Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Αναπαραγωγή Αρχείων Βίντεο - Πληροφορίες - Οδηγίες - Links Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 24 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 34



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 17, 2010 2:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανω ενα ποστ για οσους χρησιμοποιουν το Kmplayer σαν και εμενα αν και ξερω οτι τα παιδια εδω χρησιμοποιουν το CCCP παρολα αυτα θα παραθεσω τα εξης τιπ...

Ρυθμισεις για WIndows 7

Preferences-Video Processing-Καρτελα Renderer και απο το scroll του Renderer επιλεγουμε Enchanced Video Renderer ή Enchanced Video Renderer (C/A)

Επομενο βημα για να μην πιξελιαζουν οι υποτιτλοι...

Preferences-Subtitles Processing-Draw to VMR/D3dInterface επιπλεον τικαρουμε και τα απο κατω κουτακια Draw to DDInterface και Draw smoothly

Ρυθμιση για υποτιτλους στα ανιμε μας...

Preferences-Subtitles Processing-Multi-Sub/etc-Καρτελα Advanced-τικαρουμε το κουτακι Enable και το Keep the relative position of subtitles within video frames

Αυτα τα λιγα για να μην αναγκαστειτε να αλλαξετε τον αγαπημενο μου player Razz

Και να ξερετε οτι το Kmplayer παντα εχει τη ρυθμιση που χρειαζεται για να φτιαξουν ολα... οποτε ή θελετε καινουργια εκδοση ή να το ψαξετε! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 8
Τοποθεσία: Γέρακας Αν.Αττική

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 15, 2010 5:19 pm
Τίτλος: προβλημα
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ενα προβλημα.Kαθε φορα που παω να δω κατι σε μορφη mkv το αρχειο κανει παυσεις στον ηχο.Το προβλημα αυτο μεχρι χτες δεν το ειχα ωσπου κατεβασα το νεο fairytail και πηγα να το δω.Απο τοτε γινονται παυσεις στον ηχο.Ειπα να κανω τη διαδικασια εγκαταστασης φιλτρων απο την αρχη αλλα το προβλημα δεν διορθοθηκε.Μηπως ξερει κανεις τι φταει?Thanks in advance
_________________
The only true wisdom is in knowing you know nothing.
A wise man does not need advice and a fool won’t take it.
Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity.
He who can, does. He who can’t, teaches.
Life becomes useless and insipid when we have no longer either friends or enemies.
It is better to stay silent and be thought a fool, than to open one’s mouth and remove all doubt.
Teamwork…means never having to take all the blame yourself.

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 8
Τοποθεσία: Γέρακας Αν.Αττική

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 15, 2010 5:28 pm
Τίτλος: λυθηκε
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφηστε παιδια το ελυσα το προβλημα τωρα χρησιμοποιω vlc αμα ξαναγινει θα ιδοποιησω.
_________________
The only true wisdom is in knowing you know nothing.
A wise man does not need advice and a fool won’t take it.
Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity.
He who can, does. He who can’t, teaches.
Life becomes useless and insipid when we have no longer either friends or enemies.
It is better to stay silent and be thought a fool, than to open one’s mouth and remove all doubt.
Teamwork…means never having to take all the blame yourself.

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 2:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την καλησπερα μου,σημερα ολος τυχαιως ανακαλυψα ενα προβλημα με τον mpc και ειδικοτερα για torrent που αφορα το group και συγκεκριμενα το plawress .Εχουμε και λεμε ολα τα αρχεια απο το torrent παιζουν ως το 9 επεισοδιο!ολα τα αλλα τιποτα!!
Εχει κανεις καμια ιδεα για τη διορθωση ?Ευχαριστω προκαταβολικα.
Ακολουθησα τις οδηγιες ,χρησιμοποιω cccp ,ξερω οτι καποιο προβλημα υπαρχει με το H.264 φιλτρο ,αλλα δεν βρισκω λυση με τιποτα ...με windows media δεν εχω κανενα προβλημα!

ΥΓ ..Το 16 το παιζει κανονικα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 2:29 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου αν θυμάμαι καλά στο plawress από κάποιο επεισόδιο και μετά η κωδικοποίηση των επεισοδίων άλλαξε... Προφανώς για να συναντάς το πρόβλημα μετά το επεισόδιο 9 εκεί θα υπάρχει και η αλλαγή... Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις εγκατεστημένους άλλους codecs/players που μπορεί να επηρεάζουν τον mpc; Στο λέω γιατί και αυτό όπως και όλα τα άλλα anime που έχω δει και από εδώ και από ξένα groups τα έχω δει με mpc + CCCP και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα... Κάνε ένα ξεκαθάρισμα στο pc σου... Βγάλε τα πάντα και ξαναβάλτα απ'την αρχή. Αυτό πάντα βοηθάει Wink

Εδιτ: Το 16 παίζει κανονικά;;; Βρε συ μήπως δεν έχει κατέβει όλο το torrent σου;;; Razz Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 2:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το σκεφτηκα και αυτο και εκανα check τωρα τελειωνει.Εκανα καθαρισμο αλλα αποτελεσμα δεν ειδα !Εβγαλα και ξαναβαλα το cccp καθως και klite αλλα...

ΥΓ μονο το 17v2 ξανακατεβαζει...δεν καταλαβαινω.ποτε δεν ειχα προβλημα και να που απεκτησα!Ανοιγει το αρχειο στον player αλλα μαυρη οθονη χωρις ηχο επειτα.
Ενω με το windows media κανονικοτατα!Πως μπορω να προσθεσω το φιλτρο στον Mpc ?Υπαρχει δυνατοτητα?
Kαι για να γινω πιο ακριβης ,το βιντεο δεν προχωραει καν!Γραφει playing αλλα δεν παει μπροστα καθολου.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 11:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

eliathen έγραψε:
Το σκεφτηκα και αυτο και εκανα check τωρα τελειωνει.Εκανα καθαρισμο αλλα αποτελεσμα δεν ειδα !Εβγαλα και ξαναβαλα το cccp καθως και klite αλλα...


Αυτό ακριβώς είναι που σου είπα ότι δεν πρέπει να κάνεις... Μην βάλεις 2 πακέτα codecs γιατί το ένα "συγκρούεται" και "μπαίνει στα πόδια" του άλλου και τελικά πρακτικά κανένα από τα 2 δεν δουλεύει. Πρέπει να υπάρχει ΜΟΝΟ το CCCP στο pc σου από πλευράς codecs. Το Windows Media Player πιθανότατα δουλεύει λόγω δικών του πακέτων codecs... Τέλος πάντως φίλε μου δεν μπορώ εγώ να σε βοηθήσω παραπέρα... Αυτό που ξέρω είναι ότι με καθαρό pc και με εγκατεστημένο CCCP + MPC τα πάντα δουλεύουν ρολόι... Ρίξε μια ματιά και στο Playback FAQ που είναι πολύ χρήσιμο... Από εκεί και πέρα μπορείς να ζητήσεις μια πιο εξειδικευμένη βοήθεια...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 12:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοω οτα ξεχωριστα τα εβαλα!οχι μαζι!ευχαριστω για το χρονο.καποιο προβλημα ειναι με τα φιλτρα .γιατι πειραματιστηκα λιγο με τα options επαιξαν τα αρχεια ,αλλα δεν μου βγαζε τα subs.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 11


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 1:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση;; Κατέβασα ( κ 2 φορές μάλιστα ) το Death Note , αλλα όταν ανοιγω το φάκελο για τα επισόδια μου βγάζει αυτό το παράθυρο



και μετά μου κλείνει το φάκελο ..

Ξέρει κάποιος τι παέι στραβά ;; μπορώ να κανω κάτι για να το αντιμετωπίσω γιατί η σειρά τα σπάει και θα ήθελα να τη δώ και να την κρατήσω.......
_________________
" Fight you??.. No.. I want to kill you !! "


Έχει επεξεργασθεί από τον/την shogohanz στις Τετ Φεβ 23, 2011 1:11 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 1:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχουν πρόβλημα τα αρχεία που κατέβασες. Απλά προφανώς έχεις τσακίσει το μηχάνημά σου με τα codec που του έχεις βάλει! Razz

Πέτα εκτός τον VLC, κάνε απεγκατάσταση ότι codec και codec pack έχεις και βάλε το CCCP. Για περισσότερες συμβουλές, μπορείς να συμβουλευτείς το Playback FAQ του site. Wink

Συγκεκριμένα το πρόβλημά σου οφείλεται γιατί πάνε να βγάλουν thumbnails ή κάτι τέτοιο τα Windows και κολλάνε λόγω codec...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 25 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 11


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 1:17 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχαχα!!! ευχαριστώ πολύ Gpower2 !!!! εφτιαξε το πρόβλημα και όλα είναι ok !!!!

και πάλι ευχαριστώ !!!
_________________
" Fight you??.. No.. I want to kill you !! "
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 9:40 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εαν επισης στην απιθανη περιπτωση που και ο cccp σας βγαζει προβληματα δοκιμαστε και αυτον τον οδηγο.

Εαν δεν δουλευει και αυτο,βαψτε το pc μπλε και πεταξτε το στη θαλασσα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 23
Τοποθεσία: Lost City Of Atlantis


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 19, 2011 7:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου, πολύ ωραίο το θέμα και πολύ αναλυτικό, αλλά μήπως είναι λιγάκι ανούσιο; Αν κάποιος εγκαταστήσει πχ το VLC, ή το K-Lite Mega Codec Pack, εγκαθήσταται ο player αλλά και όλοι οι codecs αυτόματα, δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα επιπλέον.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: Αραχτός...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 19, 2011 6:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gokuthelegend έγραψε:
Φίλε μου, πολύ ωραίο το θέμα και πολύ αναλυτικό, αλλά μήπως είναι λιγάκι ανούσιο; Αν κάποιος εγκαταστήσει πχ το VLC, ή το K-Lite Mega Codec Pack, εγκαθήσταται ο player αλλά και όλοι οι codecs αυτόματα, δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα επιπλέον.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αλλά υπάρχει αρκετή αρνητική ενέργεια στο forum τον τελευταίο καιρό... Whistling
Για αρκετούς υπάρχει διαφορά και μάλιστα σημαντική αλλιώς δεν θα ασχολούμασταν.
Είναι γεγονός πως για το μέσο χρήστη είναι μια πάρα πολύ καλή λύση αλλά για αυτόν που θέλει το κάτι παραπάνω δεν αρκεί.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 20, 2011 2:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gokuthelegend έγραψε:
Φίλε μου, πολύ ωραίο το θέμα και πολύ αναλυτικό, αλλά μήπως είναι λιγάκι ανούσιο; Αν κάποιος εγκαταστήσει πχ το VLC, ή το K-Lite Mega Codec Pack, εγκαθήσταται ο player αλλά και όλοι οι codecs αυτόματα, δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα επιπλέον.


Χμ, από την απάντησή σου καταλαβαίνω ότι δεν το πολυδιάβασες το thread ή δεν το κατάλαβες.

Η απάντηση που θα σου έδινα υπάρχει ήδη στο αρχικό ποστ, οπότε μπορείς να το ξαναδιαβάσεις με προσοχή και θα καταλάβεις τον λόγο ύπαρξής του. Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 17 από 19

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01757 seconds with 5 queries