Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Προτάσεις για Anime Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2007 8:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ προτείνω να φτιαχτεί ένα sticky "προτάσεις anime" για να μην ανοίγουν κάθε μερικές μέρες threads του τύπου (τι μου προτείνετε να δω ?) Whistling

Επίσης προτείνω αν σας αρέσει συνδυασμός κωμωδίας / shonen / Martial Arts / sports κλπ να δείτε όλοι το Hajime No Ippo. Αν δεν σας αρέσει, πάλι δείτε το επειδή δεν έχω ακούσει άσχημο σχόλιο από κανέναν που το είδε Whistling
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 13, 2007 2:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ ας κανει καποιος edit το τιτλο και να το κανει sticky και ειμαστε gg :P
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 13, 2007 2:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
Εγώ προτείνω να φτιαχτεί ένα sticky "προτάσεις anime" για να μην ανοίγουν κάθε μερικές μέρες threads του τύπου (τι μου προτείνετε να δω ?) Whistling

Επίσης προτείνω αν σας αρέσει συνδυασμός κωμωδίας / shonen / Martial Arts / sports κλπ να δείτε όλοι το Hajime No Ippo. Αν δεν σας αρέσει, πάλι δείτε το επειδή δεν έχω ακούσει άσχημο σχόλιο από κανέναν που το είδε Whistling


Βασικά υπάρχει και το Top 5 όπου κάποιος μπορεί να πάρει γνώμες.Εγώ θα πρότεινα ένα thread με τίτλο "Βαθμολογίες Anime" όπου κάθε μέλος θα βαθμολογεί μια σειρά(σιγά σιγά θα προστίθενται οι σειρές) από το 1 ως το 10 π.χ. και ίσως να προτείνει και από ποιο group να την κατεβάσουν οι υπόλοιποι (αν δεν αποτελεί project της αnimeclipse φυσικά).

Και ναι το Hajime No Ippo πρέπει να το δουν όλοι. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 13, 2007 6:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως οι ιδέες που πέσανε είναι πολύ καλές!
Να το πάω λίγο παραπέρα; Μήπως θα ήταν καλύτερο στο section με τα Reviews, στο κάθε review thread να υπάρχει Poll με βαθμολογίες για το συγκεκριμένο anime;
Αρχικά σκεφτόμουν να ανοίγαμε ένα καινούριο section που να έχει ξεχωριστά thread για κάθε anime με βαθμολογίες και σχόλια, αλλά νομίζω το section Reviews μπορεί να εξυπηρετήσει τον ίδιο σκοπό με μερικές τροποποιήσεις. Για παράδειγμα, δείτε αυτό το λινκ :

http://www.animeclipse.com/phpbb2/viewtopic.php?t=2019

Μόλις το τροποποίησα με βάση το σκεπτικό μου.
Θα μπορούσε ίσως το section να μετονομαστεί σε "Reviews - Βαθμολογίες" για να χτυπάει περισσότερο στο μάτι!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2007 8:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:
Όντως οι ιδέες που πέσανε είναι πολύ καλές!
Να το πάω λίγο παραπέρα; Μήπως θα ήταν καλύτερο στο section με τα Reviews, στο κάθε review thread να υπάρχει Poll με βαθμολογίες για το συγκεκριμένο anime;


Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Συμφωνώ απόλυτα.Στα Reviews ταιριάζει καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2007 12:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ εγιναν οι απαραιτητες αλλαγες Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 17, 2007 5:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά αυτό που μένει είναι να προσθέσουν όλοι όσοι έχουν γράψει τα υπάρχοντα review ένα είδος βαθμολογίας όπως ο gpower2.
Και φυσικά όποιος γράφει καινούργιο review να μην ξεχνάει να βάζει και το poll βαθμολογίαs για να ψηφίζουν όσοι έχουν δει τo anime.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 21
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 09, 2007 3:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θέλεις κάτι με πολλή δράση , ενδιαφέρον και σχεδόν καθόλου filler σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Tengen Toppa Gurren Lagann.


Δέσ'το και θα με θυμηθείς! Thumbs UP
_________________
"Science is the mankind's power"

Gendou Ikari
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 5:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Update: toward the terra

Τελικά άργησα να αρχίσω τη σειρά, αλλά την είδα μέσα σε 3 μέρες εργάσιμες, πράγμα που έχει να συμβεί πολύ καιρό.

Στο μέλλον η ανθρωπότητα, αφού έχει καταστρέψει τον πλανήτη γη (κάτι μου θυμίζει αυτό), έχει εξαπλωθεί στο σύμπαν σε διάφορα ηλιακά συστήματα. Πλέον οι άνθρωποι προσπαθώντας να αποφύγουν λάθη του παρελθόντος έχουν εμπιστευθεί το μέλλον τους στις μηχανές και στο σύστημα SD (superior domination). Δε λέω τίποτα άλλο έπ’ αυτού.
Με την πάροδο των ετών ένα νέο είδος κάνει την εμφάνιση του. Οι “Mu”, οι οποίοι έχουν ως απώτερο σκοπό να επιστρέψουν κάποτε στη γη, διαφοροποιούνται από τους κοινούς ανθρώπους καθώς έχουν ψυχοκινητικές-τηλεπαθητικές δυνάμεις. Και όπως είναι αναμενόμενο έχει ξεσπάσει πόλεμος ανάμεσα στα 2 είδη (και αυτό κάπου το έχω ξαναδεί).

Πέρα από τα όποια κλισέ μπορεί να υπάρχουν σε μια τέτοια ιστορία, πιστεύω πραγματικά ότι πρόκειται για έπος.
Η ιστορία και η πλοκή ξετυλίγονται με τρόπο αριστοτεχνικό, ώστε στο τέλος κάθε επεισοδίου να μην μπορείς να πεις “OK σταματάω εδώ για σήμερα” (εξ ου και οι 3 μέρες που μου πήρε να δω τη σειρά).
Το χρονικό εύρος στο οποίο εκτυλίσσεται η ιστορία είναι πολύ μεγάλο, με πολύ συχνά “time skips”. Μέσα σ’ αυτό το χρονικό διάστημα βλέπουμε τους χαρακτήρες να αλλάζουν, να αποκτούν μεγαλύτερο βάθος. Η ψυχοσύνθεση των χαρακτήρων αναλύεται σε σημείο που ακόμα και στους «κακούς» βλέπεις θετικά στοιχεία, και το αντίθετο.
Επίσης ένα ακόμα θετικό στοιχείο είναι ότι η ιστορία έχει 2 πυρήνες γύρω από τους οποίους εκτυλίσσεται. Έτσι σε κάποια επεισόδια η ιστορία επικεντρώνεται στους Mu, σε κάποια άλλα στους ανθρώπους, και όσο περνάει ο καιρός οδεύουμε προς την τελική αναμέτρηση, και προς τη λύση του μυστηρίου... τι κρύβεται στον πλανήτη γη; Τι είναι οι Μu; Tι είναι η Grand Mother; Superior Domination;

Το animation ειναι αρκετα καλό, o σχεδιασμός των χαρακτηρων ακομα καλυτερος. Η μουσικη δίνει το κατι παραπάνω σε σημεια που χρειαζεται...

Από εμένα 8.8/10

Μερικα screenshots…




edit:
Μπορειτε να το κατεβασετε εδω...
http://www.boxtorrents.com/details.php?id=130630
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 11:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα ξανακούσει από το θεό με τα φτερωτά πόδια για τη σειρά αλλά το γεγονός ότι το μισό είναι Makoto με ξινίζει απίστευτα.
Ο τύπος απλά δεν παίζεται!
Αν γίνει το καλό και βγει αξιοπρεπής έκδοση έστω και dvdrips με τα subs ριπαρισμένα θα τη δω σίγουρα... Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 3:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ουσιαστικα ο Makoto κανει δεν κανει καθολου encoding...
παιρνει το raw οπως ειναι και το βαζει σε mkv μαζι με τους υποτιτλους.
Πάντως τα raw που χρησιμοποιει βλεπονται μια χαρα. Μονο το τελευταιο επεισοδιο εμφανίζει καποια προβληματάκια σε σχέση με τα υπολοιπα, αλλά όχι και τόσο σπούδαια. Τώρα στη μετάφραση, σίγουρα αλλάζουν καποιες εκφρασεις σε σχέση με τους Saizen (πχ το "wind of misfortune" γινεται "ominous wind") αλλά το νοημα βγαίνει μια χαρα και χωρίς κάτι να χτυπάει ιδιαίτερα άσχημα στο μάτι. Το πιο εμφανές πρόβλημα που βρήκα, μη γνώρίζοντας βέβαια ιαπωνικά, είναι μια ασυνέπεια σε κάτι ονοματα... ο Tachyon (απο Saizen) γινεται "Tardyon" σε κάποιο επεισοδιο και ξανα Tachyon σε κάποιο απο τα επομενα επεισοδια. Πάντως εγώ το προτείνω ούτως ή άλλως, και με τα subs του Μakoto.
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 9:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω δει και κατέχω releases του κυρίου και ξέρω καλά τι κάνει, γι' αυτό και το σχόλιο παραπάνω. Όταν τα είδα δεν ήξερα καλά τι να προσέξω, ήταν και λίγο η πόρωση, αλλά αργότερα είδα κι έπαθα.
Θα μπορούσα όντως να τη δω έτσι, μισή μισή, αλλά προτιμώ να περιμένω κάποια καλύτερη πρόταση, ολοκληρωμένη, βλέποντας άλλα μέχρι τότε.

[Πχ. το κορυφαίο Dennou Coil!! Worthy Worthy Worthy ]
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 10:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

/agrees with Madarb

Οι Ureshii βγάλαν πρόσφατα τα 2 τελευταία επεισόδια της καλύτερης (IMO) σειράς που προβλήθηκε μέσα στο 2007. Οπότε όσοι θέλετε κάτι διαφορετικό, σπεύσατε... 26 επεισόδια σε 720p goodness.
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 08, 2008 11:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορει καποιος να μου προτεινει anime του στυλ golden boy και GTO?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 03 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 116
Τοποθεσία: KOMOTHNH


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 14, 2008 2:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα . θα ηθελα καποιος να μου προτεινει καποιο anime του τυπου SailorMoon. Με ρομαντζο, δραση και χιουμορ. big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 2 από 17

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01185 seconds with 5 queries