Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Extract χωρίς κωδικό
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 27, 2013 4:31 pm
Τίτλος: Extract χωρίς κωδικό
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν μερικές μέρες βρήκα κάτι raws σε rar όμως στο site δεν έχει κωδικό και μέσα στο rar το site που δίνει δεν υπάρχει πλέον...
Ξέρει κανείς αν είναι εφικτό να κάνεις extract χωρίς τον κωδικό??
Δυστυχώς δεν έχω και πολλές επιλογές μιας και τα συγκεκριμένα raws είναι ιδιαίτερα σπάνια...
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 27, 2013 5:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raziel ειναι παρα πολυ δυσκολο να σπασεις κωδικους απο rar αρχεια. Εχω ασχοληθει στο παρελθον και εγω, αλλα παπαλα. Για να μην πολυλογο και μπω σε λεπτομεριες, για να σπασεις κωδικο απο αρχειο rar , ας υποθεσουμε εναν κωδικο 5+ γραμματων/ψηφιων, θα χρειαστει τουλαχιστον 4-6 μηνες για να τον σπασει ο υπολογιστης σου. Και αν εχει μεσα και συμβολα, γ****ε τα, 1-2 χρονια θα χρειαστεις . Με τα καταλληλα εργαλεια ολα αυτα βεβαια και με πολλα λεξικα γλωσσων ( ειναι απαραιτητα για το προγραμμα που θα χρησιμοποιηθει). Ενας τροπος λιγο πιο ευκολος αλλα οχι για εμας του θνητους, ειναι να μπορεσεις να διαβασεις σωστα τον πηγαιο κωδικα του αρχειου rar. Βεβαια θα πρεπει να ξερεις και που να ψαξεις, σε πιο σημειο του πηγαιου κωδικα( για φαντασου να ψαχνεις τον κωδικο του αρχειου σε εναν κωδικα 5000+ σειρων) Γι αυτο αστο καλυτερα.
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 27, 2013 5:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλιστα,δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να βρω αλλιώς τον κωδικό,γνωρίζω για την διαδικασία brute force αλλά ξέρω πως παίρνει πολύ χρόνο γιατί δεν ξέρω καν πόσους χαρακτήρες αποτελείται...
Είπα να ρωτήσω μήπως υπάρχει μια πιο απλή λύση,κάτι σαν αυτό για παράδειγμα αν και δεν ξέρω αν λειτουργεί σίγουρα...
http://www.youtube.com/watch?v=OoImhZHIokY
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 26 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 141


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 27, 2013 5:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμμμμ.... το πιθανοτερο ειναι να ειναι fake αλλα δεν ξερω, ισως και να κανει δουλεια. Μπορει να λειτουργει ως εξης. Περνας το αρχειο μεσα στο προγραμα, αυτο και καλα αρχιζει να τεσταρει το αρχειο για λαθη αλλα ταυτοχρονος αφου διαβαζει το αρχειο, να δημιουργει και ενα δευτερο αρχειο χωρις τον κωδικο( εννοειτε οτι ξερουν τα προγραματα αποσυμπιεησς που βρισκετε ο κωδικος του αρχειου. Σε πια σειρα/σε πιο τμημα στον πηγαιο κωδικα). Αν λειτουργει καπως ετσι, που μαλλον ετσι θα λειτουργει, γιατι δεν υπαρχει αλλος τροπος, τοτε θα κανει δουλεια. Αλλα ρισκαρεις να κανεις τα survey ??? Εγω προσοωπικα δεν τα εμπιστευομαι καθολου.
_________________
ASGARD-FANSUBS
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 27, 2013 6:16 pm
Τίτλος: Re: Extract χωρίς κωδικό
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Razi3L έγραψε:
βρήκα κάτι raws σε rar όμως στο site δεν έχει κωδικό και μέσα στο rar το site που δίνει δεν υπάρχει πλέον...


Είναι αρκετά συνηθισμένο στις μέρες μας να κυκλοφορούν video σε αρχεία rar, κλειδωμένα με κωδικό, τα οποία για να πάρεις τον κωδικό να σε παραπέμπουν σε Survey sites, στα οποία να πρέπει να απαντήσεις ερωτηματολόγια και να πατήσεις σε διαφημίσεις... Και τελικά δεν σου δίνουν ποτέ τον κωδικό. Και αν πρόκειται για παλιό αρχείο, είναι συνήθως πεσμένο το site που το διήνεμε.

Τι παίζει με τα περισσότερα από αυτά: Πρόκειται πολλές φορές για fake αρχεία, που ακόμα και αν καταφέρεις να τα εξάγεις από το rar, έχουν ένα κενό, μαύρο video διάρκειας μισή με 1 ώρα.

Δοκίμασε να συμπιέσεις τα rar σου σε zip, 7-zip ή νέο rar. Αν συμπιέζονται σε μεγάλο βαθμό, πχ μειώνεται κατά 50% το μέγεθός τους, τότε είναι fake raws και τζάμπα προσπαθείς.

Το πρόγραμμα που δείχνεις στο youtube έχει blogspot site, και το download link του απαιτεί... survey!!! Μείνε μακριά, πρόκειται 100% για fake.

Η καλύτερή σου επιλογή είναι κάποιο brute forcing, αλλά θα σου πάρει αρκετό χρόνο. Οπότε επιβεβαίωσε πρώτα ότι τα raws σου δεν είναι fake.

Αν αποφασίσεις τελικά να κάνεις brute force, υπάρχουν πολλά εργαλεία εκεί έξω. Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα τα εξής:
http://www.golubev.com/rargpu.htm
http://www.passwordunlocker.com/rar-password-recovery.html
http://download.cnet.com/RAR-Password-Recovery-Magic/3000-18501_4-10909509.html
http://www.intelore.com/rar_password_recovery.php
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01402 seconds with 5 queries