Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Τα Plawres στο gamato.info Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 27, 2007 2:17 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rat έγραψε:
Θα ήθελα, τέλος να μου εξηγήσεις τι εννοείς στο παρακάτω
Left64Vegeta έγραψε:
Προσωπική μου άποψη είναι ότι με τη διάδοση σε πολλά άλλα site θα επιβαρυνθεί ο αρχικός διαμοιρασμός των releases μας με περισσότερους guests που δε θα κάνουν seeding, παρά θα προτιμούν να αξιοποιούν τις συνδέσεις τους σε άλλα site, που θα προσφέρουν μεγαλύτερη ποικιλία torrents, και θα πρέπει να προσέξουν περισσότερο το ratio τους εκεί.


Πιστεύω πως με πρόλαβε ο Gkatzos.

Όσο για το θέμα της "άδειας"... Σβήσε τη λέξη άδεια και γράψε τη λέξη συγκατάθεση.

Σε αυτό που διαφωνώ μαζί σου είναι ότι όταν διανέμει κάποιος κάτι δωρεάν στο Internet, αποδέχεται τον μετέπειτα διαμοιρασμό με οποιοδήποτε τρόπο. Ο λόγος που το λες αυτό είναι επειδή δεν υπάρχει κάποια κύρωση οποιασδήποτε μορφής αν γίνει το αντίθετο.

Αν εγώ πουλήσω σε κάποιον κάτι που κατέβασα από σένα δωρεάν, δεν έχω καμία κύρωση και κανένα πρόβλημα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι έχοντας το εσύ δωρεάν διαμοιραζόμενο στο Internet συμφωνείς με τη λογική μου.

Το γεγονός ότι κάνουμε και θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μην ευδοκιμήσουν κερδοσκοπικές προσπάθειες σημαίνει ότι διαφωνούμε, και δεν αποδεχόμαστε την κερδοσκοπική διάδοση. Άρα αυτόματα διαγράφεται η φράση "οποιοδήποτε τρόπο".

Αναφέρομαι σε αυτό σε ιδεολογικό επίπεδο, και γι'αυτό εμμένω σε μερικές πάγιες απόψεις. Και λέω ιδεολογικό επίπεδο, γιατί στην πράξη δεν έχουμε δει τέτοια περίπτωση να συμβαίνει...

Τώρα, στο γενικότερο διαμοιρασμό από άλλα site, δεν είμαι αντίθετος, ούτε είπα να περιορίσουμε το διαμοιρασμό μόνο στο δικό μας site. Απλά είμαι επιφυλακτικός, όπως περιέγραψε και ο Gkatzos. Εξάλλου είστε το 3ο site που διαμοιράζει releases μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 02 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 90
Τοποθεσία: In a bar under the sea



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 27, 2007 2:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι τελικά μας καταλαβαίνεις και ένα μεγάλο μπράβο στο gamato που διάλεξε τόσο δύσκολο δρόμο δλδ ratio free. Εγώ προσωπικά θέλω να βλέπω τα release μας σε άλλους trackers απλά λέω ότι στη συνέχεια θα τα βρει δύσκολα ο δικός μας tracker!
_________________
http://www.pgworks.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 27, 2007 9:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικα πιστευω (οπως εχω ξαναπει) οτι πρεπει να ειμαστε ευγνωμων σε ατομα - site - trackers τα οποια διαμοιραζουν ΔΩΡΕΑΝ τη δουλεια που εχουμε κανει, οποτε στην συγκεκριμενη περιπτωση ειμαστε απολυτως θετικοι με την πολιτικη ratio-free του gamato.info.

Δυστυχως, εχουμε μπει σχεδον στα μεσα του 2007, και η ευρεια και οικονομικα προσιτη διαθεση ταχυτητων, ειναι αισχρη ( η forthnet αρχισε καπως με το 2play, αλλα και αυτο δινει 50 Kb upload Thumb Down ). Αυτο και φυσικα καθιστα ολους τους ελληνικους trackers να υστερουν στους seeders εναντι των leechers.

Τωρα για το αν πεθανει ο tracker μας, οπως αναφερει ο gkatzos, αυτο εξαρταται στο μεγαλυτερο βαθμο απο τους χρηστες (οι σταθεροι μας seeders ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα της μιας παλαμης, οι οποιοι εχουν συνδεσεις πανεπιστημιων). Παντως πιστευω οτι ο περισσοτερος κοσμος εκτιμα αυτο που κανουμε, και βοηθαει και θα συνεχισει να βοηθαει στην προσπαθεια μας να διαδωσουμε στο ελληνικο κοινο τα anime, τοποθετωντας και αυτοι ενα λιθαρακι, εστω με την 25ρα που διαθετουν Thumbs UP
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 27, 2007 10:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:
..........., τοποθετωντας και αυτοι ενα λιθαρακι, εστω με την 25ρα που διαθετουν Thumbs UP


Συμφωνώ με το παραπάνω post του Θωμά, αλλά με τις ταχύτητες του πΟΤΕ φαντάζομαι ότι 25άρα εννοείς το μέγιστο έτσι;
Γιατί με Upload 192kbps (για μένα μιλάω) δεν έχω δει πάνω από 20kb/sec.

ΥΓ: Ξέρω ότι δεν έχω δικαίωμα να μιλάω στο συγκεκριμένο θέμα, αφού η συμμετοχή μου στα releases περιορίζεται σε χρονισμούς + μετάφραση κάποιων λίγων επεισοδίων και δεν συγκρίνεται ούτε σε ποσότητα ούτε σε ποιότητα με τη δουλειά που έχουν κάνει τα παιδιά που μιλήσανε προηγουμένως, απλά πήρα αφορμή από την τελευταία ατάκα του Θωμά. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 27, 2007 12:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Left64Vegeta,
Ιδεολογικά και ηθικά συμφωνούμε... Όπως κατάλαβα συμφωνούμε ότι είναι τέτοια η φύση του μέσου που λέγεται internet ώστε να μην μπορείς εύκολα να ελέγξεις τη δίκαιη διανομή του υλικού... Δεν νομίζω ότι έχουμε να πούμε κάτι άλλο πάνω σε αυτό καθώς το αναλύσαμε διεξοδικά big smile

Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας για τον tracker σας διότι όπως βλέπετε και το gamato.info λειτουργεί σε ένα παρόμοιο καθεστώς. Ωστόσο το μόνο που μπορούμε και πρέπει να κάνουμε είναι να έχουμε όρεξη για δουλειά και καλή θέληση. Άποψή μου είναι ότι οι χρήστες εκτιμούν την προσφορά και τη δουλειά κάποιων ατόμων και δε θα αφήσουν να σβήσει κάτι το οποίο έχει αξία.

Σας ευχαριστώ πολύ για την ωραία συζήτηση που είχαμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 27, 2007 1:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rat έγραψε:
Άποψή μου είναι ότι οι χρήστες εκτιμούν την προσφορά και τη δουλειά κάποιων ατόμων και δε θα αφήσουν να σβήσει κάτι το οποίο έχει αξία.


Και με αυτην την καταπληκτικη πεποιθηση (μακαρι δηλαδη να ειναι πεποιθηση και οχι αβεβαιη ευχη), καπου εδω καταληγουμε οτι ολα μας τα releases πρεπει να διανεμονται πληρως δωρεαν, και σε οσο μεγαλυτερο ευρος πηγων γινεται.
Δεν μπορουμε να διεκδικησουμε κατι, μιας και δεν μας ανηκει τιποτα, παρα να επωφελουμαστε εστω στην θετικη ανταποκριση και επισης στην ελαχιστη αναγνωριση για την δουλεια που κανουμε και προσφερουμε Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01802 seconds with 5 queries