Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 27, 2009 7:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

arislp έγραψε:

τωρα που ειναι τοσο δυνατος ο ναρουτο και αφου εβγαλε 6 ουρες με την μια πιστευω πως ειναι σε θεση να ελεγξει εστω και λιγο τον kyybi

Εγλω είμαι της άποψης πως τώρα κάνει κουμάντο ο Kyubi. Δεν νομίζω στην παρούσα φάση να μπρεί να τον ελέγξει. Πιθανότατα θα παιχτεί κάτι με την Sakura η οποία θα προσπαθήσει απεγνωσμένα να επαναφέριε στα λογικά του τον Naruto...ή ο Naruto θα συνειδοτοποιήσει τι παίζει και τελικά θα καταφέρει να "ελέγξει"...κάπως....τον Kyubi.
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 27, 2009 7:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου θιμιζει λιγακι...

http://www.youtube.com/watch?v=MWrbl2q1Wm4

...το chapter αλλα τεσπα,πολύ καλο,ανατρεπτικο

@πειν βρες καραβι να φύγεις αχαχαχαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: Παναταχού παρών

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 27, 2009 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου που η Hinata πέθανε. Twisted Evil Twisted Evil Crying or Very sad Crying or Very sad Θα μου πείτε βέβαια πως θα έβγαζε 6 ουρές ο Ναρούτο, όμως κάτι θα βρισκόταν να γίνει, κάτι θα έλεγε ο Pain που θα τον τσάτιζε και θα εμαφανιζόταν ο Kyubi.Δεν χρειαζόταν να πεθάνει και η Hinata.Ο Kishimoto νομίζω ότι το παραέκανε Evil or Very Mad Evil or Very Mad .Βέβαια αν προσέξετε ο Kyubi έχει κάτι κόκαλα πάνω του (μια μάσκα και κάτι κοκάλινα πόδια).Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι?Μήπως είναι οι βέργες του Pain που όταν εμφανίστικε ο Kyubi έγιναν σαν κοκάλινη πανοπλία?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 28, 2009 2:17 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το οτι ο Kyubi εχει κοκκαλα νομιζω οτι ο kishimoto το εκανε μονο και μονο για την εμφανιση του(και καλα να δειχνει γαμιας)..πιστευω οτι και με τις επομενες ουρες ολο και κατι θα αλλαζει στην εμφανιση του..Thumb 2 Up Thumb 2 Up



λογικα η hinata ειναι ακομα ζωντανη Thumbs UP(θα γινει κλασικα..μετα την μαχη θα πανε ολοι πανω απο την hinata και θα πουνε οκ she's still breathing,she's in serious condition but she will make it....εχο βαρεθει να το βλεπω αυτο..μακαρι να ειχει πιο πολλους θανατους και να μην ηταν ολοι immortal Razz Razz Razz Razz ).. ... οπως και ο kakashi πιστευω οτι δεν πεθανε(μπορει να δειξουν μπορει και οχι την συζητηση που θα κανει με τον πατερα του..σιγουρα θα του πει οτι ακομα δεν ειναι η ωρα σου και τετοια και μετα τσουπ ζωντανος)και οι 2 φαινεται να ψωφησαν πολυ ξαφνικα..οποτε στανταρ ειναι ζωντανοι... Thumbs UP Thumbs UP Razz Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: Παναταχού παρών

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 28, 2009 12:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε arislp μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες, γιατί πιστεύω πως και οι 2 είναι από τους ποιο αγαπημένους χαρακτήρες όλων μας, όμως όσο αφορά για τη Hinata πρέπει δυστηχώς να έχει πεθάνει, διότι έβγαλε ένα τόνο αίμα στις πέτρες.Και πάλι εύχομαι να είναι στη ζωή
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 31 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 28, 2009 5:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chrisovalantis7030 έγραψε:
Πάντως εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου που η Hinata πέθανε. Twisted Evil Twisted Evil Crying or Very sad Crying or Very sad Θα μου πείτε βέβαια πως θα έβγαζε 6 ουρές ο Ναρούτο, όμως κάτι θα βρισκόταν να γίνει, κάτι θα έλεγε ο Pain που θα τον τσάτιζε και θα εμαφανιζόταν ο Kyubi.Δεν χρειαζόταν να πεθάνει και η Hinata.Ο Kishimoto νομίζω ότι το παραέκανε Evil or Very Mad Evil or Very Mad .Βέβαια αν προσέξετε ο Kyubi έχει κάτι κόκαλα πάνω του (μια μάσκα και κάτι κοκάλινα πόδια).Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι?Μήπως είναι οι βέργες του Pain που όταν εμφανίστικε ο Kyubi έγιναν σαν κοκάλινη πανοπλία?


μπορεί να με πείτε υπερβολικά αισιόδοξο αλλα...

πιστεύω ότι η hinata δεν πέθανε,όπως και ο kakashi και ότι ζούνε

(σαν παρένθεση θέλω να πιστεύω ότι ούτε καν ο Jiraiya πέθανε)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 28, 2009 9:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που γίνεται τους τελευταίους μήνες είναι φοβερό.
Από τότε που ο Πειν κατέβηκε στην Κοnoha το manga έχει απογειωθεί.Πρώτη φορά περιμένω πως και πως να έρθει η Παρασκευή για να διαβάσω τη συνέχεια.
Και άλλες φορές περίμενα , αλλά όχι για τόσες συνεχόμενες βδομάδες.

Το ήξερα ότι με τον Πειν θα θρυνούσαμε θύματα και κάποιοι βασικοί χαρακτήρες θα πέθαιναν αλλά δεν περίμενα με τίποτα να χάσουμε τη Ηιnata.
Όταν είδα το εξώφυλλο ψιλοδυσαρεστήθηκα αλλά όχι επειδή κατάλαβα τι θα ακολουθούσε.Περίμενα μια κλασσική σκηνή σούνεν οπου η Ηinata θα προσπαθούσε να προστατέψει τον Ναρουτο, ο Πειν θα την απωθούσε ,θα διαβάζαμε και 2,3 συνγκινητικα μπαλλονάκια , ο Κishimto θα καθυστερούσε την πλοκή 4,5 σελίδες και "πάμε γι'αλλα".
Που να φανταζόμουνα ότι ο Kishimoto θα αποτέλειωνε την Hinata μέσα σε 4 αριστουργιματικές σελίδες.
Από τη μία λυπάμαι για την συμπαθέστατη Hinata, από την άλλη δεν λυπάμαι καθόλου
γιατί είδαμε άλλη μία υπέρβαση στα σούνεν από τον Kishimoto και την υπενθύμιση ότι οι καλοί δεν είναι αθάνατοι.

Η εξέλιξη με το 6-tails δεν μου άρεσε καθόλου.Είναι προφανές ότι το Kyubi έχει τον έλεγχο έτσι και δεν μου αρέσει που ο Naruto πάλι υποβιβάζεται.Δεν μου αρέσει και τόσο αυτό το brutal strenght χωρίς ίχνος στρατιγικής.
Ανυπομονώ όμως για την αντίδραση του Pein ο οποίος πάλι κλέβει τις εντυπώσεις.Πάλι έχει καποιο κρυμμένο ασσο κάτω απ'τη ρόμπα του αφού ακόμα και στο τελευταίο καρέ συνεχίζει ατάραχος να πετάει ατάκες:
"That's it , BUT my pain is greater than yours " .
Κανένα καινούργιο κόλπάκι του Rinnengan ίσως?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 28, 2009 9:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω προσωπικα δε μπορω να βρω καποιο σημειο στο κεφαλαιο που να δειχνει οτι η hinata ειναι νεκρη.... κυριως γιατι μερικες φορες το ασπρομαυρο σχεδιο με μπερδευει... παντως μπορει απλα να τη τραυματισε... μπορει να τη καρφωσε καπου και να εβγαλε αιμα..... οκ αυτο δεν το εννοω ετσι ακριβως οπως φενετε.. :P εννοω κι οτι ο ναρουτο εχει 6-7 βεργες που τον ειχαν καθηλομενο στο εδαφος (καρφωμενο αν θελετε αλλα παλι ακουγετε λαθος... :P) αλλα δεν ηταν και νεκρος

PS: Τα κοκαλα δεν ειναι για να φενετε πιο τουμπανο... απλα ειναι hollow nine tails :P
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 01, 2009 7:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να 'τος και ο Κιούμπης..Πάντως ο Τεντου παραείναι ατάραχος.Ναι μεν μπορεί να αποκρούσει physical και ninjutsu attacks αλλά και πάλι είναι ήδη εξασθενημένος.Όταν ο κιούμπης θα πετάει chakra κανόνια θέλω να πιστεύω ότι χρειάζεται η ίδια δύναμη chakra για να γίνει reflect.Πάντως το Rasen Shuriken το απέκρουσε για την πλάκα του.

Ούτε εγώ νομίζω ότι η Hinata θα πεθάνει.Είναι η μοναδική ευκαιρία του Naruto για αληθινή αγάπη.Γιατί η μεγαλοκούτελη Sakura δεν πήγε να βοηθήσει τον Ναρουτο.

Από ότι φαίνεται η ομάδα Gai θα πάει για τον Nagato.Αλλά πόσο γαμάτο θα ήταν να σκάσει μύτη ο Gaara να βοηθήσει τον Naruto??Του το χρωστάει έτσι κι αλλιώς.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 02, 2009 6:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.::Rey::. έγραψε:
Από ότι φαίνεται η ομάδα Gai θα πάει για τον Nagato.Αλλά πόσο γαμάτο θα ήταν να σκάσει μύτη ο Gaara να βοηθήσει τον Naruto??Του το χρωστάει έτσι κι αλλιώς.
Respekt Respekt


σωστος ο φιλος.....να και κατι που μου ειχε διαφυγει τελειως ομωςςςςςςςςςςςςςςςς........γιατι οχι??ειναι παρα πολυ πιθανο να σκασει μυτη ο gaara ειτε να βοηθησει με ναγκατο ειτε με πειν...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 115


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 02, 2009 12:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχουν δεν έχουν πεθάνει εμένα παιδιά λιγο με νοιάζει. το narutomanga είναι ύμνος και το παρακολουθώ τυφλά καθε παρασκευή. αυτό που θέλω να πω όμως είναι άλλο και είναι σχετικο με το kyubi. κάθησα και το σκέφτηκα το ζητημα και βρήκα την λύση(που δεν ήταν και πολυ δύσκολο). δεν είναι πανοπλία ή τπτ τετοιο βρε παιδια.... τα κοκκαλα του kyubi είναι. το 3ο στάδιο εξέληξης του 9 tails! και τι εννοω:
1ο στάδιο-> 1-3 tails-> αλλαγή στην μορφή του naruto
2o στάδιο-> 4-5 tails-> to αίμα του naruto βγαίνει και γινεται ένα με το chakra
3ο στάδιο-> 6-7 tails-> βγαίνουν και τα κοκκαλα(όπως είδαμε στο chap)
4ο σταδιο-> 8-9 tails-> λογικα θα δημιουργηθει σαν avatar to kyubi με την πλήρη δύναμη του.(αν και τελειως πλήρης δεν μπορει να είναι γιατι αν θυμάστε ο 4ος hokage εκανε split και έβαλε στον naruto το καλό chakra του kyubi)

επιπροσθέτως θέλω να πιστευω πως ο naruto με τοσο training ειναι αρκετα πνευματικα δυνατος για να ελεγξει το chakra του kyubi στο 3ο θεωριτικα επιπεδο που βρησκομαστε
_________________
Memory is a Burden that Wears at the Soul
as Weather Wears at Stone

-Crovax
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 4:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι...Απλα σχηματιζεται ο κιουμπι σιγα σιγα και βρισκομαστε στο σταδιο των κοκκαλων...
Εγω παλι πιστευω οτι δεν θα εχει τον ελεγχο ο ναρουτος..Τουλαχιστον οχι λογο πνευματικης δυναμης!!Ολοκληρες 6 ουρες! RTFM Razz
Ψηνομαι να παιξει καποιο ρολο το "δωρακι" του ιτατσι και με αυτον τον τροπο να την ελεχγει πια την αλεπου!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 6:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

orionass έγραψε:
Ψηνομαι να παιξει καποιο ρολο το "δωρακι" του ιτατσι και με αυτον τον τροπο να την ελεχγει πια την αλεπου!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ή εγώ κάτι ξεχνάω ή κάποιο λάθος έγινε, γιατί έχω την εντύπωση ότι ο Itachi στον Sasuke δίνει το δωράκι.
By the way, για να ξεφύγουν 2 extra ουρίτσες, μάλλον ο Ναρούτος δεν νομίζω ότι τον ελέγχει τον Kyubi. Εξάλλου ούτε στις 4 τον έλεγχε...
Επίσης, προσωπικά, θα ξενερώσω αν μπει κάποιος άλλος (όποιος και αν είναι αυτός) και σώσει τον Ναρούτο! Μεγάλο παιδί είναι να τα βγάλει πέρα μόνος του! Razz Δεν με νοιάζει αν τελικά βγουν και οι 9 ουρές από τώρα αρκεί σε αυτή την μάχη να μη μπει κανείς.
Βέβαια Κισι είναι αυτός και άλλες φορές έχει βγάλει τις προβλέψεις μας τελείως off!
Εύχομαι να μας εκπλήξει ευχάριστα και αυτή την φορά! Thumbs UP Thumb 2 Up Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1745
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 7:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzolis έγραψε:
...Ή εγώ κάτι ξεχνάω ή κάποιο λάθος έγινε, γιατί έχω την εντύπωση ότι ο Itachi στον Sasuke δίνει το δωράκι....


Δινει και στο Naruto.Aργοτερα θα ψαξω το chapter στο οποιο γινεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 7:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το ήθελα πολύ γιατί πραγματικά δεν το θυμάμαι
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 141 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01493 seconds with 5 queries