Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Great Teacher Onizuka

[AC] GTO PROJECT arrived Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 6:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε γιατί δεν του λέτε του λεβέντη την αλήθεια;

παλίκαρε, μην νομίζεις, τα επεισόδια έτοιμα είναι εδώ και καιρό.
επίτηδες δεν τα βγάζουμε, γιατί μας άρεσε τόσο πολύ η δουλειά που κάναμε, που την φυλάμε ζηλόφθονα.

Τα μοιράσαμε μόνο στις υπόλοιπες ομάδες και τα χαιρόμαστε μόνοι μας, εμείς οι 15-20(πόσοι είμαστε τελοσπάντων)
αν θέλεις να ξέρεις, σήμερα θα κάτσω μόνος μου, να κάνω ξανά μαραθώνιο τα επεισόδια μέχρι το 30.

το ίδιο ισχύει και για τις άλλες σειρές που έχουν αργήσει λιγάκι.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 9:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανως αστειευεσαι.Απο την μερια μου δεν ανγχωνομαι ποτε θα βγαλετε νεο rls μιας και τα ειδα ολα με english sub γι'αυτο προτινω σε ολα τα παιδια που καιγονται για νεο επεισοδιο να κατεβασουν τα υπολοιπα επεισοδια απο το λινκ που εχω ποσταρει σε προηγουμενο post μου.Και οταν με το καλο τα παιδια της ac μπορεσουν να βαλουν νεα επεισοδια με ελληνικους υποτιτλους τα κατεβαζουμε και αυτα.Τωρα αν καποιος δεν ξερει αγγλικα ειναι ενα θεμα. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 9:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, αλήθεια είναι.
εγώ είμαι αστειάτορας, και εσύ θρασύτατος.
γιατί εδώ δεν είναι ένα οποιοδήποτε forum σχετικό με άνιμε, αλλά ένα βοηθητικό forum που "ντύνει" τις δραστηριότητες μιας ομάδας ανθρώπων που ασχολούνται ερασιτεχνικά με την υποτιτλισμό των εν λόγω άνιμε.
και έρχεσαι εσύ και μειώνεις το μεράκι και τον κόπο αυτών των ανθρώπων λέγοντας ότι αφού δεν κάνουν γρήγορη-άρα όπως αρέσει στους θεατες-δουλειά, προτιμήστε κάτι άλλο.
εσύ τι λες? δεν ξέρουν ότι υπάρχει και που να το ψάξουν με αγγλικούς υπότιτλους?

υπάρχουν και στοιχειώδεις κανόνες ευγένιας φίλε μου.

τι θα σκεφτόσουν, αν έμπαινα σπίτι σου, δοκίμαζα το φαγητό που με κόπο έφτιαξε η μητέρα σου και έλεγα "ναι καλό είναι, αλλα το delivery σας τα φέρνει πιο γρήγορα και στην ώρα τους" ?


το πιθανότερο είναι ότι η αλήθεια βρίσκεται κάπου ανάμεσα στο ότι εγώ υπερβάλλω και στο ότι εσύ ήθελες όντως να μας μειώσεις.

σε περίπτωση όμως που πραγματικά δεν ήταν αυτή η πρόθεσή σου, βάλε την επόμενη φορά τον εαυτό σου στην απέναντι πλευρά πριν γράψεις κάτι.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 10:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Exω παρατιρισει πως εσυ εισαι ο θρασυτατος που ολο θες να τι λες στους αλλους.Εγω ειπα πως αν καποιος θελει να δει νεο επεισοδιο και δεν εχει υπομονη να περιμενει την ac να τα δει με english sub, εσυ τι φοβασε μην σου μειωθει η πελατια;Και δεν μειωνω κανενα εσυ ολο απαντας και κανεις παρατιρισεις στους αλλους οταν ρωτανε για το gto.Αν εχετε προβλημα που εχει σχεση με rls νεων επεισοδιων να το πειτε ξεκαθαρα για να μην σας τα πρηζουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 17 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 12:06 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mε το να ρωτανε συνεχεια δεν θα βγουν ποιο γρήγορα τα επεισοδεια..Αφηστε τα παιδια να κάνουν σωστα την δουλεία τους και οποτε βγουν δεν χαλασε και ο κόσμος ..Μην τους το βγάζετε ξυνό απο πάνω ..
_________________

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 12:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απαντάω στα ποστς που έχουν σχέση με το gto αγαπητέ μου, γιατί είμαι μέλος της ομάδας που ασχολείται με το gto.
Δεν νομίζεις ότι αυτό μου δίνει το δικαίωμα να μιλάω για αυτό;
Και οι παρατηρήσεις γίνονται από όλους μας όταν γίνεται φανερό ότι, μετά τις πρώτες μια-δύο φορές που όταν μας ρώτησαν για την αργοπορία είπαμε "παιδιά, αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα, μέρος της δουλειάς συνεχίζεται, θα βγούνε τα επεισόδια", εξακουλουθούνε να έρχονται τα ίδια άτομα να μας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό.
γιατί το είπαμε ότι έχουμε προβλήματα, και εσείς μας γράφετε.

όσο για την πελατεία που λες, αυτό θα με απασχολούσε αν πληρωνόμουν για αυτή τη δουλειά.
κάτι που δεν ισχύει. κάνω ό,τι κάνω από το μεράκι μου και την αγάπη μου για μια σειρά, ή γιατί μου ζητήθηκε βοήθεια.
προσωπικά δεν ζήτησα από κανέναν να προτιμήσει την δικιά μου δουλειά και ούτε με ενδιαφέρει πόσο μεγάλος είναι ο αριθμός αυτών που την τιμούνε.
έστω και ένας να υπάρχει, θεωρώ ότι έχω προσφέρει κάτι στον διπλανό μου.
και κανένας να μην υπάρχει θεωρώ ότι πρόσφερα κάτι στον εαυτό μου γιατί ευχαριστήθηκα την δουλειά που έκανα και έμαθα κάποια καινούρια πράγματα.

αλλά και πάλι λέω ότι δεν με πειράζει τόσο πολύ να με ρωτάνε τα ίδια άτομα πότε θα βγάλουμε νέο επεισόδιο όταν έχουμε πει ότι έχουμε λόγο που δεν το κάνουμε. κάνω μια ελαφριά ειρωνία με δόσεις χιούμορ για να το ρίξουμε στο καλαμπούρι και αν κάποιοι δεν εκπέμπουν στο ίδιο μήκος κύματος και δεν με θεωρούν αστείο, δεν χάθηκε ο κόσμος.

αυτό που με ενοχλεί ΠΑΡΑ πολύ είναι να έρχεσαι στο ίδιο μου το σπίτι και να συστήνεις άλλους που έκαναν/κάνουν την ίδια δουλειά με μένα. και όχι μια φορά, αλλά 3. Το ξέρουμε όλοι ότι υπάρχουν, στην τελική από αυτούς τα είδαμε πρώτη ( και δεύτερη και τρίτη) φορά.
καταλαβαίνω ότι το κάνεις από ενδιαφέρον για τους συμφορουμίτες σου που μοιράζονται την αγάπη για κάτι, αλλά κάντο ιδιωτικά. στείλε ένα πμ, ή με κάποιον άλλον τρόπο.
αλλιώς η δεοντολογία και η ευγένεια νομίζω υπαγορεύουν να τιμάς αυτούς τους οποίους επισκέπτεσαι.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 1:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eσεις εχετε μελη απο αυτο το forum (phadom duck) και σε ενοχλησε η αναφορα μου σε αυτο;Εσεις οι ιδιοι προτινετε και τα αλλα anime sites οποτε τι μας ενοχληθηκες;Και τα επεισοδια με αγγλικους υποτιτλους δεν τα εφτιαξαν ελληνες νομιζω για να σε πειραξει ,οτι τους παραπεμπω αλλου.Αν ειχε καποιο αλλο group το ιδιο project και εβγαζε και αυτο επεισοδια με ελληνικους υποτιτλους να το καταλαβω οτι πειραχτηκες, αλλιως δεν εχεις λογο να σε πειραζει.Και γιατι σε ενοχλει η παραπομπη σε αλλο group;Εσεις δεν τα διαφημιζετε και απο πανω;Μαλλον πειραζεσαι ευκολα και αν δεν θες να σε ενοχλουν με post να μιλατε στα παιδια με αληθεια και οχι επιθετικα.Πες μετα απο κανα μηνα η εχει παγωσει προσωρινα το θεμα των επεισοδιων.Αν δεν τους πεις κατι λογικο να ποσταρουν ερωτησεις.Δεν ειναι δουλεια σου να μας μιλας επιθετικα επειδη νομιζεις οτι εχεις καποια δυναμη απο το forum.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 1:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, ποια δύναμη;
που την είδες την δύναμη
τι ακριβώς νομίζεις ότι κάνω εδώ μέσα;
ένας απλός μεταφραστής είμαι.

τόση ώρα σου μιλάω με πολύ ευγένεια και συναίνεση ( και πίστεψε με, δεν είναι εύκολο για μένα) και εσύ έρχεσαι και νομίζεις ότι σε έχω στήσει στον τοίχο.

το τι θα πούμε σχετικά με το status του project και τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζουμε είναι δικό μας θέμα. στην τελική δεν θα σας δώσουμε αναφορά για τα irl οικογενειακά μας νομίζω.

δεν είναι μόνο ο phantom μέλος του anime.gr, όλοι είμαστε αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.
οπότε δεν είναι θέμα αντιπαλότητας.
και άλλο μπαίνω σε ένα fansub group και συστήνω ένα άνιμε που έχει κάνει ένα άλλο γκρουπ αλλά όχι αυτό στο οποίο φιλοξενούμαι εκείνη τη στιγμή, και εντελώς άλλο μπαίνω και διαφημίζω το ίδιο ακριβώς άνιμε που κάνουνε και οι δύο.
αλλά φαίνεται ότι ενώ τόση ώρα σου εξηγώ που ακριβώς υπάρχει το πρόβλημα εσύ δεν εννοείς να καταλάβεις.


ε λοιπόν, βαρέθηκα να προσπαθώ να σου εξηγήσω ευγενικά.
αφού όντως νομίζεις ότι σε έχω στήσει στον τοίχο, βάστα, γιατί την επόμενη φορά θα σπρώξω.
_________________
My MAL List


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melkor1431 στις Παρ Δεκ 10, 2010 1:27 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 1:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωτον κανεναν δεν το πειραξε η αναφορα στο συγκεκριμενο site αλλα το γεγονος οτι προτεινεις να δουν το ανιμε απο αλλα αγγλικα group τη στιμγη που προσπαθουν να το βγαλουν με τοσο κοπο και μερακι με ελληνικους υποτιτλους.Οπως αναφερθηκε και πιο πανω το συγκεκριμενο anime ειναι αρκετα παλιο οποτε χαιρω πολυ ολοι μπορουν να το εχουν δει στα αγγλικα.Το ζητημα ειναι οτι οι αγγλικοι υποτιτλοι και γενικοτερα τα περισσοτερα release ηταν μουφα και η προσπαθεια τουλαχιστον στο groupaki ειναι κλασεις ανωτερη σε ολους τους τομεις.
Προσωπικα αν και δεν συμμετασχω στο συγκεκριμενο project εχω δει απο πρωτο χερι τις απαιτησεις που εχει και πιστεψε με το τι χρειαζεται για να βγει ενα release δεν κατανοεις ουτε στο ελαχιστο το τι χρονο χρειαζεται.Παραπανω αναφερθηκε ξανα οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειμαστε φοιτητες και νυν εργαζομενοι και ο χρονος μας ειναι περιορισμενος, κατι που δεν γινεται κατανοητο απο την μεριδα ατομων σαν και εσενα, που το μονο που εχετε απαιτηση ειναι να περνετε ενα επεισοδιο στο πιατο.Τα παιδια το ειπαν μια, το ειπαν δυο καποια στιγμη πρεπει να το καταλαβετε.Οταν υπαρχει χρονος θα γινονται release.Οταν δεν υπαρχει δεν θα εχει επεισοδιο.Απλο ειναι.
Απο κει και περα σεβαστες και κατανοητες οι αποψεις σας για να γινονται release αλλα καποια κατανοηση πρεπει να υπαρχει.Οταν σας απαντανε τους λογους και απλα συνεχιζεται να ερχεστε να ρωτατε τα ιδια αυτο λεγεται με ολο το συμπαθειο κωλοπαιδισμος.
Αυτα τα ολιγα απο μενα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 3:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ απόλυτα με τα παλικάρια τους ACήτες. Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα. Περιγράφουν ακριβώς την κατάσταση. Όσο για την διαφωνία σου με τον Melkor341 φίλε xamergt αν κάτσεις και διαβάσεις ήρεμος και με προσοχή αυτά που (πραγματικά με περίσσεια ευγένεια και ηρεμία) σου γράφει θα καταλάβεις ότι δεν είμαστε αντίπαλοι και δεν σκοτωνόμαστε με κανένα... Όπως είπες και ο ίδιος εμείς μόνοι μας διαφημίζουμε άλλα groups... Αλλά άλλο να στηρίζεις εσύ κάποιον γείτονα και άλλο κάποιος άκυρος που έρχεται και πέρνει κάτι από τον κόπο σου τσάμπα, να σε μειώνει και από πάνω. Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το λέμε όλοι. Κανείς δεν σου μίλησε άσχημα. Αν πάλι δεν κατάλαβες δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι παραπάνω να ειπωθεί... Καληνύχτες everyone...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 9:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Well,
το θέμα παρατράβηξε χωρίς λόγο.

Μιας και το GTO είναι προωρινά ας πούμε "stalled", το παρόν κλειδώνεται γιατί δε βρίσκω νόημα να συνεχιστεί η συζήτηση αυτή.

Με το 1ο καινούριο rls θα ξεκλειδωθεί. Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Great Teacher Onizuka Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Σελίδα 17 από 17

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01451 seconds with 5 queries