Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Claymore

Claymore Γενική Συζήτηση Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 14 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 25
Τοποθεσία: Athens/Heraclion

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 08, 2008 6:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και αν απλά αγνοισουν τα τελεφτεα επισόδια που ξεφευγουν από το manga δεν θα είναι το καλίτερο ?Εγώ πάντος προτίνω να παζευτούμε σε σιλαλιτίριο έξω απο τιν Γιαπονέζικη πρεσβία απετόντας κενούρια επισόδια μεσα στο 2008 ! Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 102
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 08, 2008 2:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Venix έγραψε:
Εγώ πάντος προτίνω να παζευτούμε σε σιλαλιτίριο έξω απο τιν Γιαπονέζικη πρεσβία ........ Razz


Εγω απο την αλλη προτεινω να αφησεις στην ακρη το συλλαλητηριο και να κατευθυνθεις προς κεντρο Ηρακλειο σε λιγες μερες Wink
Για περισσοτερες πληροφοριες πανε εδω

Υ.Γ. Αν και off topic, ελπιζω λογω signature να θεωρουμαι εντος Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 33


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 1:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προχθες κατεβασα το anime και χθες το τελειωσα .Εχεται κανει εξαιρετικη δουλεια Respekt το anime ειναι τελειο(ειχα ακουσει ειδη καλα λογια) αλλα με χαλασαν τα τελευταια επεισοδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 1:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το anime αυτό με έχει ικανοποιήσει φοβερά, δεν έχω το project του animeclipse βέβαια επειδή τα έχω ιδι στα αγγλικά και το έχω δει από τα πρώτα επεισόδια.
Μπράβο πάντως καλή ιδέα η μετάφραση του anime αυτού, είναι ένα από τα θρυλικά anime.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 32
Τοποθεσία: Κάπου...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 11:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RaiDeNJuNioR έγραψε:
είναι ένα από τα θρυλικά anime.


Εντάξει δε λέω, το anime είναι κορυφή, αλλά πότε πρόλαβε να γίνει θρυλικό ρε παιδί μου...;;

_________________
Refuse/Resist


Δεν ελπίζω τίποτα
Δε φοβούμαι τίποτα
Είμαι λεύτερος
Ν.Κ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 11:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jack Black έγραψε:
RaiDeNJuNioR έγραψε:
είναι ένα από τα θρυλικά anime.


Εντάξει δε λέω, το anime είναι κορυφή, αλλά πότε πρόλαβε να γίνει θρυλικό ρε παιδί μου...;;


Πάντως ήταν το καλύτερο της χρονιάς που πέρασε.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: Athens, Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 05, 2008 1:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RaiDeNJuNioR έγραψε:

Πάντως ήταν το καλύτερο της χρονιάς που πέρασε.


Υπερβολές! λολ.HaHa

Ακόμη και στο εξωτερικό είχε την μικρότερη τηλεθέαση απ΄όλα της χρονιάς.. (γι'αυτό και έκανε και πλήρη αποτυχία και δε θα βγει άλλο season)
Υπήρχαν πολύ ανώτεροι τίτλοι (σε όλους τους επι μέρους τομείς κιόλας) πέρσυ όπως DeathNote και Seirei no moribito πχ. (και πολλά άλλα).

Το μόνο που είχε το claymore ήταν άφθονη δράση.
Πραγματικά τπτ άλλο δεν ήταν σε υψηλά επίπεδα..

Τεσπά δικαίωμα του καθενός να πιστεύει πως είναι "θρυλικό" άλλωστε όλα σχετικά είναι.Απλά μπορεί να έδωσε ότι ήθέλε κάποιος
at the time=χορταστική δράση.
To Manga πάντως αντίθετα με το anime είναι πολλά επίπεδα ανώτερο από κάθε άποψη...

Απλά μη λέμε υπερβολές όταν κάτι είναι καθαρά υποκειμενικό..
_________________
My swords are said to instill in their
wielders the urge to kill, once they grip the hilt.
In the end, they are demonic swords.
A sword that cuts one free from one’s karma and does not cut people…
That is what I consider the ultimate sword.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 05, 2008 12:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RaiDeNJuNioR έγραψε:

Πάντως ήταν το καλύτερο της χρονιάς που πέρασε.

Αυτό από που το συμπέρανες? Κάθε άλλο παρά το καλύτερο της χρονιάς μπορεί να χαρακτηριστεί. Στην Ιαπωνία πάτωσε γι αυτό προσπάθησαν άρον άρον να τελειώσουν τη σειρά. Αν διαβάζεις και το Μάνγκα καταλαβαίνεις τι εννοώ. Εντάξει στο εξωτερικό τα πήγε καλύτερα όχι όμως και κορυφαίο...μην τρελαθούμε... Razz

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων εμένα μου άρεσε αρκετά το Claymore. Το Μάνγκα καλύτερο από το Άνιμε (μιας και εκεί τα μπέρδεψαν λίγο στο τέλος)...
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 511
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 05, 2008 3:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παλι ειμαι υπερ του claymore..και οσον αφορα το χαρακτηρισμο του RaiDeNJuNioR οτι ειναι καλυτερο ανιμε της χρονιας ...βρε παιδια υποκειμενικη αποψη εξεφρασε αφου δεν γινεται ποτε σε ανιμε να εχουμε αντικειμενικη....θα συμφωνησω παντως σε ορισμενα σημεια με τους προλαλησαντες και ειδικοτερα οτι
1)οντως ειχε πολυ δραση κατι το οποιο μου αρεσε αρκετα διοτι δεν ειχε κανενα (σχεδον) φιλερ
2)τα τελευταια επ ηταν ψιλομουφε αλλα σε αυτο ευθυνονταν η αλλαγη στην εταιρια που το ανελαβε
3) οντως το μανγκα ειναι καλυτερο ...αλλα αλλο ανιμε αλλο μανγκα
4) το οτι δεν εκανε εισπρακτικτη επιτυχια (μεταξυ μας αυτο δεν το ξερω αλλα για να το λετε μαλλον θα ισχυει) δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλο ανιμε...ενα ανιμε που το κατατασσω μεσα στα 5 πιο αγαπημενα μου
5) σε αυτο που ειπε ο Radagast82 το οτι <<Υπήρχαν πολύ ανώτεροι τίτλοι (σε όλους τους επι μέρους τομείς κιόλας) πέρσυ όπως DeathNote >> ειναι σχετικο και αυτο διοτι ειναι προσωπικη αποψη οπως του RaiDeNJuNioR οποτε δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστη..αλλα ουτε και η λαθος....καθως και το DeathNote για παραδειγμα οχι μονο ειναι εντελως διαφορετικου στυλ απο το claymore οποτε δεν μπορουμε να συγκρινουμε 2 διαφορετικα ειδη αλλα προς το τελος τα ψιλο-χοντρο λαθακια του τα ειχε.. Whistling

και που θελω να καταληξω? ολα ειναι σχετικα και υποκειμενικα καθως και το πιο σημαντικο?φιλε RaiDeNJuNioR δεν εισαι μονος σου κρατα γερα Thumb 2 Up

α και παραλιγο να το ξεχναγα << claymore rulessss >> Respekt
_________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 05, 2008 4:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vouk έγραψε:
εγω παλι ειμαι υπερ του claymore..και οσον αφορα το χαρακτηρισμο του RaiDeNJuNioR οτι ειναι καλυτερο ανιμε της χρονιας ...βρε παιδια υποκειμενικη αποψη εξεφρασε αφου δεν γινεται ποτε σε ανιμε να εχουμε αντικειμενικη....θα συμφωνησω παντως σε ορισμενα σημεια με τους προλαλησαντες και ειδικοτερα οτι
1)οντως ειχε πολυ δραση κατι το οποιο μου αρεσε αρκετα διοτι δεν ειχε κανενα (σχεδον) φιλερ
2)τα τελευταια επ ηταν ψιλομουφε αλλα σε αυτο ευθυνονταν η αλλαγη στην εταιρια που το ανελαβε
3) οντως το μανγκα ειναι καλυτερο ...αλλα αλλο ανιμε αλλο μανγκα
4) το οτι δεν εκανε εισπρακτικτη επιτυχια (μεταξυ μας αυτο δεν το ξερω αλλα για να το λετε μαλλον θα ισχυει) δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλο ανιμε...ενα ανιμε που το κατατασσω μεσα στα 5 πιο αγαπημενα μου
5) σε αυτο που ειπε ο Radagast82 το οτι <<DeathNote>> ειναι σχετικο και αυτο διοτι ειναι προσωπικη αποψη οπως του RaiDeNJuNioR οποτε δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστη..αλλα ουτε και η λαθος....καθως και το DeathNote για παραδειγμα οχι μονο ειναι εντελως διαφορετικου στυλ απο το claymore οποτε δεν μπορουμε να συγκρινουμε 2 διαφορετικα ειδη αλλα προς το τελος τα ψιλο-χοντρο λαθακια του τα ειχε.. Whistling

και που θελω να καταληξω? ολα ειναι σχετικα και υποκειμενικα καθως και το πιο σημαντικο?φιλε RaiDeNJuNioR δεν εισαι μονος σου κρατα γερα Thumb 2 Up

α και παραλιγο να το ξεχναγα <> Respekt


Όντως φίλε το claymore είχε από τους υψηλότερους seeders και leechers θυμάμαι πέρσι, τώρα ας πει οτί θέλει ο καθενας, από την στιγμή που γράφω στο claymore section δεν ενοχλώ κανέναν.Ετσι κι αλλιώς ο καθένας εκφράζει την γνώμη του happy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 09, 2008 3:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλο το Claymore, στο τελος το μαμησαν λιγο... οχι λιγο, πολυ... και δικιο εχει ο Jack Black, για να γινει θρυλικο πρεπει να περασει καμποσος καιρος. Το manga ηταν σαφως καλυτερο αν και δεν προκειτε να ασχολιθω πολυ...
_________________

Και ναι, μ' αρέσουν τα Pokemon...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 23, 2008 9:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ καλο! τωρα ειμαι στο επισοδιο 11 το ειχα παρατησει για καμποσους μηνες γιατι ειχα κολλησει με naruto και one piece αλλα τωρα το ξαναποιασα Thumbs UP να πω την αληθεια οταν ειδα την πρωτη μαχη με γιομα επαθα πλακα λογο της βιας που περιειχε αλλα μετα συνηθησα HaHa
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 47
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 25, 2008 5:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To Claymore είναι φανταστικό Anime και ένα απο τα αγαπημένα μου.Το team της Α.C το έβγαλε αρκετά γρήγορα και σε άριστη ποιότητα αυτό το έκανε ακόμα πιο τέλειο!! Respekt !!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 14 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 147
Τοποθεσία: πέρα από τα πέρατα, πέρα από τα πέρα μέρη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 22, 2009 6:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν λίγες μέρες είδα για δεύτερη φορά όλα τα επεισόδια του Claymore και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μου αρέσει πάρα πολύ. big smile
Κρίμα που δεν άρεσε στους Ιάπωνες (αμάν πια, τι θέλουν δηλαδή για να είναι ικανοποιημένοι και αυτοί; ) ωστέ να ελπίζαμε σε συνέχιση της σειράς.
Δεν ξέρω τι λένε οι προλαλήσαντες - γνώστες για διαφορές μεταξύ manga και anime γιατί έχω δει μόνο το anime, αλλά έτσι όπως άφησαν να αιωρείται το τέλος νομίζω ότι με λίγη καλή φαντασία+λογική σκέψη θα μπορούσαν να δώσουν συνέχεια, ήδη έχουνε αφήσει υπόνοιες για όσα θα μας απασχολούσαν στην συνέχεια της ιστορίας (περί της οργάνωσης, της αποστασίας, των κατοίκων της αβύσσου κ.λπ.) εάν υπήρχε δηλαδή συνέχεια.
Claymore...Claymore...Claymore... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 77
Τοποθεσία: Miskatonic University


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 23, 2009 3:15 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητή Ναυσικά. Πραγματικά σου προτείνω να συνεχίσεις το claymore διαβάζοντας το manga διότι η ιστορία γίνεται ακόμα πιο συναρπαστική και πιστέυω οτι αξίζει (ακόμα και άν δεν είσαι fan των manga). Βέβαια τα δύο τελευταία επεισόδια διαφέρουν απο το manga, αλλά είμαι σίγουρος οτι αυτό δε θα σε χαλάσει καθόλου. Και εγώ λυπάμαι πολύ που διακόπηκε έτσι απότομα ενα τόσο ξεχωριστό anime αλλά είμαι αρκετά ικανοποιημένος που συνεχίζεται το manga. Thumb 2 Up
_________________
''We shall dive down through black abysses....
and in that lair of the Deep Ones we shall dwell amidst wonder and glory forever''
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Claymore Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 15 από 17

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01276 seconds with 5 queries