Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 25, 2007 10:10 am
Τίτλος: Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS)
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από πολλά "άσπρα" ποστ λόγω κινδύνου spoiler στο anime thread του Naruto, σας παρουσιάζω το νέο thread για συζητήσεις γύρω από το manga του αγαπημένου μας ξανθομπάμπουρα!

Επίσης εδώ θα ποστάρονται τα καινούρια release για τα chapter!

Feel free to post spoilers, dattebayo!!!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Gpower2 στις Πεμ Μάρ 05, 2009 5:48 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 25, 2007 8:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά το manga έχει απογειωθεί..

Όσον αφορά την συζήτηση στο προηγούμενο thread αμφιβάλλω ο sasuke να έχει ενεργοποιήσει το Mangeku.Ένα καλό storyline θα ήταν να βρεθεί ο Sasuke αντιμέτωπος με Kakashi και ο Kakashi να του μάθει το μυστικό.

Τώρα έχω φαγωθεί να δω πως θα εξελιχθεί η ιστορία με τον Kabuto!

Cmon Sasuke Kill Deidara sto the story will move along! Dwarf

Πάντως με τόσο υπάρχον υλικό και άλλο τόσο να φαίνεται στο βάθος θα διαβάζουμε ανέτα μερικά χρονάκια ακόμα Naruto! Thumb 2 Up
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 25, 2007 8:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά η ιστορία με τον Kabuto θα συνεχιστεί αρκετά chapter αργότερα, καθώς τώρα έχουμε τις μονομαχίες με τους Akatsuki!

Καλά η ιστορία του Deidara είναι όλα τα λεφτά, μόνο και μόνο επειδή δείχνει πόσο θεός είναι ο Itachi! Γι'αυτό είπα μήπως μας δείξει ο Sasuke κανά mangekyu sharingan. Αλλά το πιο μαμάτο θα είναι να δείξει κάποιο νέο eye jutsu ανώτερο ή ισοδύναμο με το mangekyu. Μην ξεχνάς το νέο chidori που πιάνει όλο του το κορμί!

Βασικά μου φαίνεται ότι ο Kishimoto αδικεί λίγο τον καημένο τον Naruto σε σχέση με τον Sasuke, τον οποίο τον έχει δείξει απίστευτα βελτιωμένο. Βέβαια όχι οτι δεν βελτιώθηκε και ο Naruto, αλλά Sasuke δεν είναι. Κρίμα γιατί τον συμπαθώ τον ξανθομπάμπουρα...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 25, 2007 9:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε δει πλήρως τα αποτελέσματα της προπόνησης του Naruto.Πέρα από το Odama Rasengan και κάτι counter genjutsu το μόνο που αξίζει είναι η προπόνηση με τον Kakashi και η ultimate τεχνική που αναπτύσει.

Αλλά είναι λογικό ο Sasuke να είναι σαφώς ανώτερος από τον Ναρούτο.Μια ζωή ήταν ανώτερος και θα συνεχίζει να είναι.Αν ήμουν εγώ ο δημιουργός θα το ονόμαζα το anime Sasuke και όχι Naruto..

Πάντως η μεταφορά που περιμένω να δω είναι η 4 tail transformation και η μάχη της ομάδας Shikamaru!

Επίσης από τους νέους χαρακτήρες τι λέτε?
Ο Suigetsu με έχει τραβήξει.Αναμένω καμιά μάχη του.Υποθέτω μετά από Sasuke vs Deidara θα ακολουθήσουν μάχες και για τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας του Sasuke.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 25, 2007 11:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή η ιδέα σου gpower2 για δημιουργία τέτοιου topic! Thumbs UP
Θέλω πάρα πολύ να δω την πλήρη δύναμη της ομάδας Hebi, καθώς και του Tobi. Eπίσης, η κατάληξη του Kabuto θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Πάντως, όντως φαίνεται ότι ο Sasuke έχει γίνει πολύ δυνατός, ενώ ο Naruto αδικείται...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 26, 2007 3:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.::Rey::. έγραψε:
Αλλά είναι λογικό ο Sasuke να είναι σαφώς ανώτερος από τον Ναρούτο.Μια ζωή ήταν ανώτερος και θα συνεχίζει να είναι.Αν ήμουν εγώ ο δημιουργός θα το ονόμαζα το anime Sasuke και όχι Naruto..


Βασικά, πιστεύω ότι η δύναμη του Naruto θα φανεί στο τέλος. Η πρόβλεψη που κάνω, "κλεμμένη" από Star Wars φάση, είναι ότι ο Naruto θα πείσει τον Sasuke να επιστρέψει στην Konoha και να ξαναμπεί στην ομάδα τους, σε αντίθεση με ότι έγινε με τους Legendary Sannin. Εξάλλου, όταν κάνει την εκαπίδευση για το τελευταίο του jutsu, και μαθαίνει για τα element manipulation, βλέπει ότι μόνο ο αέρας μπορεί να κάνει δυνατή τη φωτιά, δλδ ότι μόνο ο συνδυασμός του με τον Sasuke θα κάνει τον Sasuke τόσο δυνατό ώστε να νικήσει τον Itachi. Γιαυτό και είναι δικαιωματικά ο κεντρικός χαρακτήρας της σειράς!

.::Rey::. έγραψε:
Πάντως η μεταφορά που περιμένω να δω είναι η 4 tail transformation και η μάχη της ομάδας Shikamaru!


Θα συμφωνήσω με την μάχη της ομάδας του Shikamaru (υποθέτω τη δεύτερη) αλλά πιο πολύ απόλες περιμένω τη μάχη Kakashi-Naruto εναντίον του Kakuzu! Μιλάμε για τρέλα!!!

_Sophia!!!_ έγραψε:
Θέλω πάρα πολύ να δω την πλήρη δύναμη της ομάδας Hebi, καθώς και του Tobi.


Θα συμφωνήσω μαζί σου, η ομάδα Hebi θα παίξει καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας, αφου ουσιαστικά είναι σύμμαχοι με τους Konoha shinobi, οπότε μάλλον θα δούμε την κατάρευση της Akatsuki![/quote]
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 28, 2007 12:07 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να πω την αλήθεια δεν θα με χάλαγε η ιδέα ενός δραματικού τέλους.Αν πέθαινε ο Sasuke (από τα χέρια του Naruto εννοείται) πιστεύω θα κάνει τρελή αίσθηση.
Πάντως μπορεί να παίξει (λογικά) μεγάλο ρόλο και η Sakura στο τέλος.Μπόρει να τους σπάσει και τους 2 στο ξύλο ( Laughing ) και να γίνει μετά Hokage (γιατί τον Naruto να παίρνει σοβαρές αποφάσεις για το χωριό δύσκολο μου φαίνεται)

Αρκετά όμως με το μέλλον.Εγώ θέλω να δω που θα καταλήξει η μάχη Sasuke-Deidara.Εγώ λέω ότι ο Sasuke τον σκοτώνει και ο άλλος akatsuki την κάνει.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 28, 2007 12:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ενημερώσω ότι σήμερα κυκλοφόρησε από Japflap (το κορυφαίο scanlation group για το Naruto) το chapter 358! Βρείτε το εδώ:
http://naruto.japflap.com/index.php?page=scantraduk

.::Rey::. έγραψε:
Για να πω την αλήθεια δεν θα με χάλαγε η ιδέα ενός δραματικού τέλους.Αν πέθαινε ο Sasuke (από τα χέρια του Naruto εννοείται) πιστεύω θα κάνει τρελή αίσθηση.
Πάντως μπορεί να παίξει (λογικά) μεγάλο ρόλο και η Sakura στο τέλος.Μπόρει να τους σπάσει και τους 2 στο ξύλο ( Laughing ) και να γίνει μετά Hokage (γιατί τον Naruto να παίρνει σοβαρές αποφάσεις για το χωριό δύσκολο μου φαίνεται)


Ναι, θα γούσταρα κι εγώ ένα ανατρεπτικό-δραματικό φινάλε, αν και δεν το βέπω να έρχεται, γιατί θα στεναχωρέσει πολύ κόσμο! Razz

.::Rey::. έγραψε:
Αρκετά όμως με το μέλλον.Εγώ θέλω να δω που θα καταλήξει η μάχη Sasuke-Deidara.Εγώ λέω ότι ο Sasuke τον σκοτώνει και ο άλλος akatsuki την κάνει.


Ο Sasuke θα τον καθαρίσει τον Deidara, αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Razz Τώρα ο Tobi τι ρόλο βαράει... είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει και με αυτόν!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 28 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 340


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 28, 2007 12:55 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Respekt Respekt itachi και kabuto Respekt Respekt
_________________


Devil May Cry
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 29, 2007 5:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ενημερώσω ότι κυκλοφόρησε από Japflap και το chapter 359! Βρείτε εδώ:
http://naruto.japflap.com/index.php?page=scantraduk

Αναμένοντας το raw από το 360...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 30, 2007 1:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας υποσχέθηκα το 360, και σας το παρουσιάζω γρηγορότερα από τους άλλους! Βρείτε τα λινκ εδώ:

http://forum.narutochaos.com/showthread.php?t=12074&page=48

EDIT

Μόλις το διάβασα. Δεν έχω λόγια...
Παρακαλώ διαβάστε το κι εσείς να αρχίσουμε συζήτηση...
sugeeeeeeeeeeeeeee!!!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 03 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 201
Τοποθεσία: Melnibone


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 30, 2007 8:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το chapter τα έσπασε!!!
Σε αυτή την μάχη έχουν γίνει τόσες ανατροπές,
τόσες εναλλαγές στο ποιος έχει το πάνω χέρι...
είναι standar μία από τις καλύτερες!
Ενώ στην αρχή όταν πρωτοεμφανίστηκε ο Deidara είπα τι φλώρος είναι αυτός μόνο με εκρηκτικά πουλιά ξέρει να παλεύει,
τώρα τρέφω άπειρο Respekt για το πρόσωπό του.
Πιστεύω ότι ο Sasuke τον υποτίμησε για αυτό και βρέθηκε σε αυτήν τι κατάσταση.
Αλλά επειδή δεν παίζει να χάσει ο Sasuke κάποιον κρυφό άσσο θα έχει στο μανίκι του...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 30, 2007 10:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλα τώρα που θα χάσει ο Sasuke από τον Deidara.Είναι ολοφάνερο ότι θα τον pwnarei με ένα τελευταίο Genjutsu.Και τι καλύτερο να ανατινάξει ο Deidara τον εαυτό του! HaHa

Απίστευτο το chapter.Τι chidori τι C4, τρέλα!
Τελικά μόνο ο Kisame συμπαθεί τον Itachi.Όλοι οι υπόλοιποι θέλουν να τον σκοτώσουν. Laughing

ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Clapping
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 30, 2007 12:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Elric έγραψε:
Αυτό το chapter τα έσπασε!!!
Σε αυτή την μάχη έχουν γίνει τόσες ανατροπές,
τόσες εναλλαγές στο ποιος έχει το πάνω χέρι...
είναι standar μία από τις καλύτερες!


Συμφωνώ 100%! Απίστευτη μάχη, αν και μετά την μάχη με τον Gaara και την μάχη με τον Kakashi-Naruto, τον είχα υποτιμήσει κι εγώ αρκετά τον Deidara, τελικά κρατούσε το καλύτερο για το τέλος!

.::Rey::. έγραψε:

Έλα τώρα που θα χάσει ο Sasuke από τον Deidara.Είναι ολοφάνερο ότι θα τον pwnarei με ένα τελευταίο Genjutsu.Και τι καλύτερο να ανατινάξει ο Deidara τον εαυτό του! HaHa


Στα ξένα forum, υπάρχει η διαμάχη για το αν ο Sasuke έχει αναπτύξει Mangekyu Sharingan ή όχι. Εγώ πιστεύω ότι έχει αναπτύξει κάτι αντίστοιχο, ώστε να μπορέσει να ξεπεράσει τον αδελφό του, αλλά αυτό μάλλον θα ξεκαθαριστεί στο επόμενο chapter, και όχι στο παρόν, όπως νομίζαμε. Άντε να δούμε!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 30, 2007 1:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:
Στα ξένα forum, υπάρχει η διαμάχη για το αν ο Sasuke έχει αναπτύξει Mangekyu Sharingan ή όχι. Εγώ πιστεύω ότι έχει αναπτύξει κάτι αντίστοιχο, ώστε να μπορέσει να ξεπεράσει τον αδελφό του, αλλά αυτό μάλλον θα ξεκαθαριστεί στο επόμενο chapter, και όχι στο παρόν, όπως νομίζαμε. Άντε να δούμε!

Εγώ από την άλλη επιμένω ότι ο Kakashi θα του διδάξει τον τρόπο να ενεργοποιεί το Mangekyu.
Και θα το κάνει γιατί ξέρει ότι δεν μπορεί να πείσει τον sasuke να μην κυνηγήσει τον Itachi επομένως θα τον βοηθήσει ώστε να έχει μία ελπίδα εναντίον του.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 1 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01505 seconds with 5 queries