Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Hajime no Ippo (STALLED)

[AC] Hajime no Ippo Releases Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 8:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όντως τρομερή επιλογή.... ένα από τα καλύτερα ανιμε που έχω δει....
τρομέρό γέλιο..... ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.....
Respekt Respekt Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 9:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχοντας δει το πρώτο επεισόδιο έχω να πω ότι η ποιότητα της εικόνας είναι κορυφαία Worthy και θα συμφωνήσω με αυτό που είπε ο master Raziel666
Raziel666 έγραψε:

Μια παρατήρηση μόνο: δοκιμάστε το softsub. Αφενός λόγω της πολύ μικρής ανάλυσης του video (640x480) οι υπότιτλοι δεν θα φαίνονται τόσο καλά σε 17'' και μεγαλύτερες οθόνες (που οι περισσότεορι πλέον έχουν) και αφεδύο θα μπορείτε να διορθώνετε ορθογραφικά που μπορεί να δείτε μετά το encode (π.χ. 2ο επεισόδιο, 7:48, "Συγνώμη μαμα" -> λείπει ο τόνος από το μαμά).

Έχω 17αρα οθόνη και οι υπότιτλοι πιάνουν μεγάλο μέρος της εικόνας.
Επίσης αν δεν κάνω λάθος με τους softsubs μπορεί ο καθένας να ρυθμίσει και την γραμματοσειρά, το μέγεθός της και το χρώμα της έτσι όπως τον βολεύει, σωστά;
Αυτό θα ήταν η καλύτερη λύση κατά την γνώμη μου.
και πάλι... Thank you
_________________
My AMV

''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.''
Το Σιλμαρίλλιον
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 12:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ !!!
Χαλαρά μία από τις πιο TOP των TOP σειρές που υπάρχουν. Μακάρι να μην βαρεθείτε ποτέ και να κάνετε καλή δουλειά, γιατί το anime αξίζει όσο λίγα άλλα. Απλά επειδή η σειρά είναι μία από τις αγαπημένες μου, θα κρίνω αυστηρά, ελπίζω να μην σας πειράζει Rolling Eyes

Επίσης προτείνω και εγώ x264 και softsubs, θα βοηθήσουν πολύ την σειρά. Chapters δεν τα βρίσκω απαραίτητα, αλλά αν μπορούν να υπάρξουν, γιατί όχι !
Παράθεση:
"Συγνώμη μαμα" -> λείπει ο τόνος από το μαμά
Λείπει και ένα "γ" στο "Συγγνώμη" Razz
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 1:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ raziel-senpai, θα κανουμε τα επομενα softsubs αν ειναι, οπως και με το μεγεθος να το ελαττωσουμε.

Επισης, χαρη στην βοηθεια του Lexalkon, θα αυξησουμε την φωτεινοτητα, μιας και παρατηρησαμε οτι σε μερικα σημεια παραειναι σκοτεινο το φοντο Wink

Επισης να ενημερωσω πως οποιος εχει δει τη σειρα, και θελει να βοηθησει στην μεταφραση και στο ελεγχο κειμενου, να στειλει πμ στον ManiacGR, για να μπει επειτα στο Team Thumbs UP
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xHATEBREEDx στις Πεμ Δεκ 20, 2007 1:54 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 1:33 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά συγχαρητήρια κι από εμένα Worthy Respekt Thumbs UP
Κάποια στιγμή έλεγα να το ξεκινήσω και νομίζω ότι μια AC παραγωγή θα είναι ό, τι καλύτερο.
Ευχαριστώ και πάλι Thank you
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 09 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 344
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 1:55 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ έλεγα συνέχεια να το ξεκινήσω μιας και άκουγα τόσα καλά λόγια γι' αυτό το anime, αλλά το γεγονός ότι είναι sport με αποθάρρυνε είναι η αλήθεια.
Ότι καλύτερο να το αρχίσω λοιπόν αφού έγινε release της Animeclipse. Thumb 2 Up
Μπράβο σας παιδιά, συγχαρητήρια, καλή συνέχεια και καλό κουράγιο με τα 75 επεισόδια!Thumbs UP Worthy Respekt
Πολύ καλή η δουλειά σας, απλά προσέξτε λίγο τα ορθογραφικά λάθη γιατί δυστυχώς ήταν αρκετά. Wink Thumbs UP
Και πάλι: Thank you
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 3:29 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις τα είδα. Όπως είπα και προηγουμένως, θα κρίνω αυστηρά αλλά καλοπροαίρετα την δουλειά σας. Κράτησα log με τα λάθη (ορθογραφικά και μη) που παρατήρησα και δυστυχώς όπως είπε και ο kgot, είναι αρκετά.

Θέλετε να σας το στείλω σε περίπτωση που αποφασίσετε να βγάλετε v2 αργότερα ? Ο ManiacGR είναι ο υπεύθυνος του project ?
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 10 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 25
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 3:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έμεινα μ*****ς μόλις έκανα refresh στον tracker :O
Μια από τις αγαπημένες μου σειρές,όπως και πολλών άλλων φαντάζομαι.
Πολύ καλή επιλογή παιδιά,καλή συνεχεια στο project!
Ελπίζω να μην μείνει στην μέση λόγο αριθμό επεισοδιων.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 14 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 194
Τοποθεσία: Στους δρόμους


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 5:45 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλτατε Phantom Duck εγώ είμαι ο υπεύθυνος (και καλά...) με πολλή πολλή βοήθεια από τον xHATEBREEDx... δε λεω όχι για το log που κράτησες... αν είναι να βάλουμε v2 όπως λες μαζί με τα επόμενα επεισόδια...

για όσους παρατηρήσατε ορθογραφικά... sorry... Embarassed Embarassed Embarassed είναι το πρώτο project που καταπιανόμαστε οι περισσότεροι αν όχι όλοι της ομάδας (μέχρι τώρα δλδ) οπότε λάθη θα κάνουμε στην αρχή... τώρα να είμαι ειλικρινής είχα φάει τέτοιο κόλλημα με χρονισμούς... γραμματοσειρές... καραόκε... encoding κτλ... που ξέχασα να κάνω έναν έλεγχο με word το δεύτερο επεισόδιο... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad μη βαράτε, δε θα ξαναγίνει... σας υπόσχομαι ότι τα επόμενα δε θα έχουν ορθογραφικά... (όπως λογικά δεν έχει και το 1ο επεισόδιο...)

θα αλαχθεί και το encoding και θα γίνει και soft subbed οπότε θα μπορούμε να διορθώνουμε τυχόν λαθάκια... και θα προσπαθήσουμε να βάλουμε και chapters...
_________________

Ωωωω... με φωνάζουνε τρελό,
γιατί πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Γαμώ το διδακτορικό
Πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 11:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά συγχαρητήρια για τη δουλειά σας!
Ελπίζω κι εγώ να συνεχίσει μέχρι τέλους εφόσον όλοι το κρίνουν ως ένα από τα καλύτερα που έχουν δει και αξίζει να υπάρχει στα ελληνικά!
Για τα λαθάκια μην ανησυχείτε, πάντα μπορείτε να κάνετε ένα v2.
Άλλωστε αρχή είναι και κανείς δε σας κρίνει, να βοηθήσουν για να τα πάτε καλύτερα μονάχα. Wink

Πρακτική συμβουλή:
Για να μην ξεχνάς τι έχεις να κάνεις, μπορείς να κρατάς ένα αρχείο κειμένου με τα στάδια και να "τικάρεις" όσα έχουν γίνει, ώστε να ξες πάντα τι έχει μείνει για κάθε επεισόδιο! Thumbs UP

Συνεχίστε την καλή δουλειά! Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 1:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Animeclipse,για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ!!!
Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: Χανια και Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 6:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολύ ωραίο anime παιδεία και πολύ καλή δουλεία οπώς πάντα! τα κατέβασα χθες βράδυ με σκοπό να τα δώ το πρωί, τελικά ομως κατέβηκε το πρώτο πιο γρήγορα από οτι νόμιζα και κατέληξα να τα δω και τα δυο στις 2 το βράδυ (παει το μαθημα στη σχολη το πρωί LOL).

MPABO και πάλι!


ΥΓ: ορθογραφικά και μ****ιες, αφου καταλαβαίνω τι λένε δε με νοιαζει και ολα τα "ι" με γιώτα να γράφετε big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 194
Τοποθεσία: Στους δρόμους


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 6:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 στον kapten1197 Whistling Whistling Whistling

φίλε μου θα διορθωθούν και τα ορθογραφικά γιατί έτσι είναι το σωστό... άσχετο αν εγώ συμφωνώ μαζί σου... είμαι της άποψης αν δεν είναι υπερβολικά (πχ ξεχάστηκε κάνας τόνος ή κάτι τέτοιο) Whistling δεν πειράζει πολύ... Όμως το σωστό να λέγεται... άλλο η δικιά μου η άποψη και άλλο πως πρέπει να γίνεται

Παίδες ξανά ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και χαίρομαι πολύ που αρέσει σε τόσο κόσμο αυτό το αριστουργηματικό anime...
_________________

Ωωωω... με φωνάζουνε τρελό,
γιατί πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Γαμώ το διδακτορικό
Πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 201
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 6:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mπραβο ρε παιδια και ηθελα πολυ βα το δω! Καλη δυναμη για το προτζεκτ.
Αμα θα τελειωσω με το στρατο μπορω και να βοηθησω αν θελετε.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 7:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού το συνιστούν ανεπιφύλακτα τόσοι άνθρωποι το ξεκίνησα και εγώ και πραγματικά με καθήλωσε.

Μπράβο και αναμένω με αγώνια την υπόλοιπη δουλειά!

Εμένα τα μόνα λάθη που μου χτύπησαν στο μάτι είναι στο 2ο επισόδειο
12:45 Αλήθια (ξέρω ότι δεν είναι λάθος αλλά αυτή η έλλειψη του ε πραγματικά την πρόσεξα.Και το είδα και σε άλλα σημεία)
12:46 Αλλά χαίρμομαι που το κατάφερα
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Hajime no Ippo (STALLED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Επόμενη
Σελίδα 2 από 21

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01174 seconds with 5 queries