Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note

Which L is smarter? Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 13, 2007 10:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ismia
Δεν ξέρω αν ο lexalkon είναι παθιασμένος, αλλά ο devilmanson είναι σίγουρα, αφού από το πάθος του να απαντήσει στον Αλέξη πληκτρολογεί με τέτοια ταχύτητα (και από ό,τι φαίνεται με τρεμάμενα χέρια) που του φεύγουν άρθρα, σημεία στίξης, κάνει τυπογραφικά λάθη και τα σχετικά με αποτέλεσμα να πρέπει να διαβάσω τα μακρινάρια post 2-3 φορές για να καταλάβω τι λέει, σε αντίθεση με τον lexalkon που με την πρώτη καταλαβαίνω.

Ρε devilmanson χαλάρωσε λίγο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gpanos στις Δευ Μάι 14, 2007 3:51 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 14, 2007 12:39 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι βλεπω μονο απο την animeclipse...

Δεν ειμαι παθιασμενος αλλα οχι να βγαλουμε τον ενα καλο και αγιο και τον αλλο εγωιστη και ψυχικα ασθενη γιατι και οι 2 εχουν τα καλα τους και τα κακα τους... λες οτι δεν διαβαζω ποστ... αυτο που σου γραψψα το διαβασες ''αλλα χαιρομαι οτι τουλαχιστον παραδεχεσαι οτι και ο L ειχε κακα γιατι προς στιγμην νομιζα οτι τον ειχε ως τον τελειο''' αν το εβλεπες αυτο δεν νομιζω να μου λεγες οτι σε κατηγορω.

επιπλεον δεν γινετε πουθενα σαφες το ποτε θα σκοτωνε βαρυποινητη ο L,αυτο που κανεις ειναι υποθεση την οποια μπορω να σου αμφισβητησω και να σου ξανατονισω οτι ακομα και ο L το θεωρουσε λαθος απλως δεν μπορουσε να κανει αλλιως.

φυσικα και θα θεωρουνται 2 λαθοι καθως εδω οι περρισοτεροι ειναι με τον L δεν μιλαμε αντικειμενικα αλλα υποκειμενικα ετσι?

παντως απο αποψης ηθικης οταν και οι 2 ειναι μαζι συνεργατες ο Light ειχε μεγαλυτερη ηθικη καθως δεν συμφωνησε να κοροιδεψει τη μισα αλλα ουτε στο να αφησει την εταιρεια να σκοτωνει ανθρωπους ενω ο L για να βρει την λυση δεν θα δισταζε να το κανει. σκεφτηκες αν το παιρνε στα χερια του ο L βαση αυτον τον 2 μηπως γινοτανε χειροτερος?

επιπλεον συγνωμη αλλα ο L ειχε την απολυτη προσβαση σ ολο τον κοσμο οχι μονο στην αστυνομια ακομα και εδω υπερτερη στον κιρα.

και ξαναλεω και το εχω πει σε πολλα αλλα μου ποστ OTI O L KAI O KIRA HTAN EΞΙΣΟΥ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΠΛΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝΕ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΣ big smile

το να κατεχεις μια τετοια δυναμη λυπαμαι που το λεω αλλα ναι σε κανει να λες οτι εισαι θεος!!!

οσο για τον φοβο εγω βλεπω οτι λεει το ανιμε δεν θυμαμαι στο 1 επεισοδιο η στο 26 να λεει για φοβο αλλα να λεει για υποστηρικτες αυτο ειναι δικο σου συμπερασμα το οποιο δεν εχει βαση πανω στο ανιμε ως τωρα τουλαχιστον.

τεσπα οπως ειπες αφου σταματας να ασχολουσαι σταματαω και εγω με τετοιου ειδους εκτασεις ποστ...αν τσιγκλας παντως σε τετοιου ειδους απαντησεις οπως λες εγω παλι θα εδινα επιχειρηματα αν θεωρεις οτι τα εδωσες τοτε παω πασο!!!


και σορρυ για της ασυνταξιες αλλα λυπαμαι αλλα δεν εχω και τον τοσο χρονο να καθομαι στο σιτε να κανω ενα μεγαλο ποστ και υστερα να το ελενχω...προσπαθω εκεινη την στιγμη οσο πιο γρηγορα γινεται και αποτελεσματικα...αν δεν το καταφερνω λυπαμαι πολυ...οπως ειπε κ το παιδι απο πανω εχουμε και δουλειες!! big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 369
Τοποθεσία: Karlshamn






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 14, 2007 7:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Είσαι αδιόρθωτος και γίνομαι και γω μαζί σου big smile !!! Σύντομα: νόμιζα με κατηγορούσες εξαιτίας των όσων έγραφες πριν τη συγκεκριμένη φράση(η οποία ήταν σαν να χρύσωνε το χάπι). Μ' αρέσει που συγκρίνεις την ηθική του L με του KIRA, πως το κάνεις; Σε καμία περίπτωση δε θα έκανε τα ίδια και αυτά που κάνει έχει ακλόνητους λόγους τους οποίους μάλιστα κοινοποιεί, δεν είναι μυστικά σχέδια, δε φοβάται την κρίτική των άλλων ειδικά όταν έχει να αντιμετωπίσει έναν κατ' επανάληψη δολοφόνο. Τέτοια δύναμη, όχι, δε σε κάνει θεό. Η μεγάλη δύναμη απαιτεί μεγάλη ευθύνη κάτι που ο Light δεν έχει. Έτσι είναι η ψυχολογία του κόσμου, δε χρειάζεται να το πει το ξέρουμε! Τεσπά έχουμε απ' ότι φαίνεται πολύ διαφορετική αίσθηση ηθικής κι αν εξαιρέσεις το ότι είναι εξίσου έξυπνοι, σε όλα τα άλλα διαφωνώ και έχω απαντήσει και επιπλέον μου φαίνεται ότι καταλήγουμε Off Topic καθώς μιλάμε για ηθική πλέον κι όχι εξυπνάδα. Ξεκίνα αν θες κάπου αλλού το θέμα ηθική και ίσως ακονίσουμε και διασταυρώσουμε τα πληκτρολόγιά μας ξανά HaHa ROTFL
_________________

Ōkami-Fansubs
Ōkami IRC channel
_________
'Cause Wolves don't bite... They Fansub.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 14, 2007 2:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω δεν συγκρινα την ηθικη του L με του Light. στο τελευταιο ποστ αλλα αν καταλαβες υπονοουσα οτι το death note σου δινει αλλο τροπο σκεψης, μια περιεργη δυναμη αυτο αναφερθηκε και στο επεισοδιο 1 αλλα επιπλεον φανηκε με το πως ειναι ο Light χωρις το death note και με το death note... big smile
και μην το παμε με τα ρητα του spiderman καταλαβες τι εννοοω πιστευω. Thumbs UP και αν δεν σε κανει θεο τοτε σε κανει shinigami και οι shinigami θεοι θεωρουνται!για την εξυπναδα δεν μπορουμε πιστευω να αναλυσουμε κατι παραπανω καθως πιστευω οτι εδω οι περρισοτεροι ξερουν οτι στην εξυπναδα ηταν ισοι...ο ενας δεν μπορουσε να φτασει τον αλλον... τεσπα Respekt Respekt Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 7


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 27, 2007 12:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o pio eksipnos einai me diafora o light.to paidi apla einai paneksipnos kai ta sxediazei ola stin edeleia.akoma kai sta meta L episodes ta sxedia tou einai teleia xoris oute ena psegadi.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 27, 2007 12:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι συζηταμε τωρα ρεεεεεεεεεεεε

ο Light ή Righto ή Kira ειναι μακραν ο πιο εξυπνος..

Εχει φαει 2 γκομενακια σε 35 επισοδια [βλεπε Misa-Misa kai Takada < πιστευω την εφαγε κ αυτη] ενώ ο αλλος καθεται και παιζει ΜΕ PLAYMOBIL ..

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2007 2:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o L ήταν αρκετά έξυπνος, αλλά νομίζω ότι έμπλεξε συναισθήματα γι'αυτό έχασε...
ο Near επίσης έξυπνος γι'αυτό και νίκησε...
Ο light καλός αν δεν είχε το dn στο χέρι απλά θα ήταν έξυπνος χωρίς καμία δυναμη...
_________________
Μην μιλάς αν δεν είναι ανάγκη...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 17 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: kilkis

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2007 3:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και οι δυο πιστευω ειναι εξυπνοι αλλα πιστευω πως ο κιρα καταφερνει να ξεφευγει απο τον λ
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 4
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 23, 2007 12:33 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Apopsi mou einai oti o L apodiknuei to epipedo tou me thn eurhmatikotita tou.Katafernei se pola shmeia na metatrepsei mia sigourh panole8ria se nikh( xaraktiristiko paradigma to shmeio pou h misa vlepei to onoma tou kai pali katafernei na mhn to ma8ei o light kai na tous strimoksei kiolas ). O light pali kataskeuei apsegadiasta sxedia alla sto finale h kataskeuh tous ton apasxolei gia megala xronika diastimata. O near den sigrinete me kanenan apo tous 2 , apla oloklhrose to ergo tou L xoris ton opio den 8a eixe pliasei ton light.
_________________
Keep on railing on what i believe, call me insane and i am proud to be.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 10 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 16, 2007 12:52 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλοι μου, απλά δημιούργησαν έναν L που ήταν τραγικά έξυπνος ώστε να καταντήσει το Ανιμε αυτό σε παραμυθάκι(από το πρώτο επεισόδιο μέχρι εκεί που επιτελούς πέθανε) Thumb Down

Ζήτω ο Kira Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 24, 2007 3:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και οι δυο εξίσου έξυπνοι ήταν, αλλά ένα προτέρημα που είχε ο Kira ήταν πως κατάφερνε να κρύψει τις σκέψεις και τα συναισθήματά του,ενώ σε αντίθεση ο L εξέφραζε τις σκέψεις του και αύτο είχε ως αποτέλεσμα τον θάνατό του (βέβαια αυτό μπορεί και να ήταν ένα όχι τόσο καλά στημένο κόλπο του L).
Επομένως θεωρώ τον Kira πιο έξυπνο απο τον L γιατί πάντα είχε κάποιον άσσο κρυμένο στο μανίκι του (ασχέτως που στο τέλος σκοτώθηκε από την υπεραισιοδοξία του επειδή δεν κατάφερε να κρύψει τα λόγια του).
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 24, 2007 8:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα θα με κάνετε να επαναλαμβάνομαι μετά από πολλούς μήνες αποχής από το παρόν νήμα και δεν το θέλω.
Εξυπνότερος ήταν με διαφορά ο L.
O Light ήταν απλά πιο αδίστακτος γι' αυτό και τελικά σκοτώθηκε ο L (έχοντας βέβαια και το πλεονέκτημα του DN).
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 511
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 24, 2007 10:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πες τα γιατρε Razz
_________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 15 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 24, 2007 10:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ο L δεν ηταν και κανενας αγγελος και ειχε και το πλεονεκτημα οτι εκανε οτι ηθελε με την αστυνομια επερνα ολες τις πληροφοριες και επισης ειχε καλους συνεργατες ο Light ειχε παντα τους χαζους .Ο Light κατεφερε να κανει ενα shinigami να λειτουργησει προς οφελος του ο L δεν θα το καταφερνε αυτο

Kira Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 24, 2007 11:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρις να θυμαμαι καποιο συγκεκριμενο γεγονος με ακριβεια μετα απο τοσο καιρο που εχω δει το deathnote,γενικα ειχα την εντυπωση οτι οι 2 ναι μεν παρουσιαζονταν πολυ εξυπνοι αλλα η λογικη τους ειχε πολλα κενα. Κατεληγαν σε καποιο συμπερασμα σαν να "ηξεραν" τη λυση. Εδιναν βαρος σε καποια ενδεχομενα (αντι σε καποια αλλα) χωρις σοβαρο λογο. Αυτο συνεβαινε περισσοτερο στον L καθως αναγκαστικα ακολουθουσε στην πλοκη..

Πιο εξυπνος -ξαναλεω- ηταν ο πρωτος L που ετρωγε τον αγλεουρα και δεν παχαινε Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01537 seconds with 5 queries