Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note

Κατά πόσο έχετε διαδώσει το death note; Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 10, 2007 4:23 pm
Τίτλος: Κατά πόσο έχετε διαδώσει το death note;
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω ας πουμε το εμαθα απο ton piccolo junior αν και πιο παλιως μελος αν και τον μυησα εγω στο animeclipse δεν ειχε τυχει ποτε να εχω διαβασει τη παιζει το death note.
απο τοτε το εχω διαδωσει σε ενα φιλαρακι μου απο τη σχολη μου σε εναν φιλο απο την παρεα μου,στον κολλητο,στην αδερφη του κολλητου μου,και οπως παει ο κολλητος μου θα το διαδωσει στην πιο μεγαλη αδερφη του Laughing δεν υπαρχει ατομο ως τωρα οπου να μην εχει κολλησει η να του αρεσει απλα εστω..


καλα απο το καψιμο που χω ριξει εγω εβλεπε η αδερφη του φιλου μου το ανιμε και καταλαβα μονο απο τα κινεζικα πιο επεισοδιο εβλεπε δλδ ...mata cre.... Wink Razz Thumb 2 Up Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 236
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 10, 2007 4:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα βρει κατά λάθος 3 επεισόδια του Death Note σε rmvb και τα κατέβασα. Τα είδα και μου άρεσε πολύ. Στη συνέχεια άρχισα να κατεβάζω κάθε εβδομάδα το επόμενο. Έδειξα μερικά επ. στον αδερφό μου. Στη συνέχεια ο αδερφός μου σε ένα φίλο του. Ο φίλος του αδερφού μου, στον αδερφό του και ο τελευταίος σε δικούς του φίλους. Αυτή τη στιγμή περίπου 10 άτομα βλέπουμε τη συγκεκριμένη σειρά εξαιτίας μου. Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 10, 2007 4:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ το κατέβασα έτσι για να δω περί τίνος πρόκειται από anime.gr και πραγματικά το λάτρεψα....Το είπα στον κολλητό μου και σε άλλους 2 φίλους μου και κόλλησαν και αυτοί.....Δεν ξέρω αν το έχουν πει σε κανέναν ακόμα...Αλλά όσο πάει εξαπλώνετε!!! Thumb 2 Up
_________________
- Why should I try for anything after all?
- Well,why shouldn't you?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 10, 2007 5:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πραγματικα γινεται μεγαλη εξαπλωση στην ελλαδα αν μονο απο καθε ατομο το μαθαινουν αλλα 5 τουλαχιστον γινεται μια αλυσιδα πολυ μεγαλη!!!να τραβανε τα μαλλια τους οι τηλεοπτικοι σταθμοι που χασαν ενα τετοιο ανιμε να το προβαλουνε γιατι θα ειχε τρομερη θεαματικοτητα πιστευω οτι ολοι η ελλαδα θα το βλεπε τη παρα 5 και αηδιες Thumb Down Thumb Down Razz Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 11, 2007 5:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά, πιστεύω οτι με όλα τα anime γίνεται αυτό...Ας πούμε, το πρώτο anime που είδα ήταν το Naruto πριν από 5 μήνες επειδή έβλεπε ένας φίλος μου και τώρα είμαι άσχημα πωρωμένος!!!!Κοντεύω να πωρώσω και τον αδερφό μου που δεν έχει δει ποτέ του anime! Αφού κάθε φορά που με βλέπει να βλέπω death note μου λέει ''κλείσε τη μπούρδα μωρε'', αλλά τώρα έχει αρχίσει και ψήνεται άσχημα και μετά θα γελάω.......
_________________
- Why should I try for anything after all?
- Well,why shouldn't you?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 12, 2007 2:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαυτιο παιδια, αν εχετε καμια καλη ακρη με πανεπιστημιο με αιθουσα και προτζεκτορα, ψηστε τους ωστε να δειχνουμε/δειχνουνε εκει κανα 3 επεισοδια ανα βδομαδα, ετσι για να πορωθουν περισσοτεροι. Thumbs UP
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 12, 2007 3:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ μύησα τα παιδιά της γειτόνισσας και σε Death Note και σε Naruto η γειτόνισσα με μισεί ωστόσο.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 32
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 12, 2007 5:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή το Death Note είναι πιο κοντά στον δυτικό πολιτισμό σε σχέση με άλλα Άνιμε, το κάνει και πιο προσιτό σε άτομα που δεν ασχολούνται με αυτά.'Ετσι ίσως να συντελέσει το Death Note κατά την γνώμη μου και στην περαιταίρω διάδοση των Άνιμε! Άτομα τελείως άσχετα με τα Άνιμε, όσο προκατειλημμένα και αν είναι, θα τα δουν μετά το Death Note με άλλο μάτι Cool Π.χ ο devilmanson Twisted Evil το έχει δώσει ήδη σε αρκετά άτομα που δεν είχαν ξαναδεί Άνιμε και παρόλο που ήταν επιφυλακτικοί στην αρχή μετα τον έβριζαν γιατί θέλαν να δουν και άλλα big smile
_________________
Ντοναλντ:"Θ΄αφήσω τον κόσμο να συνεχίσει όπως είναι! Δε θα πάρω τίποτα από κανένα! Θα τους αφήσω τα χωράφια τους, τις πετρελαιοπηγές τους, τα χρυσoρυχεία τους..."
Λαδοπόντικας:"Μα, κύριε,εσείς τότε τι θ'αποκτήσετε;"
Ντόναλντ:"Α-ΧΑ! Θ'αποκτήσω τον ΑΕΡΑ! Το μόνο πράγμα που κανείς δεν μπορεί να στερηθεί!"
Η ΧΡΥΣΗ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ,ΚΑΡΛ ΜΠΑΡΚΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 12, 2007 5:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:
Γιαυτιο παιδια, αν εχετε καμια καλη ακρη με πανεπιστημιο με αιθουσα και προτζεκτορα, ψηστε τους ωστε να δειχνουμε/δειχνουνε εκει κανα 3 επεισοδια ανα βδομαδα, ετσι για να πορωθουν περισσοτεροι. Thumbs UP


Άμα σου πω οτι το έχω κάνει ήδη!!!Με Naruto, όμως επειδή το Death Note το άρχισα μες το Πάσχα αν θυμάμαι καλά....Αλλά μην ανησυχείς xHATEBREEDx, έχει να πέσει άπειρη πώρωση!!!
_________________
- Why should I try for anything after all?
- Well,why shouldn't you?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 12, 2007 5:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Piccolo Junior έγραψε:
Επειδή το Death Note είναι πιο κοντά στον δυτικό πολιτισμό σε σχέση με άλλα Άνιμε, το κάνει και πιο προσιτό σε άτομα που δεν ασχολούνται με αυτά.'Ετσι ίσως να συντελέσει το Death Note κατά την γνώμη μου και στην περαιταίρω διάδοση των Άνιμε! Άτομα τελείως άσχετα με τα Άνιμε, όσο προκατειλημμένα και αν είναι, θα τα δουν μετά το Death Note με άλλο μάτι Cool Π.χ ο devilmanson Twisted Evil το έχει δώσει ήδη σε αρκετά άτομα που δεν είχαν ξαναδεί Άνιμε και παρόλο που ήταν επιφυλακτικοί στην αρχή μετα τον έβριζαν γιατί θέλαν να δουν και άλλα big smile



ποιον ειπες προκατελλημενο και ανιδεο ρε Twisted Evil ζητω την κιτρινη καρτα για τον piccolo junior!!!! Razz RTFM RTFM RTFM

οντως αυτο με το να ζητουν και αλλο και να μην κανουν υπομονη μου σπαει τα νευρα Thumb Down για καλο τα δωσα και θα βρω το μπελα μου!!!! Twisted Evil Thumb Down Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pik
Παιδί


Ένταξη: 08 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 70
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 18, 2007 12:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

emena mou zhtoun oi filoi tou aderfou mou na tous ta grapsw kai tous lew OXI EINAI DIKA MOU Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Razz Razz Cool

oooooooooooPS sorry gia to greeklish sinithia vlepeis
_________________
指定されたページがみつかりませんでした。
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 04, 2007 4:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω το πασαρα στον εαυτο μου και μου αρεσε πολυ.Μου ζητησα και αλλα anime τετοιου ειδους.
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 04, 2007 8:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing @ Neo106
emena m to proteinan 2 atoma kai epeita egw to proteina se alla dyo. episis, anakalypsa kai allo kosmo pou to kserei.
einai pwrwsh to anime! Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 20


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 04, 2007 9:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας χαιρετώ όλους. Absolute newbie here στο site αλλά και στον κόσμο των anime! Σχετικά με την ερώτηση του post, θα ήθελα να σας δώσω το παρακάτω link, για να καταλάβετε πόσο μπορεί να κολλήσει ένας με το Death Note, και ας μην έχει ιδέα από anime...


Death Note Review by Me

Θέλει register βέβαια. Δυστυχώς δν ήξερα για την δουλειά σας κατά την συγγραφή του review, γι΄αυτό συγχωρέστε με.


Ps. Αν θεωρείτε ότι το post αυτό δεν πρέπει να είναι δημοσιευμένο για λόγους spamming, διαγράψτε το το. Αν και δεν νομίζω ότι πρέπει, καθώς απλά θέλω να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου μαζί σας. Συγχαρητήρια για την εκπληκτική δουλειά!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 28 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 236
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 04, 2007 10:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tonypapadovic νομίζω πως κάνεις μερικά spoilers... και ο L δεν είναι μισθοφόρος. Wink

Κατά τα άλλα καλή δουλειά. Thumbs UP

Επειδή έμαθες για την AC μήπως θα μπορούσες να τους αναφέρεις;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01578 seconds with 5 queries