Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων

Σχετικά με το Ratio και λοιπές διευκρινίσεις Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 11, 2007 4:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω ως νεος εχω τα ιδια προβληματα.ειχα κατεβασει to candy χωρις νε εχω κανει log και επιλεον αυτα που εχω κατεβασει δε βλεπω να γινονται seed(death note εως 13 .2 πρωτα πακετα candy,1claymore)καποιες στιγμες βεβαια δωσαν και αυτα κατι ,αλλα τις περισσοτερς φορες τιποτα.μετα εβαλα να κατεβασει το claymore 6+7,επειδη ηταν τελευταιο relesa ,αλλα εριξε το ratio γιατ ι κατεβαζε σα τρελο.τωρα εχω και το sanshiro και το appleseed αλλα αμα τα ναοιξω και χουμε τα ιδια θα πιασει πατο το ratio.τελος παντων θα εξακολουθησω αφηνω ανοιχτα οσα εχω κατεβασει οπως θα τα αφηνω και καποια βραδια μπας και γινει τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2007 11:49 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε ξερω ποιος κολοφαρδος κατεβαζει απο μενα atm τα 3 επς του black lagogn S2
αλλα ανεβαζω με 650KB/s παλι χαλασμενο modem μου δωσανε :P


Miro -----> http://i34.photobucket.com/albums/d119/FayRaitoh63/WTFupload.jpg
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 9:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χθες εκανα εγγραφη χθες. Το ratio ειναι 0,18
κατεβαζω ενα μονο torrent. Απο την πρωτη στιγμη μου εβγαλε το μηνυμα οτι εχω πολυ χαμηλο ratio κι οτι κινδυνευω να μπω σε κάποια λίστα.

Αφου δεν εχω τι να κανω seed , δεν μπορω να κανω κατι για την διορθωση του ratio. Αρα κακώς μου λετε για την λίστα αυτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 11:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

111andreas έγραψε:
χθες εκανα εγγραφη χθες. Το ratio ειναι 0,18
κατεβαζω ενα μονο torrent. Απο την πρωτη στιγμη μου εβγαλε το μηνυμα οτι εχω πολυ χαμηλο ratio κι οτι κινδυνευω να μπω σε κάποια λίστα.

Αφου δεν εχω τι να κανω seed , δεν μπορω να κανω κατι για την διορθωση του ratio. Αρα κακώς μου λετε για την λίστα αυτη.


Καλό είναι να ψάχνεις λίγο στο forum για να δεις αν υπάρχουν παρόμοια θέματα πριν γράψεις ένα ποστ. Για τη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει το σχετικό thread εδώ .

Πάντως για το ratio, είναι ο λόγος των δεδομένων που έχεις ανεβάσει προς των δεδομένων που έχεις κατεβάσει. Επομένως, μόλις κατεβάσεις κάτι, το ratio σου πέφτει, απλά αν αφήσεις το torrent να seedάρει μετά την ολοκλήρωσή του χωρίς να το βγάλεις από τη λίστα του client που χρησιμοποιείς, το ratio σου θα αυξηθεί.

Όσο για τη shitlist που θα μπεις, είναι καθαρά τυπικό ζήτημα, δεν το βλέπει κάποιος άλλος παρά μόνο εσύ, και κανείς δεν πρόκειται να σου την πει, εκτός και αν αρχίσεις να γκρινιάζεις ότι δεν υπάρχουν seeders ενώ εσύ έχεις ratio 0.01! Razz

Αυτά, ελπίζω να σε κατατόπισα! Καλή διαμονή στο forum μας! big smile
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 11:24 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:

Καλό είναι να ψάχνεις λίγο στο forum για να δεις αν υπάρχουν παρόμοια θέματα πριν γράψεις ένα ποστ. Για τη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει το σχετικό thread εδώ .
....
Αυτά, ελπίζω να σε κατατόπισα! Καλή διαμονή στο forum μας! big smile


Δεν μπορω να ψαξω γιατι ειμαι στην δουλεια.
Επισης δεν γκρινιαζω. Απλως το θεωρω παραλογο να προειδοποιούμαι αφου δεν εχω τιποτα να αφησω για seeding.
Πολυ νευρικος εισαι ή μου φαινεται?

Γεια χαρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 11:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

111andreas έγραψε:
Δεν μπορω να ψαξω γιατι ειμαι στην δουλεια.


Forum Rules έγραψε:
3)Χρησιμοποιήστε το Search (Αναζήτηση) του forum (Ίσως να υπάρχει αυτό που ψάχνετε σε κάποιο παλιότερο topic / μήνυμα).


Είναι κοινός τόπος ότι πρέπει να ψάχνει κάποιος πριν ποστάρει. Υπάρχει και σαν κανόνας, αλλά εκτός αυτού, σου έδωσα και το αντίστοιχο λινκ για να γλιτώσεις το ψάξιμο.

111andreas έγραψε:
Επισης δεν γκρινιαζω. Απλως το θεωρω παραλογο να προειδοποιούμαι αφου δεν εχω τιποτα να αφησω για seeding.


gpower2 έγραψε:
Όσο για τη shitlist που θα μπεις, είναι καθαρά τυπικό ζήτημα, δεν το βλέπει κάποιος άλλος παρά μόνο εσύ, και κανείς δεν πρόκειται να σου την πει, εκτός και αν αρχίσεις να γκρινιάζεις ότι δεν υπάρχουν seeders ενώ εσύ έχεις ratio 0.01! Razz


Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτά που σου έγραψα, θα καταλάβεις ότι δεν υποννοώ ότι γκρινιάζεις, απλά σου εξηγώ πως έχει το ζήτημα με τη shitlist. Όσο για το seeding, θα το τονίσω καλύτερα, δεν χρειάζεται να έχεις ολόκληρο κάποιο αρχείο για να κάνεις και upload. Μπορεί να έχεις κατεβάσει 1ΜΒ από ένα αρχείο και να το δώσεις 10 φορές, δλδ 10ΜΒ, άρα ratio 10.
H προειδοποίηση που λες είναι αυτόματη και για καθαρά τυπικούς λόγους.

111andreas έγραψε:
Πολυ νευρικος εισαι ή μου φαινεται?


Αν θεωρείς νευρικό κάποιον που προσπαθεί να σε κατατοπίσει και να σου εξηγήσει κάποια πράματα, τότε ναι, είμαι νευρικός και πολύ μάλιστα! Razz

Γεια χαρα και σε σένα!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2007 11:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νευρικός ο πάντα μειλίχιος και εξυπηρετικός gpower2;;; Το ακούσαμε και αυτό...
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 03 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 10
Τοποθεσία: χαμένος στο διάστημα(Βέροια ενοώ)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 6:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχάς θέλω και εγώ να σας ευχαριστήσω για την καταπλήκτικη δουλεία σας(ούτε από direct download δεν πιάνω τέτοιες ταχύτητες Rolling Eyes ).Τώρα στο θέμα μας: Έχω κατεβάσει κάποια torrents ως guest γιατί νόμιζα πως είχα βάλει auto-connect.Τα έχω τόσο καιρό στο seed αλλά μολις χθές το πήρα είδηση Sad . Αν ξανακατεβάσω τα torrents ως loged in και αλάξω την θέση download σε αυτήν που τα έχω κατεβάσει θα μπορούν να seedαρουν σωστά ή θα έχω κάποιο πρόβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 311
Τοποθεσία: Athens





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 6:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβώς, θα τα seedάρεις χωρίς πρόβλημα, και το ratio θα ανεβαίνει κανονικά Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 10
Τοποθεσία: χαμένος στο διάστημα(Βέροια ενοώ)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 7:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks man big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 4


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 13, 2007 11:26 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχην το site ειναι πολυυυ μπροστα ειδικα για τα δεδομενα της ελλαδαρας μας. συγχαρητηρια ρε παιδια.

Λοιπον για να καταλαβω, απο οσα διαβασα παραπανω, για να ανεβει το ratio δεν φτανει να κανεις seed ενα αρχειο αλλα πρεπει και να το κατεβασουν αλλα μελη...σωστα??? Γιατι seedara καποια αρχεια για αρκετο καιρο (παλια επεισοδια bleach kai death note) αλλα δν ειδα βελτιωση του ratio μου :S Tι να κανω για να το βελτιωσω? Ειμαι καινουριος δειξτε οικτο! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 13, 2007 11:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoboTech20 έγραψε:

Λοιπον για να καταλαβω, απο οσα διαβασα παραπανω, για να ανεβει το ratio δεν φτανει να κανεις seed ενα αρχειο αλλα πρεπει και να το κατεβασουν αλλα μελη...σωστα???


Σωστά το ratio σου ανεβαίνει όταν παίρνουν άλλοι από εσένα.


RoboTech20 έγραψε:
Γιατι seedara καποια αρχεια για αρκετο καιρο (παλια επεισοδια bleach kai death note) αλλα δν ειδα βελτιωση του ratio μου :S Tι να κανω για να το βελτιωσω? Ειμαι καινουριος δειξτε οικτο! Razz


Όπως ειπώθηκε και από άλλα παιδιά στο ίδιο θέμα, καλύτερος τρόπος για να ανέβει το ratio σου είναι να κατεβάσεις και τα καινούργια releases που έχουν μεγάλη ζήτηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 08, 2010 9:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδιά έχω κατεβάσει ένα anime και έχω αφήσει το πρόγραμμα να ανεβάσει αλλα δεν βλέπω να ανεβάζει τίποτα κάνω κάτι λάθος πληροφοριακά έχω το μ torent α και κάτι άλλο που βλέπω το ratio στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και εκεί που λέει τροφοδότες και αποδεκτες έχει έναν αριθμό και διπλα έναν άλλο σε παρένθεση τι σημαίνει ο καθένας ευχάριστο σε οποιον μπει στον κόπο να μου εξήγηση αλλα και αν δεν απάντηση κανένας δεν πειράζει καλή καρδια

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 09, 2010 1:05 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν κάνεις τίποτα λάθος, κι απ' ό,τι φαίνεται από το ss έχεις μοιράσει σε άλλους χρήστες κάτι ψιλά.
Απλά αυτή την στιγμή δεν έχεις συνδεθεί με κανέναν (αριθμός σε παρένθεση). Μόλις συνδεθείς (αριθμός εκτός παρένθεσης) θα αρχίσει να ανεβαίνει και το ratio.
Όταν το μοιράζουν αρκετοί, και το παίρνουν λίγοι, είναι λογικό κάποιοι από αυτούς που το μοιράζουν να παραμένουν αδρανείς για κάποιο χρονικό διάστημα.
Υπομονή.
edit: όταν κατεβάζεις, σε ενδιαφέρει πρωτίστως ο αριθμός των τροφοδοτών. Ο αριθμός εκτός παρένθεσης στους τροφοδότες είναι αυτός που δείχνει με πόσους έχεις συνδεθεί και κατεβάζεις.
Μόλις ολοκληρώσεις το κατέβασμα, αυτομάτως ο αριθμός των τροφοδοτών για σένα επιστρέφει στο μηδέν, γιατί δεν χρειάζεται να κατεβάσεις άλλο. Εντός παρένθεσης είναι ο αριθμός αυτών που το μοιράζουν.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 09, 2010 9:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks sugata να σε καλά σε ευχαριστό για της πληροφορίες
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02054 seconds with 5 queries