Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » AREA88

AREA 88 ACT3 Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 4:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις κατέβηκε το 3ο επεισόδιο και στην πρώτη ευκαιρία θα το δω. Να πω κι εγώ με την σειρά μου συγχαρητήρια στο team για την ολοκλήρωση του project και για την πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει. Thumbs UP Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 9:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thank you Thank you Thank you


OFF topic ερωτηση:Τί είναι το Area 88 2004? Έχει διαφορετικό τέλος από το
γνωστό?Υπάρχει δηλαδή περίπτωση ο Sin να ζει ?(εκτός από τις καρδιές μας φυσικά...)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 9:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και ειχα δει μονο τα 2 πρωτα επεισοδια, οταν ειχε πρωτοβγει η σειρα, αποτι εχουν γραψει στο wikipedia, η σειρα του 2004, ξεκιναει σε σημειο οπου ο Shin εχει χασει το αεροσκαφος του (πιθανως εννοει το σημειο στο 3o act οπου το ειχε δωσει στον Γαλλο πρεσβη για να το πουλησει), ομως βρισκεται στην βαση 88 κανονικα με τους υπολοιπους συμπρωταγωνιστες-μισθοφορους.

Επισης αναφερει οτι ενας Ιαπωνας ρεπορτερ που ειχε παει στην βαση για να γραψει αρθρο, πηγαινει πισω στην Ιαπωνια για να εμποδισει τον επερχομενο γαμο του Kanzaki με την Ryoko.

Οπως και να χει ομως, οποιος εχει δει την σειρα του 2004 (cougar μηπωςWink ας διελευκανει περισσοτερο το τοπιο Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2007 11:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακολουθούν πληροφορίες, πιθανά SPOILERS. Το manga, η σειρά και τα OVA, είχαν το καθένα διαφορετικό τέλος. Συγκεκριμένα:

Στο manga o Shin έχει απολέσει κάθε μνήμη του από την περιοχή 88
Στα OVA αντί να παραμείνει ελεύθερος, γυρνάει πίσω στην βάση και πεθαίνει (?)
Στην σειρά ύστερα από την κατάρριψη από τον πληρωμένο δολοφόνο, αντί να γυρίσει στην βάση, γυρνάει στην Ιαπωνία και εμποδίζει τον γάμο της κοπέλας του με τον "φίλο" του


Τουλάχιστον έτσι ξέρω
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 2:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχει καμία σχέση το OVA με το (2004). Ας πούμε απλά ότι το 2004 ήταν ένα remake με στόχο μία καλύτερη μεταφορά του manga -> anime (με πολύ λάθος τρόπο (πες με μούφα CGI γραφικά)).

Έχουν πολύ μεγάλες διαφορές μεταξύ τους, στο anime υπάρχουν καινούργιοι χαρακτήρες που παίζουν σημαντικό ρόλο στο όλο σενάριο και όπως είπε και ο φίλτατος Phantom έχουν εντελώς διαφορετικό σενάριο.

Πάντως με χάλασε τόσο πολύ στο μάτι η διαφορά στον σχεδιασμό... Γούστα είναι αυτά.
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 12:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bezdim έγραψε:
Tώρα που είδα και το act III θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

Μήπως έχουν μπερδέψει το Aslan με το Elladistan?

Πολύ ελληνικό στοιχείο βλέπω με αποκορύφωμα την επιγραφή "ΧΑΡΙΑΝΟΣ" στο σημείο που έχει το θέατρο του Καραγκίοζη.

Τι Μηκύνες, τι Δήλος, τι Σαντορίνη, αρχαία θέατρα και κακό (καλό δηλαδή). Από μικρός προσπαθούσα να καταλάβω το γιατί, αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα.


Παιδιά όποιος δώσει μια πειστική απάντηση κερδίζει τα άπαντα του Ρόκυ Μπαλμπόα σε DVD.
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 12:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο παιδιά άλλη μια φανταστική δουλειά Thumbs UP

Εμπρός λοιπόν καλό μου ratio!! Dwarf
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 2:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα, ειναι γνωστο το ενδιαφερον των Ιαπωνω για τον αρχαιο ελληνικο πολιτισμο, ομως το Aslan ειναι η τουρκικη λεξη για το λιονταρι.

Οποτε, καπου μαλλον τα μπερδεψανε Razz
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 20 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 15, 2007 9:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από μένα. Μόλις τελείωσα την προβολή. Τι άλλο μπορώ να πώ παρά: Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο.

Μπράβο και πάλι μπράβο. Respekt

Θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια.

Υγ. Στέλνω την απάντηση γιατί δεν ξέρω πόσα ακόμη ευχαριστώ να πω.

Ευχαριστώ και πάλι.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 19, 2007 11:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ καλή δουλεια παιδια , συγχαρητηρια!!! καλημερα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 25
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 19, 2007 1:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγχαριτηρια GuyZ , εχω ομως καποιες αποριες και μαλον ειναι εδω το σωστο μερος να τις πω: Μηπος ξερει κανεις Ποια επεισοδια περιεχουν oi Μεταγλωτισμενες βιντεοκασσετες που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα και Κυπρο ? Η πρωτη εχει διαρκεια 47 λεπτα , η δευτερη 56 λεπτα και η τριτη εχει διαρκεια 1 ωρα και 30 λεπτα.....και κατι αλο, Το περιεχομενο των Torrent απο AnimeClipse ειναι διαφορετικο απο αυτο που εχω στις Μεταγλωτισμενες βιντεοκασσετες ? (Εκτος του Audio - Subs)

Thanx
_________________
UFOロボ・グレンダイザー
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 19, 2007 5:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

daisuke έγραψε:
Συγχαριτηρια GuyZ , εχω ομως καποιες αποριες και μαλον ειναι εδω το σωστο μερος να τις πω: Μηπος ξερει κανεις Ποια επεισοδια περιεχουν oi Μεταγλωτισμενες βιντεοκασσετες που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα και Κυπρο ? Η πρωτη εχει διαρκεια 47 λεπτα , η δευτερη 56 λεπτα και η τριτη εχει διαρκεια 1 ωρα και 30 λεπτα.....και κατι αλο, Το περιεχομενο των Torrent απο AnimeClipse ειναι διαφορετικο απο αυτο που εχω στις Μεταγλωτισμενες βιντεοκασσετες ? (Εκτος του Audio - Subs)

Thanx


Το Area88 (OVA) αποτελείται από 3 ACT (3 επεισόδια ας πούμε) των 48, 58 και 90 λεπτών. Οπότε φαντάζομαι πως είναι ολοκληρωμένο στις κασέτες που αναφέρεις!

Το περιεχόμενο του torrent είναι το ίδιο anime με διαφορετικά audio-subs όπως προείπες αλλά και πολύ καλύτερη εικόνα γιατί είναι dvd-rip.
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 25
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 19, 2007 5:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
daisuke έγραψε:
Συγχαριτηρια GuyZ , εχω ομως καποιες αποριες και μαλον ειναι εδω το σωστο μερος να τις πω: Μηπος ξερει κανεις Ποια επεισοδια περιεχουν oi Μεταγλωτισμενες βιντεοκασσετες που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα και Κυπρο ? Η πρωτη εχει διαρκεια 47 λεπτα , η δευτερη 56 λεπτα και η τριτη εχει διαρκεια 1 ωρα και 30 λεπτα.....και κατι αλο, Το περιεχομενο των Torrent απο AnimeClipse ειναι διαφορετικο απο αυτο που εχω στις Μεταγλωτισμενες βιντεοκασσετες ? (Εκτος του Audio - Subs)

Thanx


Το Area88 (OVA) αποτελείται από 3 ACT (3 επεισόδια ας πούμε) των 48, 58 και 90 λεπτών. Οπότε φαντάζομαι πως είναι ολοκληρωμένο στις κασέτες που αναφέρεις!

Το περιεχόμενο του torrent είναι το ίδιο anime με διαφορετικά audio-subs όπως προείπες αλλά και πολύ καλύτερη εικόνα γιατί είναι dvd-rip.
ThanX !
_________________
UFOロボ・グレンダイザー
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 4


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 25, 2007 7:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα μεγάλο μπράβο, ευχαριστώ και Respekt για το τελευταίο αυτό release του Area 88! Πολύ καλή δουλειά παιδιά!

Αν και πικραθήκαμε λίγο με το τέλος της ιστορίας, γιατί δεν το είχαμε δει παλιά, αλλά τι να κάνουμε... Crying or Very sad

Υ.Γ. Τελικά ρε παιδιά, αυτοί οι Ιάπωνες δεν γνωρίζουν τον όρο happy end?
Και πάλι μπράβο, για τις πολύ προσεγμένες δουλειές που ανεβαίνουν από την Animeclipse Thumbs UP
_________________
Think, Remember, Sing!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 36
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 28, 2007 11:49 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω κι εγώ ένα ευχαριστώ γι' αυτό το release μιας και πρόκειται για ένα από τα αγαπημένα απ' όταν ήμουν παιδάκι ακόμη.
Η ποιότητα της εικόνας και του ήχου ήταν πάρα πολύ καλή κι αυτό με χαροποίησε ιδιαιτέρως Wink (δεν περίμενα να το ξαναδώ μετά από τόσα χρόνια σε τόσο καλή ποιότητα.. ^^') κι η δουλειά που 'γινε στη μετάφραση και τις σημειώσεις ήταν σούπερ!
Thank you
_________________
~ ~

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » AREA88 Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01624 seconds with 5 queries