Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Νέα

Η AnimeClipse σε άλλους tracker Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2007 2:00 pm
Τίτλος: Η AnimeClipse σε άλλους tracker
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από συζητήσεις που είχαμε πριν καιρό με τον Gkatzos, είπαμε να ανεβάζουμε παλιά (κυρίως) releases της AnimeClipse σε άλλους ελληνικούς tracker εν είδει διαφήμισης του site. Πέρα από τη διαφήμιση, είχαν παρατηρηθεί φαινόμενα να ανεβαίνουν τα releases μας χωρίς το tag της AnimeClipse, δηλ. [AnimeClipse], με αλλαγμένα ονόματα, χωρίς CRC, κλπ.
Μιλώντας και με τον xHATEBREEDx συμφώνησε και αυτός. Επομένως το σχέδιο τέθηκε σε εφαρμογή.
Μέχρι στιγμής έχουμε επικεντρωθεί στο Blue-WhiteGT και στο greek-tracker.com, και απ'ότι φαίνεται το σχέδιο πάει καλά. Το λέω αυτό με την έννοια των downloads που έχουν γίνει.
Η πρώτη σειρά που ανέβηκε ήταν το Gungrave, ενώ ακολούθησε το Hoshi No Koe και σήμερα ανέβηκε η πρώτη season του Naruto. Μελλοντικά θα ακολουθήσουν κι άλλα.
Επομένως, αν έχετε account σε κάποιο από αυτά τα site καλό θα ήταν να βοηθήσετε στο seedάρισμα για να ανέβει και το ratio σας εκεί!
Σε περίπτωση που θελήσει κάποιος άλλος να ανεβάσει τα releases μας σε tracker, καλό θα ήταν να έρθει πρώτα σε συννενόηση με κάποιο από τα μέλη της ομάδας.

Υ.Γ. Δεν ήξερα πού αλλού να το έβαζα το θέμα, γι'αυτό και το έβαλα εδώ. Sorry αν θεωρηθεί Off Topic...

EDIT: Απόδειξη του ότι υπάρχουν και άτομα στην Ελλάδα που ενώ τους αρέσουν τα anime δεν μας ξέρουν, είναι νομίζω το πρώτο comment στο BWGT για το Naruto.
babis200sx έγραψε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ, το είχα ακούσει το anime,αλλά δεν το είχα δει ποτέ, ευκαιρία να βλέπουμε κάτι το καλοκαίρι!!

_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 13 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 45
Τοποθεσία: Αθήνα-Μεσολόγγι

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2007 2:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άποψή μου είναι ότι καιρός ήταν! Thumb 2 Up

Από το να εμφανίζονται διάφορα προτζεκτ χωρίς το logo της animeclipse καλύτερα έτσι.
Χώρια η διαφήμιση.

Λογικά θα είναι τα ίδια αρχεία κι εκεί έτσι; Δλδ αν πχανεβάσετε κι εκεί το blood the last vampire, θα μπορώ να το seedαρω κατευθείαν έτσι; Απλά το τορρεντάκι θα πάρω από αυτούς και όλα τα άλλα είναι έτοιμα;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2007 2:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, έτσι όπως τα λες είναι. Τα αρχεία που ανεβάζει η ίδια η AnimeClipse σε άλλους tracker θα είναι ίδια και απαράλλαχτα με αυτά που υπάρχουν σε αυτό τον tracker, επομένως κατέβασμα του torrent και seedάρισμα!!!
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 99


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2007 2:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@boukaw : Γράψε στα σχόλια του torrent ότι θα βοηθήσεις στο seedάρισμα για να μην γίνει τίποτα περίεργο... Wink
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 24, 2007 3:34 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προσοχη παιδια ειδικα στο blue white ριχνουν ban αν κανεις απλα seed υλικο με την κατηγορια οτι κλεβεις και μετα πρεπει να καθεσαι να εξηγεις κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 13 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 45
Τοποθεσία: Αθήνα-Μεσολόγγι

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 24, 2007 5:27 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Animeniac έγραψε:
@boukaw : Γράψε στα σχόλια του torrent ότι θα βοηθήσεις στο seedάρισμα για να μην γίνει τίποτα περίεργο... Wink


Βασικά η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο καιρό (τι καιρό 1-2 μήνες συμπλήρωσα) δεν πολυασχολήθηκα, καθώς τα οπίσθιά μου έπιασαν φωτιά. Οπότε μιας και σε καμιά βδομάδα επανέρχομαι δημήτριος, μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό; Μήπως είναι αυτό που λέει και ο φίλος djsin;

Άντε να βρω τι θα πρωτοανεβάζω, μιας και έχω βάλει για εμάς όλα όσα έχω κατεβάσει (και σε όσα ήμουν guest) και κάθε φορά επιλέγω ανάλογα του αριθμού seeders-leechers ποια θα πάρουν προτεραιότητα. Αν μπουν και τπτ Blue-WhiteGT ή greek-tracker.com στο παιχνίδι, πάει η μπάλα χάθηκε! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 24, 2007 1:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπραβο! Ειναι κατι το οποιο ειχα προτεινει καιρο πριν (απ' οταν πρωτομπηκα εδω..). Ειναι οτι πρεπει για να διαφημιστει το γκρουπ και η σελιδα. Εχουμε απειρους ανιμεφανς στην ελλαδα, κριμα ειναι να βλεπουν ξενα releases ενω υπαρχουν ηδη καλα ελληνικα Sad

Στο μελλον οποιος χριαστει κατι στο BWGT pm asdfOR. Δεν θα seedaro ηδη υπαρχοντα λογω του ηδη μεγαλου μου ratio Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 29, 2007 12:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάντε κανένα κονέ και με το gamato.info αν γίνετε (δεν ξέρω) και εκεί υπάρχει ενδιαφέρον για παλιά και νέα άνιμε και έχει αρκετά μέλη.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 16
Τοποθεσία: The other side of the gate

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 29, 2007 1:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά αν χρειάζεται seeding στον greek-tracker ή ανέβασμα torrent για γρήγορη δουλειά ενημερώστε με pm ή πείτε στον madarb η στον neo106 έτσι ώστε να μ' ενημερώσουν για να το ανεβάσω.. Όσο για seedarisma το μόνο εύκολο Laughing
_________________
life is flair
a brittle dress we wear
a fleeting sigh
but though pointless it may seem...
live as death were but a dream

Daniel Gildenlow - Leaving Entropia
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 24, 2007 1:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είδα το bleach στο gamato.info από animeclipse Thumb 2 Up
Ανέβασαν και το Claymore αλλά νομίζω από ξένο γκρούπ.
Πάντως γενικότερα τελευταία ανεβάζουν πολλές σειρές στα αγγλικά.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 24, 2007 4:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο gamato.info ανέβηκε το Claymore από τους Eclipse, και έγραψα comment για το δικό μας release και ήδη κάποια παιδιά γράφηκαν στο site μας και το κατέβασαν. Επίσης στο Bluewhite κάποιος ανέβασε το Death Note από Kurohana και έγραψα και εκεί σχόλιο για εμάς, αλλά την επόμενη μέρα το torrent διαγράφηκε.

Κοινώς, όσοι διαπιστώσετε τέτοιες περιπτώσεις, γράφετε κι ένα σχολιάκι για να μας μαθαίνουν και άλλοι! Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 04 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:22 pm
Τίτλος: ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΕΧΕΤΕ
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια αρχικα σασ ευχαριστω εγω οπωσ και πολυ αλλη γιατην δουλεια που κανετε donate επιλογη υπαρχει αν οχι πρεπει να βαλετε...
Λοιπον πανω στο θεμα τωρα ναι ειναι πολυ σωστο για να σας μαθουν ολοι εγω τυχαια εμαθα για εσας απο ενα ασχετο forum και πραγματικα ειμαι σιγουρος οτι θα γινει αναρπαστο το site σας!!!και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 77
Τοποθεσία: Ελλάδα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 29, 2009 12:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες. Αν και κατά καιρούς επανέρχομαι, μου έλειψε η παρέα του animeclipse Crying or Very sad ! Μπορώ, να προωθήσω κάποια από τα animes (αν και δεν έχω και πολύ χώρο Whistling) στον greek-tracker. Απ'οτι φαντάζομαι τα ανεβασμένα animes δεν θα πρέπει να είναι από αυτά που έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, έτσι?!

ΥΓ.
Εννοείται ότι θα ανεβεί θα στηρίζεται προπαντός για την animeclipe Respekt και μετά για τους άλλους trackers.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 17 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 25
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 06, 2009 1:04 am
Τίτλος: ..
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σορρι για την ηλιθια ερωτηση μου αλλα πως κανω seed? για να βοηθησω..
_________________
Sk8R
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Πάτρα





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 06, 2009 1:42 am
Τίτλος: Re: ..
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sk8rman έγραψε:
σορρι για την ηλιθια ερωτηση μου αλλα πως κανω seed? για να βοηθησω..


Για να κάνεις seed (δηλαδή τροφοδοσία) απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχεις το αρχείο που θέλεις να seedάρεις στον σκληρό σου και το αντίστοιχο αρχειάκι torrent. Αν για παράδειγμα βάλεις να κατεβαίνει ένα torent μόλις σου ολοκληρωθεί η λήψη ο torrent client (μtorrent, bittorrent κλπ) θα αρχίσει να seedάρει αυτόματα. Απλώς το αφήνεις και δεν αφαιρείς το torrent όταν σου κατέβει.

Επίσης αν έχεις κατεβάσει ένα επεισόδιο με direct download με τη βοήθεια κάποιου link τότε έχοντας το επεισόδιο στον σκληρό σου και βάζοντας στον torrent client το αρχείο torrent που αντιστοιχεί στο επεισόδιο που έχεις (με την προϋπόθεση πως το επεισόδιο είναι στη σωστή διαδρομή που έχεις ορίσει στον torrent client) τότε ο torrent client αναγνωρίζει πως υπάρχει ήδη το αρχείο και το seedάρει αυτόματα.
_________________

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01612 seconds with 5 queries