2 Up

Παντως εχει απιστευτο ηχο και ας μην εχω και 5.1, η σκηνη με την μυγα στο πρωτο επεισοδιο με εκανε να ψαχνω που ειναι η μυγα στα αληθεια
_________________
Ta ptixia copies ktontai


http://www.youtube.com/watch?v=AZTlF-dbSuw (only for kabamaru and plokami fans)

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 11:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Zvhs έγραψε:
Παιδια οσοι εχετε και τα επομενα επεισοδια, η σειρα εχει σκηνες χεσιματος/σκατου στην καλτσα?Νομιζω οτι θα ειναι οτι καλυτερο Thumb 2 Up Thumb 2 Up


με τρομαζεις...... Shocked Shocked Scared
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 11:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
Zvhs έγραψε:
Παιδια οσοι εχετε και τα επομενα επεισοδια, η σειρα εχει σκηνες χεσιματος/σκατου στην καλτσα?Νομιζω οτι θα ειναι οτι καλυτερο Thumb 2 Up Thumb 2 Up


με τρομαζεις...... Shocked Shocked Scared

Εννουσα οσοι εχετε δει τα επομενα επεισοδια.Γιατι σε τρομαζω???
_________________
Ta ptixia copies ktontai


http://www.youtube.com/watch?v=AZTlF-dbSuw (only for kabamaru and plokami fans)

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 2:26 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν υπάρχουν σκηνές που θα τρομάξεις είναι λίγο δύσκολο να το πω, άλλοι τρομάζουν εύκολα κι άλλοι δύσκολα. Θα πω μόνο ότι με μεγάλη ένταση (η ηχητική πλαισίωση στο συγκεκριμένο anime είναι ίσως το μεγαλύτερο ατού του) σε βάζει για τα καλά σε μια κατάσταση άγχους. Οπότε ΔΥΝΑΤΑ... αν έχεις και 5.1 είσαι άρχοντας. Music Eek
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TOS
Μωρό


Ένταξη: 08 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 41


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 4:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω δει τα επόμενα επεισόδια, και όντως μερικά τρομάζουν (λιγάκι).

Μάλιστα σε ένα επεισόδιο έχει και guest-star τον... Naruto-Kyuubi !!! Razz Razz
(όταν το δείτε θα καταλάβετε).


Raziel, όσο για της σημειώσεις, συμφωνώ με το να φτιάξετε ένα ξεχωριστό αρχείο. Ίσως όταν τελειώσει η σειρά καλο θα ήταν να το περιλάβετε μαζί με τα torrent (κάτι όπως Ergo proxy).
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 12:24 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελευταία και καταϊδρωμένη Embarassed ξανάδα τα επεισόδια με την ησυχία μου (σχεδόν) και έχω να πω πως είμαι πολύ χαρούμενη που βρέθηκα να κάνω και γω ένα πολύ μικρό ποσοστό από τη βρωμοδουλειά που χρειάζεται για να βγει ένα τόσο καλό αποτέλεσμα big smile big smile

συγχαρητήρια κύριοι Thumb 2 Up Worthy
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 12:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντα μετριόφρων η rezeero! Razz Σοβαρά τώρα, όπως και όλοι στην ομάδα, έχει το δικό της ξεχωριστό ρόλο και σίγουρα χωρίς αυτήν τα επεισόδια δε θα ήταν όπως τα βλέπετε (το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους για να μην παρεξηγούμαστε - lexalkon, elric_kyodai, sunday aka t3h image manipulator).

Προς ενημέρωση του κοινού, τα επεισόδια που δουλεύουμε αυτή τη στιγμή είναι τα 3 ως 5, μια και οι Ureshii κάνουν ένα διάλειμμα λόγω απουσίας του μεταφραστή τους.

Εξαιτίας του ότι δουλεύουμε σε softsub, αυτό μας επιτρέπει να κάνουμε παράλληλα διάφορες εργασίες - το λέω γιατί στο project status page φαίνεται διαφορετικά. Δηλαδή υπάρχουν ας πούμε 2 υπο-ομάδες, με τη μία να ασχολείται με typesettting/encoding και η άλλη να ασχολείται με το κείμενο (μετάφραση/διορθώσεις). Αυτό επιτρέπει π.χ. να γίνει το encode (που για τη συγκεκριμένη σειρά παίρνει γύρω στις 12:30 ώρες για ένα επεισόδιο) και να είναι έτοιμο το επεισόδιο (ήχος και εικόνα), ενώ η άλλη ομάδα δουλεύει στο script. Έτσι, με το που τελειώσει το κείμενο, ενσωματώνεται στο video (softsub) και το επεισόδιο είναι έτοιμο.

Φυσικά σε περίπτωση που διαπιστωθεί λάθος στο κείμενο, αρκεί ένα απλό remux των υπότιτλων και όχι εκ νέου encode, κάτι που φυσικά επιταχύνει την όλη διαδικασία. Cool
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 1:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια χαρα σε ολους, ειμαι νεος(στο forum μονο). Εχω δει τα 11 επεισοδια απο την Genjo και πιστευω οτι ειναι με διαφορα η καλυτερη σειρα της σεζον. Κατεβασα και απο εδω τα 2 επεισοδια που εχουν ολοκληρωθει, και ομολογω οτι το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο! Σιγουρα αξιζουν συγχαρητηρια στα παιδια που ασχολουνται με το project.Διαβασα οτι ακολουθειται τους Ureshii. Αντιθετα με οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα, δεν καταφερα να καταλαβω γιατι η εκδοση της Ureshii ειναι καλυτερη απο της Genjo(εχω δει τα 3 πρωτα επεισοδια απο Ureshii, Genjo και SHS). Παντως αν δεν περιμενα με τοση αγωνια να δω το καθε νεο επεισοδιο, σιγουρα θα ακολουθουσα AnimeClipse!(τα οποια ετσι και αλλιως θα κατεβαζω για να δω δευτερη φορα, αλλωστε η συγκεκριμενη σειρα απαιτει δευτερη θεαση).
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 1:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να απαντήσω στην ερώτηση του Nadir, αντιγράφω ένα post που είχα κάνει στο anime.gr σχετικά με τη μετάφραση του Ghost Hound:

Raziel666 @ .aNiMe//GR Forums έγραψε:
Όσο για το μεταφραστικό, μπορώ να πω ότι (αν εξαιρέσω τους SHS) οι Genjo κάνουν μια πιο ελεύθερη απόδοση του κειμένου, ενώ οι Ureshii είναι πιο ακριβείς στη μετάφραση.

Σαν θεατής προτιμώ το δεύτερο. Στην fansubbing διαδικασία, εξακολουθώ να προτιμώ το δεύτερο, μια που έχεις το αρχικό νόημα και προσπαθείς να το προσαρμόσεις / μεταφέρεις στα Ελληνικά, ενώ στην περίπτωση της μετάφρασης-απόδοσης, κάτι από το αρχικό έχει χαθεί και στην μεταφορά στην Ελληνική αφενός σε περιορίζει και αφεδύο όλο και κάτι θα χάσεις στην πορεία.

Όσο για τους Genjo, τα περισσότερα επεισόδια έχουν βγει σε διάστημα 48 ωρών από την προβολή τους (θα τολμήσω να πω τη λέξη speedsub). Οι Ureshii το ψάχνουν λίγο περισσότερο.

_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 2:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταλαβαινω γιατι θα προτιμηθει η μεταφραση των Ureshii στην δουλεια των AnimeClipse(αφου ειναι πιο literal), αλλα ως θεατης, πιο ευκολα εβγαζα νοημα με τους Genjo, και τελικα δεν μπορω να πω οτι εχανε το παραμικρο στην ουσια του νοηματος εναντι των Ureshii, ας πουμε οτι μου κυλουσε λιγο πιο ευκολα.
Αν και το εχω βαλει σκοπο να κανω μαθηματα Ιαπωνικων προσεχως, οποτε τα anime του 2012 θα τα βλεπω απο raws Laughing
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 3:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ενημερώσω ότι αντιμετωπίζουμε κάποια προβλήματα όσον αφορά το encode και on top of that, κάηκε και η μητρική μου. Sad

Επίσης, είναι και περίοδος εξεταστικής για τον γιατρό της ομάδας (aka lexalkon) και χωρίς αυτόν δεν κάνουμε βήμα!

Το ευτυχές είναι ότι έχουν αργήσει και οι Ureshii λόγω εξετάσεων του δικού της μεταφραστή. Βέβαια το ότι μένουμε σε αναμμένα κάρβουνα είναι άλλο θέμα...
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 3:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στραβές τυχαίνουν συχνά αλλά no worries εμείς εδώ θα είμαστε περιμένοντας.
Καλό και δυναμικό comeback εύχομαι στην ομάδα Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 4:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν υπαρχει προβλημα παιδια...οι υποχρεωσεις ειναι πιο σημαντικες....

α,και Reziel-sensei...λυπαμαι πολυ...ηταν μια καλη μητρικη... Laughing Laughing Laughing

καλη συνεχεια και μην πολυβιαζεστε... Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 4:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raziel666 έγραψε:
[...]Βέβαια το ότι μένουμε σε αναμμένα κάρβουνα είναι άλλο θέμα...


Εγώ μένω σε σβησμένα. Είχε μικρότερο νοίκι
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Αυτή η ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε, να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποιο Θέμα σ' αυτή     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Ghost Hound / Shinreigari (DROPPED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 3 από 9

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01498 seconds with 5 queries